Aktuálně: 4 834 inzerátů175 385 diskuzních příspěvků17 762 uživatelů
janaa
janaa (383 příspěvků) 07.04.2024, 22:01:21 xxx:xxx.8569:185a

Je to “rána z nebe”, prostě nic nečeká a přijde bolest, úlek.

Jedna čubina mi zkousla elektrickej ohradník napájenej přímo ze zásuvky - chytala u plotu postřelenýho bažanta a nebyla vypnutá el - takovej řev jsem neslyšela, jak to zkousla,tak nemohla otevřít čelisti,páčila jsem jí tam. Fyzicky se jí ani tak nic nestalo, oklepala se a byla v pohodě,nicméně u plotu už bažanta nikdy nechytla,drží ho na místě,běhá okolo,ale prostě ne, je jedno,jakej plot to je. Má to doslova vypálené do mozku.

To s tím,že pes slyší,jestli je v ohradníku proud nebo není,platí pro psa,pokud má tu spojitost. Jinak ne. Pamatuju kdysi jak byl “skandál”, když na loveckých zkouškách tahali vlečky pod vypnutým el ohradníkem. Psi,co měli špatnou zkušenost, a dostali v minulosti ránu, pod ním prostě neprošli

janaa
janaa (383 příspěvků) 06.04.2024, 20:08:13 xxx:xxx.a2de:4eb6
kometa:

jak se snažil strakapoud dostat do hnízda,dutiny, 

Jo, datlové tohle běžně dělají. Že vybírají mladé sýkorky.  Proto se u budek doporučuje oplechovat vletový otvor, aby ho nemohli zvětšit.


Jj,vím,ale na vlastní oči jsem to viděla poprvé

janaa
janaa (383 příspěvků) 06.04.2024, 19:18:06 xxx:xxx.a2de:4eb6
Orionka:

Pochopitelně poštolku ! Na mobilu už to neopravím.


Postýtlka je lepší🤣

Jj, tak že straky plní hnízda nebo zaútočí na špatně létavé mládě,to je jasné. Jinak já jednou pozorovala,jak se snažil strakapoud dostat do hnízda,dutiny, k sýkorkám. Normálně do něj foukal bo co😲 ten zvuk mě na to upozornil. Rodiče na něj nalétávali, nakonec vyhráli. Ale bylo to velmi zajímavé

janaa
janaa (383 příspěvků) 06.04.2024, 18:02:31 xxx:xxx.8dd3:ed2a

Poštolky,ani straky drobné ptactvo běžně neloví. Straky umí vybrat hnízdo. Poštolky loví hlavně hlodavce,i když je pravda, že ve městech i ty ptáčky lovit můžou,když je hlad a hlodavců nedostatek. Ale nikdy jsem to neviděla.

Jinak u nás je všeho možného tvorstva dostatek. I na zahradě, pravda je, že má hektar a je skoro celá taková přírodní, takže pro zvířátka paráda. Ale ten dudek mi dnes udělal obr radost

janaa
janaa (383 příspěvků) 06.04.2024, 16:05:47 xxx:xxx.5e4:3fac

Jj,občas přelítali v bažantnici,ale u nás na severu jsem ho ještě neviděla,radost byla veliká. Menší už je s majkama, vylízaj ven, dneska už mužskej dvě vynesl ze zahrady, začínám mít zas tik v oku

janaa
janaa (383 příspěvků) 06.04.2024, 14:07:56 xxx:xxx.5e4:3fac

Máme na zahradě dudka chocholatého. Tak jsem měla k blonckám proslov,ať ho neruší. On tady stejně asi jen prolítává při návratu na hnízdiště,ale stejně mě to moc potěšilo,dlouho jsem ho neviděla,a u nás nebývají. Předváděl se mi v celé nádheře😍 ale vyfotit se nenechal,pacholek

janaa
janaa (383 příspěvků) 03.04.2024, 18:36:08 xxx:xxx.b56e:c266
Bodlinka:

autochtonní = není potřeba cestovat nikam do zahraničí. a přesně, už byla u české lípy. 


Oni jí snad přenášejí i komáři,že?😟

Jinak já ošetřuju,  a při očkování nechávám “preventivně” udělat snap test na klíšťovky. 

janaa
janaa (383 příspěvků) 03.04.2024, 13:36:49 xxx:xxx.b56e:c266

Před lety mi bylo řečeno, že vakcinace proti borelce má dlouhodobé vedlejší účinky, projeví se až za dlouhou dobu (jaké netuším,nepídila jsem se po tom). Z hlediska psího života je to jedno, u člověka proto hledají jinou cestu. Každopádně neočkuju a nebudu. 

janaa
janaa (383 příspěvků) 01.04.2024, 08:40:21 xxx:xxx.d361:c184

Tak je to teriér, je to teriér, je to teriér😄 nicméně z loveckých teriérů bych řekla poměrně kultivovaná verze. Jasně,lovecké pudy bude mít a to velké, ostrost na škodnou, velkou potřebu zaměstnat fyzicky a psychicky. Znám z praxe bordíků dost a za sebe musím říct, že jsem nepoznala bordíka nepříjemného na lidi, a pouze jeden šel do psů. Což je samozřejmě i hodně o tom, že sice řada myslivců psa nebude horem dolem socializovat ve městech, ale jako štěně se pes dostane na různé akce,kde těch lidí i psů je hodně,takže se socializuje mimoděk, a většina se už v prvním roce zúčastní i nějaké naháňky,hony, takže si od mala zvyká na práci ve smečce.

janaa
janaa (383 příspěvků) 01.04.2024, 08:33:43 xxx:xxx.d361:c184

Pokud je sestra zdravá není důvod nechovat. Samozřejmě nakrýt s naprosto (nebo s co nejvíc) nepříbuzným psem a vyhnout se krytí psem,který má v rodokmenu podobné předky jako otec postiženého psa.

janaa
janaa (383 příspěvků) 28.03.2024, 13:31:50 xxx:xxx.6a21:ffac
Buggyra:

Naše čuba vykousala ze zdi zásuvku… máme za to, že tam měla rozjednaný nějaký projekt, protože velmi precizně odizolovala jednotlivé dráty… tak té asi chyběla elektřina.


Chudáček pejsek byl tejranej hlady, měl nedostatek živin a potřeboval energii,to je jasný🤣

janaa
janaa (383 příspěvků) 28.03.2024, 09:59:20 xxx:xxx.adc4:9765

V dnešní době ani v nátěrech žádnej vápník není, pochybuju,že má zadavatel byt vymalovaný vápenným nátěrem😂 Olizování zdí nebo okusování je jen zábava,zlozvyk,nic jiného. Vyvozovat z toho na chybění čehokoli je nesmysl. Což smozřejmě nic nemění na tom,že RC je hnus

janaa
janaa (383 příspěvků) 28.03.2024, 08:38:45 xxx:xxx.adc4:9765

No,ale ono obecně na spondylozu,pokud je hlavním problémem,Librela nemá jak účinkovat. Pokud zabere, tak je tam i jiný problém.

verun,vám držím palce