Aktuálně: 4 816 inzerátů176 008 diskuzních příspěvků17 777 uživatelů

Jak ochránit psa před psem typu stafford

kometa
kometa (4303 příspěvků) 12.02.2024, 09:46:38 xxx.xxx.224.101
megi-the-pes:

Bavila jsem se s ním, je mírně řečeno… netuší, která bije.
Je to pytel sra.ek. https://www.kultura21.cz/rozhovory/23759-frantisek-jaros-rozhovor
Ten pes žije ve vězení, trápen žízní a nepsím životem.


Pochopila jsem správně, že dvakrát denně se ten pes jde vyvenčit na 10 minut a dvakrát denně jde na 20 minut cvičit? A jednou týdně jdou na delší procházku? A jednou měsíčně jedou metrem? A zbytek dne (a života) stráví v kleci?

To je fakt výborný. A takový člověk nabízí své služby?

hmn
hmn (1053 příspěvků) 12.02.2024, 09:47:07 xxx.xxx.3.42

nejsou to JENOM nesmysly
ale je to tedy zajímavý guláš……

a že dostává prostor v médiích? když může být RD ve veřejnoprávní TV, tak už kdokoliv a kdekoliv…..

Kilian
Kilian (992 příspěvků) 12.02.2024, 09:53:29 xxx:xxx.90b6:f187
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 12.02.2024, 09:35:51

…to vůbec ne, ale je to jeden z těch jeho rad pro ostatní, jinak svého psa vodí na dlouhé lonži anebo na samonavijecim voditku neb ho opravdu pustit nemůže, protože by pes vyrubal vše okolo sebe…. Na té lonži byl tenkrát odloženej na chodníku jeho pes a on byl zakecanej s někým, proto si ten jeho pes mohl pro Keliše dojít, respektive Kelis na vodítku se mnou prošel kousek od psa a bylo vymalováno….kdyby ho měl na krátkém vodítků a plně pod dozorem, jak to teď propaguje, tak by k tomu bývalo bylo nedošlo, ale on veřejné přiznává, že má na svém účtu pokousaný lidi i psy a až u Ščucky psa napravil, ale tohle napadení jsem tak počítala bylo z doby, kdy už byl žákem ATY….dnes taky přiznává, že osm z deseti psů nechá v klidu a u toho devátého a desátého už musí být ve střehu… 

Sarah01
Sarah01 (1620 příspěvků) 12.02.2024, 10:04:18 xxx.xxx.28.39
Kilian:

…to vůbec ne, ale je to jeden z těch jeho rad pro ostatní, jinak svého psa vodí na dlouhé lonži anebo na samonavijecim voditk  neb ho opravdu pustit nemůže, protože by pes vyrubal vše okolo sebe…. Na té lonži byl tenkrát odloženej na chodníku jeho pes a on byl zakecanej s někým, proto si ten jeho pes mohl pro Keliše dojít, respektive Kelis na vodítku se mnou prošel kousek od psa a bylo vymalováno….kdyby ho měl na krátkém vodítků a plně pod dozorem, jak to teď propaguje, tak by k tomu bývalo bylo nedošlo, ale on veřejné přiznává, že má na svém účtu pokousaný lidi i psy a až u Ščucky psa napravil, ale tohle napadení jsem tak počítala bylo z doby, kdy už byl žákem ATY….dnes taky přiznává, že osm z deseti psů nechá v klidu a u toho devátého a desátého už musí být ve střehu… 


Aha, takže dnes už ho má pod kontrolou? 

Bohajeho, jak může někdo takovej radit a ještě mít nějakou výcvikovou školu? Vždyť každej pes je individualita, každýmu vyhovuje něco jinýho. Hlavně mně přijde mimo to krmení jen z ruky, to by u nás doma neprošlo vůbec. A ta miska s vodou, vždyť to lze zajistit taky, aby pes misku nepřevrhnul a pokud vodu vycáká ven není přece problém ji utřít. A srovnávat psa s divokou šelmou, je taky mimo. Ostatní je z velké části asi ani nepochopila, protože to je guláš, jak už tady někdo zmínil. By mě zajímalo, jestli tomu někdo, kdo cvičí podle jeho metod, rozumí. Jinak ale zase, pokud si majitelé problémových psů budou toho svýho vodit na vodítku a hlavně ho udrží, tak v podstatě to kvituju.

Arbora
Arbora (307 příspěvků) 12.02.2024, 10:45:29 xxx.xxx.131.14

Pardón, netuším o koho ide, ale chápem správne, že osoba, ktorá vlastní asi 5 rokov jedného psa, napísala knihu a vedie výcvik? Ani som ten rozhovor nezvládla prečítať ďalej ako do polovice, dávno som nečítala podobné hlúposti. Zobrať psovi vodu len preto, že ho potrebujem mať zavretého v klietke a tam si ju vylieva…Nechápem. A zrejme ma moja skoro 10-ročná fena zachvíľu asi zožerie, alebo čo, lebo nielen, že chodí 80% času navoľno, ale dokonca chodím tam, kam chce ona. A kam nechce, tak nejdeme. 

hmn
hmn (1053 příspěvků) 12.02.2024, 10:56:34 xxx.xxx.3.42
kometa:

To mi ten RD přijde mnohem lepší. Ne se vším souhlasím, ale v 90% ano.


jako fakt?
jako s 90ti% toho, co se psy v reálu dělá a co radí lidem?
(a tedˇ myslím pořad Kočka není pes, jako aktuální mediální výstup)

balu
balu (1591 příspěvků) 12.02.2024, 11:11:13 xxx.xxx.152.98
Odpověď na příspěvek uživatele hmn z 12.02.2024, 10:56:34

Mně teda ano. Přístup a filozofie RD je mi hodně blízká. Psům rozumí, má přirozenou autoritu a s ničím se moc nemaže. Jeho psi mu fungují a fungují mu i psi, co k němu přijedou na rady, pokud se chopí jejich vodítka. Kdybych někdy potřebovala poradit, chci radu od něj. 

Kilian
Kilian (992 příspěvků) 12.02.2024, 11:18:15 xxx:xxx.90b6:f187
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 12.02.2024, 11:11:13

..tak pan Jaroš Desenskyho nenavidi a to skoro fanaticky, a nijak se tim netají…. 

balu
balu (1591 příspěvků) 12.02.2024, 11:24:09 xxx.xxx.152.98
Odpověď na příspěvek uživatele Kilian z 12.02.2024, 11:18:15

To mě nepřekvapuje. Já ještě pořád rozdýchávám, že člověk, který má prvního psa, má tak nabubřelé sebevědomí, že napíše knížku o výcviku a výchově. A ještě ji nazve “Psí bible”!

A taky rozdýchávám, jak jeho pes žije - miniprocházky, doma klec, krmení jen při cvičení, voda dostupná jen když páník uzná za vhodné (za odměnu?).

EDIT: tady na té jeho knize a metodách je dobře ilustrativní, že člověk musí hodně moc přemýšlet a zapojit především vlastní mozek a selský rozum

megi-the-pes
megi-the-pes (2254 příspěvků) 12.02.2024, 11:28:04 xxx.xxx.124.6

No nevím, uni rada od RD je - cuknout vodítkem. Nic psa neučí, jen mu škube vodítkem. Nemůžu se na to dívat. Ale když to tu někdo pustí, nasazuji sluchátka… přesně vím, co kdy řekne, on totiž nic jiného kromě užití fyz. síly neumí. 
Poslední, co jsem zaslechla, a musela jsem utéct - pes musí být zvyklý na štípání od děcka, tahání, bla bla, ani ho nenapadlo říct, že pes není hračka a na co tam je ta matka…
Už jste si všimli, jak se bojí pitbullků? 
Jediné, s čím můžu souhlasit - pes potřebuje zaměstnání.
Tito dva mají jedno společné (to i Sýzr) - něco jiného říkají, něco jiného dělají. 

A to nejsem žádné sluníčko, na psa zařvu a některá lekce nebyla úplně… no… srny… ale aspoň netrhám psovi za krk, dám mu postroj (netrhám vůbec, držím postroj, se bojim, už mi ruplo vodítko za mnoho a mnoho korun zakázkové).

Ten stafford mu před psy nikdy fungovat nebude, pokud nebude pod povelem. A bez vodítka se takoví psi prostě nepouští. Vidím cizího psa, svého odvelím a chytím. 
Tohle bych mu nevyčítala, se samci samec prostě ne-e. 
Ale neschopnost koupit držák na klec pro misku, tyhlety metody hlad žízeň,
bavila jsem se s ním na fb, v čem je to kouzlo, co je to za metodu (to jako byla hádanka, pomlouval pozitivku), dověděla jsem se, že jsem blbá (to je mi novinka), protože jsem řekla, že dělá pozitivku a pomlouvá to. 
On prostě neví, co dělá, guláš, přesně.

Moc nechápu, co mají lidé s těmito psy za problém - prostě od těch tří čtyř měsíců se musí učit pusť (hra přes chyť), čekej. Jedna záchranná brzda a jinak život samá legrace.
Potkávám dva extrémy - pes absolutně neposlouchající x takto smutný projev, protože je potřeba “tvrdá ruka”. 
 

megi-the-pes
megi-the-pes (2254 příspěvků) 12.02.2024, 11:31:10 xxx.xxx.124.6
Odpověď na příspěvek uživatele Arbora z 12.02.2024, 10:45:29

No že? Jsem venku kvůli psovi! A jak se Megy pyšně vrtí, když mě vede na vycházku. 🙂 Otáčí hlavu za mnou a říká: “Poď, poď, levou musíš dát před pravou, nebo zase zakopneš.”

Sardullah
Sardullah (1005 příspěvků) 12.02.2024, 11:37:24 xxx.xxx.189.104
hmn:

jako fakt?
jako s 90ti% toho, co se psy v reálu dělá a co radí lidem?
(a tedˇ myslím pořad Kočka není pes, jako aktuální mediální výstup)


Podle mě je pořad Kočka není pes takový nešťastný projekt. Možná u těch kočiček to má nějaký smysl, ale u těch psů, tam je podle mě toho prostoru hrozně málo…defakto chůvičky, prochajda kolem výběhů, kraťounký povídání-rady a tradá za měsíc mi ukážete kam jsme se posunuli.

Jako mě je RD myšlením blíže, uvažuju o psech hodně podobně, ale rozhodně ne ve všem souhlasím, tedy prostě takhle nejsem nastavená a musím to dělat po svém rozmazlovacím způsobu resp. jemu to možná funguje, ale tohle já dělat nechci viz odnaučování tahání důrazným škubnutím vodítka, na podruhé omega důrazným škubnutím atd.…ale když RD něco řekne, tak tomu hned rozumím, problém u RD je, že i věci, kde si řeknu “tý jo, tak takhle to chci přesně dělat, takhle chci aby mi pes fungoval” nemusí úplně fungovat, protože z mého pohledu k tomu člověk potřebuje mít tzv. alespoň trochu z hůry dáno.  Zase na druhou stranu, když jsem měla problémy s holkama, tak vlastně pomohlo Rudou stále omílané “zrušit anarchii a nastolit diktát”, ale i k tomuto jsem pořád ještě potřebovala být šéfíček, jakmile jsem měla psychický problém..obavu, strach, tak jsem si mohla nastolovat, co jsem chtěla. Jako to člověk fakt musel mít v hlavě “tak dámy kurňa, kdo je tady vedoucí…já…takže zklidněte hormony a budete se chovat tak jak určím já..” opravdu se tak cítit….

A teda s ohledem na nějakou diváckou veřejnost si myslím, že zrovna do tohodle typu pořadu by byl lepší někdo jako Šusta a to přestože Šusta není můj šálek kávy…že tam ty metódy jsou jasný nebo minimálně jasnější pro širší okruh lidí. A hlavně, že ty metódy pak i širšímu okruhu lidí fungují.

balu
balu (1591 příspěvků) 12.02.2024, 11:39:49 xxx.xxx.152.98
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 12.02.2024, 11:28:04

Nevšimla jsem si, že by se RD bál pitbulů. Třeba je jen nemá rád. Strachu bych se u něj nebála.

Sarah01
Sarah01 (1620 příspěvků) 12.02.2024, 11:50:34 xxx.xxx.28.39

Já nemám ráda žádný výcvikáře, kteří razí metodu, že na každýho psa se jde stejně. Znám asi tři, kteří doporučují jít na psa individuálně. Tím pádem ani ten RD mně úplně nevyhovuje. Ale co si myslím, že radí dobře, je široký obojek a vodítko, který je krátký a v ruce se dobře drží. Dlouho jsem ten pořad na ČT už nesledovala, jen tu první řadu, tam se mně zdálo, že dává docela rozumný rady, ale nesedělo mně úplně všechno. Třeba to vypuštění jeho chůviček na příchozího nováčka.

hmn
hmn (1053 příspěvků) 12.02.2024, 12:02:53 xxx.xxx.3.42

“No nevím, uni rada od RD je - cuknout vodítkem. Nic psa neučí, jen mu škube vodítkem.”

nene Megí, bernardýna v posledním dílu rval za ocas (páč pes si nějakého škubání nevšímal) 😎
a jak mu to “šlo” s borderou v nevím kterém minulém díle, a co radil majitelce a kam to směřovalo……..☹️

Tenurri
Tenurri (326 příspěvků) 12.02.2024, 12:15:51 xxx.xxx.213.118
balu:

Mně teda ano. Přístup a filozofie RD je mi hodně blízká. Psům rozumí, má přirozenou autoritu a s ničím se moc nemaže. Jeho psi mu fungují a fungují mu i psi, co k němu přijedou na rady, pokud se chopí jejich vodítka. Kdybych někdy potřebovala poradit, chci radu od něj. 


Když pominu nějaké obecné metody, které RD používá (ať už s nimi nesouhlasím nebo souhlasím, to teď stranou). Tak píšete, že má přirozenou autoritu a to si myslím, že dělá samo o sobě hodně. 
Myslíte si, že budou jeho rady fungovat i u lidí, kteří tu autoritu nemají? Já si myslím, že ne. Takže to, že bude pes fungovat se stejným postupem jemu přece neznamená, že bude fungovat i vám/někomu jinému? (neříkám, že vy ji nemáte - neznám vás). Naopak nějaké averzivnější metody mohou u jiných lidí a jejich psů nadělat spíš ohromné škody, než užitek. 

Slyšela jsem takovou hezkou myšlenku v semináři od Psích nebojsů - a to sice, že tresty fungují a fungují velice dobře, ale málokdo je umí používat (intenzita, načasování, vhodnost daného trestu pro konkrétní situaci,…) a další problém je, že je to samoodměňující chování pro člověka - uleví si, ale psovi to mnohdy nedá vůbec nic. 

Zase - když dva dělají totéž, není to totéž…když škubne vodítkem RD, nejspíš to bude mít jiný účinek, než když bych škubla vodítkem já (jen na okraj - pro mě je spíš filozofie moderního etického tréninku, ale jen mě to zajímá).

megi-the-pes
megi-the-pes (2254 příspěvků) 12.02.2024, 12:28:21 xxx.xxx.124.6
Odpověď na příspěvek uživatele hmn z 12.02.2024, 12:02:53

Říkala jsem si, že se teda podívám, ale váhám.

Nedávno jsem viděla kousek, jak černá fenka, taková střední… šli kolem toho plotu a on zas psa za obojek k zemi a vystrašíme tě v blbé pozici, takže budeš hrozně poslouchat… jenže tahle fenka ho měla na háku a ty psy za plotem taky. Nebo to byl samec? Už nevím.
Takže něco pozitivního - ten moment mě rozesmál. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.