Aktuálně: 4 832 inzerátů175 346 diskuzních příspěvků17 762 uživatelů
janaa
janaa (383 příspěvků) 15.03.2024, 11:41:20 xxx:xxx.112:2f61
Fikovnice:

No ale tak takovou kořist mu přece nesebereš…?😀😉


Nesla si to tři kilometry, pak jsem jí to odebrala a šoupla na strom. Dnes jsme byly jinde, předpokládám,že zítra se s tím uvidím znova🤣

janaa
janaa (383 příspěvků) 15.03.2024, 07:53:56 xxx:xxx.833c:5854

Mě to celé přijde jako fejk. American bully byla v Americe uznáno před dvaceti lety, někdy před dvanácti sem byl přivezen první (a to si vůbec nejsem jistá,jestli tahle velikost), a paní s vyjadřováním dítěte už má třetího?

janaa
janaa (383 příspěvků) 14.03.2024, 13:05:58 xxx:xxx.833c:5854
kometa:

Viz Zrzavci.

Studuji - dobrá, rodiče mě finančně podporují. I tak jsme se sestrou chodily na brigády.

Nestuduji = pracuji a tím pádem pro mě vyživovací povinnost rodičů skončila. A pořídím si jenom to, na co mám. Jinak by mě hanba fackovala.


Ano,vás. Ale to je váš pohled na věc. Pokud je takto vychovávána a podporována,tak jí na tom nepřijde nic špatného,dokud jí to máma nevysvětlí a nezatrhne.

Ad fontanela, ono je to ale u pidiplemen, a zvlášť s takovou lebkou, poměrně běžné. Bavíme se samozřejmě o neuzavřené fontanele v řádě milimetrů! Většinou znatelné už jen v podobě hmatatelných lebečních švů. Ta pak do měsíce,dvou sroste úplně. Nesrostlá je samozřejmě vylučující vada z chovu a podle velikosti je více nebo méně průserová

janaa
janaa (383 příspěvků) 14.03.2024, 12:46:30 xxx:xxx.833c:5854
kometa:

Třeba není nezodpovědná.    

Pořídila si druhého čivaváka a po matce chce 10 000. To mi jako zodpovědné nepřijde. Nestuduje, nepracuje? 


Tak to je ale vnitrorodinná záležitost. Ono je to dnes poměrně běžné,co vídám u mladých “osamostatněných” v blízkosti. Odstěhují se, ale rodiče je komplet podporují i nadále. To nemusí ve vztahu ke psům nic znamenat

janaa
janaa (383 příspěvků) 14.03.2024, 12:30:56 xxx:xxx.833c:5854
Fikovnice:

A ještě mám dotaz: Neuzavřená fontanela je u čivav normální? Do určitého věku? I to včera do telefonu padlo…


Malá neuzavřená fontanela je u mladých čivav normální

janaa
janaa (383 příspěvků) 14.03.2024, 11:15:08 xxx:xxx.833c:5854

Čivava s PP se dá pořídit za 15. Dva kluci můžou být nej kámoši. Jasný,lepší kdyby byl jeden dospělý,ale nedělala bych z toho kovbojku. Nevíme nic o dceři,co má se psy v plánu, jak to má promyšlené atd. Třeba z ní bude ta nejlepší panička na světě. Samozřejmě pokud nestuduje,měla by jí matka přestat dotovat. Ale to je jejich věc. Nějak nemám pocit,že by se stala tragédie

janaa
janaa (383 příspěvků) 14.03.2024, 11:00:02 xxx:xxx.833c:5854
Dafi:

naučte ho brát užitečný věci-peněženky-pokud možno plný,klíče-i s adresama….🙂


Se obávám,že do našich venčících končin někdo s peněženkou nezavítal tak sto let😄

janaa
janaa (383 příspěvků) 13.03.2024, 07:45:17 xxx:xxx.f0e6:152d

Nemyslím si,že tam Malina cítila vlky,to si spíš člověk vyvozuje,protože to očekává. Jednou jsem se s holkama pohybovala v místě,kde byli dva vlci velmi krátce předtím, což jsem nevěděla, a jak jsou holky nebojácné,tak že je něco jinak jsem rychle poznala,protože se stáhly do mé blízkosti, pořád větřily a bylo vidět,že mají z něčeho sakra vítr a nahnáno

Btw smečka 40 vlků je možná tak někde v Americe, tady je to o pár jedincích max

janaa
janaa (383 příspěvků) 12.03.2024, 16:00:14 xxx:xxx.dda8:fe70
Verun:

no děti dopředu v autě neposadíte , ale ve vlaku nebo autobuse to jde, je to prostě nekoukat do boku, po zpátku se krajina tolik nemění tak jako, když koukáte před sebe… (my, jako děti cestovaly hodně vlakem nebo autobusem a blicí brácha tak většinou seděl, co kinetoza, to jiná pomoc )


To neposadíte,to je jasný. Ale já přestala blít,až když jsem mohla sedět vepředu. V protisměru to fakt nešlo nikdy, vzadu vydržím deset minut. A samozřejmě,univerzální rada není,a´t už na lidi nebo psy. O to je to horší

janaa
janaa (383 příspěvků) 12.03.2024, 15:41:46 xxx:xxx.dda8:fe70
Verun:

jj , to míhání vadí, myslím , že se i doporučovalo proti směru jízdy, tak se “obraz” tak rychle nemíhá…


Jako člověk,co kinetozu má, minutu v protisměru, a už to nic nezastaví😀 řídit nebo spolujezdec, jinak nefunguje nic. Zajímavý, že mořskou nemocí netrpím,asi jsem měla být námořník🤣

janaa
janaa (383 příspěvků) 12.03.2024, 10:16:21 xxx:xxx.d355:a801
Doron:

Ten efekt tam je proto, že ten lék léčí alergie.  Píšu v příspěvku hned nad Vámi.

Proč Vás to tak překvapilo, že lék pomáhá? 😊

Také s ním mám výbornou zkušenost.


Dovolím si opravit. Lék neléčí alergii,ale potlačuje její projevy

Kamarádka léta dávala labradorce, zezačátku každý den,postupně se interval prodlužoval. Lepší alternativa než prednison, ale ještě lepší cytopoint

janaa
janaa (383 příspěvků) 12.03.2024, 10:07:42 xxx:xxx.d355:a801
megi-the-pes:

No, vzpomínám, jak janaa vydávala mláďata ledních medvědů za štěkanátka…


Tak co má člověk dělat, když se mu feny spustí s kdo ví čím. Pes, medvěd,všechno jedno🤣

janaa
janaa (383 příspěvků) 11.03.2024, 18:38:42 xxx:xxx.da6b:e3c4

Můžeš zkusit Cocculline, to jsou homeopatika. Někomu opravdu pomohlo,když pes viděl z okýnka. A jinak prostě zvykat. Měla jsem kokru,co blila jak amina,ale bylo to jako u dětí, blila do roka a pak se to zlomilo a přestala

janaa
janaa (383 příspěvků) 11.03.2024, 18:32:42 xxx:xxx.da6b:e3c4

Jenže ona se fyzická změna plemene velmi pojí s vlohami, resp. schopností psa dělat to,k čemu byl předurčen. Není to jen o kondici, ale i o úhlení,váze,délce končetin,těla atd. 

Lenočka - to, že se u jednoho jedince něco projeví neznamená vůbec nic. Mám fenu labíka, která natvrdo vystavuje jako ohař. Při vzniku plemene byl použit mimo jiné pointer a zrovna u téhle se ten gen projevil. Což z ní ale ohaře nedělá. 

U pastevců se podle mě ty vlohy potlačují ruku v ruce s prodkucí psů,co mají být úspěšní na výstavách. Je logické, že tam úspěšní psi a jejich potomci budou selektováni na měkčí povahu,protože kavkazák původního typu a povahy těžko bude spokojeně trávit život ve výcvikovém kruhu a na výstavišti,nechávat se ochmatávat cizákama a sdílet radostně nebo třeba jen flegmaticky prostor s další tisícovkou psů

janaa
janaa (383 příspěvků) 11.03.2024, 11:47:08 xxx.xxx.174.247
lupus4:

porovnání u SH

 1) pes co si odleadroval YQ i Iditarod

2) výstavák, co kolabuje po 20 km

Obrázek Obrázek

Zkurvit plemeno jde lehce.

1. 13letá bába na fyziu, celý život trávila na honech

2. Její dcera na honu (a to je podzim,takže vyžraná jabkama)

3-4 super výstavní šampion

No comment😎

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek