Aktuálně: 2 753 inzerátů261 783 diskuzních příspěvků19 171 uživatelů

Naděje

goro
goro 22.01.2025, 11:00:18 xxx.xxx.74.195

Tome nemusíte ma ľutovať..😉…už som vám sem písal svoje životné postoje a napísali ste že ma nechápete.. no to bolo o roku 89… tak skúsim niečo k EU… ja akékoľvek voľby ignorujem, nebol som ešte v tomto storočí ani na lokálnych voľbách,  župných,  celoštátnych ani európskych…ALE NA REFERENDE O VSTUPE DO EU SOM SA ZÚČASTNIL A ZAČIARKOL SOM “ÁNO”…nie som naivný, ani som netúžil po lepšom živote, vychádzal som z reality, že je to pre Slovensko dobré…ani si teraz nepochvaľujem, dokážem pochopiť čo vas na Bruseli a ich výmysloch štve a uráža, mohol by som napísať čo štve mňa , ale ja radšej napíšem “chvalabohu že Slovensko je členom EU (a tiež NATO)

… ale vás samozrejme nezaujíma Slovensko ale ČR kde žijete… neberte moje slová nejako urážlivo (sám som vďačný za rok 1918 a keby bolo referendum o rozdelení Československa dal by som jednoznačné “NIE!”) ale napriek tomu že mam čechov rád a si ich vážim ako staršieho brata musím vám Tom napísať že trpíte neskonalým pocitom velikášstva!…vy chcete životaschopnosť ČR porovnávať s takou veľmocou ako je Spojené kráľovstvo?😲😲😲…preboha zlezte na zem, viem že vám lezie na nervy, keď vám život riadia nejaké iné štáty ale kedy to mali češi inaķ???…o tom kto bude českým kráľom rozhodovali nemecké šľachtické rody s rakúskymi, po 1918 tom o vzniku ČSR sa rozhodovalo mimo čechov, víťazné veľmoci angličania, amíci a francuzi rozhodovali o čechoch, až nakoniec rozhodli neskôr s nemcami o Sudetoch a potom o ďaľšom osude čechov rozhodovalo nemecko (a vôbec sa nezaujímali  čo chcú češi, len jeden priklad zo dňa na deň sa začalo jazdiť vpravo, hoci autá vždy jazdili vľavo a na to boli konšruované, nech by niečo také dnes rozhodol Brusel 😅), potom angláni, amíci a rusi v Jalte si rozdelili európu ešte pred skončením vojny a nepýtal sa čechov čo by chceli, amíci ktorí v zápale boja vybehli na “ruské” územie a oslobodili Plzeň museli vycúvať a písať o tom že ďalších vyše 40 rokov sa o českom národe nerozhodovalo v Prahe ale v Moskve je zbytočného a nakoniec  a tam aj Gorby “uvolnil”  československo z ruského vplyvu a poskytol ho po rokoch k dispozícii zasa západným štátom …chápete čo sa snažím napísať?  o českom národe vždy rozhodovali iné silné štáty a to sa nezmení ani do budúcna… preto sa zmierte z EU, možno sa kvôli vnútorným či vonkajším problémom bude EU reformovať, možno sa rozpadne… ale aby ČR vystúpila z EU to nemôžete mysliť ani žartom…jednoducho nikdy nemala ani nemá na to ekonomicky, hospodársky, obchodne ani politicky aby fungovala samostatne…ten váš pocit mi pripomí mravčeka, ktorý ide po moste so slonom a hrdo mu hovorí “ale dupeme, čo…” 😉

Tom50
Tom50 22.01.2025, 11:43:44 xxx.xxx.139.254

Už na to Česko ekonomicky nemá. Už ne. Vše se tu zničilo a dostali nás na úroveň Rumunska a Litvy. Ale já tvrdím, že Češi i Slováci by opět vstali rychle z popela a opět by předvedli světu, že to byli oni, hlavně Češi, kdo dal světu nejvíce vynálezů, které dnes používá celý svět, nejvíce umělců a humanistů a ani jediného masového vraha (Žižku nám snad Bůh odpustí). Už jsem tu nepatrný zlomek českých hybatelů někde vypsal, bez sebemenšího ohlasu.

Apropos. Zkuste si vzpomenout na jednoho jediného hudebního skladatele Poláka, podotýkám, že Chopin byl Francouz. Znáte jediného vynálezce ze Slovinska, Rumunska, nebo Černé Hory? Kolik malířů má Norsko? Kolik vynálezců Turecko? Co dali světu Švédové, tedy kromě milionů mrtvých ve Třicetileté válce? Chci jediného malilinkatého spisovatele, skladatele, lékaře, vím o jediném vynálezci smrtící výbušniny, jinak nic, tma…

Vím jistě, že nemusím pokračovat, toto mi nelze vyvrátit, protže to jsou fakta. A to všechno dokázal náš malinký nárůdeček i když o něm vždy rozhodovali jinde. Vás dusili Uhři a jen jste se od nich osvobodili, ukázali jste světu, že jste jako my, co za pár let dokázaly jiné národy jako my a vy? Nedávno jsem tu vypsal, co všechno Československo vyvíjelo, vivinulo, vyrábělo a prodávalo do celého světa. Stačí se zbavit otroctví a ihnhed by se potenciál našich zemí projevil. Opět, jako už tolikrát.

Je to jako u včel. Snadno se srovná síla když se nejsilnější podrazí a ukradne se jim nadbytek a nacpe se to líným a blbým lůzrům, neschpopným cokoli vymyslet. A přesně to je princip EU. Nejsem naivní, EU se rozpadne, ale ještě před tím nás ožebračí ještě víc a patrně vyprovokuje válku. O konci NATO si už štěbetají vravci určitě i na slovenských střechách. Když z EU vystoupíme, budeme mít náskok. Ano, neschopní a líní tam chtějí zůstat co nejdéle.

Pamatujete jistě kolektivizaci. Do družstva u nás chtěli jen ti, co místo práce na svých polích měli plevel a seděli v hospodě a doma měli podvýživené prašivé tuberácké krávy. Takový dobytek nadšeně odvedli do JZD aby nemuseli platit veterináře a nebo spíš rasa. Pak jejich potomci dostali v restitucích zdravý dobytek a moderní stroje místo zrezlých krámů vyrobených za Rakouska nebo před válkou. A tak dále. Podívejte se do Ameriky, najednou už slovo národní (nacionální) přestalo být sprostým slovem a najdenou jsou na světě už zase jen dvě pohlaví a vyžene 11 milionů parazitů, myslím, už to začalo. Ovšem to je potřeba nesledovat veřejnoprávní média. A neukájet se nadějí s EU na věčné časy a nikdy jinak. Poslední věčné časy trvaly 41 let, mohlo by to být kratší. Ne v Boha, v lidi věřím.

Tací s vaším uvažováním tvrdili, že bez SSSR a RVHP nemáme ekonomicky šanci přežít a že se východní blok nemůže rozpadnout, protože ekonomické vazby jsou nezrušitelné a stejně tak vazby (jha) bezpečnostní. Pamatuju to já, musíte to pamatovat taky. Tak nepište bludy o tom, jak jsme bez koloniálních otrokářů vystaveni hladu a bezbranní bez spolku rozdmychávajího jen války. Postřehl jste, že NATO nemusí své členy bránit když se mu nebude chtít? Kde berete jistotu, že se jim chtít bude? Vy.erou se na nás jako Západ v září roku 1938 v Mnichově a bezpočtukrát předtím. Ano, Západu já nevěřím nic! Vždy nás jen zrazoval a ponižoval, v tom máte naprostou pravdu. Já nezapomněl co mi vysvětlili rodiče a na koho si je třeba dát pozor a komu nikdy nevěřit, já ne.

A tak dále.

Tom50
Tom50 22.01.2025, 12:03:07 xxx.xxx.139.254

NADĚJE II

Dám sem citaci z Parlamentních listů z rozhovoru s moravským zemědělcem. V jediné otázce a hlavně opdovědi je pane Goro řečeno ÚPLNĚ VŠE, otázka tučně:

To byl ale zajímavý pohled, co? Donald Trump sedí v hokejové aréně a podepisuje exekutivní výnosy. Zrušení Bidenových příkazů, strop na nabírání státních zaměstnanců, příkaz snížit životní náklady Američanů. A dav šílí po každém škrtu jeho pera. Co vás při sledování této scény napadlo? 

Že se opravdu obrátil vítr. Samozřejmě, není to náš český vítr a nefouká kvůli nám. Donald Trump nebyl zvolen proto, aby nám tady zlepšil život, ale bylo velmi povzbuzující, že se dá vyhrát i proti něčemu tak velkému a rozlezlému, jako jsou sorosovské fondy, grýndýlové neziskovky a woke banky. Do pondělí jsme byli všichni dezinformátoři... jak je to od pondělí, nevím, ještě jsem se nepodíval na Českou televizi. Pondělkem padlo hodně posvátných krav, když to šlo v USA, půjde to i všude jinde.

Jen já Tom dodám, benzín v USA zlevnil na polovinu už před inaugurací, a tak dále. Zažijeme peklo, parazitické neziskovky a zelení pirátomagoři a případně i dozimterické pijavice se nebudou chtít vzdát viz ta naše xxxx s fialovými vlasy v Bruseli. Nastane kvikot čuníků a prasat vyháněných od uslintaných koryt, dotačních a grantových cecků.

Jako Gorbym končily věčné časy a nikdy jinak, tak právě končí globalizace. Ano, chápu, že jako se stýskalo po soudruhách bude se mnohým stýskat i po totalitě liberální svobody. Jednou se bude na liberalizmus vzpomínat se stejným opovržením jako na komunistický socializmus, který byl pro lidi lepší než totalita svobody. Bezbřehou svobodu vždy zneužijí jen nekalé živly, slušní lidé vychovaní kvalitními rodiči vědí sami od sebe jak se mají chovat a nepotřebují nařízení, zákony a represálie.

(zdá se, že zase na moje slova dochází, tentokrát ale radost mám i když se asi nedožiju pozitivních změn já sám)

Anonymní (neregistrovaný) 22.01.2025, 12:48:09 xxx:xxx.2aed:9c99

“Jako Gorbym končily věčné časy a nikdy jinak, tak právě končí globalizace. Ano, chápu, že jako se stýskalo po soudruhách bude se mnohým stýskat i po totalitě liberální svobody. Jednou se bude na liberalizmus vzpomínat se stejným opovržením jako na komunistický socializmus, který byl pro lidi lepší než totalita svobody. Bezbřehou svobodu vždy zneužijí jen nekalé živly, slušní lidé vychovaní kvalitními rodiči vědí sami od sebe jak se mají chovat a nepotřebují nařízení, zákony a represálie.”

Tak to ani náhodou. V současném režimu si žije dobře spousta kolaborantů, stejně jako vy za komoušů vy, kdo šlape kolo a drží hubu má se dobře. A ti co ne, jejich chyba že, takže tihle lidé stejně charakterní jako vy budou pořád volit toho bolševika Bruselu.Tak jako vy volíte bolševiky bez ohledu na to co provedli druhým a tomuto státu. 

Tom50
Tom50 23.02.2025, 20:09:24 xxx.xxx.139.254

Tak jsem duševní zvratky anonyma nechal vyhnít a ukazuje se, že tihle končí, nadávají všem kolem sebe a nechápou, že šou skončila a že nastává nová doba. Náš bolševický rozvědčík chce lít další miliardy do prohrané války a ožebračovat lidi a stará megera chce žít v demokracii a neuvědomuje si, že my staří máme už lehnout na hadr a neku.vit to mladým. 

Baví mě co se děje a popravdě, už jsem nedoufal. Teď začnou člověkům v tísni, chvilkařům, evropským hodnotám, elfům a dalším zbytečníkům docházet prachy a jsem zvědavý, zda jim činnost zatáhne maďarský žid Soros. Kdo ví, jestli je ještě živ, mám dojem, že to je jen strašák jako byl v Orwelově 1984 Emanuel Goldstein a nakonec i Velký Bratr, osoby, které nikdy nežily a byly jen symboly. Náš bolševik z Hradu na náměstích uvádí chvilky nenávisti jako třeba dnes. 

Kopíruji sem kousek z Wikipedie (dovolil jsem si podtrhnout v čem se to podobá dnešku) z popisu románu 1984, aby bylo každému jasné, o co v aktuální válce jde:

Udržovací válka 

Válka mezi mocnostmi v Orwellově světě není vedena proto, aby byla vyhrána, ale aby byla udržována, aby obyvatelé nebohatli a neměli čas přemýšlet. Válka udržuje obyvatele ve strachu a odrazuje je od emocí, jichž by se mohli těšit v dobách míru. Válka udržuje nepřátelství mezi mocnostmi a svým způsobem je motorem nejenom ministerstva míru ale i Strany. Vlády všech mocností jsou si toho velmi dobře vědomy a záměrně udržují status quo.

A najednou přijde Trump a hodí do tohlo liberálům vídle a ti teď kvičí a nevědí, která bije a nejsou štont pochopit a smířit se s tím, že nastala nová doba. Někteří neumí včas a bleskurychle převlíknout kabát jako Zucekerberg… A ti si to dopijí do posledního hořkého doušku a myslí, že jim to všechno projde jako prošlo soudruhům po roce 1989. Moc bych na to na jejich místě tentokrát nevsázel. Jako se pouči Trump z prvního prezidentství, snad se nyní poučí i lid. I když na lid bych taky moc nevsázel, tedy na jeho inteligenci.

Tom50
Tom50 01.03.2025, 14:50:13 xxx.xxx.139.254

Kdo viděl co si dovolil ten šašík v teplákách v Oválné pracovně, snad se už všem v hlavách rozsvítilo. Tedy Němcové, Mitrofanovi, Pavlovi, Ursule ani kancléřovi a spoustě dalších liberálních progresivců to pořád nedocvaklo a soudružka Mirka a její parta, třeba taky Džamila už staví Trumpa na roveň s Putinem, tohle by nikoho nenapadlo ani v nejdivočejších snech. Chytřejší liberálové aspoň drží huby a čekají na nového sponzora pro světové škůdce, když jůesej cálovat nebude. A ti nejkřivější už překabátili, začal majitel FB a dalších sítí. Ale jak správně říká Dr. Hampl, kreatury to obdivují a říkají tomu nejodpornějšímu, co je možné = převlékání kabátu (u některých bleskurychlému) FLEXIBILITA.

Hele, jako v 1984 kdy se změní přátelská velmoc na nepřátelskou v minutě a tupý dav začne nenávistně skandovat proti ještě před minutou adorovanému největšímu příteli. To nevymyslíš a snad dobře, že se toho Orwell nedožil.

M.S.
M.S. 01.03.2025, 15:55:50 xxx.xxx.30.70

Ne jako, v 1984 dávno žijeme. S převlékánim jestě většina vyčkává, dokud to nebude jisté. Přece jen v USA mají s antentáty na prezidenty bohaté zkušenosti a na Trumpa to už zkusili.

goro
goro 01.03.2025, 17:18:34 xxx.xxx.74.195

Putin sa teší tiež, nielen vy Tom… je to nadsázka, volodymir je arogantný chudák

Obrázek
Tom50
Tom50 01.03.2025, 20:26:02 xxx.xxx.139.254
»
Odpověď na příspěvek uživatele goro z 01.03.2025, 17:18:34

Děkuju vám, je prý skvělý herec, ale jenom herec. A pravdu? Divím se, že ho tam Trumpovci vůbec pustili v mikině a teplákách, nedivím se, že byli vytočení jen toho šaška uviděli a když pak otevřel hubu, došla trpělivost. U nás se říká, že to by pochopil i blbej, že někam a k některým příležitostem nemůže slušnej člověk přijít oblečený jak na čundr. Ani na pobyčejný ples nepřijde slušný chlap bez obleku. Dává tím najevo, že si váží ostatních účastníků mimořádné společenské akce a že mu stáli za to se slušně obléci. 

A ten obrázek, pane Goro, tak já věc nevidím. Takhle by se Rusové navenek nikdy nechovali, i kdyby měli USA na lopatě. 

goro
goro 02.03.2025, 09:06:20 xxx.xxx.74.195

TRUMP JE LEPŠÍ HEREC AKO ZELENSKÝ. To ako vyprovokoval Zelenského bolo priam profesionálne vystúpenie. A Zelenský sa chytil. Nie je totiž zvyknutý na jednanie, aké zažil v Bielom dome. Prvý preplesk dostal hneď pri uvítaní, keď Trump akoby mimochodom okomentoval jeho oblečenie. Určite tie poznámky od Trumpa a neskôr aj od novinára musel vnímať veľmi citlivo, pretože imidž obrancu vlasti vždy v zbroji-t.j. mikine a kapsáčoch -si pestuje dlho a premyslene. 

Oválna pracovňa Bieleho domu už zažila všeličo, ale to, čo sa v nej odohralo včera vstúpi určite do dejín. Trump a jeho viceprezident toľko otĺkali Zelenskému pravdu o jeho vojne s Ruskom o uši, až ho dostali do varu a začal sa správať ako arogantný neokrôchanec. Ktorým vlastne aj je. Niet divu, že to nezvládol. Veď doteraz bol zvyknutý na potľapkávanie a poklonkovanie európskych lídrov. Za tie tri roky sa tak tento herec vžil do role prezidenta - bojovníka a ochrancu celého sveta pred útokmi Ruska, že musel byť v silnom šoku z tej studenej sprchy, ktorej sa mu dostalo. 

(toto nie sú moje slová, napadla to jedna slovenská expolitička A.B. , celý text mi sadol a je pravdivý…)

Som presvedčený, že Trump a Vance to mali pripravené. Cieľom bolo ukázať Zelenského ako človeka, s ktorým sa už nedá počítať. A vyšlo im to.

Tom50
Tom50 06.03.2025, 12:55:46 xxx.xxx.139.254

Kdysi byl internet zadarmo, za to, že do mě cpou reklamu. Najednou chce Seznam zprávy ode mě peníze a nebo souhlas, že s mými daty bude kšeftovat po celém světě. Tudíž čtu jen titulky, prostě těm liberálním dovedům platit nebudu. No a ony titulky bohatě stačí. Konkrétní příklad.

Jeden dnešní titulek zní: Slovenská vláda chce do ústavy dvě pohlaví. Je to proti vědě, říká expertka.

No, nedávno tu popisuju svůj úděsný zážitek ze včelařské přednášky jednoho údajně též vědce, učitele odborné školy, jehož výroky odporují základní fyzice, zdravému rozumu a úplným základům vědění o včelách a chovu včel. Může se mě a komukoli rozumnému někdo divit, že tak zvaným vědcům nevěřím, když čtu jen titulek ultraliberálního plátku? Dokud se serioznmí věda nezačne ohrazovat vůči takovýmto úchylnostem a jiným pavědeckým nesmyslům, rozumný člověk musí nutně předpokládat, že na vědě a vědcích už není pravdivého nic. Nic ve zlém někteří diskutující, to vy máte tendenci bez myšlení věřit kdejaké očividné kravině. Já si zdravý rozum ještě uchoval.

Už jen čekám kdy konečně věda ukáže víc pohlaví než dvě u rostlin, zvířat, hmyzu a dalších živých organismů. A nebo kdy se konečně skutečná věda začne distancovat od Lysenkovských nesmyslů.

Hlavně, že mi tu někdo napíše, bez důkazu, že je nesmysl chtít po tak zvaných vědcích a učitelích každoroční přezkušování jako podmínku, aby mohli ve své práci pokračovat, stejně, jako to musí absolvovat každý řidič, když se chce živit řízením motorového vozidla.

Javali
Javali 06.03.2025, 16:25:23 xxx.xxx.180.82

Seznam je obyčejný bulvár kde může psát každý autor co má díru do zadku o věcech kterým nerozumí. Jsou tam vyteoretizované nesmysly z vědy, techniky a politiky. Bohužel je nejnavštěvovanějším portálem v ČR a tak dochází i k ovlivňování veřejného mínění pokud někdo potřebuje. Zakázal jsem si tam chodit a mám svatý klid, stačí to obejít na email.cz nebo pocasi.cz je li třeba a minimalizuje se tím poškození mozku.

Tom50
Tom50 06.03.2025, 18:49:54 xxx.xxx.139.254
»
Odpověď na příspěvek uživatele Javali z 06.03.2025, 16:25:23

Ano. V rámci sebezáchovy ok. Ale já mám na mysli jinou věc a to je znevěrohodnění vědy a vědců obecně, když se neohrazují proti nesmyslům. 

Našel jsem ve Včelařství 3/2025 další snůšku nesmyslů, dám to později do vlákna bludy. Něco se se světem, který znám, začalo dít, to už není jenom dekadence, to už hraničí s katastrofou. V případě blinovy přepážky, kterou prý vynalezl Dadant, nemám jasné a věrophodné informace. Nevěřím, bude to jako s dokonalými plánky na Langstrothův úl a přitom víme, že to poůvodně byly obalové bedny zadarmo za odvoz. A pak dodatečně k tomu někdo nakresil plánky, aby se to tvářilo vědecky a naznačovalo, jaký byl Langstroth génius. Je to hodně traponý poodvod, ale adoranti tohoto předpotopního úlu věří vědeckým plánkům. Dokonce je pozoruhodné (nebo jsem to v mládí někde četl a zapomněl), jak Dadant údajně rozlišoval přepážky stejně jako já. Od zdi ke zdi a nebo jen ve velikosti rámku. Myslím, že k tomu není třeba být vědec, přepážka velikosti rámku vyplynbe sama každému, kdo nemá v palici řezanku a i ta nafest je stejně jasná a jednoduchá. Pro některé. Ale protože se o tom v tak zvaných vědeckých pojednáních nepíše, snažím se s tím seznámit lidi já. Bohužel bez sebemenší zpětné vazby, jediný kdo umí poděkovat je Jirka, Roman a Martin.

Pane Goro. Jednou jste se tu zmiňoval o nějaké knize z meziválečné doby a možná ještě před ww1, nadchla mě, myslím, že takovou v češtině neznám. Podíval byste se, prosím, zda se tam nepíše o Dadantově přepážce? Blinov snad svůj objev likvidace NA učinil kolem roku 1930 a to byl Dadant už 20 let po smrti. Hodně by mě to zajímalo. Nenapsal jsem si název vaší knihy. Bohužel a tudíž ani nevím co shánět. Děkuji předem. 

Ing. Cimalovi nám mnoho důvodů nevěřit.

Tom50
Tom50 12.03.2025, 16:26:16 xxx.xxx.139.254

Přísahám, že nejsem Zdeněk, ale dospěl jsem dávno ke stejnému. Nikdo nás zamalada (asi do 21-25) nebral vážně a nikdo se s námi nedohadoval, nikdo se s námi nes.al a hlavně bylo každému dospělému fuk, co je nebo by mohlo být pro nás diskomfortní. Proto jsme byli vzdělanější a morálnější. Tragédie je, že my byli v 15, kdy jsme šli na učňáky nebo střední školy, na vyšším stupni dospělosti a morálky, než dnešní třicetiletí rozmazlení, zženštilí ufňukánci. My museli vědět, co je morálně správné, kdo to vědět nechtěl a nepodřídil se zájmu většiny, skončil v lidském odpadu v lepším případě, spíš však v kriminále. Přesto neexistovali bezdomovci ani žebráci a kriminalita bylo v roce 1970 ve srovnání s dneškem směšná. Všechny léky stály jednu Korunu, na opalátku každý musel povinně pracovat. Měli jsme armádu a zbraně, že se nás nepřítel bál, dnes nejsme ani k trapnému pousmání.

Že mi hrom do pazoury s klíčema na náměstí neuhodil! Bylo mi už 33 a už jsem mít rozum měl a nebo jsem měl aspoň věřit dospělým, ve 33 jsem zjevně ještě dospělý nebyl. Že jsem nebyl sám, koho Západ podvedl a byly miliony takových jako já, je hodně slabá útěcha.

https://www.youtube.com/shorts/2nKhQaeb6kY

goro
goro 12.03.2025, 19:12:13 xxx.xxx.74.195

Iste keď som mal 16 vedel som na sústruhu urobiť skrutku so šesťhrannou hlavou a závitom….Keď som mal 26 tak som robil 2x v týždni 16-ky a cez víkendy som chodil bicyklom na 10 km vzdialený hrad brigádovať krompáčom pri archelogických vykopávkach….bola proste iná doba…

 Keď v 89 znelo z tribún že stačí odstrániť komoušov a hneď sa budeme mať ako v Rakúsku, len som krútil hlavou, …nie nad tým že treba odstrániť vládu diktatúry, ale nad tým čo si naši ľudia pod pojmom “zapadný blahobyt” predstavovali. .. už som mal vtedy ojazdenú škodovku a stačilo teda zacengať kľúčmi na námestí a zrazu budem mať auto fungl nové, čo jedno auto aj dve …predstavy našich ľudí o západe sa dali zhrnúť do známeho “nedelat a vydelat” 😆

NÁS ZÁPAD NEPODVIEDOL, LEN  NAŠE PREDSTAVY O ŽIVOTE NA ZÁPADE SA NENAPLNILI, PROSTE BOLI naivné, blbé a NEREALISTICKÉ..

 (len na okraj, tie autá mám teraz dve, jedno ja, jedno syn a dcéra má tiež dve,ona aj jej manžel…len sme si ich “nevycengali” na námestí …😉,  )

Tom50
Tom50 13.04.2025, 09:19:06 xxx.xxx.139.254

Dovolím si ocitovat odstavec článku z Parlamentních Listů. Že nevěřím vědě já, dobře, jsem jen bezvýznamný starý Čech. Ale když to samé, co už roky říkám já tvrdí slovenský ekonom Straněk, mělo by se rozsvítit v hlavě i nejzarytějším hlupákům. Celý článek dám  dolů.

Citace z Parlamentních listů z článku Profesor Staněk: Evropské elity jsou debilní. Až vypukne válka, peníze nebudou mít cenu

„A tohle všechno vás pak vede k základní otázce. Jak vlastně vypadá ten skutečný svět kolem? Není to tak, že tyhle elity rozhodují na základě mylných informací? Záměrně mylných informací? Selektovaných informací? Po zaplacení prodejné vědy, která jim to tzv. vědecky zdůvodní,“ zaznělo z úst Staňka. „Já jsem se nikdy nesetkal s takovou úplatností vědy, jaká je typická pro posledních deset, patnáct let,“ dodal.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Profesor-Stanek-Evropske-elity-jsou-debilni-Az-vypukne-valka-penize-nebudou-mit-cenu-772310

Tap
Tap 22.04.2025, 08:26:54 xxx:xxx.6027:bdce

Děti - to je naše naděje.

Včelařství Řehákovi nabízí poutavou přednášku o včelách pro děti
nejen z mateřských škol. Navštíví Vaši školku nebo školu osobně.
Co děti zažijí?
• Zjistí fascinující zajímavosti o životě včel
• Vyzkouší si včelařské pomůcky, včetně ochranného obleku
• Ochutnají lahodný med přímo od včelaře
• Uvidí ŽIVÉ VČELY díky speciálnímu pozorovacímu úlu
• Možnost propojit s workshopem výroby svíčky z pravého včelího vosku

Budeme rádi, pokud o nás dáte vědět i dalším školkám
nebo nám přímo doporučíte tu Vaši.
Kontaktujte nás na: sedm34 710 24čtyři
Pište na: info zavináček vcelarstvi-rehakovi tečka cz

Děkujeme za sdílení a těšíme se na společné setkání!

Obrázek
Tom50
Tom50 25.05.2025, 00:56:21 xxx.xxx.139.242

Nevím zda někoho bude zajímat, následující není o včelaření a včelách, spíš o lidech a skutečných hodnotách. Začnu zeširoka, jak je u mě časté.

V Letech u Písku udělali komunisti, ač měli možností stovky, prasečák přesně v místě cikánského lágru za ww2. Ohavné!!!!!! Sice nešlo o tábor vyhlazovací, jen tam byli umístěni otročtí pracovníci, kteří dřeli pro jednoho šlechtice, co pak jeho syn, kromě jiných výstředností, taky nosil číro a věčně usínal. Lety mají publicitu, Lety ano.

V březnu 1966 spadla 900 metrů od baráku, kde teď bydlím, stíhačka Mig 15. Zabil se v ní kpt Fanta. Přikládám odkaz, kde se je možné vše dočíst. Bylo mi 10 let a paní soudružky mě jako dítě neučily o neštěstí, co se stalo jen 10 km vzduchem od Vlašimi, kam jsem chodil do základky. Jasně, nic zvláštního, prostě spadlo letadlo a v něm komunistický pilot, těžko si uvědomit, co si máme myslet pod konstatováním, že byl ambiciozní. Byl to člověk a udělal chybu, chybu ale udělal i velitel - nařídil let jen 100 m nad zemí. Dnes těžko představitelné. Už tehdy podle mě existoval autopilot, musel ho vypnout. Věřil, že tu sněhovou přeháňku proletí a nevšiml si, v té rychlosti, že terén mírně stoupá, těžko uvěřit, že by přístroje selhaly.

Ale proč o tom píšu. Ze silnice je vidět zničeho nic v polích thůje (nebo jaký je to strom). Proboha proč je v polích thůje? Nikdo nevěděl. Dojel jsem se před pár dny polňačkou podívat, vše je v odkazu.

Proč tohle celé? Památníček je přesně v místě dopadu stroje. Pravda, tělo vojáka leželo o 300 metrů dál a celkový rozhoz trosek byl 750 metrů, proběhlo to asi jako když se plochým kamínkem hází “žabky” po hladině rybníka. Jasně, tragédií se stalo spousty, bohužel se dějí pořád a dít se nepřestanou. Jen lidská, bezohledně tupá stupidita nemá mezí. Proti pomníčku, skrytého pd thůjí, je přes cestu, PŘESNĚ TAM, KDE SE STROJ PRVNĚ DOTKNUL ZEMĚ, hromada hnoje...

Asi jsem divnej, zatím tu se všemi vycházím skvěle a obec mě přijala. Myslím, že idylka skončí, nenechám to tak!!!! Jistě, vím, že k zemědělcům nejdou zrovna kandidáti věd. Ale u toho pomníčku je informační tabule a číst tu umí i zemědělci.

Bohužel, mám vlastnost, že velmi silně cítím génia loci takto exponovaných míst. Je tam teď posekané jetelové pole. Zašel jsem tam dnes, našel jsem místo (odhadl) kde našli pilota, chvíli postál s tichou vzpomínkou na někoho úplně cizího, k němuž nemám žádný vztah a pokusil se vcítit do vojáka, co chce za každou cenu splnit příkaz - letět jen 100 metrů nad zemí. Ta cena byla nejvyšší možná. Bylo by mu 95 let, ano, jen stěží by se jich dožil, ale mohl prožít život celý, ať by trval jak dlouho chtěl…

http://www.leteckabadatelna.cz/havarie-a-sestrely/detail/824/

Tom50
Tom50 02.06.2025, 23:07:25 xxx.xxx.139.242
»
Odpověď na příspěvek uživatele Tom50 z 25.05.2025, 00:56:21

Zašel jsem za starostou. Vysvětlil mi, že na zemědělce nemá velký vliv, ale pokusí se intervenovat. Na druhou stranu, hnojniště schvaluje SZIF a míst vhodných pro hnojniště není moc. Dříve hnojniště kontaminovala vodní zdroje a toto je jediné místo, kam v rozumné (ekonomicky únosné) vzdálenosti od kravína můžou zemědělci legálně hnůj ukládat. Ještě jedno hnojniště mají asi o 200-300 metrů výš na poli, ale není u cesty. Teď je prázdné, ale to není řešení, tam někde ležel pilot…

Dceři kapitána Fanty bylo když přišla o otce, 8 let. Je moje vrstevnice, mě bylo 10 let. Samosebou tu nežije, ale pomníček navštěvuje a s umístěním hnojniště je smířená, nechce dělat komplikace místním…

Udělal jsem v té věci co jsem mohl, starosta slíbil, že až bude se zemědělci jednat (obrovská A.S.), že se zmíní, zda by v té věci mohli něco udělat. (polopatě řečeno, o hnojništi nejspíš rozhodla na příslušném úřadě nějaká vystudovaná slečna v Praze, která se neobtěžovala na místo přijet podívat, i když myslím, že slečna z Prahy a vysokého úřadu, jako my normální nesmýšlí)

Starosta byl očividně potěšen, že někoho, kdo tu žije teprve 7 let, zajímá historie obce. Mimochodem, pod vedením a z iniciativy obce začala oprava a znovuvybudování zámku ve Zvěstově, jehož jedno křídlo komunisti odstřelili. Jenže měli mizerného minéra, nevyšly všechny nálože a zámek zůstal z části stát. Při rekonstrukci se našly nevybuchlé nálože.

Nepocházím odsud. Ale jsem na obec, kde dožiji, pyšný. Pro věk se už neúčastním brigád, bojím se, že bych překážel (nikdo mě také o brigádu nežádal). Ale starám se o pořádek v obecním lese, kde mi obec umožnila stanoviště včelstev. Tím se snažím, aspoň malinko, i já přispět v úsilí o ještě lepší budoucnost obce, která mě přijala a stala se mým domovem. A hlavně se snažím jakkoli nepřekážet.

https://www.propamatky.info/cs/zpravodajstvi/stredocesky-kraj/-/zamek-zvestov:-jako-fenix-z-popela/6613


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.