Aktuálně: 4 833 inzerátů175 350 diskuzních příspěvků17 762 uživatelů
janaa
janaa (383 příspěvků) 27.03.2024, 15:36:16 xxx:xxx.ad9f:73e0

Pribiňáka považuju za jed a u nás se nekupuje, nedává,ani štěncům,stejně tak piškoty apod. Bába dostává cottage a tvaroh místo půlky živočišných bílkovin, jo a vajíčko občas, i ty křepelčí,páč je dostanu, a nechce se mi s tím piplat😄 tak tam se samozřejmě kelímky vylizují, stejně když výjimečně koupím zakysanku na něco. Ale my obecně mléčný výrobky moc nejíme,takže mají psiska smoldu pacholdu. Chudinečky

janaa
janaa (383 příspěvků) 27.03.2024, 13:52:57 xxx:xxx.ad9f:73e0

Jasně,že barf je móda. Je to móda zejména těch, kteří mi před dvaceti lety říkali, že si psy zabíjím,když je krmím masem. Počítají,propočítávají, přílohy,zelenina, doplňky, každý den něco jinýho, a to jsou ti,co z toho dělají raketový inženýring. Jak už jsem tu několikrát psala,já opravdu krmím masem. Přílohy nedávám, kromě nejstarší veteránky,která má poloviční jaterní dietu kvůli žlučníku. Ovoce zeleninu taky nedávám. Ale o nákupu koupíme rohlíčky a psiska je dostanou. Dostanou zbytky mrkve,celeru a jiný zeleniny,když vařím. A od jara do zimy si na zahradě sklízí,co je jim libo. V sezoně honů mají rohlíček k snídani,a k němu párek,páč já to nejím,rohlíček ke sváče a dost času guláš nebo svíčkovou se šesti. Mají kliku,že mají paničku nežravku. Ale to,co dostávají do misky,je prostě maso. Pokud se nebavíme o mlaďoších nebo veteránech, tak 90% krmnné dávky je naprosto monotónní. Mám zdroj z krůtí farmy - semleté ořezy,skelety,kůže, nějaké vnitřnosti. Dvakrát týdně mají ještě kuřecí skelet nebo křídlo, a pravidelně dostávají sušené hovězí uši. No a pak těch 10% je to něco navíc, hovězí s droby, hovězí směs (jedna čuba by radši chcípla,než by vzala do huby jakoukoli vnitřnost), velmi oblíbený je kapr a sumeček z vetamixu. Toť vše. Doplňky dávám podle toho,co kdo potřebuje (žádné multivitamíny nebo přípravky na vybalancování dávky). Světě div se, všichni žijí, přes loveckou sezónu podávají vrcholové sportovní výkony, mladé čuby v tréninku i přes rok, mají energie na rozdávání a všechny výsledky krve a orgány v pořádku, a to i u veteránů.

janaa
janaa (383 příspěvků) 27.03.2024, 10:26:22 xxx:xxx.ad9f:73e0
Nepřihlášená Zrzavci:

Přesně. Igora nechte. Aspoň zbude víc masa pro moje psy 😀

Nikdy jsem nekrmila BARFem, nikdy. Páč krmím odjakživa maso 🙂 . U prvního psa hlavně vařený (jen pak byl chvíli kvůli nutné dietě na granulích) , u dalších, kde jsem to už měla v rukou čistě já, syrovým - komplet, tedy vč. vnitřností, kostí a dalšího. 

obě útulkové bábrdle krmené původně v útulku granclema doznaly po přechodu na maso značného vylepšení. 

Pes je masožravec, tudíž pro něj, milý Igore, bude vždy maso-pokud pes nemá nějakou dietu apod - tou výrazně lepší volbou, než jsou králičí bobky zvané granule. 


To bacha jako,nepomlouvej králičí bobky,ty jsou mňamka a přirozený😂

janaa
janaa (383 příspěvků) 26.03.2024, 12:58:36 xxx:xxx.fedb:fda7

On taky může být rozdíl,kdo je oblíbenec ve smyslu ťuťuňuňu, pes je u něj,protože dává dobroty,mazlí atd, a kdo je autorita nebo takováta skála. Mám ve smečce fenu, dva roky jezdila s chlapem do práce, teď už ne, ale cvičí jí,vodí na zkouškách,ona na něj kouká jak na svatej obrázek. A když jsme jí vzali na hon, měla ho totálně na háku, a rozhodla se,že jestli bude s někým pracovat,tak se jedině se mnou. Asi Stokholmskej syndrom,protože mě se trochu bojí😂

janaa
janaa (383 příspěvků) 26.03.2024, 08:06:53 xxx:xxx.fedb:fda7

A kde venčíte? To,že se vám zdá,že čuchá něco co není,je jen o našich smyslech,které jsou proti psovi na úrovni prvoka. Budete se muset vážně zamyslet a najít feně vyžití,pokud nemůže dělat to,k čemu byla vyšlechtěná. Vyžití jak tělesné,tak mentální.

janaa
janaa (383 příspěvků) 25.03.2024, 21:26:17 xxx:xxx.fedb:fda7

Třeba jen dospěla. Máte honiče, to,že bude venku 99% času čuchat je normální. Btw na pamlsek se nepřivolává,ani neláká, pamlskem se odměňuje. Stopovačku a cvičit,cvičit,cvičit. I tak je to u honiče buď a nebo. A hlavně mu dejte práci

janaa
janaa (383 příspěvků) 25.03.2024, 17:05:29 xxx:xxx.61a4:4a29

No, ono je to trochu jinak,kůrovcové kalamity mají i na Aljašce apod. U nás byl a je primárním problémem systém péče lesa,kdy se za komančů v zásadě sázeli jen smrky,což jednak není pro naše území původní kultura, a jednak jakákoli umělá monokultura je cesta do pekel. Někde to pochopili a za vytěžené stromy se sází směs původních stromů a keřů, někde bohužel jak tupci nahrazují smrky zase smrky. Nepochopím. A další věc je, že ony i ty kalamity, stejně jako požáry atd. mají v přírodě místo, samozřejmě na pohled je to srdceryvné. Ale zase jsme u toho, že kdyby to byl smrk,modřín,bříza,dub atd., tak jednak nebude ta kalamita tak velká, jednak tam i potom zůstane spousta stromů. 

janaa
janaa (383 příspěvků) 25.03.2024, 15:50:24 xxx:xxx.61a4:4a29
assil:

To je zajímavý, já myslela, že to shazují o stromy jako jeleni.


Nepleťte si vytloukání a shazování. Jeleni taky “neshazují” o stromy, nejčastěji prostě paroh upadne. O stromy probíhá vytloukání,když se zbavují lýčí z parohů - to je takový ten semiš na nových parozích,prokrvený,když paroh dosáhne konečné velikosti, tak se lýčí začne loupat,svědí, proto se s ním drbou o stromy, dřevo atd. Když je paroží vytlučené je tvrdé a připravené k soubojům😉

janaa
janaa (383 příspěvků) 25.03.2024, 15:44:35 xxx:xxx.61a4:4a29
Arbora:

U môjho psa librela zaberá okamžite, ale už pozorujem, že účinnosť sa skracuje. Keďže ale aj prognóza života psa je krátka, tak holt pichnem častejšie, než raz za pol roka, no. Dávala som ešte alavis celadrin, pes dosť pláva, a to je asi tak všetko. Pravda ale, zrasty nie sú asi nejako extrémne, lebo pes nemá veľké bolesti. 


Librela se píchá každý měsíc,ne jednou za půl roku

janaa
janaa (383 příspěvků) 22.03.2024, 20:49:02 xxx:xxx.476b:8046
Xerxova:

tak dneska naše oblíbená jarní procházka k Valtinovským rybníkům. Jeřábi nezklamali - řvali a přelétali a postávali na polích - jen  tedy letos dost daleko. Kachen i labutí málo, lysky a potápky chyběly, volavky jen popelavé, nově přibyli kormoráni. Nad Zaječím rybníkem kroužil luňák. No a největší zážitek byl na lesním Smolném rybníce - bohužel bez fotek, neb jsme stáli a zírali, jak párek káňat (najednou byla tak maličká) zaháněl mořského orla.

Druhý cíl - klid před zvěří se opět nezdařil - neb tam, co vždycky srnky byly byl párek pracujících traktorů… 


Ony ty rybníky byly přes zimu vypuštěné, tak ptáci zimovali jinde,bude trvat,než se vrátí

janaa
janaa (383 příspěvků) 22.03.2024, 20:46:47 xxx:xxx.476b:8046

Marcel,tak to je fakt masakr. Tohle jsem zažila jen u tří psů,ale u všech to byl jiný závažný problém,cukrovka,nádor někde v mozku a nádor na štítné žláze. Tohle musí být úplně na palici😢

Ad jizva - a nemůže být rozdílná velikost tím,zda se vyndavá i děloha nebo ne? Barunka měla cca 10 cm,maličkou, s tím,že děloha zůstala. Nicméně předem mě vetka upozorňovala, že dělohu nechá,jen když bude stopro v pořádku, jinak jí vyndá a rána bude větší

janaa
janaa (383 příspěvků) 18.03.2024, 15:59:46 xxx:xxx.14dc:f7e3
Sardullah:

Jako udržet velkýho psa, co někam vermomocí chce na flexině…to mi přijde o hubu. Já flexi používám…na berňuchu třeba v parku, kde se na volno nesmí, tak se alespoň proběhne na flexi. Na Ginu tam, kde mám přehled široko daleko, abych za ní nemusela lozit ke každýmu křovíčku, když je nevypustitelná…a to teda mám ještě uchem flexiny provlečený normální vodítko, které mám přes plece…kdyby došlo na nejhorší a vyškubla se mi - vylítla by mi flexi z ruky, tak holt pojedu za Ginou v poloze ležícího střelce, protože to bych určo neustála, ale prostě jí za žádnej svět nenechám upláchnout. Pokud vidím psa, tak automaticky přepínám na normální vodítko, protože nikdy nevím, co ta moje pastevecká palice vymyslí…stejně tak, pokud už jdeme někde, kde je to nepřehledný tak jde na klasický vodítko.

Jako paní se ani nedivím, že se diví, jak ukočírujete psy na volno. Třeba nikdy neměla psa, co na volno poslouchá a tak jí to přijde jako sci-fi. A prostě posuzuje dle pořekadla “podle tebe soudím tebe” a když si představí svojí čubu a ještě třeba +3 takové, tak jí to opravdu jako nezodpovědnost může připadat.

Já jsem se třeba často setkávala (když jsem měla berbery) s tím, že když jsem řekla, že je pouštím na volno, tak že se mě lidi ptali “a to ti neutečou??” taky měli pocit, že když má člověk víc než jednoho psa, tak že se to nedá ukočírovat….


No,tak ona je to hlavně madam, co nejdřív venčila fenu tak,že dojela autem k nám nad barák na pole,tam fenu vypustila po cestě k nám,nechala jí,aby lítala okolo našeho plotu,rvala ho a provokovala naše psy, a jela za ní v tom autě. S argumentem,že se tak hezky proběhne😂

janaa
janaa (383 příspěvků) 18.03.2024, 14:54:13 xxx:xxx.14dc:f7e3

Dneska jsem měla zážitek. Ráno na normoš procházku se čtyřma, teď odpol jsem šla na chvíli pocvičit s mladou. Z dálky jsem viděla,že po louce jde paní s kříženkou leona a kavkazáka,někde jsem tu o ní už psala,tak jsem si Cácu dala na vodítko. Čuba od pohledu tak šedesát kilo a na flexině,takže paní vycouvala hodně daleko a začala jí uklidňovat,protože fena na nás začala vrčet a cenit zuby. Naštěstí se tedy nerozhodla za námi rozběhnout,protože si umím představit,jak by jí paní udržela. Tak jsem slušně pozdravila a následoval rozhovor:

-to chodíte s každým psem zvlášť?

-ne, ráno chodíme na společnou, teď jdu jen cvičit

- a ráno teda berete všechny

- ne, osm jich neberu,tak čtyři,pět

-jak to děláte s vodítkama

-s jakejma vodítkama

- no,přece je nemůžete mít navolno,takovejch psů

-no,ale já je mám na volno,oni poslechnou

- to není možný,že poslechnou,to je hrozně nebezbečný a nezodpovědný

Jojo,jsem postrach okolí😂

janaa
janaa (383 příspěvků) 15.03.2024, 14:09:39 xxx:xxx.2c07:6825

Holky nemyškujou,teda chytají myši na zahradě (předevčírem mě dovedly ke krásnému výřadu 3 kousků), ale na procházkách nebo práci nemyškují. Ovšem v historii s jednou výjimkou. Byla jsem s čubou na zkouškách, měla slídit,ale tam byla úplná holina, vyprahlo, byla vidět hlína,fakt na prd, a sem tam minikupička seschlý trávy,co jim upadla,když jí odváželi. Čuba snad ani neslídila, nechápala,co by tam jako měla najít, tak jen z povinnosti poklusávala sem a tam,naprosto znechucená…pak vteřina,veleskok do jedné z těch minikupek a už jsme slyšeli písknutí a jak praskají kostičky😂 jako malá myška to nebyla. No,čuba třikrát polkla, a pokračovala v poklusu s pohledem - no aspoň něco,matko🤣

janaa
janaa (383 příspěvků) 15.03.2024, 13:37:34 xxx:xxx.2c07:6825
sutrik:

Ach, jak já rozumím. Také věsím a přemisťuju do míst, kam pesanka nedosáhne. Nohy, růžky, čelisti (celou lebku neunese)… Včera jsem hrst brků (dlouhých jako třetina délky psa) zastrkala do otvoru tyče u ohradníku. Ze začátku jsem nevěřila, že je ratloraptor zkusí sežrat, ale tvářil se velmi motivovaně a odhodlaně.

Obrázek

Jo,dneska to byl pařát ze slepice. Už asi tři týdny je znát,že jsou na světě liščata, a matky se musí otáčet😂

janaa
janaa (383 příspěvků) 15.03.2024, 13:09:07 xxx:xxx.2c07:6825
Zrzavci:

No tak už je mi jasný, kdo se teda potuluje našema lesama… 😀 Furt jsem nechápala, co to tam jako dělá a teď vim, že je to parkovačka pro nálezy labradůrůch od Janaa

Obrázek

Jsem odhalena🤣 ano,naše procházkové trasy vypadají místama jak z hororu😄