Aktuálně: 4 833 inzerátů175 327 diskuzních příspěvků17 762 uživatelů
janaa
janaa (383 příspěvků) 04.03.2024, 13:53:12 xxx:xxx.1292:8fe
Zrzavci:

Já zas musim. Vím, že to hlásím na všech nárožích, ale…

předtím měla klasicky rozvařenou rýži s kuřecím prsem),

mám ověřeno  na dvou vlastních a na pár cizích psech, že ta rýže může původně i  spíš nevinný problém dost zkomplikovat. Rozvařená napadrť, ale stejně to vadilo. Takže já osobně od té doby sáhnu pro suché bramboře, uvařené doměkka - příp s mrkví a kuřecím masem a totál rozmasakrovaný tyčákem na atomy. Tu stejnou dietu podávám po operacích.


Jj,to jsem četla, Cácoře to normálně problém nedělá, a hlavně já to udělala jen tak pro sichr,páč jí přece nic nebylo,neeee?😄

Ad léky,nepamatuju,bohužel,degan ani famosan to nebyl,ještě něco jiného,ale jméno nedám

janaa
janaa (383 příspěvků) 04.03.2024, 13:24:47 xxx:xxx.1292:8fe

Hele,já mám čerstvou zkušenost z ledna. Jeden den odpoledne čuba po procházce zvracela šťávy a na konci bylo trochu krve. Neplašila jsem, krev byla čerstvá červená,takže z konce, pak už byl klid. V noci opět zvracení, krve víc. Náštěva veteriny,čuba veselá,žravá, dementní jako vždy. Píchnutá injekce na ochranu žaludku proti blití. Dostala dietu. Dva dny klid,byla i na honu,plná energie, řádila,žrala. Nad ránem opět blití, nejdřív šťávy a pak krev, hrsti krve, doma jatka. Naposled blila ráno, od té doby ne, čuba stále stejně prdlá,živá,prostě jí nic nebylo. Večer veterina, prohlídnutá zevrubně, nic neshledáno, samozřejmě, čuba veterinu miluje,holky si tam ťukaly na hlavu, že kecám,jestli jsem prej neměla noční můry 🙂)) “pro jistotu” vezmeme krev,ale kdyby jí něco bylo,tak takhle nevypadá. Bum, CRP 60 nebo 70, už si nepamatuju přesně. Takže brutus zánět v žaludku,akorát madam dokud neumírá jede na pohodu. Takže den hladovka, pak jsem jí rozkrmovala po lžících vet konzervou (předtím měla klasicky rozvařenou rýži s kuřecím prsem), atb, léky na ochranu žaludku a proti blití. Fakt by člověk nevěřil

janaa
janaa (383 příspěvků) 04.03.2024, 13:15:19 xxx:xxx.1292:8fe

Hele,ne každej retrívr. Já to mám ve smečce napůl,půlka bloncek je přesně taková dementní 😂 a druhá půlka to úplně takhle hozený nemá. Hodně je to třeba vidět u odchovu štěňat. Nikdo teda nebyl z těch dementů,co po porodu ke štěňatům pustí ostatní se podívat, ale taková Adéla by navážno v prvních dnech pokousala i lidskou návštěvu.

janaa
janaa (383 příspěvků) 04.03.2024, 13:08:13 xxx:xxx.1292:8fe
hmn:

“Nějaké sono, RTG bylo? Nemá v tom žaludku něco, co jí vadí a co tam zůstává?”

vzhledem k tomu, že to zvíře nemá absolutně žádné jiné příznaky, žádné potíže, žere s chutí, je to divoká koza, tak tomu nic nenasvědčuje. Nicméně jsou tato vyšetření v plánu, dle vývoje.

Stejně tak krev (se trošku ukázalo, že pohoda a klídek na veterině má své hranice 🙄). Atb dostala.


Ale jen na dva dny, nebo to špatně chápu?

janaa
janaa (383 příspěvků) 04.03.2024, 11:08:25 xxx:xxx.a2c6:1c7c
efe:

My chtěli jít včera do Pekla na bledule. Ale po velmi náročné sobotě jsem to předem vzdala a vzala Barču na statek. Tam se po týdnu vrátily děti z prázdnin a chtěly se seznámit, tak jsem jim vrazila vodítko a asi hodinu lítaly s Barčou po statku a já si mohla zatím odjezdit morgáně. Doma pak čubíš padla za vlast. Asi jim jí budu půjčovat častěji 😀


Hele,ona se jeví jako naprosto dokonalý pes. Nějakou minulost znáš?

janaa
janaa (383 příspěvků) 04.03.2024, 08:01:47 xxx:xxx.a2c6:1c7c

Vlašský ořech je v pohodě. Cácora má po injekci po skoro sedmi týdnech velikost vlašáku,původně to byla hodně velká mandarinka. Zajímavé je, že její máma i babička měly v mládí taky takové reakce, a věkem to přestalo

janaa
janaa (383 příspěvků) 03.03.2024, 21:34:29 xxx:xxx.a2c6:1c7c
Plaka:

To bylo na mě? Tenkrát jsem měla psy tři. Nedělám z ničeho pravidlo, právě naopak. Podotek - dva psi/dvě feny již smečka jsou. 


To se smečkou ano,to pravidlo ne,to bylo napsáno v původním příspěvku,že to tak je. 

A na definici smečky se neshodneme. Je to pár,dvojice, ve smečce jsou daleko komplikovanější a komplexnější vztahy. Alespoň tak to cítím a vidím já. Ale pro diskusi k tématu je to nepodstatné

janaa
janaa (383 příspěvků) 03.03.2024, 21:12:20 xxx:xxx.a2c6:1c7c

Dva psi,resp dvě feny nejsou smečka. Ale ano,určitě i takové případy můžou být,jen bych z toho nedělala pravidlo, že to tak prostě chodí a dá se očekávat

janaa
janaa (383 příspěvků) 03.03.2024, 19:37:42 xxx:xxx.a2c6:1c7c
Doron:

Mně to říkali lidi, co měli seveřany( to by asi nejlíp věděl Lupus) a viděla jsem to v honební smečce beaglů a foxhoundů, ale ti neměli moc dobrý podmínky k životu. Asi blbost teda.. Jsem úzkostná.😅

Kamarád říkal, že poslední den ho Fram úplně přestal poslouchat, třeba ho zavolal a frajírek otočil hlavu na druhou stranu nebo si lehnul na za bok a zavřel očka jakože spí .

No, a špatná zpráva protože se někdy taky chci věnovat vnoučatům a potřebuju aby kluci byli předatelný.


Hele,já si myslím,že to bude jen takový období,ne že to bude navždy. Prostě teď puberťák i zkouší,jestli platí pravidla,když odejde domácí 😀

janaa
janaa (383 příspěvků) 03.03.2024, 18:45:55 xxx:xxx.a2c6:1c7c
Doron:

Janaa, doufám, že je to tak 🙏a není to tím, že je Guč nějak nemocný. To by byl problém, protože od tý doby, co přestal ordinovat doktor Herčík nenašla jsem dobrého diagnostika .

 On je Fram takový, jak to říct.., má takový silný vrozený instinkty,  oni se tak psi někdy ve smečce chovají, že zahánějí oslabený nebo nemocný, nejsou to zas takový altruisti..No, teďka koukám že Guč  ublinknul žlutý šťávy ..

Hmm, já mám se psy opravdu velký zkušenosti, vždycky jsem jich měla víc, mám pozorovací talent a předvídavost, ale tady mi něco neštymuje.

Ovšem po pár hodinách, co jsem doma, zavládl úplný klid a mír , tak to asi bude mnou, což je blbá zpráva.😞


Zajímavý téma,tohle jsem často četla, jak na starého nebo nemocného psa ostatní začnou útočit atd. Já mám zkušenost opačnou,důchodci jsou v úctě. A i co znám smečky u známých. Znala jsem pouze dvě výjimky - v obou případech šlo o psa, který šéfoval, ale šéfoval z pozice nejsilnějšího agresora a tím strachu. Když omarodil,zeslábl,ostatní mu to dali sežrat

Btw to,že když jste tam vy,že je mír a klid,to je přeci dobrá zpráva. 

janaa
janaa (383 příspěvků) 03.03.2024, 16:21:55 xxx:xxx.31ba:5225

Nehrotila bych, ale určitě je na místě zpozornět, sledovat a být připravený zasáhnout. Tady bych řekla, že to bylo o tom,že byli u kamaráda,který asi nemá takovou autoritu,narušil vžitý pravidla, a mladej díky pubertě samozřejmě zkouší,co a kam až může. Samozřejmě jakoukoli provokaci od mladýho zarazit už v začátku. 

janaa
janaa (383 příspěvků) 03.03.2024, 16:16:55 xxx:xxx.31ba:5225

Nenechávat je bez dozoru. I ten první případ,starší ošetřoval - mladší tam měl ranku nebo začínající hotspot. Když jste s nimi,tak ošetřování zakazovat. Naprostá klasika,když má u nás někdo jizvu,stehy,ranku, dotyčný si toho vůbec nevšímá, ale musím hlídat celou smečku,aby mu to nezačali ošetřovat

janaa
janaa (383 příspěvků) 01.03.2024, 18:32:35 xxx:xxx.d721:ae07

Je krásná. Hele,myslíš,že fakt potřebuje obleček? Jestli má srst jak vypadá teriérskou,tak si to úplně nemyslím

janaa
janaa (383 příspěvků) 29.02.2024, 12:45:57 xxx:xxx.2e80:e3a4

Rada je jediná rozumná,jděte na veterinu. Od toho tu veterináři jsou. Normální to není, zvlášť u mláděte. Udělejte krev,udělejte rentgen,může se začít projevovat problém se štítnou žlázou,ledvinami nebo taky ortopedický problém, kvůli kterému je pes neochotný k pohybu

janaa
janaa (383 příspěvků) 29.02.2024, 12:25:34 xxx:xxx.2e80:e3a4

Arosek je trochu masochista😂 faktem je,že u nás jsem vyhlásila stop stav na cokoli nemého neštěněcího, jednak mě finančně Bellina vychází jak zbytek smečky a prachy si netisknu, Barunka už taky něco stojí, a v sobotu se mi smečka “oficiálně” rozdělí přesně napůl na seniory a neseniory. Byť Růža i Adéla jsou senioři jen na papíru. A co si budeme povídat, i já mám v podvědomí, že nás za pár let čeká období,kdy ty odchody budou kurva častý

janaa
janaa (383 příspěvků) 27.02.2024, 10:32:12 xxx:xxx.e8c2:47a
efe:

Mně šlo spíš o nějaký vaše triky z praxe a tak. Weby postupně pročítám ;)


To jo,ale oni opravdu poradí. Máš křížence,takže to bude potřeba vychytat, různě přeměřit atd. Já si nima řešila výživu,botičky, vždycky to byla dlouhá a velmi inspirativní debata a mnoho nových poznatků