Aktuálně: 4 791 inzerátů176 085 diskuzních příspěvků17 778 uživatelů

Jak ochránit psa před psem typu stafford

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (778 příspěvků) 06.03.2024, 13:00:59 xxx.xxx.27.179
Odpověď na příspěvek uživatele Lenocka z 06.03.2024, 12:55:40

Říkám, burani a blci jsou všude, na vesnici jsou víc vidět a v rámci sdružení obzvlášť. S tim nenaděláte nic.

Quash
Quash (273 příspěvků) 06.03.2024, 13:35:48 xxx.xxx.33.234
Odpověď na příspěvek uživatele Lenocka z 06.03.2024, 12:55:40

Mluvíte mi z duše. To je věc, která mi vadí ze všeho nejvíc. To, že tu také někteří nedohledávají postřelené kusy. Nacházím je každý rok a je mi z toho smutno.
Když zavolám, že je uvízlá srna v oplocence, tak se nemohou dohodnout, komu patří, kdo má a nemá přijet. Ale to se ještě dá pochopit, les se tu dělí na státní a soukromý. 
Aby procházeli louky před sečemi, prý po nich nelze chtít. Takže vidím smutné srny a daněly, které se ještě měsíc vracejí na místa, kde přišly o mladé a když zemědělci zahlásí, projdeme před sečí alespoň vojtěšku okolo. 
Na trasách, kudy chodím se psem, míjíme tak patnáct stabilních posedů. Některé jsou od sebe jen ve vzdálenosti 100m. Všechny jsou u polních nebo zpevněných lesních cest, tak nic neřeším. Jdeme okolo, jako každý jiný, psa tam nečešu😀. V lese se vyhýbám krmelcům, krmištím, stezkám zvěře i fotopastím. 
Ale staví se tu i provizorní stanoviště u nezpevněných lesních cest, prostě jen konstrukce zakryté chvojím, které tam jeden den nejsou a druhý den jsou. Když je vidím v dostatečné vzdálenosti obejdu je, jak to jde, a od listopadu do března chodíme z toho důvodu spíš po loukách. Ale tam jsou posedy taky. 
Nedávno tu jeden kaskadér vylezl i na stoh a střílel z něho. A byl celkem rychle úspěšný.

 Hony tu nikdo nikomu nehlásí, hlásí to jen skrumáž aut u lesa, ale většinou tu každý myslivec chodí sám. 

Od jara do podzimu tu myslivec činící pozitivní vidět není. Se zimou už o nich vím celkem jistě, neb mi občas vezmou při návozu krmení i ohradu pro koně😀. 

Konflikt jsem s žádným neměla a potkávám je často, ani žádné nemravné průpovídky neposlouchám, pes nechodí v lese navolno, má možnosti vyběhání jinde, někteří se zastaví, popovídají, podrbou psa, jiní ani nepozdraví. Tak pozdravím já, problém mi to nedělá. Takže takhle u nás, pokud je jinde lépe, je to fajn.

Obrázek
Mi
Mi (191 příspěvků) 06.03.2024, 17:08:29 xxx:xxx.33ac:5a93

Moc smutné. Nedohledat prostřelenou zveř ? Není to týrání? Mají za to nějaký postih kdyby se to prokázalo?  Vím,jsem naivní… Ale připadá mi to tak strašné…

Lenocka
Lenocka (122 příspěvků) 06.03.2024, 18:18:11 xxx.xxx.44.42
Odpověď na příspěvek uživatele Mi z 06.03.2024, 17:08:29

Prý mají povinnost dohledávat. Kde je psáno nevím.

Já si zjistila jméno toho člověka a vzkázala majiteli/pronájemci honitby, ať si ho srovná, že po něm nehodlám  uklízet a pokud najdu další postřelené zvíře, udělám tomu pánovi trochu problém. Tak uvidíme, zda to zabralo.

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (778 příspěvků) 09.03.2024, 08:55:40 xxx.xxx.23.81

Tak stafford bude nakonec můj příští pes. Dneska ve vlaku zase. Chlap a husky , ten měl jen pásek na hubě, šli okolo a pes si pod sedačkou hrábl pro mýho psa.

Za 10 let života v Praze se mi tyhle věci nestaly ani jednou, za čtvrt roku na vidlákově 4 x. Vždy tomu předcházela nedůslednost majitele. Je tohle normální? 

megi-the-pes
megi-the-pes (2255 příspěvků) 09.03.2024, 09:23:39 xxx.xxx.124.255
Odpověď na příspěvek uživatele JanaJanaJanaJana z 09.03.2024, 08:55:40

Nechci shazovat tento geniální plán,
ale ve vlaku si pro mého bojového psa (eště k tomu fenu) takto hrábl leon/něco/tibet nepoznám na 100 %. Neměl ani tu pásku, u nástupu jsem slyšela “my jedem jenom kousek”. 
Je to super v takových prostorech, stihla jsem akorát Megynka zatáhnout k sobě, jsme byly hned za dveřmi. 
I náraz košem jinému psovi do hlavy musí být super. Lidé ve vlaku/busu řeší, aby si našli místo, nezakopli o něco, nezahákli se o područku, myslí si, jak pes jde u nich, protože se s tou dovedností jistojistě narodil. Hodně lidí neumí držet vodítko. Vypadá to, že drží vodítko. Pes vystartuje a člověk čumí, nedrží vodítko. Nebo mu metr ujede. 
Neumim držet vodítko, nekupuju psa. 
Ne, není to normální a průvodka je měl vyhodit eště na peróně! 

V Praze sou psi takový vochozený. Zvyklý. 
Ve Vidlákově… no, už jsme i kousnutý. 🙂 

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 09.03.2024, 09:48:04 xxx.xxx.119.6

Hele, kdybyste pod sedačkou měla stafforda, co by si to nenechal líbit, tak jste špatná vy a vyhodí vás z vlaku. Co fenka, ustála to?

Já nesnáším flexinu, v týdnu mi ve městě vyjel pes na flexi po psovi, strčila jsem tam nohu, paní s ním pak škubla ani nezabučela, ale kdybych měla stafforda, tak třeba s tím rafanem přejde radši na druhej chodník. 🙄

Sarah01
Sarah01 (1629 příspěvků) 09.03.2024, 10:03:04 xxx.xxx.162.253

Já jsem jezdila vlakem a autobusem dost často, než jsem si pořídila ŘP a nikdy se mně nic takovýho nestalo. Nemyslím si, že to bude vesnicí, ve vlaku přece jezdí kdekdo a na čele nemá napsaný, odkud je. Já měla třeba větší problém s rozjívenýma dětma, občas některý běhali po vlaku a házely si s petkou, na psa mi i šláply, ale ten naštěstí nic neřeší. Být to jiný plemeno, tak nevím. Jinak jsem asi měla štěstí jak na průvodčí, tak na spolucestující, pomáhali mně, když fena poprvé nechtěla na ty schůdky a jedna paní s pejskem sama řekla, ať košík sundám, pokud je fena v pohodě, že její to řešit taky nebude. Prostě na blbce můžete narazit všude. Doufám, že Vašemu pejskovi se nic nestalo a je v pořádku.

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (778 příspěvků) 09.03.2024, 10:16:02 xxx.xxx.23.81

Bylo v tom trochu nadsázky 🙂 já bych bull psa nevychovala dobře.

Ale možná mám teď v poslední době halt vytaženýho černýho Petra.

Ale zvážím paralyzér místo stafforda 😀 

janaa
janaa (385 příspěvků) 09.03.2024, 10:25:08 xxx:xxx.955e:8a8e
JanaJanaJanaJana:

Bylo v tom trochu nadsázky 🙂 já bych bull psa nevychovala dobře.

Ale možná mám teď v poslední době halt vytaženýho černýho Petra.

Ale zvážím paralyzér místo stafforda 😀 


Třeba nějaký období. U nás je klid a před čtyřma rokama, najednou taková koncentrace blbců se psama,že jsem tady půl roku šílela, a fakt už se pomalu bála někam vyjít. Zdrhající a obtěžující vipet, kříženka leonbergra a moskeváka, která si dělala co chtěla a madam jí venčila z auta na polňačce,co nám vede kolem pozemku, a agresivní NO, co nemůže mít košík,protože by měl odřenej čumáček,a na vodítku nebude,protože potřebuje běhat (ten mi i jednu čubu ošklivě potrhal)…. fakt šílený období. Dva roky zpět se pak objevil akiťák,co chodil na volno neovladatelný tak dlouho,až přizabil jiného psa. Naštěstí od té doby je zas relativní klid (ťukám na vše,co mám).

Sarah01
Sarah01 (1629 příspěvků) 09.03.2024, 10:27:40 xxx.xxx.162.253
janaa:

Třeba nějaký období. U nás je klid a před čtyřma rokama, najednou taková koncentrace blbců se psama,že jsem tady půl roku šílela, a fakt už se pomalu bála někam vyjít. Zdrhající a obtěžující vipet, kříženka leonbergra a moskeváka, která si dělala co chtěla a madam jí venčila z auta na polňačce,co nám vede kolem pozemku, a agresivní NO, co nemůže mít košík,protože by měl odřenej čumáček,a na vodítku nebude,protože potřebuje běhat (ten mi i jednu čubu ošklivě potrhal)…. fakt šílený období. Naštěstí od té doby je zas relativní klid (ťukám na vše,co mám)


Jani, a veterinu ti doufám zaplatili? Odstěhovali se nebo už venčí na vodítku nebo s košíkem?

janaa
janaa (385 příspěvků) 09.03.2024, 10:34:50 xxx:xxx.955e:8a8e
Sarah01:

Jani, a veterinu ti doufám zaplatili? Odstěhovali se nebo už venčí na vodítku nebo s košíkem?


Ona měla víc psů,nejdřív tohohle NO a krátkosrstou kolii, pak jsem jí potkala a měla k tomu boxera a dalšího NO, to už jsem dostala záchvat,my měli naštěstí psy ještě v autě, ty její nám na něj skákali,šíleli,ona si je nebyla schopná chytit,takže jsem tři nakonec chytla já, fakt psycho. Jo,veterinu mi zaplatila, hned mi na sebe dávala číslo,asi to nebyla první veterina,co platila. Tehdy mi říkala,že jsou tady dočasně v podnájmu, a myslím,že loni už jsem jí neviděla,tak snad už někde oblažuje jinde. Ten NO byl kripl, sama mi řekla,že i kdyby Berta hárala a byla v nejlepším,je mu to jedno. Košík přeci chudáček mít nemůže.

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (778 příspěvků) 09.03.2024, 10:37:15 xxx.xxx.23.81
Odpověď na příspěvek uživatele janaa z 09.03.2024, 10:25:08

No, asi takto: většina lidí rozděluje lidi na blbce a neblbce podle toho, koho kdo volí. Já to rozděluju podle toho, jak má zpracovaného svého psa bez ohledu na plemeno😀  

Sarah01
Sarah01 (1629 příspěvků) 09.03.2024, 11:35:44 xxx.xxx.162.253
hmn:

sarah, to je moravou, severní 😉


Fakt, že by? Někdo zase tvrdí, že je to tady horší, než jinde v republice. Blbec se najde všude, jeden bydlí hned vedle mě. 🙂 Naštěstí nemá psa.

Verun
Verun (740 příspěvků) 09.03.2024, 11:53:10 xxx.xxx.220.12

Nedávno na naší sídlištní venčicí louce(chudáci majitelé, samá díra a hovno😇)chlápek čumí do mobilu a malinois se mu vzdaluje a začíná být i pro týpka neviditelný, stojím a koukám, jestli si to nenasměruje mojim směrem nebo k hloučku jako yorků, lítal jako blbej, něco cítil a slídil…chlápek zved oči od mobilu, trochu znejistěl, několikrát se otočil kolem osy, pak zahlédl psa, který už se z “výletu” vracel…tak se zase začal věnovat mobilu….v takových případech mám bulinu na vodítku-flexině, ona zase takový rozběh nepotřebuje a já nepotřebuju, aby za konflikt byl označen bulík. Vím, že by mě to asi  nevyvinilo, ale … nedávno zase maďar, lítal od hloučku pejskařů k druhým, prostě se snažil si najít na louce asi kámoše…

marcelaamax
marcelaamax (27 příspěvků) 09.03.2024, 12:31:47 xxx.xxx.189.248

Před par dny u nás, přijdeme z procházky, jsme na zahradě, kterou mame rozdělenou na tři části, jsem s dítětem na terase, je otevřeno dozadu na zahradu, kde chlap maká. Dítě svačí, což naštěstí znamená, ze psi jsou u něj. Najednou letí chlap, smrt v očích, zabouchne dvířka, zavolá na mě, ze je u nás sousedů fena AST a letí zpátky volat na souseda. Čuba si prokousala plot a přišla na návštěvu ( ne poprvé). Soused poděkoval, dořval čubu a řekl, ze plot opraví. Dva dny jsme fungovali jen v té části u terasy a čekali, co bude. Nebylo nic. Po dvou dnech jsme plot opravili my. Nejhorší je, ze se to muže kdykoli opakovat, a příště už nemusí být to štěstí, ze psi budou vepředu. Navíc soused ví, jaký by to byl pruser, kdyby se psi dostali k sobě. Už se vyloženě nesnáší. 

Den na to jdeme na procházku po vesnici, s kočárem a fenou. Když jdeme kolem plotu, kde je pes, co vyvádí nejvíc z celé vesnice, uz automaticky přejdeme na deuhý chodník. Zrovna se vrací domů majitele toho psa. Pes se může zbláznit, majitel sahá na kliku dvířek a řve na psa, aby zůstal. Hlavou mi proletí scénář, a taky se tak stane - jen co majitel vezme za kliku, pes letí na nás. Jede auto a pes prebiha jen tak tak silnici, a dobíhá na pár metrů k nám. Fenu si stahuju, majitele řvou na psa, který teda hooodně přemýšlí, ale nakonec jde, ač neochotně, domů. Mezitím se mi fena zamotá do vodítka, a tak ji rozmotávám, pes zase řve za plotem, a majitele? Pozorují jak rozmotávám fenu a smějou se mi. 

megi-the-pes
megi-the-pes (2255 příspěvků) 09.03.2024, 12:44:30 xxx.xxx.124.255

Tvl. Stane se, že rupne karabina, zámek u branky… ale takovejhle parchant. Řeknu - tak já pustím svého psa. To už se jim nelíbí. Ale kdyby tam bylo dítě? Nechala bych tamtoho psa se “ztratit”. Lidi se prý mlátit nesmí, zas tolik dýní nemáte a budeme chodit kanálama?

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 09.03.2024, 13:07:18 xxx.xxx.119.6

To kdyby se tu mělo nějak soutěžit (zní to blbě, vím) o největšího debila souseda, tak to máte první místo. Dítě v kočárku a oni se smějou? 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.