Aktuálně: 4 805 inzerátů175 974 diskuzních příspěvků17 777 uživatelů

Jak ochránit psa před psem typu stafford

Fikovnice
Fikovnice (4408 příspěvků) 27.01.2024, 10:10:47 xxx.xxx.63.172
Odpověď na příspěvek uživatele Ronja s motejlem z 27.01.2024, 06:48:15

Plně souhlasím!

A 4x Janě znovu posílám podporu a pohlazení hojící se pesandě!🍀

(neregistrovaný) 11.02.2024, 13:08:14 xxx.xxx.189.248

Tohle je hrozný… doufám, ze už je pes v pořádku. Já mám sama bully, přesto z nezodpovednych majitelů těchto psů chytám nervy. Většina těch, co znám, jsou zodpovědní - ale to je dane především tím, odkud je znám, to jsou lidi, co se psy něco dělají. Krom jednoho teda, jehož pes se mi na bull akci zakousnul do psa při disciplíně, jen díky blbosti a nezájmu majitele. Ale tam zase všichni ví, co v takových situacích dělat, takže i přesto, ze můj pes to kousnutí a držení opětoval, tak byli všichni pohotoví a během par vteřin byli psi od sebe. 

No a pak tu mame v sousedstvi fenu, která mi už roky pije krev. Několikrát byla u nás na zahradě, díky bohu nasi psi v tu dobu byli doma v baráku, jinak by to byl masakr. Několikrát jsme s majiteli o tom mluvili, vysvětlovali, nedělo se nic. Pak fena skončila uvazana na laně, pod dozorem teda měla volný pohyb, i procházky. Ale když se někdo zapomněl, zdrhala. Navíc přístup majitelů byl takový, ze pak obesli barák, fenu nenašli, tak nechali otevřená vrata s tím, ze se vrátí. Byl to jeden z důvodů, proč jsme si na zahradě udělali další ploty, a mame zahradu na tři části - na tu uprostřed se fena nedostane. Žila jsem v domění, ze se nedostane ani dozadu na zahradu (jen na přední část u vrat) ale par měsíců zpátky jsem šla ráno vencit, už chytam za kliku dvířek, ze psy pustím dozadu na zahradu, najednou něco větří, no a vzadu na nasi zahradě se promenáduje ona fena. Takže kdykoli jdeme ven, byť na vlastní zahradu, tak oči na stopkách a prozkoumání terenu, jestli tam náhodou není. Pak se taky potkáváme venku, kdy je teda fena na vodítku, ale jen co nás vidí, tak vyvádí, a nasi už taky, nesnáší se. Navíc jsem ji už potkala jak ji vede jejich syn, dítě. A to teda vůbec příjemné nebylo. Fakt jsem se modlila, aby ji udržel. Ačkoli je to blbé, ten pes za to nemůže, tak jediné, co mě uklidňuje je to, ze je opravdu stará, a dlouho tu nebude, bohužel…I když teda na svůj věk vůbec nevypadá. 

Jako člověk může být sebevíc zodpovědný, mít psy zabezpečené ( můj pes taky nemůže být sam bez dozoru na cele zahradě, tak tam proste není), ale co je to pak platné, když někdo na to kašle, a může se stát, ze do vašich zabezpečených psů vletí další bull…Navíc když se pohybujeme venku, mimo zahradu, ale v dosahu, kde vím, ze ta fena zrovna klidně muže být sama, ze zrovna zdrhne, tak taky úplně v klidu nejsem. 

(neregistrovaný) 11.02.2024, 13:37:22 xxx.xxx.189.248
Odpověď na příspěvek uživatele Kilian z 11.02.2024, 13:25:48

Tak to naprosto chápu.

Jako ona tahle fena by sama o sobě problemová asi ani nebyla. Ona dospělé páníky i poslouchá, je vychovaná. Problém je v nezodpovednosti těch majitelů no. V jejich přítomnosti ani nezdrhá, venku je poslechne… takže by stačilo, kdyby ji na zahradě nenechali bez dozoru, případně zabezpecili cely pozemek tak, aby se z neho nedostala, a nepouštěli by s ní ven děti samotné. 

Kilian
Kilian (992 příspěvků) 11.02.2024, 13:48:24 xxx:xxx.90b6:f187
megi-the-pes:

To je ten, co založil školu pro psy a napsal Psí bibli? 


….ano…to je on…každou středu mívá povídání, tak tam řekl, že něco hledá…

Kilian
Kilian (992 příspěvků) 11.02.2024, 13:51:16 xxx:xxx.90b6:f187
Odpověď na příspěvek uživatele z 11.02.2024, 13:37:22

….no my jsme sousedé na sídlišti….vchody vedle sebe…ale vynořit se pes může kdykoli a kdekoli, naštěstí motýl ho vždycky rozpozná na sto honů,takže vždy na dálku upozorní… 

Ph (neregistrovaný) 11.02.2024, 19:46:02 xxx:xxx.c76:ec97

no my jsme sousedé na sídlišti

to je ten pan, co nikdy neuci chuzy u nohy stenata? 😀 😀 

megi-the-pes
megi-the-pes (2254 příspěvků) 11.02.2024, 20:02:43 xxx.xxx.124.6

Myslím, že nikdy neučí žádná štěňata nic. Nikdy neučí žádné psy nic. 
Neměly by se zavést nějaké licence? Jako vyhlásat to večer v tv, že tohle je trenér a tohle ne. 
 

Ph (neregistrovaný) 11.02.2024, 20:16:19 xxx:xxx.c76:ec97

ale uci i stenata -jen neco jineho nez rika 😕

Me uz to nejak zacalo byt jedno, kdo za co plati. Licence nepomuzou - to by museli byt licence na cely zivot v tehle dobe. Informaci je vsude dost - kdo je nehleda - nechce - ten at klidne plati -  i za tohle. 

Tady me jen pobavilo, ze kritizuje neco, co ani nevi, jak se pise 😀 natoz jak to funguje 😀 bolest “znalcu” jen jedine metody .

balu
balu (1591 příspěvků) 12.02.2024, 07:09:48 xxx.xxx.152.98
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 12.02.2024, 00:59:52

Autor Psí bible má prvního psa? To je odborník!

Přečetla jsem si kousek rozhovoru a děkuji, stačilo. 

bambule
bambule (420 příspěvků) 12.02.2024, 07:31:46 xxx.xxx.234.116

Chlapa znám z krátkých videí na fcb. Viděla jsem asi tak dvě…. No hrozně žvásty. Ovšem netušila jsem, že pan sotva “vycvičil” svého jednoho psa , tak už se pasoval do role úspěšného výcvikáře. Sebevědomí mu rozhodně nechybí.

Doron
Doron (1862 příspěvků) 12.02.2024, 09:23:53 xxx.xxx.30.75
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 12.02.2024, 00:59:52

Pán má asi vypláchnutou hlavu tou Ščučkovou metodou..Jako že úplně .

Je hrozně hloupej a je vidět, že nemá se psy žádný ( dobrý) zkušenosti, jen s tím svým, kterej je asi hodně problematickej .

Perverzní na tom je, že ten návod na  mizernej psí život chce šířit jako písmo svatý s tím, že každej pes na něj přeci má právo !

Nevím proč, ale nějak mi to asociuje koncentrační tábor s tím nápisem “Prací ku svobodě” nad branou a vesele hrající kapelou .

Je to prostě úchylný . Sadistický.

Doron
Doron (1862 příspěvků) 12.02.2024, 09:41:14 xxx.xxx.30.75

Tohle mě dokáže zdvihnout ze židle mnohem víc než případ nějaký množky, protože tam každej ví, že došlo k pochybení.

Tohle je ale nebezpečná ideologie, on by jako chtěl mít ten koutek moderního psa na každým cvičišti, pak by konečně každej pes byl šťastnej !

A ještě navíc dostává prostor v médiích .


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.