Aktuálně: 4 977 inzerátů173 980 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Jak ochránit psa před psem typu stafford

Fikovnice
Fikovnice (4276 příspěvků) 25.01.2024, 14:07:33 xxx.xxx.63.172
Odpověď na příspěvek uživatele JanaJanaJanaJana z 25.01.2024, 13:46:40

Jano, já mám stejnou zkušenost s lidmi zde. Mockrát mi pomohli a podpořili mě!!!👍

Jen jsem se chtěla vmísit s tím třesem u pesanky: Já se třesu tak, že i s postelí, když jdu do sepse nebo v ní jsem. Tudíž Vás nechci strašit, ale tady ty kousné rány jsou hnus…tak hlídejte horečku. Snad už ale zabírají ATB.

A také já Vám moc přeji, ať to vše zvládnete co nejlépe, hlavně psychika (i fyzično) pesanky. Ale i Vaše - ať jste v pořádku a nenechte si to líbit! Držím Vám moc pěsti!👍

Kilian
Kilian (952 příspěvků) 25.01.2024, 14:14:20 xxx:xxx.33f0:b8ed
Odpověď na příspěvek uživatele JanaJanaJanaJana z 25.01.2024, 13:46:40

….já vám rozumím,kdysi mi takhle napadnul motýla sousedovic staf, svého psa jsem vymrštila na vodítku do vzduchu, takže měl jen poslintaný zadek, ale dlouho jsem se budila ohavnými sny a představami…měla jsem potřebu nějakou dobu si  o tom povída  a z toho se vypovídat a to se vlastně nic   nestalo…

Sarah01
Sarah01 (1511 příspěvků) 25.01.2024, 14:19:04 xxx.xxx.11.197
Odpověď na příspěvek uživatele JanaJanaJanaJana z 25.01.2024, 13:46:40

Mám teda větší psy, ale byla bych na prášky úplně stejně jako Vy. Pro takovou malou a nevinnou psí dušičku to musel být hrozný šok. Přeju, ať se z toho brzo dostane. Bože, měly jste asi obě štěstí, že jste nebyly úplně samy, já vůbec nevím, co bych dělala. ☹️

N (neregistrovaný) 25.01.2024, 17:59:11 xxx.xxx.242.38

Janě samozřejmě vyjadřuji také plný soucit s jejím pejskem.😐 Lidi jsou prostě “dementi”. Nevím co takoví lidé nosí v hlavě.Kdykoli otevřu vrata, tak první na co myslím je pes. Kde je a co dělá. Jenže oni tihle pitomci takhle jednají se vším a všude. A pak bude čumět jak se to mohlo stát. Stát se tohle místo vás mně a mému psovi, tak jejich pes je mrtví a majitel v invalidním důchodu. 😠

Verun
Verun (718 příspěvků) 25.01.2024, 18:48:26 xxx.xxx.220.12
N:

Mrtvý asi mladý,že? 😓


no a co, mě to taky občas ujede, psaná čeština je pakárna😏, OT: příští rok začne  vnučka chodit do školy, tak si to snad zase oživím.

N (neregistrovaný) 25.01.2024, 20:54:32 xxx.xxx.242.38
Odpověď na příspěvek uživatele Verun z 25.01.2024, 18:48:26

Verun děkuji, ale tobě občas a mně často.😀

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (770 příspěvků) 26.01.2024, 19:59:08 xxx.xxx.174.77
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 26.01.2024, 18:52:24

Díky za optání 🙂

Má antibiotika, ránu proplachujeme a v pondělí sestřihnou starou kůži.

Pak se uvidí.

Dnes jsme byli na místě činu, příjemný to fakt nebylo, vyslechli jsme si hrozný věci a celý to otočili proti nám (ten jejich pes jich prostě taky pár schytal a nese náseldky, je mi ho líto, ale prostě co jsme měli dělat?), ale nakonec nám první část nákladů dali. Chtěli jsme vidět i očkovák, chlap měl malou díru v ruce, tak pro jistotu…ten neměli, ale prej ho dovalí.

Trickyvoo
Trickyvoo (393 příspěvků) 26.01.2024, 22:13:20 xxx.xxx.62.63
JanaJanaJanaJana:

Díky za optání 🙂

Má antibiotika, ránu proplachujeme a v pondělí sestřihnou starou kůži.

Pak se uvidí.

Dnes jsme byli na místě činu, příjemný to fakt nebylo, vyslechli jsme si hrozný věci a celý to otočili proti nám (ten jejich pes jich prostě taky pár schytal a nese náseldky, je mi ho líto, ale prostě co jsme měli dělat?), ale nakonec nám první část nákladů dali. Chtěli jsme vidět i očkovák, chlap měl malou díru v ruce, tak pro jistotu…ten neměli, ale prej ho dovalí.


Tak koukám jaký pán takový pes. Jestli mě by napadlo, kdyby můj pes zaútočil na jiného, ošlivě ho potrhal, nadávat ještě těm jeho majitelům, že u toho, co můj pes visel jejich psovi na zadku, použili nějaké násilí, aby ho odehnali. 

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (770 příspěvků) 26.01.2024, 22:22:20 xxx.xxx.174.77
Odpověď na příspěvek uživatele Trickyvoo z 26.01.2024, 22:13:20

Nejsme na sebe pyšní, to se Vám přiznám, mně je toho psa strašně líto, obecně ale především. Ale myslím, že to tak horký nebude, jelikož chtěl přebít naše zranění jejich zraněním, ale u veta nebyl.

Trickyvoo
Trickyvoo (393 příspěvků) 26.01.2024, 22:28:52 xxx.xxx.62.63
JanaJanaJanaJana:

Nejsme na sebe pyšní, to se Vám přiznám, mně je toho psa strašně líto, obecně ale především. Ale myslím, že to tak horký nebude, jelikož chtěl přebít naše zranění jejich zraněním, ale u veta nebyl.


No jasný, spíš se mu nechce platit škody.

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (770 příspěvků) 26.01.2024, 22:37:09 xxx.xxx.174.77
Odpověď na příspěvek uživatele Trickyvoo z 26.01.2024, 22:28:52

Ale nakonec to vykulil, začali jsme se ohánět starostou a obcí a asi se lek. Hlavně neměl u sebe ten očkovák a když jsme mu řekli o prokouslé ruce, asi mu došlo, že je asi lepší spolupracovat.

Vzteklinu ten pes na 99,9 % v dnešní době u nás nemá, ale člověk nikdy neví. Má nám poslat fotku, ale to už může být i šmela, žejo.

Každopádně fuj, snad je to za námi a pes se snad bude hojit dobře.

Doron
Doron (1773 příspěvků) 26.01.2024, 23:09:24 xxx.xxx.162.21
Odpověď na příspěvek uživatele JanaJanaJanaJana z 26.01.2024, 22:22:20

Já si teda myslím, že na svýho chlapa pyšná být můžete !😊👍

Jejich pes je chudák, že má takový páníčky.😞

Jsem ráda, že to jde k lepšímu, hurá, hurá !😊

Sardullah
Sardullah (960 příspěvků) 26.01.2024, 23:21:14 xxx.xxx.4.213

Mě takový věci hlava nebere… něco se stane, můj pes něco způsobí, neměl by ale budiž, tak prostě je můj, tak jsem za něj odpovědná a tedy omluva a projevení lítosti je na místě a úhrada škody, jak materiální, tak případné ošetření vetem je samozřejmost.

Když moje Sára.. v té době šestiměsíční štěndo sice na vodítku, ale bez košíku drapla do tlamy krysařici, co na nás se štěkotem vyběhla a vypadalo to, že bude šňafat v bezpečné vzdálenosti, bohužel se dostala moc blízko a byl to takovej fofr, že už jsem tomu nestihla zabránit, navíc jsem to ani nečekala, tak po osvobození krysařice z tlamajzny naší Sáry jsem se omlouvala až do Aleluja a to se krysařici nic nestalo, jen byla oslintaná a chyba nebyla jen na mojí straně a hlavně už si dal člověk velkýho bacha, aby se nic podobnýho neopakovalo. Už nemyslel jen sám za sebe, ale i tedy za ostatní, už nespoléhal na to, že si majitel svého psa ohlídá. A to přestože Sáře od malých uštěkánků nehrozilo reálné nebezpečí, ale abych chránila ty pejsky a nebylo to jednoduché, protože Sára uměla být jako tichá smrt a ze zdánlivého nezájmu k činu to bylo teď hned., ani člověk nemrknul. To už bylo bambilionkrát lepší když hlasitě a nepřátelsky pouštěla hrůzu, protože to se pak majitelé začali snažit svoje malé uštěkance odchytit. 

A pak když čtu tady nebo nějaký článek nebo reportáž  v telce, jak se někteří majitelé zachovají a třeba i opakovaně… prostě nechápu.

Vždycky se může stát něco, co člověk nepředvídá, i když se předvídat snaží vše a o to intenzivněji, když ví, že má psa, který může být nebezpečný, vždycky může být něco poprvé, ale tak pokud je to má vina, byť nezaviněná, nepředvídatelná, tak se k tomu přeci musím postavit čelem.

Jak by na světě bylo hned lépe, kdyby se lidi chovali zodpivědně a slušně.

N (neregistrovaný) 26.01.2024, 23:48:23 xxx.xxx.242.38

To se ani neomluvil? Normální člověk by se hanbou snad propadl a oni nic? Tyhle lidi prostě řezat od rána do večera dokud jim to nebude jasný jak se chovat. 😠 

Doron
Doron (1773 příspěvků) 27.01.2024, 00:54:05 xxx.xxx.162.21
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 26.01.2024, 23:21:14

To teda nebyla chyba na Vaši straně, snad jen ta, že jste krysku včas neodčutla . 

Moji současní psi jsou naštěstí k malým vzteklým potvůrkám takoví galantní, možná až moc. Gučáka jednou pod čelist kousnul hnusnej vzteklej raslík , Guča na něj jen tak vrčel a vytlačil ho, ale udělal se mu tam pak absces a skoro to nepřežil .

Ale můj kavkazák Bengoš opravdu moc ošklivě potrhal boxera,  pán po mě tenkrát nic nechtěl a ani se nezlobil,  protože boxík vystartoval první a byl to taky pěknej vejlupek, ale aspoň jsem mu pak každej rok dávala pytel ořechů jako kompenzaci .

A moje fenka Čika zase pokousala pošťáka pana Zazvonila,  odnesly to hlavně kalhoty ale tekla i krev. Ta potvora se schovala za auto, byla tam ticho a počíhala si něj, už ho chtěla dostat dlouho.

Styděla jsem se strašně, byl to tatínek mojí spolužačky. Hned večer jsme se s manželem šli k Zazvonilům omluvit, s bonboniérou a lahví slivovice, tu jsme nakonec společně vypili a bylo to dobrý.😅

N (neregistrovaný) 27.01.2024, 02:04:50 xxx.xxx.242.38

A víte čeho se já nejvíc bojím kvůli takovým pitomcům podobným tomu co potkala paní Jana? Že až pes, ať je to Pit, Kangal a nebo i RTW zabije či zmrzačí člověka nebo i dítě, tak to zase, jak je zde zvykem odnesou kolektivně všichni majitelé bez rozdílu zda psa mají zabezpečeného, poslušného a který nikdy nikoho neohrožoval a majitel ho zvládá. Bude se nařizovat a zakazovat. Všem, nikoli jen těm co to způsobili. Mimochodem taky nechápete kolik lidí co nikdy nemělo psa si rovnou pořídí plemeno, který je v rukách amatéra nebezpečné? To si tím něco dokazují či hojí komplexy? Chápu že i menší plemeno může být  nebezpečné u pitomce, ale přeci jen takový Kangal či podobná plemena jsou kvůli své velikosti a síle jiná “káva”. 

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 27.01.2024, 06:48:15 xxx.xxx.119.6

No tak jestli má manžel zranění, tak se to dá (má) řešit - doktor a  policajti. Kdy měl manžel tetanovku? 

 Ono, tady se samozřejmě vypovídejte, je jasný, že to člověk ze sebe musí dostat a je dobře, že tu můžete najít podporu a pochopení. Ale jestli jste to ještě neudělali, tak si zjistěte, jak postupovat po napadení psem a buďte připravení. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.