Aktuálně: 4 978 inzerátů173 955 diskuzních příspěvků17 749 uživatelů

Jak ochránit psa před psem typu stafford

Arosek
Arosek (262 příspěvků) 24.01.2024, 12:12:29 xxx.xxx.130.20
Odpověď na příspěvek uživatele JanaJanaJanaJana z 24.01.2024, 11:47:04

Je mi strasne lito vaseho psa, pac vim jakou paseku hlavne v psychice to nadela. A vlastne je mi lito i toho utociciho psa. 

Jestli majitelka jeci “cos to ZASE udelal”, tak pro ni nemam slovo slusne a pes si myslim ze neskonci dobre. Bud se ho zbavi buh vi jak a kam, nebo zavrou natrvalo nekam do kotce, nebo ho nekdo umlati az ZASE nekoho napadne. Ach jo, opet to odnese zvire, protoze nekdo je bezmozek a nechape, ze pes neni kabelka, ktera se mi v pondeli hodi k outfitu a do pristiho tydne to hodim do skrine, pac nosim neco jinyho.

Smutno je mi na dvou frontach. 

Aluška (neregistrovaný) 24.01.2024, 12:42:57 xxx.xxx.200.75

Vloni u nás v ulici napadl kříženec nějakých buloidních plemen jiného psa, šla jsem náhodou okolo, naštěstí měl ten hajzl obojek tak jsem začala na kluka co ho držel za vodítko křičet, ať zkroutí obojek a škrtí ho.  Zabralo, pes po chvíli pustil. A protože to nebylo první napadení, tohodle stejnýho psa pokousal už dřív a mýmu jezevčíkovi vyrazil 2 stoličky, už to řešila policie, tak jsem hned volala znovu, ať má majitelka mastnější pokutu než tu první.

Leithian
Leithian (537 příspěvků) 24.01.2024, 13:51:13 xxx.xxx.123.92
Odpověď na příspěvek uživatele JanaJanaJanaJana z 24.01.2024, 11:30:05

Moje posledni kobyla by mi stala za zadama a cekala az to vyresim. Moje prvni by toho psa sla zabit.

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (770 příspěvků) 24.01.2024, 13:51:29 xxx.xxx.107.154

saga-těžko říci no. Můj kůň na mně tak navázanej není, aby mě bránil, sebe by jistě bránil. Určitě.

Janaa - bohužel. Bylo to zaživa. Nikdy jsem u ničeho takové nebyla, kdybych to věděla, prosila bych, jestli to nejde umrtvit

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (770 příspěvků) 24.01.2024, 13:51:29 xxx.xxx.107.154

saga-těžko říci no. Můj kůň na mně tak navázanej není, aby mě bránil, sebe by jistě bránil. Určitě.

Janaa - bohužel. Bylo to zaživa. Nikdy jsem u ničeho takové nebyla, kdybych to věděla, prosila bych, jestli to nejde umrtvit

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (770 příspěvků) 24.01.2024, 13:51:31 xxx.xxx.107.154

saga-těžko říci no. Můj kůň na mně tak navázanej není, aby mě bránil, sebe by jistě bránil. Určitě.

Janaa - bohužel. Bylo to zaživa. Nikdy jsem u ničeho takové nebyla, kdybych to věděla, prosila bych, jestli to nejde umrtvit

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (770 příspěvků) 24.01.2024, 13:51:32 xxx.xxx.107.154

saga-těžko říci no. Můj kůň na mně tak navázanej není, aby mě bránil, sebe by jistě bránil. Určitě.

Janaa - bohužel. Bylo to zaživa. Nikdy jsem u ničeho takové nebyla, kdybych to věděla, prosila bych, jestli to nejde umrtvit

janaa
janaa (382 příspěvků) 24.01.2024, 13:56:49 xxx:xxx.1cd0:e7e4

Tak mu to asi lokálně umrtvili. Já taky nerada feny uspávám a šiju “zaživa”. Ale jestli je cíťa,tak ten třes mohl být i následkem toho. 

Buggyra
Buggyra (3214 příspěvků) 24.01.2024, 15:13:29 xxx.xxx.198.226

Co se koně týče, nechávám to na něm. Byla jsem svědkem veselé honitby mezi leonbergrem a poníkem a leon z toho vyšel teda jen s vyraženými zuby. Kdyby si ho majitelka neodvolala, už by nevyšel. Poník na milimetr věděl, co dělá.

Takže když potkám na našem koni drzého psa, volám na pánečky, že jim úplně nedoporučuju, aby se motal koni kolem nohou, a pokud kůň po psovi hrábne, tak ho ještě pochválím. Docela jsou tady taky pejskaři vůči koním uctiví.

Mít koně na ruce, snažím se mít ho mezi sebou a psem, a ať si s tím psem dělá, co chce. Kdyby to vypadalo, že jsem v ohrožení, koně pustím, ať si psa zpracuje.

Z čeho jsem trochu nejistá, je, kdybychom potkali smečku. Myslím dva psy by ještě kůň dal, ale kdyby jich bylo víc, může být problém. Tak to je asi jediné, co mě trochu znervozňuje. Onehdá jsme potkali pána s třemi ovčáky, měl dva na stopkách, třetí vychovanou, takže celkem dobré.

Doron
Doron (1773 příspěvků) 24.01.2024, 22:28:33 xxx.xxx.162.21
Odpověď na příspěvek uživatele janaa z 24.01.2024, 13:56:49

Hlavní je teď opravdu zajistit aby netrpěl bolestí, ono to může být hodně zhmožděné, některé tkáně rozdrcené.., prostě to může bolet opravdu hodně. Ze zprávy, resp účtu od veta vyčtete, jestli nějaká analgetika vůbec dostal . Obvykle účinkují 24 hodin, pak bude potřebovat další .

A co Vám dali na proplachování drenu ? Já požívala obyč roztok betadiny a převařenou vodu jsem ohřála na tělesnou teplotu, je to příjemnější než studená .

A jak mu je , marodovi ? Už je trochu klidnější ? 

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (770 příspěvků) 24.01.2024, 23:06:06 xxx.xxx.107.154
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 24.01.2024, 22:28:33

Neřekli na nic, máme ráno přijít zas na vyndani , tam se asi dozvíme víc.

No a teď má torální depku , asi dojezd adrenalinu. Celý den přistála, až teď si lehla , asi je to i tou bolestí. Je to teprve první den, snad léčba půjde dobře.  

Sardullah
Sardullah (960 příspěvků) 24.01.2024, 23:23:07 xxx.xxx.4.213

Teda teď jsem dolouskala diskuzi… fuj… Jani, držím palečky, aby byl pesan co nejdřív fit fyzicky a aby se to na něm nepodepsalo psychicky.

Jako já nic takovýho nikdy nezažila… teda teď nemyslím, že bych nikdy nezažila nějakou psí šarvátku, ale že by mi psa vysloveně napadl jiný pes, to ne.

Jako co dělat v případě napadení nějakým bull psem, přijde mi, že tak max mám šanci, když budu mít na vodítku 80ti kilovýho radikálního kavkazáka, že ten by s nějakým 30ti kilovým záprdkem zametl, ale jakou má šanci “normální” pes. Psalo se tady o škrcení a upřímně si neumím představit, jak bych to v té situaci praktikovala… snad by zafungoval adrenalin a teda doufám, že to nezažiju. Má někdo nějaký relevantní info, jak na zakouslýho bulla působí paralyzér? Pomůže to něčemu?

Doron
Doron (1773 příspěvků) 24.01.2024, 23:53:26 xxx.xxx.162.21
Odpověď na příspěvek uživatele JanaJanaJanaJana z 24.01.2024, 23:06:06

Tak ona je to holka, omlouvám se..😊

A ten co jí napadl byl pes? 

Tak jim zítra řekněte, ať koukaj navalit nějaký drogy ! 😅

Že by se už zítra vyndaval  dren se mi nezdá, nechává se několik dní a proplachuje se jím ta rána aby se neuzavřela moc rychle a nezůstalo tam uzavřené hnisavé ložisko. 

Snad se nezlobíte za nevyžádané rady , ale my si s tím s Gučákem dost užili , tak radši varuju..

Přeju vám všem klidnou noc ! 🙋

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 25.01.2024, 07:13:56 xxx.xxx.119.6
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 24.01.2024, 23:23:07

Relevantní info nemám - myslím, že na těch videiích od Staffordů o tom mluví, že zakouslej pes by šel do křeče i s vaším, opak toho, co člověk chce. 

sutrik
sutrik (309 příspěvků) 25.01.2024, 07:23:49 xxx.xxx.91.199

Zkopírováno.

Paralyzéry jsou navrženy tak, aby při kontaktu diod (kontaktních míst) s tělem útočníka pronikly do nervového systému. Paralyzér pak pošle elektrický proud do svalů a to ztěžuje agresorovi pohyblivost a výkon útoku. Současně se přeruší drobné neurologické impulsy, které cestují po celém těle přímým pohybem svalů. To způsobuje dezorientaci a ztrátu rovnováhy, nečinného útočníka v pasivním stavu a zmateného po dobu několika minut. Neexistuje žádný významný vliv na srdce a další orgány.

Obecně platí: 

1) Půl sekundy – může způsobit intenzivní bolest a svalovou kontrakci - odpuzení a vylekání útočníka 

2) 1-2 sekundy – může způsobit intenzivní bolest, svalové křeče a omámený duševní stav – může položit agresora na zem 

3) 3 a více sekund – může zbůsobit intenzivní bolest, ztrátu rovnováhy, ztrátu svalové kontroly, zmatenost a dezorientaci. Obecně při použití paralyzéru 3 a více sekund způsobuje útočníkův pád na zem.

Sarah01
Sarah01 (1510 příspěvků) 25.01.2024, 09:29:14 xxx.xxx.11.197
JanaJanaJanaJana:

Neřekli na nic, máme ráno přijít zas na vyndani , tam se asi dozvíme víc.

No a teď má torální depku , asi dojezd adrenalinu. Celý den přistála, až teď si lehla , asi je to i tou bolestí. Je to teprve první den, snad léčba půjde dobře.  


Asi jsem někde přehlídla, jaký plemeno je fenečka…každopádně držím palce ať je brzo líp a dejte vědět, jak dnes na veterině.

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 25.01.2024, 09:56:22 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele JanaJanaJanaJana z 24.01.2024, 23:06:06

Jano - Vy jste tam doma nově, že jo? kdyby se Vám veterina nezdála - což možná, podle toho i oprávněně?? nemáte to případně až tak daleko k vetovi v mým bývalým bydlišti. My tam taky dojíždíme.  A jak koukám, má službu dnes sice jen do čtyřech, ale zítra do osmi a má službu i o víkendu v so-dopo,v ne-odpo.

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (770 příspěvků) 25.01.2024, 13:46:40 xxx.xxx.27.179

Ještě jednou, děkuju všem, takovou podporu jsme fakt nečekala.

Musím se přiznat, že mi to dost pomohlo, dva dny jsem teď nemohla spát a byla jsem v totálním psychu a každému jsme to vykládala. Nebyl to ani už tak strach o psa, ten bude OK, ale bylo to neskutečné emoční vypětí a totální šok, vůbec to neumím popsat. Dost mi ulevilo, že jsem to mohla říct někomu ve svém okolí a taky to mohla napsat tady. Tohle není obyčejná psí šarvátka a ten pes mýmu psovi nechtěl mýho psa pocuchat. Je to nějaký náraz na pocit bezpečí, asi jako když vás vykradou, nevím, co to je. A měla jsem strašnej strach, že oni přijdu, ještě větší, než když jí našli nádor s blbou prognózou, jelikož tam pořád existovala naděje, ale tohle vypadalo fatálně.

Každopádně pes je něžný sedmikilový vořech. Je to teda holka, naprosto nekonfliktní tvor.  

Zrzavci, moc Vám děkuju, ano, jsme přestěhovaní, tohle byl nejbližší vet s dobrým hodnocením, který měl otevřeno hned druhý den ráno. Nemám pocit, že by postupovali špatně, dnes proplachovali, zítra budou zas. Ještě mám v záloze druhého pána z původního bydliště a zatím jinak jezdíme se vším, bohužel však neměl den po té otevřeno.

Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.