Aktuálně: 4 791 inzerátů176 085 diskuzních příspěvků17 778 uživatelů

Jak ochránit psa před psem typu stafford

balu
balu (1591 příspěvků) 12.02.2024, 12:29:04 xxx.xxx.152.98
Odpověď na příspěvek uživatele Tenurri z 12.02.2024, 12:15:51

Jsme lidé různí, někdo má u zvířat přirozenou autoritu, tak nějak instinktivně jim rozumí a zvířata ho berou. A někdo takový není. 

Vy se ptáte, cituji: “Myslíte si, že budou jeho rady fungovat i u lidí, kteří tu autoritu nemají?” Asi ne. Ale těmto lidem nebude fungovat žádná rada. Žádný pes nebude respektovat člověka, který nebude pro něj autorita. Četla jste, co psala Sardullah o tom, když se jí Gina s Jessi začaly “hádat”?

hmn
hmn (1053 příspěvků) 12.02.2024, 12:37:46 xxx.xxx.3.42

“Zase na druhou stranu, když jsem měla problémy s holkama, tak vlastně pomohlo Rudou stále omílané “zrušit anarchii a nastolit diktát”, ale i k tomuto jsem pořád ještě potřebovala být šéfíček, jakmile jsem měla psychický problém..obavu, strach, tak jsem si mohla nastolovat, co jsem chtěla. Jako to člověk fakt musel mít v hlavě “tak dámy kurňa, kdo je tady vedoucí…já…takže zklidněte hormony a budete se chovat tak jak určím já..” opravdu se tak cítit….”

sardullah, ale však přesně toto nefungovalo…

“Ale těmto lidem nebude fungovat žádná rada. Žádný pes nebude respektovat člověka, který nebude pro něj autorita.”

tak s tímto ale kua nesouhlasím
VŠEM bude fungovat znalé učení a vedení psa
a když budou se psem zacházet moudře, tak se stanou (mohou stát) přirozenou autoritou
ne tou založenou na strachu


 

megi-the-pes
megi-the-pes (2255 příspěvků) 12.02.2024, 12:40:16 xxx.xxx.124.6

Jakou autoritu má 10 12leté dítě? 

Jak to, že děcka umí vycvičit psa?
Na co potřebuji mít tu správnou autoritu, když vím, jak učit psa, a mám 50 korun na klikr (nebo umim lusknout prsty, něco žblebtnout,…)? 

Rozdíl mezi těmito psychology a opravdovými psími (nejen) lidmi = metoda nezaložená na fyz. síle funguje na jakoukoli velikost, věk,… psa i toho, kdo učí.

Tenurri
Tenurri (326 příspěvků) 12.02.2024, 12:51:35 xxx.xxx.213.118
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 12.02.2024, 12:29:04

Já si tedy dovolím trochu nesouhlasit, že by člověku bez přirozené autority nefungovala ŽÁDNÁ rada a že by tedy nemohl se zvířetem úspěšně pracovat. Naopak znám i nesebevědomé lidi, kterým pes hezky funguje a se kterým pracují - ano, v některých případech je to stálo asi více práce a času, než člověku, kterého pes bude poslouchat přirozeně, ale šlo to (museli tedy pracovat i hlavně sami na sobě). 

Tam tedy velkou roli bude hrát i vzájemný vztah a pocity člověka - pokud se člověk cítí v situaci dobře, bude se nejspíš dobře cítit i pes a naopak. Konkrétně pro mě jsou třeba pozitivní tresty dost nepříjemná záležitost. Necítím se v tom dobře a v podvědomí to odmítám, takže mně by to rozhodně nefungovalo -  akorát by to vedlo k frustraci obou stran.

ale zároveň si myslím, že by si takový člověk měl vybrat psa, na kterého bude stačit - já si třeba nikdy nepořídím akitu, i když se mi moc moc líbí. 

Příspěvek Sardullah jsem četla. Jasně, RD by se tahle situace třeba nestala, ale s Ginou a Matýskem Sardullah žádný problém taky nemá. 
Přirozenou autoritu v sobě buď člověk má, nebo nemá. Bez té přirozené autority by teda dle téhle logiky neměl fungovat pod stejným člověkem žádný pes? Podle mě to nejde takhle jednoduše říct.

Doron
Doron (1863 příspěvků) 12.02.2024, 12:57:42 xxx.xxx.30.75

Ať už mám k Desenskýmu jakýkoliv výhrady, svěřila bych mu psa rozhodně spíš než tomuhle Prokešovi, nebo jak se jmenuje.

Vůbec nechápu, proč ten člověk psa vůbec má, na co jako. 

Krmení z ruky by mi ani tak nevadilo, ale ten mizernej život,  že je pořád v kleci a ještě k tomu zakrytý , z toho se mi dělá špatně. Nějaký trhnutí vodítkem proti tomu nic není, a ten Prokeš to stejně dělá, proto doporučuje úzkej obojek.

Ten jeho pes je možná magor, asi jo, ale ten chlap, místo aby se styděl, že si psa špatně vybral, případně vychoval, má ještě drzost radit lidem.

A ty debilní kecy, že pes je sobec …, dělá jen za žrádlo ( výplatu).

Pes pochopitelně sobec není, žádný zvíře žijící ve skupině sobec být nemůže páč by jim to nefungovalo, spolupráci a vztah mají vrozenou.

Nezná základní věci z psí etologie .

Je to nebezpečnej člověk .

Nebezpečná ideologie . A chce ji šířit .

K čemu jako mít tyhle krabicový psy, tomu fakt nerozumím .

drvodelkafialova
drvodelkafialova (623 příspěvků) 12.02.2024, 13:06:20 xxx:xxx.f24:15de

tak já taky chovám králíky v králíkárně, ale mám je na maso. Proč chová psa v kleci tenhle člověk nechápu. 

Jo a moji králíci mají čistou vodu  k dispozici nepřetržitě, stejně jako seno.

No, já mám psy ty velké venku a když někdo přijde, jsou v kotci, když si ale představím, mít je tam prakticky celý den a bez vody, fujtajxl. A tenhle dement  o tom napíše knihu a chlubí se tím.

megi-the-pes
megi-the-pes (2255 příspěvků) 12.02.2024, 13:06:35 xxx.xxx.124.6

A já si myslím (ne že by to někoho zajímalo a vůbec že by to mělo nějakou váhu), že ten pes je normální pes typu staffordopitbullek, ale na to musí být povaha toho člověka. Jo, hodně lidí si myslí, že mně a mému psovi hrabe. Neva. My jsme šťastný. 

Doron, tohleto šíří i hodně slavní lidé, když to přeženu, tak jim naslouchá půl planety. Je to vzor tento Prokeš (vtipné, zapomněla jsem jeho jméno), Arka, co je taky trenér pět minut, Ščučka, Bart Bellon (NePoPo humus).

balu
balu (1591 příspěvků) 12.02.2024, 13:09:26 xxx.xxx.152.98
Odpověď na příspěvek uživatele hmn z 12.02.2024, 12:37:46

Vy fakt věříte, že RD fungují psi na principu strachu?  To je přece kravina.

Ph (neregistrovaný) 12.02.2024, 13:10:54 xxx.xxx.95.213

Vůbec nechápu, proč ten člověk psa vůbec má, na co jako.

protoze to je to jedine, co v zivote ovlada - posloucha ho to. A ma tak obdiv ostatnich, ktery jinak nezna…uchylka proste

V zivote uspesni lide jinak nemaji  potrebu takhle 100% ovladat jine zive tvory a diktovat jim kazdy krok, kazde mrknuti.

Proto tolik lidi ani nechape, jak ho muze nekdo poslouchat a verit mu.  Maji sve normalni zivoty a normalni komunikaci 🙂 s lidmi i zviraty.

jinak obecne -ten princip vychovy a vycviku psa, co propaguje -funguje, i se pouziva. Jen ne takhle nesmyslne - hranicici s tyranim. vlastne ne, nehranici to -to realne tyrani je. 

balu
balu (1591 příspěvků) 12.02.2024, 13:12:46 xxx.xxx.152.98
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 12.02.2024, 12:40:16

Ne každé dvanáctileté dítě dokáže cvičit a vycvičit psa. Stejně jako ne každý člověk. Stejně tak není každý člověk vynikající cyklista, vynikající houslista, vynikající chirurg a tak dále. Vždy musí mít člověk nějaké předpoklady, talent.

kometa
kometa (4303 příspěvků) 12.02.2024, 13:20:31 xxx.xxx.224.101
hmn:

jako fakt?
jako s 90ti% toho, co se psy v reálu dělá a co radí lidem?
(a tedˇ myslím pořad Kočka není pes, jako aktuální mediální výstup)


Ano. Nesleduji pravidelně, ale co jsem viděla, se mi líbilo a dávalo mi to smysl.

Tenurri
Tenurri (326 příspěvků) 12.02.2024, 13:29:03 xxx.xxx.213.118
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 12.02.2024, 13:12:46

A tak každý nemusí být vynikající psovod? Každý nechce dělat trenéra a skládat vrcholové zkoušky. Vetšině lidem stačí, že se domluví se svým psem, naučí ho, co potřebují a prožijí se svým psím parťákem spokojenej život.


K tomu nepotřebuje člověk talent, ale potřebuje tomu věnovat čas, vzdělávat se a mít o to nějaký zájem. Nestačí si jednou do týdne vzpomenout, že mám psa a chci ho teda něco naučit a potom nadávat, že to nefunguje.

Opět - jen připomínám, že mám rozhodně mnohem méně zkušeností se psy, než všichni tady, jen se snažím před pořízením psa se co nejvíce vzdělávat 🙂. 

A ještě - vyjadřovala jsem se k RD, toho druhého vůbec neznám. 

megi-the-pes
megi-the-pes (2255 příspěvků) 12.02.2024, 14:09:13 xxx.xxx.124.6
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 12.02.2024, 13:12:46

Ne, to není talent.
Talent, spíše schopnost vcítit se, zjistit, co se děje, to jo, to je potřeba, protože ne každá povaha je na ten a tamten způsob učení, provedení, teď udělám to a tamto.
Ale to, že za nějakou činnost dostanu prachy, funguje na všechny živočichy stejně.
Někdo ale používá skoro jen - mácháš rukama, hodim tě na zem. Bojíš se, hodim tě na zem. Taháš, budeš mít leteckej den. 
To je debullita, ne vztah, ne respekt, ne autorita. 

Opravdu nevidíte stažený ocas těch psů? Někteří psi se bojí i jeho, té osoby.
Ano, je to televize, je tam štáb, pes se může bát toho všeho.

Celé je to o vytváření tlaku - podvolíš se, nebo. 

Znáte to, jak se učí štěně sednout, určitě. Řeknu - sedni - zatlačím na záď a pes si sedá, pochválím, dám pamlsek třeba a tak.
Někteří lidé si to vykládají jako navádění. Ukazuji psovi, jak se to dělá, co chci.
Ve skutečnosti jsem ale udělala něco, co je psovi nepříjemné, a on ve snaze se toho zbavit, si sednul.
Tohle běžně používám.
Problém je, když člověk necítí, kdy je to na psa moc. 
A to jsou vesměs tito televizní experti všici. 
Jedna výjimka - slovenská verze. Název jsem zapomněla, ale docela se na to dalo koukat. 

drvodelkafialova
drvodelkafialova (623 příspěvků) 12.02.2024, 14:10:15 xxx.xxx.41.1
balu:

Vy fakt věříte, že RD fungují psi na principu strachu?  To je přece kravina.


Já měla k Desenskému výhrady, kvůli metodám co používal dřív. Nicméně to co dělal teď se mi líbilo. Psy mu nefungují ze strachu, prostě má autoritu, to mají psi rádi. Autorita není strach, autoritu může mít i velmi laskavý a vlídný člověk. Jen se to často zaměňuje.

balu
balu (1591 příspěvků) 12.02.2024, 14:24:09 xxx.xxx.152.98
Odpověď na příspěvek uživatele Tenurri z 12.02.2024, 13:29:03

Já vlastně nevím, co chcete říct. Jen to, že nesouhlasíte s tím, jak to dělá a jak radí RD? OK, to je v pořádku, najděte si, co je vám bližší. Dnes máte možnost výběru.

Talent (nebo vlohy), na výchovu a výcvik psa podle mého názoru potřeba je. Pokud ho nemáte ani špetku, tak můžete číst a vzdělávat se a stejně to nemusí být nic platné.  Nedomluvíte  se se svým psem. Pes velmi dobře vycítí, zda máte na to, mu velet, být vůdce smečky, a podle toho vás bude respektovat. Právě proto nezvládne psa vychovat a vycvičit každý. A proto taky každý psa mít nemusí, to jen dnes je doba, kdy je pes módní záležitost.

Tenurri
Tenurri (326 příspěvků) 12.02.2024, 14:42:24 xxx.xxx.213.168
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 12.02.2024, 14:24:09

Chci říct to, co píšu. Že přirozená autorita není všechno a talent taky ne. Já si myslím, že nemám moc talent na nic, ale to, čemu se věnuji a co mě zajímá zvládám docela dobře 😀. 
Vy jste psala, že bez přitozené autority nepomůže žádná rada a že takový člověk vlastně nemůže pracovat se psem. Já psala, že si myslím, že to není pravda a že spousta věcí se dá dohnat správnými metodami, porozuměním, vztahem a prací a vzděláváním. Taky většina práce trenéra je vysvětlit a ukázat majiteli, jak má se psem pracovat. Trénink je cesta a učení psa i člověka je nikdy nekončící proces.
Prostě jen vedu diskuzi, jako každý tady? 

Za mě, já psu nevelím, já ho vedu a ukazuji mu cestu, co se správně, co je špatně, jak funguje svět a učím ho dovednosti, aby se nám oběma spolu žilo hezky.

Nejsem ani vůdce smečky, jelikož nejsem pes, ale jiný živočišný druh a pes to moc dobře ví. 

Například věděli jste, že “vůdce smečky” a “alfa” teorie se snaží vyvrátit sám člověk (David Mech), který s tím přišel? To mi třeba přijde strašně zajímavé. Sám prohlásil, že se snaží zamezit používání těchto termínů, jelikož jeho teorie byla chybná, což zjistili dalším výzkumem později, že vlčí smečky fungují jinak.


 

Aluška (neregistrovaný) 12.02.2024, 14:43:48 xxx.xxx.200.75

Teď jsem přijela od kamarádky, včera večer na její fenku tibetskýho španěla vyběhli 2 pitbulové. Už dalším známým zabili kocoura u vstupních dveří do domu, dalším potrhali parsons rassla ( 25 000 veterina, pes ohluchnul), mě letěli na mý psi který byli na vodítku, naštěstí se temkrát nic nestalo, asi byli ještě mladí na tak útoční. Kamarádka chytla fenu do náručí, jeden pitbul po ní skákal druhej jí podrazil nohy, takže padla s fenou v náručí na silnici, má naražený koleno, něco s loktem a zápěstím a byla v šoku. Vzpoměla si, že jsme jí jednou říkala o tom potrhaným parsonovi a volala mi, jestli má jet na policajty. Samozřejmě jsem jí řekla ať tam upaluje, má neschopenku a zítra asi ještě půjde s loktem na rtg. Chlápek vilít z baráku a pak držel psy za obojky na silnici a tvrdil jí, že nejsou na volno…..

Aluška (neregistrovaný) 12.02.2024, 14:53:35 xxx.xxx.200.75

Vylít z baráku samozřejmě s Y 😀 😀, ale jsem z toho taky v nervu, bydlí nedaleko nás

balu
balu (1591 příspěvků) 12.02.2024, 15:06:30 xxx.xxx.152.98
Odpověď na příspěvek uživatele Tenurri z 12.02.2024, 14:42:24

Kde čtete, že píšu, že je přirozená autorita všechno? To jste si vymyslela, já bych tohle nikdy neřekla.

Myslím si, že jedno bez druhého nemá ten kýžený efekt - musí být nějaký ten talent, vlohy a vzdělávání.

Nejste vůdce smečky? Vaše věc. Můžete tomu říkat jak chcete, ale vždycky by měl být člověk nad zvířetem. 

Nevelíte psovi? A jak s ním komunikujete? Diskutujete s ním? Mně je to fuk. Ale krátké srozumitelné povely jsou, podle mého, základ. I u pastevců, kteří fungují s majitelem v podstatě na platformě “já pán, ty pán”. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.