Aktuálně: 4 834 inzerátů175 357 diskuzních příspěvků17 762 uživatelů
janaa
janaa (383 příspěvků) 11.03.2024, 10:35:51 xxx:xxx.da6b:e3c4

Hele,těm lidem to člověk nevysvětlí. Jak nám tady lítal vipet,neustále se rval k nám na zahradu,páč háravky, lítal tady po cestě,málem ho přejelo auto, honil tu srnčí. Já vynervená,protože jsem si nemohla pustit holky na zahradu,neustále jsem kontrolovala (ale zahrada má hektar a je na všechny strany). Madam jsem vždycky psala,že má čokla zase u nás a ona mi naprosto vážně napsala - co jako já dělám proto,aby k nám její pes neběhal😂 Asi si mám všechny vykastrovat a postavit okolo pozemku betonovou zeď. No,tak jsem se zařídila,no😈

janaa
janaa (383 příspěvků) 10.03.2024, 07:59:26 xxx:xxx.955e:8a8e
Sarah01:

S afgánem jsem kdysi chodila na výstavní přípravu a ten pohyb to bylo něco, takže ten tanec mě ani nepřekvapuje, nádhera. 👍


Tak pohyb je jasný,to je elegance sama. Ale ta radost z práce a spolupráce, soustředění…prostě pecka

janaa
janaa (383 příspěvků) 10.03.2024, 07:53:49 xxx:xxx.955e:8a8e

Kdyby štěněti byly v době odběru tři týdny,sakra byste to poznali. Teprve se prořezávají zuby, vratká chůze,od tří týdnů se teprve začíná s příkrmy,které štěně v zásadě jí olizováním,proto mají kašovitou konzistenci….nebylo by očkované,čipované, při návštěvě vašeho veterináře na další očkování by to určitě odhalil Váš vet. Dovedu si představit šestitýdenní místo osmi,ale třítýdenní fakt ne

janaa
janaa (383 příspěvků) 09.03.2024, 10:34:50 xxx:xxx.955e:8a8e
Sarah01:

Jani, a veterinu ti doufám zaplatili? Odstěhovali se nebo už venčí na vodítku nebo s košíkem?


Ona měla víc psů,nejdřív tohohle NO a krátkosrstou kolii, pak jsem jí potkala a měla k tomu boxera a dalšího NO, to už jsem dostala záchvat,my měli naštěstí psy ještě v autě, ty její nám na něj skákali,šíleli,ona si je nebyla schopná chytit,takže jsem tři nakonec chytla já, fakt psycho. Jo,veterinu mi zaplatila, hned mi na sebe dávala číslo,asi to nebyla první veterina,co platila. Tehdy mi říkala,že jsou tady dočasně v podnájmu, a myslím,že loni už jsem jí neviděla,tak snad už někde oblažuje jinde. Ten NO byl kripl, sama mi řekla,že i kdyby Berta hárala a byla v nejlepším,je mu to jedno. Košík přeci chudáček mít nemůže.

janaa
janaa (383 příspěvků) 09.03.2024, 10:25:08 xxx:xxx.955e:8a8e
JanaJanaJanaJana:

Bylo v tom trochu nadsázky 🙂 já bych bull psa nevychovala dobře.

Ale možná mám teď v poslední době halt vytaženýho černýho Petra.

Ale zvážím paralyzér místo stafforda 😀 


Třeba nějaký období. U nás je klid a před čtyřma rokama, najednou taková koncentrace blbců se psama,že jsem tady půl roku šílela, a fakt už se pomalu bála někam vyjít. Zdrhající a obtěžující vipet, kříženka leonbergra a moskeváka, která si dělala co chtěla a madam jí venčila z auta na polňačce,co nám vede kolem pozemku, a agresivní NO, co nemůže mít košík,protože by měl odřenej čumáček,a na vodítku nebude,protože potřebuje běhat (ten mi i jednu čubu ošklivě potrhal)…. fakt šílený období. Dva roky zpět se pak objevil akiťák,co chodil na volno neovladatelný tak dlouho,až přizabil jiného psa. Naštěstí od té doby je zas relativní klid (ťukám na vše,co mám).

janaa
janaa (383 příspěvků) 09.03.2024, 08:53:07 xxx:xxx.ec2d:15dc
Daja:

No nevím, neznám toto plemeno, ale pro mě co jsem spíš gaučák slovo teriér znamená neklid, přidat do kroku pokud není na volno a volno určitě ne.

A pak trimování snad se nepletu? Asi mě někdo vyvede z omylu o tomhle plemeni, ale za mě pokud má v názvu teriér  nikdy bych si já nepořídila, jedině důchodce na dožití🙂

Dája


Boston je hladkosrstý. Ale já tedy znala tři,aktivní byli až až a problém placatých tlam měli všichni.

Povahou je podle mě mops naprosto dokonalý společník pro staršího člověka,ale to zdraví je prostě na prd

janaa
janaa (383 příspěvků) 07.03.2024, 11:23:02 xxx:xxx.bba7:648d
lupus4:

Tak na Idi je Dallas jako jediný už v  Cripple 425 mil , před tím mu napadl los spřežení ( u Finger Lake), takže ho musel zabít a podle regulí vyvrhnout a nechat u stezky (maso pro domorodce)

psy uchránil,  jen jeden zůstal ch.p., (už je prý OK) dál jede s 15


No,tak to je mazec

janaa
janaa (383 příspěvků) 06.03.2024, 18:49:23 xxx.xxx.174.247

Tak chovatelství je stejně nejvíc o osobě, etice a morálce každého konkrétního chovatele. Milion věcí se nedá ohlídat a je jen na chovateli,jak se k tomu postaví. Upřímně,většina chovatelů chápe chov jen jako rozmnožování, nikoli jako selekci - anébrž když odhlídnu vyloženě od podobných podvodů, rozmnožuju vše,co splní minimální chovné podmínky. Jen málo chovatelů chová jen na vybraných jedincích, o kterých jsou přesvědčeni, že je to ten ideál plemene

janaa
janaa (383 příspěvků) 06.03.2024, 16:35:14 xxx:xxx.e418:9135

Ne,vytrhnutí zubu se do PP opravdu nezapisuje,u malých plemen by to opravdu byl obr problém,co vím,tak vytrhávání mléčných špičáků bývá velmi časté (samozřejmě můžeme vést diskuzi, zda to není výsledek právě toho, že se chová na psech,co nejsou schopni samostatného přezubení) . Jasně, rovnátka by se zapsat měla,stejně jako použití hormonů při sestupu koulí, operace loktů atd. Ve skutečnosti nevím o nikom, kdo by měl v papírech cokoli takového zapsané. A ono upřímně, není problém nahlásit, že jsem ztratil PP, a zažádat o nový,čistý, nepopsaný list papíru😉

janaa
janaa (383 příspěvků) 05.03.2024, 18:16:28 xxx:xxx.a987:4976

Celej ten pořad je naprosto zbytečnej. Všichni dostanou stejnou radu,dejte mu couračku, a za měsíc se přijedu podívat😂 Ta slovenská verze je úplně o něčem jiném, je tam opravdu trenér, nemusí s ním člověk sice ve všem souhlasit, nicméně těm lidem dá návod, systém,co změnit,co dělat a jak, a provází je tím, několikrát tam bylo i zmíněno,že mu volali, a třeba něco změnili,upravili. 

Buldočka byla vztelej despota. Nicméně je tu buldočka,takže malej buldog, tvrdohlavost a svéhlavost mají v povaze, a když se jim začne ustupovat, může se to takhle zvrtnout. Ale pod správným vedením se to dá v pohodě zvládnout. Třeba ten Slovák by to myslím lehce zmákl.

janaa
janaa (383 příspěvků) 04.03.2024, 13:54:39 xxx:xxx.1292:8fe
hmn:

však proto ta atb, a famosan
ale krev tam není, ani že by blila jen žaludeční šťávy, jen to jídlo

už jsem si říkala, jestli ona není takový tvrďák, že by nějaké “blbě” na sobě nedala znát, ale to princezna určitě není


No a nezačala blejt,když to přestalo fungovat? Cáca dva dny taky neblila- injekce na ochranu žaludku a proti blití, přestalo to fungovat a zase začla. Atb dostala na deset dní