Aktuálně: 4 591 inzerátů178 059 diskuzních příspěvků17 802 uživatelů
janaa
janaa (401 příspěvků) 21.02.2024, 11:45:19 xxx:xxx.82ec:4476
Arosek:

Ona je taky otazka jak se ten jeho strach projevuje …

Asi pochopim odstranovani strachu takoveho, kdy zvire hruzou jeci jak sirena jen kdyz venku vidi louzi. Nebo “ochrne” kdyz zacne prset. Nebo tak neco podobne extremniho. 

Ale pokud proste jen sedi na brehu a nevleze se v lete vykoupet, tak at si tam klidne sedi. 

Z historickych zkusneosti majitelky psu “zachranaru” bych to vlastne nekdy ocenila. Ze bych si treba obcas v klidu zaplavala. Kolikrat ja lezla ven z vody skorem bez plavek 😀


Ty lezeš do vody s psiskama v plavkách? Blázne. Kraťasy a triko,nejlépe s dlouhým rukávem🤣

janaa
janaa (401 příspěvků) 20.02.2024, 18:44:06 xxx:xxx.e7ae:5063
lupus4:

já je vždycky viděl se honit jen v únoru (což neznamená , že nemůžou i dřív, ale ten prosinec se mi nezdá), ale např. letos bude asi všechno dřív


Jasný, prosinec asi jen někde hodně nízko, já kaňkování nejčastěji zažila v lednu. O těch plných fenách psal někdo od myslivců, že proto letos končí s odlovem lišek dřív.

janaa
janaa (401 příspěvků) 20.02.2024, 18:35:32 xxx:xxx.e7ae:5063
lupus4:

teď v únoru  teprve kaňkují (hárají), čili mladé až duben /květen tudíž bordel u nory ještě o měsíc později, ale to jen chvíli, než se vydají do světa 😉 už jen z logiky věci - mít mladé , když je všeho dostatek (tj přelom jaro /léto) a ne v únoru


Dovolím si opravit, lišky kaňkují prosinec-únor, letos už jsem slyšela o plných fenách

janaa
janaa (401 příspěvků) 20.02.2024, 16:58:59 xxx:xxx.e7ae:5063
Sarah01:

30 let s jedním plemenem, to se těžko odvyká, to vás úplně chápu. Já jsem s GR teprve 20 let a neumím si představit, že bych šla do jinýho. Vyhovuje mně po všech stránkách, jsou to parťáci na túry, na koupání, na blbnutí, ale i na válení, když prší nebo je mráz nebo je člověk marod. Jsou úžasně přizpůsobiví a i když občas něco vyvedou, tak to člověk bere jak u dítěte, které taky někdy něco sežere nebo zničí. On ten psí život i tak rychle uteče, i když ti naši, pokud jsou zdraví, se dožívají i 15 let. Ale už od 8 jsou senioři, takže vlastně skoro půlku života. 


Od osmi je papírově každej senior. Ale ve skutečnosti,mám zkušenost, že se to láme někde kolem dvanáctky. Ale když je zdravej,je retriever pořád pohyblivej a v pohodě. Barča třeba lovila do 11,5,kdyby jí Bína nezkurvila achilovku,věřím,že by v klidu dala nějaký malý hon i loni. Pro mě je osmi,devítiletej labík pořád v nejlepších letech.

Jinak já miluju molosy, zvlášť bordo dogy, ale právě kvůli věku dožití bych si jí nepořídila. Tak se aspoň pořádně pomuchluju vždy na veterině,má jí majitelka. Ten její ksicht miluju😍 

Dogy jsou samozřejmě něco extra. Pro mě je to pes mého dětství, u prababičky jí měli sousedi, byl to pes,každý se ho bál,včetně majitelů. Já vždycky zdrhla a vlezla mu do boudy a on ke mě nikoho nepustil😂 když umřel, pořídili si už klasickýho Míšu

janaa
janaa (401 příspěvků) 20.02.2024, 12:36:31 xxx:xxx.4186:2846

Taky jsem nikdy neviděla u nor větší nepořádek,max peří, zvlášť od bílejch slepic je echt vidět😀

Jinak jezevčí hrady jsou mnohem větší, mají rádi skály a skalnaté podloží, nicméně lišky se velmi rády do jezevčích hradů nastěhují, a jezevci to pak mnohdy vzdají a jdou si vybudovat novej barák😂 Lišky v norách jsou hlavně v době odchovu mláďat, jezevci obývají nory stále

janaa
janaa (401 příspěvků) 19.02.2024, 17:21:43 xxx:xxx.4186:2846
Aidrieth:

No mně původně veterinářka řekla paralýza hrtanu, ale z toho, co jsem se dočetla, se paralýzou většinou myslí Juvenilní laryngeální paralýza, což je vrozené neurologické onemocnění, projevující se už u štěňat. V mém případě se jedná o kolaps trachey, ale někde to popisují, jako paralýzu hrtanu, takže si nejsem úplně jistá.


Nene, kolaps hrtanu v tomhle věku je seniorská záležitost, jde opravdu o jinou diagnozu než kolaps trachey

janaa
janaa (401 příspěvků) 19.02.2024, 12:11:14 xxx:xxx.1095:cfe1

Víte porodní váhu? A porodní váhu ostatních štěňat? Jednoduše si spočítáte kolik v procentech nabrala tahle fenečka a kolik sourozenci. Nejde o váhu v čísle,ale zejména o tehle poměr. Normálně, i když je štěně o hodně menší než sourozenci,by ten přírůstek měl být větší nebo stejný jako u sourozenců, v těch procentech…. samozřejmě může to dopadnout dobře a z fenky bude jen skříteček, ale prostě z principu se divím chovatelce, já už bych měla štěně vyšetřené, a pak můžu říct, ano, štěně je malé, ale momentálně zdravé a dobře se vyvíjí. 

janaa
janaa (401 příspěvků) 19.02.2024, 11:24:50 xxx:xxx.1095:cfe1

Byla bych velmi opatrná. Ten rozdíl je opravdu markantní. Měla by se sourozencům váhou přibližovat, ne naopak, to svědčí o tom,že neprospívá jak by měla. Upřímně nějak nechápu i chovatelku, mít takové štěně, tak už ho viděl veterinář dávno, jen pro můj klid. Samozřejmě teď za další měsíc se může váha zase srovnat, většinu žrádla už bude tvořit pevná strava (úplně mě napadá,pila fenka dostatečně, neodšťouchli jí větší sourozenci od cecku? To by měla vědět chovatelka). Ale za normální bych to nepovažovala

janaa
janaa (401 příspěvků) 17.02.2024, 10:44:08 xxx:xxx.a998:d51a

Hele,já bych se uklidnila a nijak to nehrotila. Je to pes,ne robot, jestli funguje a jednou za uherský rok udělá chujovinu, tak to není důvod k nějakým závěrům. Jasný,kdyby něco zabil, zdrhl a nevrátil se,ale takhle? A jinak,ano,moje zkušnostje,že ty starý spolehlivý občas udělají,co člověk nečeká. Takovej vtípek.

Btw Strašně jsem se za sebe styděla. Ještě to bylo potom, co jsem vedle do vlákna hodila příspěvek, že pes má být na šňůře, když není ovladatelnej. Jo, to jsem se vytáhla. Tomuhle my na zkouškách říkáme “nasrat canisboha”😂 jak člověk někoho poučí nebo prohlásí, že zrovna tohle má zmáklé, hned se canisbůh začne chechtat a odpinke to člověku zpátky. Fakt to funguje😄

janaa
janaa (401 příspěvků) 16.02.2024, 17:37:25 xxx:xxx.3eec:1e86
lupus4:

mně šlo jen o to, zda třeba výjimečně , přezimují i dospělci, no a prej ne 


To asi ne,oni se prý dožijí jen asi měsíce jako brouci

janaa
janaa (401 příspěvků) 16.02.2024, 11:05:32 xxx:xxx.26a1:4bdd
lupus4:

tak stejný pařez (jako loni i předloni) vršek jižního svahu, dost dubového listí, teplo určitě přes + 10°c

a zase Majka fialová a to hned 3 ks - jeden přes 2cm, druhý o trochu menší, třetí cca 0,5 cm … což VŮBEC NESEDÍ  na info z wiki viz

Triungulin v prvním stádiu sežere včelí vajíčko a potom se přemění do druhého stadia, živícího se včelími zásobami. Brzy se přemění na larvu třetího stadia a v tomto stadiu také přezimuje. Na jaře se přemění do čtvrtého stadia, pak se zakuklí a přemění v dospělého brouka.

to by s trochou dobré vůle sedělo možná na tu malou, ale určitě ne na první dvě,

navíc půlka února x jaro

PS. musím se zeptat cvrka na hmyzu 😉


Hele,co jsem zjišťovala,tak jednak dorůstají do velikosti 1-4 cm, jednak jsou samičky výrazně větší, a pak se samičky výrazně zvětší po oplodnění. Takže taková různost je asi normální.

Každopádně už mám zas tik v oku, i když u nás jsem je ještě neviděla

janaa
janaa (401 příspěvků) 16.02.2024, 08:11:06 xxx:xxx.81a7:b922

Hele,tyhle případy jsou strašně vidět, ale z mých zkušeností zas tolik myslivců,co zmáčknou na psa,není. Tady u nás tři roky zpět uštvaly v době mláďat debilní čoklové tři srny, dvě stejnej páreček, další kříženka leona, taky se to vědělo. Chodila tady tři osiřelá srnčata. S majiteli řešeno,domluvou,pokutou,nezájem,čoklové zdrhali dál. Už jsem tady chlapům říkala,ať je zastřelí. V bývalým bydlišti takhle lovil rotvajler. Kolikrát se mi srny pasou za plotem, bloncky na druhý straně plotu si hrajou,srny je mají na háku a najednou velkej úprk a samozřejmě do nich vlítne nějakej pes. Je to hrozný, nedivím se, že pravidelní “samovenčiči” a štváči pak prostě zmizí. Tady asi nějaká snaha od myslivců byla, když to hlásili obci, každopádně prostě udělali fakt průser,když toho kareláka smázli. A zas to bude o tom,že chudáci pejsci a hnusný myslivci. Bohužel všichni budou věřit paní

janaa
janaa (401 příspěvků) 15.02.2024, 21:01:00 xxx:xxx.81a7:b922

Karelák i lajky jsou lovecká plemena a jsou i u nás využívaný na naháňky. Upřímně si myslím,že tady ten pes asi poprvé nelovil, tyhle plemena mají silný lovecký pud,pouštět je volně v přírodě je dost scifi. Ale to na věci nic nemění. Prostě lovecký plemeno nesmí zastřelit

janaa
janaa (401 příspěvků) 15.02.2024, 20:27:48 xxx:xxx.81a7:b922

Tam bez debaty došlo k porušení zákona. Tečka. I kdyby ta lajka naháněla zvěř každý den, tak jí oficiálně nikdo zastřelit nesmí (to,že paní tvrdí,že jí psi neutíkali může,ale taky nemusí být pravda). A samozřejmě pochybila i obec, podle mě to bude ten typický případ,kdy prostě odmítají volat odchytovku. Tak nebo tak to psům život nevrátí

janaa
janaa (401 příspěvků) 15.02.2024, 20:21:53 xxx:xxx.81a7:b922
Xerxova:

ach jo - tak ať to zvládnete co nejlíp. U Yody se to rozjelo děsně rychle - ale taky se to po nasazení léků poměrně rychle zcela uklidnilo


Barunce během pár hodin. Ráno nic,byla jsem pryč, přijela v poledne,trochu zakašlala,tak jsem jí už nebrala na procházku,za dvě hodiny jsme se vrátily a už to jelo. Nj, za měsíc 13, je to znát. Naštěstí je pořád aktivní,žere,pije, věřím,že bude brzy v pohodě. Ona taky bába furt i v dešti lozí ven, klidně si někde lehne do mokra a"hlídá", a já jí honím domů. Holky,co to přitáhly,jsou v pohodě, Adélka zachrchlala večer, Cácorka ráno,a tím to prý považují za ukončené😀

janaa
janaa (401 příspěvků) 15.02.2024, 18:50:59 xxx:xxx.81a7:b922
lupus4:

tak stejný pařez (jako loni i předloni) vršek jižního svahu, dost dubového listí, teplo určitě přes + 10°c

a zase Majka fialová a to hned 3 ks - jeden přes 2cm, druhý o trochu menší, třetí cca 0,5 cm … což VŮBEC NESEDÍ  na info z wiki viz

Triungulin v prvním stádiu sežere včelí vajíčko a potom se přemění do druhého stadia, živícího se včelími zásobami. Brzy se přemění na larvu třetího stadia a v tomto stadiu také přezimuje. Na jaře se přemění do čtvrtého stadia, pak se zakuklí a přemění v dospělého brouka.

to by s trochou dobré vůle sedělo možná na tu malou, ale určitě ne na první dvě,

navíc půlka února x jaro

PS. musím se zeptat cvrka na hmyzu 😉


Už jsem taky někde viděla fotky, a zrovna dnes obnovovala naše veterinární zásoby,kdyby zas nějaká bloncka chtěla hrát s majkou nějaký hry😎

Jinak my nevenčíme, z posledního víkendového honu přinesly holky psincák, zatímco účastnice závodu si třikrát chrchly a dost, tak u babuše se to rozjelo ve velkém. Tak se jen teď modlím,aby nezačaly chrchlat placatky. A protože u nás každý den prší, zavelela jsem klidový režim v suchu, a krátké procházky jen když pršet nebude.

janaa
janaa (401 příspěvků) 14.02.2024, 08:35:42 xxx:xxx.1bda:44b1

Na jaterce by mohla vajíčka, cottage,tvaroh, přírodní sýry….a netučné maso určitě,ale pokud jí obecně nedělá dobře,tak je jasné,že ho dávat nebude.

Jinak se omlouvám,ale text je formulovaný a psaný tak,že si ho musím přečíst desetkrát a stejně chápu polovinu. Aktuální je zánět v těle, chronicky jaterní nedostatečnost?