Aktuálně: 4 569 inzerátů178 113 diskuzních příspěvků17 803 uživatelů
tetrivek
tetrivek (125 příspěvků) 27.09.2023, 22:49:52 xxx.xxx.113.78

Taky jsem brala psy vždycky od mala mezi domácí zvířectvo. Přesně vždy jsem se vyhýbala místům s velkou frekvencí psů, městu, centrum obce atd. Dokud nebylo celé očkování. Jsem z toho zaskočená. Asi pomalu k domácímu zvířectvu chodit bude. Nechci pak řešit psa, který na to není zvyklý. 

tetrivek
tetrivek (125 příspěvků) 27.09.2023, 21:25:10 xxx.xxx.113.78

Dneska jsme navštívili veterinu, malá je odčervená. A v první dekádě října máme přijít na očkování. Paní doktorka nám řekla, že kýlu bude operovat až ve třech měsících po hotovém očkování. 

Je zvláštní, že jezevčice si kýly všimla a opatrně ji malé olizuje. 

Zmínila jsem se paní doktorce, že bych ráda aby Chelzie chodila i k našim ovcím, slepicím a bylo mi řečeno, že až po řádném očkování, ke kterému přidá i tetanovku. 

Tak až bude po operaci. Přemýšlím jestli pak nepropásneme ten důležitý čas, kdy má poznat co nejvíce situací. Aby z ní vyrostla pohodová, socializovaná fenka. 

tetrivek
tetrivek (125 příspěvků) 25.09.2023, 14:18:02 xxx:xxx.fe26:f37f

Ve čtvrtek jí byli dva měsíce. Máme ještě dva ohaře, jednu jezevčici. Takže s Chelzie tvoří dokonalou smečku. Plus kocoura dva, papouška, rybičky, křečka škoda včera večer jezdil Chelzie na zádech a pak ho opusinkovala, měla jsem to vyfotit. Slepice, krůty, křepelky, králíky, morčata. Ovečky, jehňata, berana a zachráněnou danělu Danču. A holuby chodící ve voliéře, měli jsme i létající, ale ty nám pochytali dtavci. Snad jsem na nic nezapomněla. 🙂

tetrivek
tetrivek (125 příspěvků) 24.09.2023, 10:39:42 xxx.xxx.235.77

Chovatel nám to s kýlou řekl hned při odběru. Dal nám slevu na operaci. Bylo vidět jak má své psy rád. Hned jak jsme přijeli tak nás psy přivítali a mazlili se, myslím ti velcí. A hádejte kdo za mnou přiběhl jako první, naše Chelzie. Asi věděla že si pro ní jedeme. 😍🥰 

tetrivek
tetrivek (125 příspěvků) 24.09.2023, 10:08:51 xxx.xxx.235.77

Jmenuje se Chelzie. Konečně spinká.  Už je dávno po snídani a vyvenčená. Trošku si v noci a ráno stýskala. Já jsem po probdělé noci jako po flámu. Vím bude to trochu trvat než si zvykne. Už se skamarádila ráno s Xavierem. Jezevčice odjela s páníčkem na norovačky a už je prý mají hotové, dopadli dobře. Noru trénovala od štěněte. Měla doma v obýváku plastovou rouru mezi křeslem. A samozřejmě plyšovou lišku. 

Obrázek
tetrivek
tetrivek (125 příspěvků) 23.09.2023, 22:20:56 xxx.xxx.225.60

Už jí máme doma. Je nádherná, ale dozvěděla jsem se až dnes že má malou kýlu. Tak mám strach aby to nebylo nic vážného. Veterinář u chovatele povídal že se to operuje až ve třech měsících. Nebo se to může ztratit. Máte s tím někdo zkušenosti? Samozřejmě v pondělí zajdu k našemu vetovi. 

Obrázek
tetrivek
tetrivek (125 příspěvků) 15.09.2023, 10:59:24 xxx:xxx.fe9c:b971

Jsem na to kamarádce řekla jsme blázni. Je to pro nás koníček. Vím ta štěněcí roztomilost hodně rychle uteče. A čeká nás výchova a hlavně socializace. Určitě začnu v menším městě, a Vánoční trhy v okresním městě nás neminou. Protože jsme na samotě okolo louky, rybníky, les krávy a ovce. 

tetrivek
tetrivek (125 příspěvků) 15.09.2023, 10:26:57 xxx:xxx.fe9c:b971

V sobotu mě byla navštívit kamarádka velká milovnice zvířat. Kvůli práci má v bytě jen 5 koček, všechny zachránila nebo našla. A povídá mi ty vaši psi jsou tak spokojení a vychovaní. Nechápu lidi co nezvládají jednoho psa a ty budeš mít s přehledem čtvrtýho. 🙂

tetrivek
tetrivek (125 příspěvků) 30.08.2023, 17:13:22 xxx.xxx.82.8
Odpověď na příspěvek uživatele Richard z 30.08.2023, 17:10:00

Děkuji nakonec jsem koupila na bitiba. cz, mají nerezové misky. Které mají zespodu gumu a nekloužou i pro velké psy. Měli by být pevné, uvidím až přijdou. Děkuji 

tetrivek
tetrivek (125 příspěvků) 29.08.2023, 19:29:08 xxx.xxx.82.8
acher:

Tak to tu budeme mít kámošku.Mám čuvače od roku1974.🙂


Rádi se přidáme do party 🙂 Rodičům jsem pořídila prvního čuvače v roce 2011. Po dlouhé historii pouze NO, kdy se s ním děda seznámil na vojně, byl u psovodů. A od té doby už jen čuvač. Teď už jen mamka má psa říkám skoro čuvače je bez PP. A mého tchána provázeli čuvači od dětství. Jen v dospělosti měl pár pauz a jako myslivec měl jen lovecké psy. Teď bydlíme s tchánem lovecké máme tři. Velkého munsterlandského ohaře, jezevčici a zachráněnou německou krátkosrstou ohařku,která je šťastná že je u nás. A myslím že k původní majitelce by už nechtěla. Všichni tři za vraty  zaštěkají, ale k ovečkám a slepicím musí chodit jen pod dohledem. Čuvačka bude hlídat, a hlavně dohlížet nad zvířectvem. Samozřejmě to bude parťák na procházky a veliký mazel. Protože všechny čuvače co jsme kdy měli byli mazlíci. 

Obrázek