Aktuálně: 4 793 inzerátů175 910 diskuzních příspěvků17 774 uživatelů

Jak ochránit psa před psem typu stafford

assil
assil (1541 příspěvků) 05.03.2024, 14:57:07 xxx.xxx.26.200
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 05.03.2024, 14:51:30

Pro psa, který česání nerad, je to vždycky zkouška a v napachovaným lese by to byla mega zkouška. Tím samo nechci říct, že by se nenechal nebo by to nešlo.

Zrzavci
Zrzavci (2885 příspěvků) 05.03.2024, 14:59:04 xxx.xxx.226.6

Já to taky moc nechápu, proč to chodila provozovat zrovna tam. Není to úplně u vesnice. Asi to měla jako součást procházky. Což teda pochopím spíš u člověka ve městě, protože vyčesávat psa venku dává větší smysl, než si dělat bordel doma. Ale na vesnici? A pod posedem? Přitom po cestě je několik možností, kde si mohla se psy na pohodou sednou a věnovat se tomu. Tak možná to byl záměr milovnice zvěře. Že aby tam nic nechodilo a nemohli na to střílet.

Zrzavci
Zrzavci (2885 příspěvků) 05.03.2024, 15:01:41 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele assil z 05.03.2024, 14:57:07

Ešátor zpravidla neměl čas a trpělivost, Rumíček jakbysmet, ale protože prostě poslechnou, tak když jsme bydleli v Prahé, tak jsem taky někdy - když jsem si vzpomněla - a vyčesávali jsme v přírodě, prostě stáli a drželi.  Teď na vesnici, na zahradě v tom nevidím vůbec smysl, tahat někam hrablo, nebo hřeben, nebo nevím co.

balu
balu (1591 příspěvků) 05.03.2024, 15:11:23 xxx.xxx.152.98

Ani já nechápu proč chodit vyčesávat někam mimo byt, dům, respektive vlastní pozemek. S chlupy doma počítám už při pořízení psa, i s tím, že ho budu vyčesávat…

U nás je to (a byla) domácí činnost, rituál, na který musí být klid. 

Xerxova
Xerxova (789 příspěvků) 05.03.2024, 16:02:52 xxx:xxx.ff0a:2eba

docela často potkáváme v přírodě “stopy” po vyčesávání chlupatců. Asi v době línání lidi češou psi bytové venku - a ne na balkoně či dvorku… Ondá taky hromada černobílých jemných chlupů kolem pařezu na pasece… Překvapilo nás to. Inu doba línání asi začala… nechají vylítat, vyblbnout… a pak teprve češou. 

Chodím ven na lehko - češu na zahradě…

Buggyra
Buggyra (3262 příspěvků) 06.03.2024, 07:34:16 xxx.xxx.198.226

My česali taky primárně doma, chlupy se pak smetly. To jsem uvedla prve jen jako příklady, že občas jsme vzali hřebínek ven a nebo u koní vzali psa tím, co bylo na čištění koní.

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 06.03.2024, 07:57:23 xxx.xxx.119.6

Mno, nejvíc vyčesavám psa doma na zahradě, ale hřeben s sebou nosím i na venčení. Někdy spočineme v trávě a já ho prodrbu, nebo ho při procházce průběžně pročísnu kvůli breberkám, sice to teda nedělám pod posedy nebo u krmišť (těm se vyhýbám), ale tak nějaký chlupy po “nás” taky zůstanou. Jinak celkem často vidím chlupy po vyčesávání nějakých “asimedvědů” zas je to někde u lavičky třeba. Taky myslím, že to majitelé mají tak, že pejsek se vyčmuchá, odpočívají a je to pro ně snažší.

Moc jsem nepřemýšlela nad tím, že by to vadilo, tedy ty posedy, krmelce to je jasný. Vy, co jste od myslivců, je problém i tohle? To průbězný vyčesání? Teď nevím, jestli to tu padlo. Je fakt, že nemusím být líná a těch pár chlupů, můžu odnýst v pytlíku dom. Na druhou stranu myslím, že příroda je psy teda propachovaná dost, ale budu ráda poučena, svý chování můžu změnit.

Buggyra
Buggyra (3262 příspěvků) 06.03.2024, 08:11:34 xxx.xxx.198.226
megi-the-pes:

Na zahradě. Ptáček sebere chlupy, postaví srub, vychová mladé. 
Konečně mohu koupit víc psů. Aby měli i mladí ptáčkové chlupy na sruby. 


Kupte koně. Z jednoho koně mnoho srubů. Co teprv ze dvou!

assil
assil (1541 příspěvků) 06.03.2024, 08:23:15 xxx.xxx.26.200
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 05.03.2024, 15:01:41

Já to jakože trochu chápu, protože když máš fakt chlupáče, z kterýho vyčešeš plnou popelnici chlupů, tak i když to rvu do kýblů, venku obvykle pofukuje a lítá to i z těch kýblů, je to pak po celý zahradě, takže pak to ještě sbíráš, někde v přírodě prostě češeš a tohle neřešíš.

hmn
hmn (1053 příspěvků) 06.03.2024, 08:28:53 xxx.xxx.27.149
Odpověď na příspěvek uživatele assil z 06.03.2024, 08:23:15

přesně tak, kýble a kýble 😄
a je to všude, zejména na česajícím

ale to vyčesávání venku kvůli breberkám, aktuálně klíšťatům, je dobrý nápad. A nejen breberkám, ale i přírodnímu bordelu. Možná začnu praktikovat.

assil
assil (1541 příspěvků) 06.03.2024, 08:38:11 xxx.xxx.26.200
Odpověď na příspěvek uživatele hmn z 06.03.2024, 08:28:53

Ano, když jsem za covidu vídala ten atombordel, co nosili zdravotníci, tak jsem si vždycky říkala, že by se mi to taky šiklo. 😀

Spotřeba lepicích válečků lezla moc do peněz, tak jsem si pořídila nejdřív tu berušku na chlupy, tou to celkem jde a teď to hrablo na chlupy a to je nejsuprovější věc, ale líp tim jdou koberce nebo gauč než oblečení co má člověk na sobě.

megi-the-pes
megi-the-pes (2252 příspěvků) 06.03.2024, 10:21:29 xxx.xxx.124.255

Beruška, ale aj obyčejná rukavice s gumovými těmi… no je to na česání Meginky. To šíleně vostré hrablo, co se teď všude prodává, to kovové, mám taky, ale to bych si oblečení zničila, je to jako žiletka. Na gauč nebo auto super.
Koně? Já? Dyť já vůbec nevim, co říká.
Jednou jsme potkaly s Megi tři koníky, dva nesli holky, třetí šel navolno za nimi, ale dělal si zastávky, jak uznal za vhodné… zastavil se u Megi, která seděla u mě na kraji cesty, jsme jim uhly, aby se neplašili koníci… a on se shýbl, říkám - dobrý chce si to očichat nebo mu nechal doma brejle… hehehe, tlamou vzal Megi za postroj, jsem nevěděla, esi se smíchy z té země eště někdy zvednu. 

Doron
Doron (1862 příspěvků) 06.03.2024, 10:41:01 xxx.xxx.17.70
megi-the-pes:

Na zahradě. Ptáček sebere chlupy, postaví srub, vychová mladé. 
Konečně mohu koupit víc psů. Aby měli i mladí ptáčkové chlupy na sruby. 


Jojo, když vyčesávám, někdy mi to berou skoro pod rukou.

Buggyra
Buggyra (3262 příspěvků) 06.03.2024, 11:02:54 xxx.xxx.198.226

Koníci jsou zvědaví 🙂 

Jednou šel pán kolem ohrady, vzal dítě asi tříleté, vysadil ho přes to pletivo na úroveň koňovy hlavy, že asi to dítě aby si koně pohladilo. No kůň řekl “díky” a dítě si převzal. A že máme pletivo dvoumetrové a pán nestál zrovna u branky, než stihnul zalapat po dechu, nesl mi kůň dítě v ústrety 😀 

Dítě se taky smálo, že kdyby se válelo po zemi, asi se jen tak nezvedne 😂

Pán se teda nesmál, nevím proč.

Jak ochránit psa/dítě před psem typu kůň?

Varaxi
Varaxi (503 příspěvků) 06.03.2024, 12:45:27 xxx.xxx.137.233

Já, když česala v lese, tak se pak babky z dědiny mohly přetrhnout v drbání, kteří psi se tam porvali. 🙂
Ale jako jo, během předjaří ty chlupy mizely rychle. Na podzim podstatně pomaleji. 
Prevence proti klíšťatům to byla, ale zas tak poloviční; rozhodně se na to nedalo spolehnout. 
Koně mají chlupy taky dobré jako stavební materiál, ale už jsem viděla oběšené ptáče na žíni… Takže česat srst jo, dlouhé žíně z hřívy a ocasu ale odklidit. A asi bych byla opatrná i u dlouhosrstých psů. 
Mně teda koně sebrali svačinu, batoh, baterku, tašku s lahvovými pivy a věncem špekáčků, botu a folii z jahod, dítě ani psa ještě ne. 🙂

Lenocka
Lenocka (122 příspěvků) 06.03.2024, 12:55:40 xxx.xxx.44.42

K těm myslivcům: já s nimi obecně problém nemám. Bydlíme v lesích, vidím, že je hezky zakrmeno, střílí se celkem málo. JENŽE je tu jeden, na kterého mám fakt pifku. Nemůžu mu to dokázat, ale podle mě nedohledává postřelená zvířata. 2x jsem ho potkala, že jede do lesa. V autě psa, za 30min výstřel. A druhý den jsme museli dorazit postřelenou nutrii. Druhý případ horší: potkala jsem ho, do 30min několik výstřelů (3?). Za cca 7 dní mi přišla na zahradu umřít mladá liška, přilákala ji vůně sousedovo oběda, viděl jí, jak přiskákala o třech, řekl mi to zpětně . Já jsem ji našla mrtvou na zahradě, měli jsme tehdy v začátcích mizerný plot. 
Ne, nemůžu mu nic dokázat, ale zvláštní náhoda, že u toho byl vždy vidět tenhle konkrétní člověk 😖


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.