Aktuálně: 1 983 inzerátů283 869 diskuzních příspěvků20 214 uživatelů

Drbání (u stolu, ne to na zádech)

Jednorožčice
Jednorožčice 25.06.2026, 09:53:00 xxx.xxx.63.154
Fiona.Praha:

Řekla bych, že to takové dost podobné vlákno jako Všeobecný pokec, tam je taky takový pelmel. 


Myslím si, že by nevypadalo hezky, abych odpovídala nejdřív na to co se tu aktuálně píše a potom bych se vracela zpátky k těm předešlým debatám. Tak to dělám tak, že odpovídám nejdřív na ty starší debaty (když k tomu mám co říct) a potom na ty aktuální debaty. (Omlouvám se za to, že jsem tam přidala ten příspěvek a potom odpovídám. Mě totiž trvá hrozně dlouho, než napíšu nějaký příspěvek. Než jsem to stihla napsat, tak už mi někdo odpověděl.) 

Kilian
Kilian 25.06.2026, 09:54:12 xxx:xxx.678e:fd22
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fiona.Praha z 25.06.2026, 09:35:37

…na kočkách takhle mají “třetí víčko”

Fiona.Praha
Fiona.Praha 25.06.2026, 09:57:28 xxx:xxx.abe2:3cef
»
Odpověď na příspěvek uživatele Kilian z 25.06.2026, 09:34:23

Já to teda zatím s těmi zády nějak zvládám. Kdysi jsem měla 5 měsíční štěně, fakt divoška a neřízená střela, chodila na volno a k tomu jsme měla 9 ti letou pomalou, táhnoucí se jako smrad. Trošku si myslím, že ta stará to dělala schválně, protože jsem ji pořád popoháněla (jako děti, i negativní pozornost je pozornost) a ta mladá lítala, jak postřelená, takže tu jsem taky musela korigovat. Měla jsem rozptyl cca 30 metrů. No a když mne chytla záda, šla jsem jak 100 letá stařenka tempem té staré pesy. A to štěně, jako by to tušilo, chodilo poslušně vedle nás, lítalo jen kolem dokola nás se starou pesou, fungovalo na 1.dobrou. Bylo to zvláštní. Peklo pro mne bylo, ohnout se pro 💩. Jak se mi ulevilo, vrátilo se vše do starých kolejí. 

Teď má pesa problém s drápy, symetrická lupoidní onychodystrofie (SLO), na kterou nejsou léky. Občas odpadne drápek, občas se musí strhnout nebo se ulomí (naposled, když chtěla k večeři ulovit místního zajíce, co jí vystřelil z křoví před nosem) a to pak teda nechce chodit. Tuhle jsem ji musela odnést v náručí k veterináři, nadopovala jsem se prášky na bolest na záda, a to už jsem začala uvažovat o kočárku. Koukám, hledám, chci malý, hodně skládací a nemůžu se rozhodnout, jestli chci nízký, že pesa nastoupí sama, ale ohnout se k ní asi stejně budu muset, nebo vysoký, ale to ji budu muset stejně zvednout a dát do kočárku. Přidala jsem se do skupiny psí kočárkování a sleduji, kdo co má. Někdo má kočárek pro starého nebo nemocného nebo obojí psa, někdo to má jako životní styl, aby mohly (chlap tam snad není) všude i se psem a někdo kočárek využívá místo berlí, hole, chodítka (pes jde občas sám, občas se veze, podle kondice). Takže pro mne je to cesta. 

Zatím jsem se teda díky pesám vždy zvetila a zvládla jít ven, udělala nějaké standardní kolečko, aby se vyvenčily i prošly pesy. 

Kilian
Kilian 25.06.2026, 09:57:42 xxx:xxx.678e:fd22
»
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 25.06.2026, 09:27:14

….kamarádka,  která o mně také pečovala mi donesla buchty v takové moc hezké plastové krabici řkouc, že až to sním, budu mít krabici na všechny ty léky, dneska jsem si byla pro novou nálož a krásně jsem to tam všechno poskládala… 

Buggyra
Buggyra 25.06.2026, 10:00:03 xxx.xxx.198.226

Bývalý doktor tvrdil: sedavé zaměstnání, jste tlustá, no a nejmladší taky nejste, tak co byste jako chtěla?

No trochu zavrávoral po mém odtušení, že být zdravá 😄

Kilian
Kilian 25.06.2026, 10:00:12 xxx:xxx.678e:fd22
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fiona.Praha z 25.06.2026, 09:29:58

..také děkuji…Milgammu mi doktorka z neurologie sice napsala, ale platila jsem ji v plné výši…

Fiona.Praha
Fiona.Praha 25.06.2026, 10:02:58 xxx:xxx.abe2:3cef
»
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 25.06.2026, 09:42:12

Já si blbě přečetla návod, nejdřív jen večer, pak někdy večer i ráno. Já to vzala rovnou večer a hned ráno další. Cítila jsem se fakt sjetá, hodně energie, záda a nohy nebolely, byla jsem vysmátá jak lečo a při hovoru se sousedem jsem zjistila, že si šlapu na jazyk a tak trošku blábolím. Soused se uculoval a myslím, že si myslel, že ucucávám od rána 🙂. Další pokus nebyl a pak jsem si přečetla, že je to taky na úzkosti a epilepsii.

Kilian
Kilian 25.06.2026, 10:04:09 xxx:xxx.678e:fd22
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fiona.Praha z 25.06.2026, 09:57:28

….no jo kdyby to byly čistě záda, tak i v předklonu bych to zvládala, ale ono mi to totálně odpojilo levou nohu a už jsem se v té akutní fázi na ní takřka nepostavila….moc držím palce i pesanovi s drápky…ty kočárky už vídám  všude čím dál víc, prostě řešení to je…

Kilian
Kilian 25.06.2026, 10:07:15 xxx:xxx.678e:fd22
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fiona.Praha z 25.06.2026, 09:57:28

🍀🍀🍀

Fiona.Praha
Fiona.Praha 25.06.2026, 10:07:40 xxx:xxx.abe2:3cef
»
Odpověď na příspěvek uživatele Jednorožčice z 25.06.2026, 09:53:00

No nevím, už je tu chaos, každý si mele svou 🙂. Já osobně mám radši založené téma ke konkrétní věci - zdravotní problém, výcvik, jména, nějaké plemeno, i třeba ty granule, kdy to začne k tématu a pak se to třeba zvrtne a větví se to úplně jinam. Ale pak se to zase k tomu původnímu tématu vrátí. Někdo si po určité době na vlákno vzpomene a popotáhne ho nebo někdo cizí něco hledá, najde vlákno a cosi připíše. 

Buggyra
Buggyra 25.06.2026, 10:09:10 xxx.xxx.198.226
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fiona.Praha z 25.06.2026, 09:57:28

Na přizvedávání pesy do kočárku pořídit postroj a zvedací popruh, abyste nemusela zvedat z dřepu nebo hůř s ohnutými zády. O ten půlmetr pséka poponesete i s rovnými zády, když bude potřeba pomoci s nástupem 🙂

Případně nějaká integrovaná rampička, která by se pouze odjistila a sklopila jako padací most, mohla by být i s pantem, rozkládací, aby nezabírala při pojezdu místo a netrčela moc nad kočárek 🙂

Fiona.Praha
Fiona.Praha 25.06.2026, 10:09:46 xxx:xxx.abe2:3cef
»
Odpověď na příspěvek uživatele Kilian z 25.06.2026, 10:00:12

Ahá, tak to nemusím obtěžovat lékaře a můžu si ji koupit stejně, jako jsme ji kupovali té ultrawořešici. 

Jednorožčice
Jednorožčice 25.06.2026, 10:11:05 xxx.xxx.63.154
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fiona.Praha z 25.06.2026, 10:07:40

No jo, tak to tu už chodí. 😏

Jednorožčice
Jednorožčice 25.06.2026, 10:13:31 xxx.xxx.63.154

Jinak k těm nemocím: Ať už je někomu blbě z vedra nebo z nemoci, tak přeji všem hodně štěstí a brzké uzdravení. 🍀💝💖

Sarah01
Sarah01 25.06.2026, 10:13:51 xxx.xxx.162.253
»
Odpověď na příspěvek uživatele Kilian z 25.06.2026, 09:34:23

Já si říkám, že musím dochovat aspoň tyto a pak se uvidí. Jen teda úplně bez psa si to neumím představit. Kam já budu chodit a s kým? A s kým si budu povídat. 😕

Kilian
Kilian 25.06.2026, 10:15:49 xxx:xxx.678e:fd22
»
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 25.06.2026, 10:00:03

…já bohužel sedím 4 x 12 hodin za sebou, pak tedy 4 dny volna, ale první den po tomhle Excelu se zády, jsem myslela, že to vzdám, domů jsem se tenkrat sotva dovlekla….no a stará jsem také, takže ideální kandidát na tyhle choroby….ake hurá už si par dní vařím složitější jidla, dneska jsem vyžehlila a vysávat už také pár dní spolu s vařením zvládám a v práci už to také pár dní bez problémů zvládám odsedět….a prodlužuju vycházky se psem…jsem na vrcholu blaha…ale asi největší pro mbe zážitek, když jsem si po infuzich došla kultivovaný na toaletu a mohla se umýt…

Sarah01
Sarah01 25.06.2026, 10:16:58 xxx.xxx.162.253
Kilian:

…na kočkách takhle mají “třetí víčko”


Mohlo se to tady jmenovat třeba Pátá packa nebo Třetí ucho. 😄

Sarah01
Sarah01 25.06.2026, 10:19:23 xxx.xxx.162.253
»
Odpověď na příspěvek uživatele efe z 25.06.2026, 08:22:13

Vidíte a já ty sáčky dala mamce, že je nepotřebuju. 🤦 Tak dneska pomažu do lékárny a ještě přiberu Vincentku.

Fiona.Praha
Fiona.Praha 25.06.2026, 10:24:33 xxx:xxx.abe2:3cef
»
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 25.06.2026, 10:09:10

Jsem trošku ras, pesa chodit musí, i když ji něco bolí. Každá. Jasně, že když některou něco bolí nebo je stará, že chodí podle svého tempa a možností, ale musí chodit. Když má pesa problém s drápkem, chodit “nemusí”, musí se vyvenčit, a kam dojde, a když chce domů, šouráme se domů. S tím nemám problém. Ale když potřebuji na místní vet, která je od nás možná 400 metrů, nebo ke stálému vet, který je asi 6 stanic busem a pak kousek, tak s ní nemůžu “jít”, protože by jsme k tomu místnímu šly fakt několik hodin a na to nemám nervy. Takže v takový situacích, kdy mne “nebolí záda” ji nesu v náručí, což 8,5 kg , i když spolupracuje, se dost pronese. No a když bolí záda, je to očistec.

Představovala jsem si něco takového vachrlatého jako bývaly ty jednoduché dětské golfky. Nebylo to na dlouhé trajdání, kolečka na prd, ale na popovezení dítěte super. Pak se složily, postavily se v koutě a nikomu nepřekážely. Já s nimi jezdila jen ke kamarádce přes celou Prahu tramvají a dcera, když bylo narváno, seděla v kočárku. Když byla tram prázdná, seděla mi na klíně a čumákovala z okénka ven. Jenže takové se pro psy asi nedělají, dnes je to věda, jako vše. A tak řeším a hledám a hledám a zatím nemám nic 🙂 

Sarah01
Sarah01 25.06.2026, 10:24:37 xxx.xxx.162.253
Aluška:

Kamarádka měla streptokoka a kašle už  měsíc


😲

Psala mně dcera, že to má taky a asi jsme to všichni chytli od vnučky, která to přinesla ze školky. Jen teda ona nekašlala, ale měla zánět spojivek a zelenou rýmu.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.