Aktuálně: 4 569 inzerátů178 113 diskuzních příspěvků17 803 uživatelů
tetrivek
tetrivek (125 příspěvků) 30.12.2023, 15:02:59 xxx.xxx.82.8

Taky se hlásím, mám zbrojní průkaz. Flintu ani pistoli nevlastním. Kdysi jsem se o to zajímala, bavilo mě střílet na střelnici. A   docela jsem se trefovala. Na honu a naháňce jsem byla párkrát se zbraní. Nevím proč střílet do zvířat mě nebaví. I když tenkrát jsem měla šancí dost. Pořád jsem si uvědomovala že mám zbraň. Ta naháňka byla kolem řeky, lezení po stráních v dost nepřístupném terénu. A tak jsem raději flintu nesla na rameni zlomenou. Nemám ráda ani když doma musíme zabít ovci, králíka. Mám to zvířectvo ráda, starám se o ně, krmím je, vidím je vyrůstat. Chápu je to koloběh. Kachnu, krůtu i kuře už i oškubu. Jsem ráda když mi je někdo zabije. Tím chci říct že ke zbraním se chovám s úctou a velikým respektem. Zacházet s nimi umím a na střelnici mi střílení nevadí. Nikdy by mě nenapadlo někomu vyhrožovat i s jen vybitou zbraní….. To nepochopím. 

tetrivek
tetrivek (125 příspěvků) 29.12.2023, 23:48:07 xxx:xxx.c3ee:f8aa

Doron u čuvačky jsme na tom stejně. Jediné co ocení je piškot, všechno ostatní plive. Alespoň jezevčice a ohaři ty si pochutnají na čemkoliv. Neustále nakupuji kvůli čuvačce nové pamlsky, naštěstí ostatní to ocení a sežerou cokoliv. Už jsem zkoušela i vysušit v troubě vnitřnosti, nakoupila snad všechny druhy sušených masíček a nic…. 

tetrivek
tetrivek (125 příspěvků) 29.12.2023, 20:05:02 xxx.xxx.113.171

Leithian připomínáte mi jednu mladší kolegyni, která mi nedávno důležitě vysvětlovala že ač jezdí přes koleje dvakrát denně, ani jednou a to zdůrazním nestála na světlech….. 

Ne, všichni nemůžeme mít tak dokonalá zvířata jako Vy, že při petardách a ohňostroji nehnou ani brvou. 

tetrivek
tetrivek (125 příspěvků) 28.12.2023, 19:42:50 xxx.xxx.113.171

Pokud chcete psa, kterého budete vodit pouze na vodítku, bude Vás mít těžce na salámu. Povahově,, přijdu k pánovi jen když uznám za vhodné, to samé i s pomazlením". Hlavně opravdu silný lovecký pud. Buď bude od mala kočky nesnášet, nebo si zvykne. To je sázka do loterie. Jinak je to vzhledově moc pěkný pes. 

tetrivek
tetrivek (125 příspěvků) 28.12.2023, 14:45:34 xxx.xxx.113.171

Tak letošní silvestr si představuji takto. Páníček marodí, jsme všichni doma. Udělám chlebíčky a jednohubky. Možná upeču přeclíky. Se synem večer obejdeme zvířata. Venku budeme prskat prskavky, které zbyli z Vánoc. Jsme sice na samotě, ale podle situace budou psi s námi doma. Na střílení z brokovnice a kulovnice jsou naučení. Ale nevím jestli by je nestresoval nějaký zbloudilý dělobuch. 

Budu nervózní aby nám případný ohňostroj nevylekal ovce, králici, která má v pelíšku králíčata. Myslím že slepice, krůty, morčata a ostatní králíci budou v pohodě. Nervózní by mohla být ještě naše Danča. 

Obrázek
tetrivek
tetrivek (125 příspěvků) 09.12.2023, 09:37:23 xxx.xxx.113.120
Trickyvoo:

Já si třeba o své fence nemyslím, že by byla labilní, ale veterináře teda taky nedává. Jako jiných psů si nevšímá, ale posledně tam udělala tyátr kvůli klíštěti, že tam už bez muže nepůjdu. Sice pak koukala stylem “jé to je trapas, to bylo jako celý?". Náš veterinář je prostě typ chlapa, co se jí nelíbí a ještě jí předtím kastroval, takže fakt není ani trochu důvěryhodný.


To chápu ale pokud tyhle lidi museli stát před čekárnou. A jejich feny se chudáci věšely na vodítku a napadali všechny příchozí po chodníku. Tak asi se takhle chovají všude. Bylo mi i líto když kolem nich procházeli lidi s malým nemocným pejskem v náručí a feny vyváděly, že by je sežraly. 

tetrivek
tetrivek (125 příspěvků) 07.12.2023, 20:46:10 xxx.xxx.113.120

V čekárně u veterinářky jsme byli před týdnem, před námi jen tři psi, po nás dvě kočky a jedna nesocializovaná, agresivní skoro ovčačka. Naše malá neměla nikdy problém vejít do čekárny s radostí. Ale tentokrát se po ní ohnala ta fena, paní jí nemohla ani udržet a to fenka měla tak přes 20 kg, pak přišla fenka stejně labilní byl to československý vlčák. A já si říkala na co si je pořizovali, proč se jim nevěnovali a nevěnují. Prostě tohle nepochopím. Naše seděla celkem v klidu, jen s jednou border kolií si chtěla pohrát, laškovala s ní. Pak se pomazlila s paní doktorkou, dostala pigáro o kterém ani nevěděla. Smlsla si na pamlsku. V čekárně nám pochválili zlatého retvívra a šli jsme domů. Poslední očkování na tetanus nás čeká mezi svátky. Pak budu klidná,. To naše čunče zase ochutnávalo ovčí hovno a to se snažím ji bedlivě hlídat. Ale kamarádit s ovcemi musí od mala. 

tetrivek
tetrivek (125 příspěvků) 04.12.2023, 20:48:29 xxx.xxx.113.120

Jezevčice má svetřík a druhou vrstvu bundu podšitou fleecem, teď v mrazu vyběhne jen na venčení. Jednu bundu už ztratila pod dřívím kde noruje. A dneska jí čuvačka bundu pořád sundavala, máme to složitý 🦊

tetrivek
tetrivek (125 příspěvků) 02.12.2023, 19:04:57 xxx.xxx.113.120

Tak dneska nám stačilo prohrnování sněhu a starost o zvířectvo. Takže procházka nebyla. Ale lítání celé smečky na zahradě a v sadu stačilo. Chelzie ta může i na pastvinu ta neloví. 

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
tetrivek
tetrivek (125 příspěvků) 02.12.2023, 11:35:24 xxx.xxx.113.120

Já si myslím že to nečekala běžela po louce a najednou plavala, ale jak pěkně napoprvé. Jdu musíme prohrnovat. Velkým to nevadí, ale jezevčice při venčení se už začíná ve sněhu ztrácet…. Aby nám někam nezapadla. 

tetrivek
tetrivek (125 příspěvků) 02.12.2023, 09:49:37 xxx:xxx.fe3c:6d7b
Thielli:

Tak vy všichni šťastní venkované tohle znáte každou zimu, ale v Prahe jsem takovouhle fotku neudělala ani nepamatuji. A hlavně! Skoro nic nikde nejezdí! Juchů. Praha bez aut. Uklidila jsem kolo a vyndala běžky. V pondělí na nich jedu do práce. 💪 

Přeji všem  zasypaným, aby přežili. Chyběli byste mi. 😳

Obrázek

Jak si to pejsci užívají. 😀

tetrivek
tetrivek (125 příspěvků) 02.12.2023, 09:48:38 xxx:xxx.fe3c:6d7b

Tak u nás už je 45 cm a pořád to padá. Prý až 65 cm. Kdybych dneska nemusela do práce, tak by mi to nevadilo. Hned ráno jsem při odhazování sněhu zjistila, že kotníkové boty jsou naprd. Vyndala jsem vysoké s kožichem. A vzala si čepici, šálu a dokonce rukavice. Tyhle věci do auta a práce normálně nenosím. Cestu jsem přežila a modlila se, že ty kolíky kolem silnice je krajnice, protože silnice splynula s okolím. Teď ještě přežít cestu domů. A hurá na zvířectvo. A když nikam nemusíte raději nevyjíždějte…. Doufám že do pondělí to silničáři dají trochu do kupy. Protože mě pracovně zase čeká cestování po okrese.