Aktuálně: 4 977 inzerátů173 992 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Jak ochránit psa před psem typu stafford

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (770 příspěvků) 11.03.2024, 11:37:11 xxx.xxx.27.179
janaa:

Hele,těm lidem to člověk nevysvětlí. Jak nám tady lítal vipet,neustále se rval k nám na zahradu,páč háravky, lítal tady po cestě,málem ho přejelo auto, honil tu srnčí. Já vynervená,protože jsem si nemohla pustit holky na zahradu,neustále jsem kontrolovala (ale zahrada má hektar a je na všechny strany). Madam jsem vždycky psala,že má čokla zase u nás a ona mi naprosto vážně napsala - co jako já dělám proto,aby k nám její pes neběhal😂 Asi si mám všechny vykastrovat a postavit okolo pozemku betonovou zeď. No,tak jsem se zařídila,no😈


Pokud se někdo chová jako hulvát, tak jdu do útoku. Normálně bych jí pohrozila, že zavolám měšťáky, ať si toho čokla odvezou do útulku.

Má úcta, bylo by mi to jedno, ať se třeba podělá. Někdy je lepší udělat ostrý řez.

marcelaamax
marcelaamax (27 příspěvků) 11.03.2024, 11:48:54 xxx.xxx.189.248
Buggyra:

Mno jo, jenže jako meziplot to právě už zase vyžaduje od Marcely další plot z vnitřní strany u nich, a to je v tuhle chvíli tedy nerealizovatelné. Asi to není tou sítí řešitelné, no. Leda se domluvit se sousedem a plesknout ji z jeho strany. Jeho to nebude nic stát, Marcelu pořizovačku a elektriku. Jen teda nesmí tou sítí prorůstat tráva, to ale soused určitě řešit nebude… Tak asi to nemá takhle řešení, no. Do budoucna holt postavit vlastní plot, resp. ten sousedův z Marceliny strany podpořit ještě vlastními kari sítěmi.


No, plus jako meziplot by to znamenalo, že se proste “normálně” nedostaneme ani pro to svoje ovoce, protože to je prave všechno hned za plotem 🙄. 

Do budoucna si prave myslím, ze úplně už nebude mít smysl to řešit, vzhledem k věku feny. Dalšího psa nechtějí, tak na to spoléhám a doufám… 

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (770 příspěvků) 11.03.2024, 12:06:40 xxx.xxx.27.179
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 11.03.2024, 12:02:46

To na tyhle starý paní nefunguje, vlastní zkušenost, bohužel. Alespoň v Praze ne. Stačí už jen když z dálky na ně zavoláte, ať si toho psa chytí, hned se nafouknou a už jedou.

megi-the-pes
megi-the-pes (2207 příspěvků) 11.03.2024, 12:12:40 xxx.xxx.124.255

Ne, když slušně řeknu, že můj pes se nechce kamarádit, a majitel to ignoruje, ještě se chová jako blbecheck, tak to dopadne takto. 
Je lepší zvýšit hlas, oni si to lidé nějak lépe pamatují, vnímají, asi je doma řezali a řvali na ně, nevím.
Mám na reakci tak půl vteřiny, než můj pes otevře hubu/zvedne tlapu a milého psíčka zašlápne/překousne. 
Do tohoto tématu se to moc nehodí, se omlouvám, ale jsou i zodpovědní majitelé šílených bojových psů. Já. 
Zkoušela jsem hodněkrát dál pokračovat klidným hlasem, hezky, nedopadlo to. 
Lidé jsou už tak zkažení, že nejlépe na ně funguje “tak co bude, tyvole, mazej, nebo z tebe udělám tři do školky!!!!”. 
Je radost venčit psa. Kdysi jsem byla hodný člověk. Ale nevzdávám se. Stále hledám opuštěná místa… 

Anonymní (neregistrovaný) 11.03.2024, 12:15:25 xxx:xxx.9600:5346
JanaJanaJanaJana:

Pokud se někdo chová jako hulvát, tak jdu do útoku. Normálně bych jí pohrozila, že zavolám měšťáky, ať si toho čokla odvezou do útulku.

Má úcta, bylo by mi to jedno, ať se třeba podělá. Někdy je lepší udělat ostrý řez.


Ja ho odvézt nechala. Paní si ho vyzvedla a druhej den byl u nás zase

balu
balu (1531 příspěvků) 11.03.2024, 12:17:20 xxx.xxx.152.98
Odpověď na příspěvek uživatele JanaJanaJanaJana z 11.03.2024, 12:06:40

Vidíte, a já mám vic horších zkušeností s mladými holkami a ženami co si myslí, že si před nimi a jejich psem každý sedne na zadek, než se starými ženami (nechci použít slovo “bába” protože bych pak musela použít v případě mladé “nána”). Ale že bych se s někým, kýmkoliv, dohadovala kvůli psům, nebo dokonce “dořvala”, to se mi nestalo už roky. Takže o věku to asi nebude. Spíš o toleranci a respektu z obou stran. 

megi-the-pes
megi-the-pes (2207 příspěvků) 11.03.2024, 12:39:00 xxx.xxx.124.255

No jo, když oni Pražáci nejezdí na víkend do Brna. 😀
S domácími problém není. Až na toho jednoho, co pojede do útulku, nedá se nic dělat.
A na toho pána jsem nezvýšila hlas, ani neřekla sprosté slovo, ani jedno sprosté slovo.

Arosek
Arosek (262 příspěvků) 11.03.2024, 13:10:33 xxx.xxx.130.20
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 11.03.2024, 12:17:20

Ja myslim ze to bude stejne jako s myslivcema. A vlastne jakymkoliv vzorkem populace. Proste vsude se najdou chytri a fajn, stredni prumer a lekarske diagnozy zacinajici pismenem F. 
A pak uz jen zalezi na koncentraci a vyskytu v danem miste. 

U nas treba jeden myslivec je echt na ranu. U mamky taky. Vzdy jen jeden, ale jsem fakt rada ze znam z meho psiho pusobeni i ty slusne, protoze vzit tyhle dva jako etalon, tak bych hlasovala pro zakaz myslivosti. 

Add demence nekterych panicku, to uz snad ani nemam jak komentovat. Spis sepsat knihu. Viz pan s velkym svycarem, ktery vedel ze jeho pes nema rad meho psa a v klidu ho na nas pustil z kufru auta na parkovisti, kdyz jsem sla se psama do auta a nakaldale je, ze pojedem k vode. Nastesti pes uz v kufru, ja stihla pribouchnout dvere, cubu hodit za sebe a psa odkopat. A majitel? Pry “Kdyby se ten vas nebranil, tak ten muj mu nejspis nic neudela.” Zabit malo. 

Nebo pan s dvema NO. Fena v pohode, pes se rval. Takze fena chodila na voditkua s kosem, pes volne.  Logicke, ze ano … No a kdyz pes podruhe nabehl na meho Duduna, sel vzduchem. A pan se podivoval, proc jako nenecham ty kluky, aby si to vyridili … pochopil az kdyz jsme mu razne vysvetlila, ze vudci fena cele smecky je matka napadeneho psa a ze ta rozhodne nebude sedet a fandit … 

Ted jsme vcelku v klidu. Vybirame mista a casy kde nikdo moc neleze - proto miluju zimu a hnusny pocasi, to je vetsina lidi zalezla. A navic teda dost pomaha pocet - i prudilove co meli pocit ze “haha, psiska si to poresej” se osmi psum radeji vyhnou. Vickrat teda se vyhnou spis psy nez lidi, alespon je videt, kdo ma vic rozumu. 

Verun
Verun (718 příspěvků) 11.03.2024, 15:11:13 xxx.xxx.220.12
balu:

No a nešlo by to paní normálně říct, než ji dořvat? 


Jak píše megi, já mám plemeno psa, co nemá dobrou pověst, já musím myslet za ostatní sluníčkáře, promyslet několik variant, co budu dělat, když …a musím u toho zůstat uvolněná- u toho přemýšlení, než se potkáme, aby psina nepojala podezření… pak musí být reakce blesková, protože i úchop bulíka co vrtí ocáskem  je bleskový, stáhne psa pod sebe, defakto nad ním udělá z krku a plece střechu, místa na to mezi packama má dost…

A jak píšou ostatní, normálně říct? tak to udělá příště zase a zase, protože ona to byla sranda jak voříšek “miluje” vaší fenku, takže je třeba situaci trochu zostřit, aby to bylo jasné na první dobrou.  Víte kolik už se tím zachránilo psích duší, o život nejde jen o ty pak pošramocené duše, když by bulině nesedli…

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (770 příspěvků) 11.03.2024, 16:26:15 xxx.xxx.20.9
Odpověď na příspěvek uživatele Verun z 11.03.2024, 15:11:13

Naprosto stejná zkušenost s fouskem mého otce. Pes poslušný na slovo, někteří psi se mu ale nelíbí a prostě je občas zmuchlá. Většinou jsou to malí prdlouši od paní důchodkyň. Slušně to říct nestačí “stáhněte si toho psa”, ten náš nemá malý psi rád". Fousek spořádaně u nohhy samozřejmě, ani krok navíc před psovodem. Slušné dohovoření nefunguje, jelikož dámy dříve narozené prostě většinou mívají (čest výjimkám) vlastní názor, jelikož odžité roky, prostě je většinou nakonec musíte zprdnout a jste za hajzla, ale máte pokoj. Nejhorší jsou s psema na flexe, jelikož ty poslouchají nejmíň.

A ne, nenasazuju na důchodce, pouze konstatuji holý fakt.

Doron
Doron (1773 příspěvků) 11.03.2024, 16:41:51 xxx.xxx.27.174

Nojo, mít psa co se pere, případně zabíjí,  je opravdu   otrava, zvlášť v místě, kde je velká frekvence psů .

Zažila jsem si to hlavně s kavkazákem, byly to strašný nervy.

Nechte už důchodkyně na pokoji ! Taky už se mi to blíží a začínám na to být dost háklivá!🤣😬

Sardullah
Sardullah (961 příspěvků) 11.03.2024, 16:47:26 xxx.xxx.189.104
Doron:

Nojo, mít psa co se pere, případně zabíjí,  je opravdu   otrava, zvlášť v místě, kde je velká frekvence psů .

Zažila jsem si to hlavně s kavkazákem, byly to strašný nervy.

Nechte už důchodkyně na pokoji ! Taky už se mi to blíží a začínám na to být dost háklivá!🤣😬


Taky už se mi to blíží a začínám na to být dost háklivá!

😂😂😂😂…jo jo…a bůhví, jaká budu baba 🤪

Doron
Doron (1773 příspěvků) 11.03.2024, 16:59:30 xxx.xxx.27.174

No pravděpodobně stejná jako teď.😊

A já taky. Ale důchodci začínají být hodně nepopulární, leckdo se do nich naváží, stojej moc peněz a choděj do obchodů a do tramvaje a jsou blbí.., přitom mají času dost, tak by se snad mohli přizpůsobit a normálním lidem tolik neprekážet.

Jediná šance asi bude být hodně bohatá a ozbrojená.🤣🤣🤣

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 11.03.2024, 17:03:53 xxx.xxx.119.6
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 11.03.2024, 16:41:51

Tak ono člověk nemusí mít jen psa, co se rád pere, psa zabijáka, aby ho tohle sejřilo. Stačí starý pes, pes s nějakým zdravotním problémem…a mně osobně je šumák, jestli jde hajzlík od mladý nány nebo postarší paní. Jedna třebas čučí do mobilu, druhá má místo mobilu druhou postarší paní. Jedna si nevšimne, druhá si nevšimne ani neodchytí. 

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 11.03.2024, 17:05:37 xxx.xxx.119.6

Hele ale nebude se politika tahat i do tohodle vlákna, že ne?

No radši jdu.

kometa
kometa (4176 příspěvků) 11.03.2024, 17:08:35 xxx.xxx.147.163
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 11.03.2024, 16:41:51

Taky už se mi to blíží a začínám na to být dost háklivá!

Mně se to taky blíží. A hodlám si pořídit psa. Ale bydlím na vesnici, kde se venku moc psů nepohybuje. Ani lidí.

Doron
Doron (1773 příspěvků) 11.03.2024, 22:46:18 xxx.xxx.27.174

Já už se něho těším !  😊

Právě, ta velká koncetrace lidí a psů, to je ten problém . U nás žádné mobilující venčitele nepotkávám, ba ani nepozorné důchodkyně. Zlý pán s agresivním ovčákem umřel a paní se zuřivou mopsičkou na flexině nás nemůže ohrozit.😅

Takže u nás teď dobrý, ťuk ťuk ťuk, ať to tak zůstane!


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.