Aktuálně: 4 978 inzerátů173 961 diskuzních příspěvků17 749 uživatelů

Jak ochránit psa před psem typu stafford

Sardullah
Sardullah (960 příspěvků) 09.03.2024, 13:24:52 xxx.xxx.189.104

Já to nechápu obecně…už jen s tím plotem…stane se jednou, že pes plot nějak překoná…prokouše se. Stane se, protože mě by to jako majitele třeba ani nenapadlo….no ale v tu ránu udělám taková opatření a plot musím vytunit tak, aby se to neopakovalo. Ta situace na ulici…tak to nechápu vůbec…jakože já třeba, když jsou psi na zahradě a já jdu dom a okolo jde pes, tak raději počkám, až projde a pak teprva odemykám a vcházím…protože sice mám psy naučené, že se z branky ven necpou, ale člověk nikdy neví. A ta chvilka mě nezabije. 

To samé, když přijedu se psy z prochajdy a zrovna jde někdo okolo se psem, tak taky počkám až projde a pak vyndavám psy z auta.

A pokud mám psa, co by mohl být potenciálně nebezpečný, tak o to důrazněji dbám na prevenci. 

Navíc mi to přijde jako samozřejmost….ale je vidět, že ne všichni to máme stejně.

marcelaamax
marcelaamax (27 příspěvků) 10.03.2024, 12:14:43 xxx.xxx.189.248
Sarah01:

Nechápu to, vždyť když jim pes zdrhá, jakmile otevřou branku, může toho psa i přejet auto. Ale většinou debilové mají štěstí.


Ono to možná není tak, ze by utíkal, jen otevřou branku, ale zrovna tam šel pes no. Nicméně dle toho, jak majitel na psa rval už při otevírání, tak si myslím, ze tušil, možná už se to někdy stalo, a nechápu, proč nemohl chvilku počkat. A s tím autem to mel teda těsně no. 

marcelaamax
marcelaamax (27 příspěvků) 10.03.2024, 12:22:19 xxx.xxx.189.248
Sardullah:

Já to nechápu obecně…už jen s tím plotem…stane se jednou, že pes plot nějak překoná…prokouše se. Stane se, protože mě by to jako majitele třeba ani nenapadlo….no ale v tu ránu udělám taková opatření a plot musím vytunit tak, aby se to neopakovalo. Ta situace na ulici…tak to nechápu vůbec…jakože já třeba, když jsou psi na zahradě a já jdu dom a okolo jde pes, tak raději počkám, až projde a pak teprva odemykám a vcházím…protože sice mám psy naučené, že se z branky ven necpou, ale člověk nikdy neví. A ta chvilka mě nezabije. 

To samé, když přijedu se psy z prochajdy a zrovna jde někdo okolo se psem, tak taky počkám až projde a pak vyndavám psy z auta.

A pokud mám psa, co by mohl být potenciálně nebezpečný, tak o to důrazněji dbám na prevenci. 

Navíc mi to přijde jako samozřejmost….ale je vidět, že ne všichni to máme stejně.


No tu fenu sousedů řešíme už několik let. Samozřejmě se muže stát, ze pes nějak poškodí plot a dostane se pryč/k sousedům. Ale tady to není blbá náhoda, nebo první taková situace. Ta fena je chronický útěkář. Pokud s ní je někdo venku a věnuje se ji, hlídá ji, tak je v pohodě. Ale jakmile se na ni “zapomene” tak jde a zdrhá.  Plot v jednom místě, kudy skakala k nám, nakonec vytunili, ale po x prosbách, po tom co u nás xkrat byla,  a po tom, co my už měli rozdělenou zahradu na tři části, a do přední části psy v podstatě vůbec nepousteli. Stačilo tam dat cca půl metru vysoké prkénko; a evidentně to účel splnilo, protože tím místem už k nám nechodí. Tak si asi začala hledat a dělat další místa… 

Sardullah
Sardullah (960 příspěvků) 10.03.2024, 12:55:27 xxx.xxx.189.104
Odpověď na příspěvek uživatele marcelaamax z 10.03.2024, 12:22:19

Tak nevím, jestli bych v případě takového chronického zdrhače neměla už elektrickej plot ….jako fuj, když si představím, co by se u vás mohlo strhnout za melu, tak je mi z toho úplně špatně…a nedej bože by se k tomu přichomýtlo děcko…

Buggyra
Buggyra (3214 příspěvků) 11.03.2024, 08:04:14 xxx.xxx.198.226

Marcelo, asi nezbývá, než si udělat vlastní plot ze své strany… Než mít nervy, co by, kdyby, tak bych tam dala kari sítě. A vše neustále dokumentovat. Stav plotu i výzvy k opravě, průniky psa, a tak dále. Kdyby náhodou v budoucnu něco…

Verun
Verun (718 příspěvků) 11.03.2024, 08:43:16 xxx.xxx.220.12

Jak ochránit psa před před psem typu bulík? zrovna zase dneska, stojím, čekám , buli si čuchá-ona vypadá velice mírumilovně, až bába s voříškem projdou a ona si to rovnou namíří s psíkem na dlouhém vodítku  k bulině.(pejsek táhl, kníkal a chtěl, tak proč mu to nedovolit, že) Ne že by byla buli prvoplánový zabiják, ale je schopná se po chvilce seznamování a obzvlášť u loudilů se psem  poškorpit, krev neteče, ale je to hlučné….a mám já to zapotřebí? Takže rada zní, dořvat bábu, že by se mohla nejdříve zeptat, zda je můj pes kontaktní …bába se nafoukla, že aby mi psa neubylo, tak jsem jí na oplátku odvětila, že by mohlo ubýt z jejího psa ….ty si vždycky tak naběhnou😂.

marcelaamax
marcelaamax (27 příspěvků) 11.03.2024, 09:04:30 xxx.xxx.189.248
Buggyra:

Marcelo, asi nezbývá, než si udělat vlastní plot ze své strany… Než mít nervy, co by, kdyby, tak bych tam dala kari sítě. A vše neustále dokumentovat. Stav plotu i výzvy k opravě, průniky psa, a tak dále. Kdyby náhodou v budoucnu něco…


Noo ono je to fakt velkej pozemek. My už jsme opatření z nasi strany udělali, navysili jsme plot. Cely novy plot to teď proste nedáme. Ta část u terasy je bezpečná, a když jsme chodili na druhou část, tak jsem vždy kontrolovala, i když je to opruz, ale teď byl nějak delší dobu klid, tak jsem přestala. No a zase začnu. 

Je to blbý, ale feně bude už tak 15, i když je porad v dobre kondici, nebude tu věčně….

Buggyra
Buggyra (3214 příspěvků) 11.03.2024, 09:26:01 xxx.xxx.198.226

Tak elektrický ohradník (síť na ovce). Prodávají se po 50 metrech a žere to nula nula prd. Když tam budete pouštět svoje psy nebo děti, ohradník vypnete… Třeba čubu trefí šlak, jak dostane ránu… (mně to blbý nepřijde)

marcelaamax
marcelaamax (27 příspěvků) 11.03.2024, 09:33:33 xxx.xxx.189.248
Buggyra:

Tak elektrický ohradník (síť na ovce). Prodávají se po 50 metrech a žere to nula nula prd. Když tam budete pouštět svoje psy nebo děti, ohradník vypnete… Třeba čubu trefí šlak, jak dostane ránu… (mně to blbý nepřijde)


No, jenže to jaksi ztrácí smysl, pokud to vypnu, když tam pustím svoje psy 🤔. Já potřebuji, aby se tam cuba nedostala hlavně, když tam moji psi budou. Navíc i sousedi mají děti 😕 i když teda větší. 

Buggyra
Buggyra (3214 příspěvků) 11.03.2024, 09:45:06 xxx.xxx.198.226

No sousedovic děti na mém pozemku by mě až tak dalece nezajímaly… Ale chápu, tak to holt budete muset spoléhat na štěstí.

Já to beru tak, že když se ta čuba propasíruje přes sousedův plot, dostane ránu od elektriky, příště znova, tak si najde díru jinde, zase dostane ránu od elektriky atd., vše se nejspíš bude dít v době, kdy na zahradě nejste. A čuba po pár pokusech pochopí, že sice přes svůj plot se dostane, ale přes ten váš už ne. A když na zahradě budete, tak pořád je tam to pletivo, i když bez proudu, takže po předchozích zkušenostech (kope to) by neměla mít snahu čuba se přes něj dostat, ale pokud ano (zapomene se), tak proleze sousedovic plotem a pak bude muset ještě překonat to pletivo, i když bez proudu, a bude nějaká ta vteřinka navíc na reakci.

Nějakou předem vytvořenou dírou vám tam předpokládám může vsáknout i tak, když na tu zahradu zrovna půjdete nebo tam budete. 

No a ten váš vnitřní oplůtek by samozřejmě nebyl řešení. Řešení je holt zase chodit za sousedem, otravovat ho, otravovat sebe, myslet na to, urgovat, uhánět, aby si to zabezpečil ze své strany.

A nebo ještě jinak, nechte tak, a až se fena dostane zase na vaši zahradu, tiše ji vemte, odvezte do vedlejší vesnice uvázat před útulek a až se bude soused překvapeně ptát, tak řekněte, že jste ji buď neviděli a nebo že jste zrovna několikrát tenhle týden měli otevřené všechny branky, protože přijela firma na bazén… (a hodláte v tom otvírání branek pokračovat)

marcelaamax
marcelaamax (27 příspěvků) 11.03.2024, 10:14:43 xxx.xxx.189.248
Buggyra:

No sousedovic děti na mém pozemku by mě až tak dalece nezajímaly… Ale chápu, tak to holt budete muset spoléhat na štěstí.

Já to beru tak, že když se ta čuba propasíruje přes sousedův plot, dostane ránu od elektriky, příště znova, tak si najde díru jinde, zase dostane ránu od elektriky atd., vše se nejspíš bude dít v době, kdy na zahradě nejste. A čuba po pár pokusech pochopí, že sice přes svůj plot se dostane, ale přes ten váš už ne. A když na zahradě budete, tak pořád je tam to pletivo, i když bez proudu, takže po předchozích zkušenostech (kope to) by neměla mít snahu čuba se přes něj dostat, ale pokud ano (zapomene se), tak proleze sousedovic plotem a pak bude muset ještě překonat to pletivo, i když bez proudu, a bude nějaká ta vteřinka navíc na reakci.

Nějakou předem vytvořenou dírou vám tam předpokládám může vsáknout i tak, když na tu zahradu zrovna půjdete nebo tam budete. 

No a ten váš vnitřní oplůtek by samozřejmě nebyl řešení. Řešení je holt zase chodit za sousedem, otravovat ho, otravovat sebe, myslet na to, urgovat, uhánět, aby si to zabezpečil ze své strany.

A nebo ještě jinak, nechte tak, a až se fena dostane zase na vaši zahradu, tiše ji vemte, odvezte do vedlejší vesnice uvázat před útulek a až se bude soused překvapeně ptát, tak řekněte, že jste ji buď neviděli a nebo že jste zrovna několikrát tenhle týden měli otevřené všechny branky, protože přijela firma na bazén… (a hodláte v tom otvírání branek pokračovat)


Jo jako já to chapu. Možná by i ta síť byla řešením. Ale urpimne si to reálně neumím moc představit. A to jako mame fakt zahradu na 100 % přizpůsobenou psům, a dle některých “zhyzděnou” kvůli psům 😂. Ale…. U toho plotu mame ovocné keře, vyrovnané dřevo… proste představa taková; ze jsme na zahradě a dítě si jde v klidu dat maliny, borůvky… a ne ze tam je sit, kterou navíc musím hlídat, vypínat. Jestli mi rozumíte. Pak taky v případě, ze by se fena dostala přes ten původní plot a dělila ji od našich psů ta síť, tak moje psy to nezastaví, psa uricte ne (to je i ten důvod, proč mame dost navýšený plot).


A ze necháme otevřenou branku - to je úplně jedno sousedům. Když k nam cuba skakala na tu přední část, tak pak rovnou od nás skočila přes nasi branku na ulici. Několikrát jsme za sousedem byli, ten na ni pisknul, zavolal, fena už fuč, otevřel dvířka s tím, ze se vrátí…  Útulky mame všechny minimálně 30 km. A ono to často bývá tak, ze já jdu zajistit, uklidit, naše psy a než se vrátím, tak je fena fuč. Ona asi ví, ze dělá něco, co nemá, a zdrhá. 

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 11.03.2024, 10:22:38 xxx.xxx.119.6
Odpověď na příspěvek uživatele marcelaamax z 11.03.2024, 10:14:43

No je to zvláštní, aby si člověk dozabezpečoval svůj pozemek kvůli cizímu psu. A volat policajty to asi taky nepomůže, páč se vlastně “nic nestalo.”

marcelaamax
marcelaamax (27 příspěvků) 11.03.2024, 10:25:49 xxx.xxx.189.248
Ronja s motejlem:

No je to zvláštní, aby si člověk dozabezpečoval svůj pozemek kvůli cizímu psu. A volat policajty to asi taky nepomůže, páč se vlastně “nic nestalo.”


Jo zvláštní to asi je, nicméně je to hlavní důvod, proč mame pozemek “osklivou” kari sítí rozedeleny na tři části. Člověk chce mít na své zahradě alespoň někde klídek, cítit se bezpečně, a nic neřešit. 

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 11.03.2024, 10:34:01 xxx.xxx.119.6
Odpověď na příspěvek uživatele marcelaamax z 11.03.2024, 10:25:49

Ne, já to chápu. Jen je to smutný. Ale soucit anonyma vám prd pomůže.

My máme ve vsi taky echt souseda, já s ním nesousedím, přímí sousedi jsou chalupáři, ti to vychytávaj těch pár měsíců v sezóně. A vloni potom co jeho pes zabil jinýho, se začali bát ještě víc. Plot společnej, pes doráží, když si děti hrajou na zahradě, soused nic. Taky jsem jim říkala, že to skončí tak, že plot budou nějak vymýšlet oni, no na h..no to někdy je.

janaa
janaa (382 příspěvků) 11.03.2024, 10:35:51 xxx:xxx.da6b:e3c4

Hele,těm lidem to člověk nevysvětlí. Jak nám tady lítal vipet,neustále se rval k nám na zahradu,páč háravky, lítal tady po cestě,málem ho přejelo auto, honil tu srnčí. Já vynervená,protože jsem si nemohla pustit holky na zahradu,neustále jsem kontrolovala (ale zahrada má hektar a je na všechny strany). Madam jsem vždycky psala,že má čokla zase u nás a ona mi naprosto vážně napsala - co jako já dělám proto,aby k nám její pes neběhal😂 Asi si mám všechny vykastrovat a postavit okolo pozemku betonovou zeď. No,tak jsem se zařídila,no😈

megi-the-pes
megi-the-pes (2205 příspěvků) 11.03.2024, 10:38:35 xxx.xxx.124.255

Ta elektrika by měla být jako meziplot. Tzn. moje děti včetně psů se k tomu nedostanou. 
Volat MP je blbý, to je pak válka. 
Ale těch 30 km do útulku by mě hodně lákalo. 😀
Pojede takhle jeden ocaď, esi eště jednou uteče k nám na zahradu.

Buggyra
Buggyra (3214 příspěvků) 11.03.2024, 11:27:40 xxx.xxx.198.226

Mno jo, jenže jako meziplot to právě už zase vyžaduje od Marcely další plot z vnitřní strany u nich, a to je v tuhle chvíli tedy nerealizovatelné. Asi to není tou sítí řešitelné, no. Leda se domluvit se sousedem a plesknout ji z jeho strany. Jeho to nebude nic stát, Marcelu pořizovačku a elektriku. Jen teda nesmí tou sítí prorůstat tráva, to ale soused určitě řešit nebude… Tak asi to nemá takhle řešení, no. Do budoucna holt postavit vlastní plot, resp. ten sousedův z Marceliny strany podpořit ještě vlastními kari sítěmi.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.