Aktuálně: 4 978 inzerátů174 006 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Jak ochránit psa před psem typu stafford

efe
efe (1052 příspěvků) 24.01.2024, 11:00:59 xxx.xxx.199.5

No a pak taky můžete dojít na policii a ty to vůbec nezajímá… Dneska už bych trvala na zápisu a řešení, kdysi jsem byla mladá a vyklepaná žába a neuměla se brát za svoje práva.

Jani, držím pesovi palce, hlavně ať je léčení bezbolestné a bez následků.

Rezzzy
Rezzzy (393 příspěvků) 24.01.2024, 11:07:40 xxx.xxx.15.85

Já jsem žila na sídlišti,kde bylo psů jak psů, nikdy jsem tam ale neměla problém a Bull psy, je to sice už  ic jak 10 let, ale stafordy a další velkohubky tam měli jen troufám si říct,rozumní lidé. Zato tam byl čau čau co napadal jak děti tak psy, dokonce napadl i majitelů dceru, paní ho vodila na flexine, nebo spíš on ji, pak smečka malých nevychovaných ďáblů, kteří šli po nohách a po štěňátech a babky se smály, jak si jejich pejsci hrají 

Lily
Lily (163 příspěvků) 24.01.2024, 11:09:47 xxx.xxx.133.234
Odpověď na příspěvek uživatele efe z 24.01.2024, 11:00:59

Hlavně je potřeba s tím nechodit na městskou ale na státní. 

Už jsem to tu psala. Paní na nás pustila psa, kterého hlídala, protože syn byl v zahraničí. Výsledkem byl pád na operované koleno a pohmožděné zápěstí. Můj pes má dodnes na památku jizvičku na hlavě. 
Sepsala jsem všechno ba policii. Stejně se teď pořád vnitřně bojím chodit venčit, že je potkám na chodbě… Pán začal svoji kříženou argentinu s pitbullem vodit na flexině, když se tedy konečně vrátil ze zahraničí. Psa samce, který má potřebu si něco dokazovat. Na lidi je hodnej no, ale mu nedělalo problém mě sejmout, když chtěl za mým psem.


Po napadení mám pořád problém s kolenem, musím se objednat na ortopedii. Jemu nehrozí nic. To, že dal svého psa na hlídání nemohoucí mamince se neřeší. Ale nahlášené to je. Kdyby se to stalo znovu, tak už to jde prý řešit lépe… Nejlepší by bylo, kdyby při útoku zranil nějaké dítě prý… 

Ale většina lidí to nehlásí, protože ono se nic moc neděje. Je to jen přestupek a přestupky se v ČR nějak celkově příliš neřeší. Nejhorší je snad nějaká pokuta no. ☹️

Ale je potřeba to hlásit a řešit. 

A ano, taky si neumím představit, že by mi zakázali mít mého minibulíka jen kvůli podobným existencím.  

Arosek
Arosek (262 příspěvků) 24.01.2024, 11:11:46 xxx.xxx.130.20

Ono je to tezke …

Jak kdysi rekl jeden moudry clovek - psa si muze poridit kazdy kdo ma do pr.. ele diru, bez jakekoliv kontroly. A v dusledku to odnesou jen ti psy, majitelum se malokdy co stane.

Pravdu mel. 

Je mi jedno jestli mi po psech vyjede pitak, doga, NO, jezevcik, nebo vztekla civava. Stve me vsechno. Asi umim pochopit situaci kdy nekdo blbe zavre vratka, nebo mu pes prerve voditko, nebo neco necekaneho. Ale pokud to je jeden pes a deje se to opakovane, je na vine majitel a basta. A ano, bylo by krasne, kdyby slo psa proste odebrat a dotycnemu naparit pokutu a zakaz vlastneni zvirat. Nebo ho protahnout nejakym kurzem. Nebo neco. Cokoliv. 

I kdyz je pravda, ze od te doby co nas pocet vzrostl nad obvyklou mez se nam vsichni vyhybaji. I naruzivi a proflakli agresori. Tak nejak nechtej nabehnout do ocividne fungujici smecky, kdyz by teoreticky mohli dostat do kozichu ze sedmi smeru. Ma to sve vyhody 😀

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (770 příspěvků) 24.01.2024, 11:11:59 xxx.xxx.44.97

Víte, kdyby to nebyl třetí útok na mého psa za poslední 2 měsíce…prvního jsem stihla  zahnat, druhýho dořvat a třetí už si skoro šmák.

Pokaždé za tím byl nezvládnutý pes protistrany.

Momentálně mám fakt pocit naprostý deziluze a štve mě každej čokl. Nejhorší je, že za to nemůže pes, ale především pán.

Ještě že tam byl chlap, já měla ještě na vodítku koně a toho jsme nemohla pustit, jelikož byla tma a kdyby jelo auto, ohrožuju okolí já.

Majitelku jsme v tý hysterii dořvali, byla vysoko těhotná, je mi líto, nechtěla jsem na ní být zlá, ale když nedokázala dát nic (ani radu, že máme škrtit, to víme až teď a přítel to naštěstí udělal nějak intuitivně) a ještě mě pérovala, že si toho koně mám odvíct od její branky.

No, ještě se tam za stavíme, ve vší  slušnosti budu chtít svý peníze zpět.

Moc Vám děkuji za podporu a vážím si toho.

efe
efe (1052 příspěvků) 24.01.2024, 11:15:05 xxx.xxx.199.5
Odpověď na příspěvek uživatele Lily z 24.01.2024, 11:09:47

Já tenkrát byla na státní. Ale pes napadl “jen” mého psa, ne mě. Teď bych to řešila samozřejmě jinak.

Lily
Lily (163 příspěvků) 24.01.2024, 11:15:48 xxx.xxx.133.234
Rezzzy:

Já jsem žila na sídlišti,kde bylo psů jak psů, nikdy jsem tam ale neměla problém a Bull psy, je to sice už  ic jak 10 let, ale stafordy a další velkohubky tam měli jen troufám si říct,rozumní lidé. Zato tam byl čau čau co napadal jak děti tak psy, dokonce napadl i majitelů dceru, paní ho vodila na flexine, nebo spíš on ji, pak smečka malých nevychovaných ďáblů, kteří šli po nohách a po štěňátech a babky se smály, jak si jejich pejsci hrají 


Ono je to o majitelích. Znám i lidi, kteří si pořídili Akitu nebo pitbulla a divili se, že si jejich pejsek nechce hrát a pere se. Čaučau taky není úplně přátelské plemeno, jakožto skoro všechna asijská plemena, co tak znám. 

U bullů je problém, že to začal být obrovský boom. Mladé holky si pořizují bulla, nezvládnou ho, narodí se dítě a honem rychle ho darují. Když si někdo dovolí něco namítnout, tak takové jen napíšou, že nemohly vědět, že budou mít dítě. 

Většinou co člověk potká jsou to v hodně případech kříženci kříženců, takže tam může být kde co krom bulla, třeba takový pinč. 


Už jsem měla setkání s člověkem, co nevěděl, co si koupil, bylo s klučinou s pitbullem. Mladé zvíře. Koukám na něj a říkám, že je to škoda, že ti psi jak dospějí, že se nesnesou s jinými psy. On vytřeštil oči a říká, že jak to jako myslím? Tak říkám, no pitbullové, se nesnáší dobře s dalšími psy. On vyvalil oči ještě víc. To mi ale chovatelka neříkala? 
Tak jsem se zarazila a ptám se, jestli je s papíry, že teda není, ale to on se jí na tohle zeptá. Že nevidí důvod, proč by se pitbull nemohl snášet s jinými pejsky, že on ho chce pouštět si hrát na psí hřiště (nebo něco podobného říkal). No udělalo se mi nevolno a od té doby si dávám pozor na všechny bully, ač mám sama jednoho. 

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (770 příspěvků) 24.01.2024, 11:18:45 xxx.xxx.44.97
Odpověď na příspěvek uživatele Lily z 24.01.2024, 11:15:48

Já se těhle psů bojím už několik let, ne kvůli povaze ale kvůli tomu, kdo ho vlastní. Většinou je to fakt průser. 

megi-the-pes
megi-the-pes (2207 příspěvků) 24.01.2024, 11:19:49 xxx.xxx.124.17
Odpověď na příspěvek uživatele Lily z 24.01.2024, 11:15:48

Myslím, že řidičák na psa by tady fakt vůbec nevadil.
A pak to, co provozují za oceánem - dva problémy a potřetí pes pryč. 

Saga
Saga (331 příspěvků) 24.01.2024, 11:23:36 xxx.xxx.167.183

Pro 4xJana - mohu se prosím zeptat jak reagoval ten kůň? Nejsem pejskař a psům vůbec nerozumím, přesto jsem vaší diskusi přečetla se zatajeným dechem a teď už aspoň díky všem pisatelům vím, co mám dělat KDYŽ…

Já měla incident s uprchlým teriérem přímo na vlastním pozemku, kdy zdrhnul majitelům z nezajištěné zahrady, vniknul na náš pozemek vchodem pro slípky a začal je mordovat. Brala jsem ho obrácenou hranou sekery přes páteř a to zvíře vůbec nereagovalo, v jakým bylo rauši. Pak se mi podařilo srolovat mu kůži na krku, za tu ho zvednout do výšky a kopnout do kulí, pustil, zmetek jeden. Obojek neměl. Majitelé psa škodu uhradili a od tý doby chodí kanálama a nezdravíme se. Tže to vlastně dobře dopadlo, když to tak čtu.

S koněm mám tu zkušenost, že alespoň u nás z nich mají pejskaři respekt a když nás vidí, již z dálky psy chytají, uvazují a drží si u nohy, za což jsem jim nesmírně vděčná, snažím se vždy pozdravit a poděkovat, pokud to situace umožňuje.

P.S. těhotná netěhotná, co naplat, když je úplně blbá!

Lily
Lily (163 příspěvků) 24.01.2024, 11:27:31 xxx.xxx.133.234
megi-the-pes:

Myslím, že řidičák na psa by tady fakt vůbec nevadil.
A pak to, co provozují za oceánem - dva problémy a potřetí pes pryč. 


To nic nevyřeší. Vždyť kolik lidí na řidičák a nezná ani přednost z prava. Navíc se to dělá jednou a člověk to má napořád. 

Za mě by to vyřešilo, kdyby šlo psa za nějakých jednodušších podmínek odebrat a následně zákaz chovu na určitý počet let, pak bych klidně těmhle lidem nějakou zkoušku dala, kdyby se jim umožnilo znovu chovat psy, tak s podmínkou nějakého složení a klidně i přezkoušení. K tomu samozřejmě obrovské pokuty, aby to lidi odradilo pod pořizování psů.  

Ale odebírat smysluplně. Člověku se může stát ledasco, ale je důležité jak se k tomu postaví a jestli sjedná nápravu. 

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (770 příspěvků) 24.01.2024, 11:30:05 xxx.xxx.44.97
Odpověď na příspěvek uživatele Saga z 24.01.2024, 11:23:36

Heleďte já mám koně do lesa, těžká váha. Pod zadkem příjemně temperamentní, ale jinak není jako běžná populace koní, hodně se rozmýšlí, jestli se má splašit, a když už s etak stane, udělá tři cvalový a hned nahodí mozek. Trochu řešíme respekt, ale na vodítku se mnou projde i peklem. Co jsem chtěla, to mám 💪Byla jako kdyby se nic nedělo, ale kdyby to byl vzrušivější kůň, mohl to být totální průšvih. Vlastně přítel páčil psa a já tý koze vlezla s koněm skoro až do baráku, jelikož se na ní nedalo ani dozvonit.

Děs. Jako tohle byla klika. Ale je to spíš méně běžné chování u koní.

Jinak pes byl asi z toho šoku ještě včera fungující, dnes dostal dren a antibiotika a teď už mi tu stojí hodinu pod stolem a klepe se. Doma zima není. Snad se to do zítra zlepší, jdeme k vetovi znova.

keriton
keriton (468 příspěvků) 24.01.2024, 11:34:05 xxx.xxx.80.121

Strašný zážitky ☹️

Myslím si, že pro člověka i psa by bylo žádoucí zajistit si co nejdřívější setkání s nějakým normálním psem. Léčit psychiku je důležitý, čím dřív, tím líp. 

efe
efe (1052 příspěvků) 24.01.2024, 11:34:48 xxx.xxx.199.5

To klepání může být horečka, čuba jí druhý den po pokousání taky měla a projevovalo se to taky mj. třesem. Na to by měla zabrat ta ATB.

Doron
Doron (1773 příspěvků) 24.01.2024, 11:37:16 xxx.xxx.162.21

Někdy stačí s lidma promluvit, nemusí to ani vědět.

U nás takhle utíkali psi z jednoho areálu dírou v plotě a napadli mého syna, když jel okolo na kole.

Tenkrát mi volal, co má dělat, a já slyšela v telefonu to psí běsnění 😱 Stoupnul si do takového výklenku a bránil se kolem ( držel ho na výšku před sebou jako štít), volala jsem sousedům o pomoc, byla jsem na druhý straně Prahy..

On byl synek už docela velkej ,bylo mu tak šestnáct, a silnej, ale je strašně hodnej a tak asi potřeboval svolení od mámy, že se může bránit silou.Já na něj řvala , ať je tím kolem uhodí jak nejvíc může , ať je třeba zabije. Ať zkusí trefit do čumáku toho, co to vede. Psi byli tři.

Poté co jsem si s majitelem areálu  promluvila, došlo k nápravě. Protože málokdo chce čelit rozlícené matce.

anonymní (neregistrovaný) 24.01.2024, 11:40:29 xxx.xxx.87.55

Já už lidi, kteří si pořizují psy z 95 % nesnáším. Jen u nás na vsi jsou to všichni naprostý bezmozci, ať si pořídí psa jakéhokoli plemene. Když si vezmu, kolikrát jsme odkopávali bezprizorního nebo nezvládnutého psa od našeho, nedopočítám se. Když jim řeknu, že si nepřeju, aby jejich pes napadal nebo valchoval našeho, urazí se a přestanou zdravit. Když jim řeknu, že není v pořádku, aby jejich bezprizorní a frustrovaní psi denodenně hodiny řvali na zahradě či v kotci, urazí se a přestanou zdravit.

Mému psovi je čtrnáct let a fakt si nepřeju aby mi ho dorval dvouletý amstaff, aby mi ho valchoval či zabil devadesátikilový křížený leonberger s bandogem, kterého jeho “panička” neudrží a neovládá, neustále se tu samostatně promenádí obrovský vlčák - přece ho nebudou omezovat na svobodě… A tak dále a tak dále a tak dále. Je až hrůzostrašné, že u nás fakt téměř každý majitel psa je nekonečný debil a arogant.

Psa jsem už měla mnohokrát rvaného i dorvaného na šití.  Pokud jsou psi zakousnutí, ucpávám jim nozdry, musí se nadechnout a já si psa vysvobodím. Ale taky můžu přijít k úhoně.

S debilními majiteli psů se nedá dělat prostě nic. Je to naprosto marný boj. A ještě si spolu dokáží notovat.

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (770 příspěvků) 24.01.2024, 11:47:04 xxx.xxx.44.97

Anonymní - ano, ta první věta, tak to mám taky.

Efe, díky, klepe se no, to bude ono, píchli jí ATB ráno, zejtra dostane zas.

Doron - těžko říci. Řvala na něj “co jsi to zase udělal” a bila ho, když jsme odcházeli. Jako nemusí to  hned znamenat, že to už byl opakovaný útok, ale víte jak.

Doron
Doron (1773 příspěvků) 24.01.2024, 11:59:04 xxx.xxx.162.21
Odpověď na příspěvek uživatele JanaJanaJanaJana z 24.01.2024, 11:30:05

Děsný, děsný..

Dostal pes něco na bolest ? To je taky hodně důležitý.. Ale počítám že ano, vet to většinou dělá automaticky , že píchne analgetika.

Zkuste ho uložit nebo naopak se s ním kousek projít, buďte klidná a klidně i trochu důrazná, psům v šoku to dělá dobře, když je u nich někdo kdo tomu “velí”, cítí se pak ve větším bezpečí.

Držím palce moc moc !

Saga
Saga (331 příspěvků) 24.01.2024, 12:01:11 xxx.xxx.167.183

Jano, díky za dovysvětlení situace. Také jsem dříve měla chladnokrevný tank a vím, jak dokázala být stoicky klidná, ale když už to pak hořelo, neměla problém se bránit. Moje současná koby je ještě mladá, neokoukaná a mnohem bázlivější, neplaší se, ale nevím, zda by dokázala sama sebe ubránit, vždycky čeká na povolení ode mě, stará kobyla se rozhodovala sama bez ohledu na mě ( v takovýchto situacích, jinak byla spolehlivá)  a nebála se na čokla zaútočit.

Anonymní - první věta -  mám to stejně tak.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.