Aktuálně: 4 569 inzerátů178 113 diskuzních příspěvků17 803 uživatelů
tetrivek
tetrivek (125 příspěvků) 12.03.2024, 18:56:04 xxx.xxx.113.171

Já mám malé auto ford fusion. Děkuji,podívám se jestli by se dala sehnat originál. 

Ještě jsem přemýšlela kdyby se dala přendavat do druhého auta páníčka. 

tetrivek
tetrivek (125 příspěvků) 12.03.2024, 18:40:46 xxx.xxx.113.171

Zdravím, rozhodla jsem se, že budeme muset pořídit mříž do kufru auta. Pro velkého psa mi to přijde nejlepší. V kufru bude mít dostatek místa a zároveň bude bezpečně oddělený od spolucestujících v autě. 

Prosila bych jaké máte. A jak jste spokojení. Mříží je v nabídce hodně. Ráda bych si pročetla vaše zkušenosti. 

Děkuji 

tetrivek
tetrivek (125 příspěvků) 07.03.2024, 18:30:37 xxx.xxx.113.171

Já jsem si myslela že by třeba začali řinčet skleničky v maminky skleněné vitríně, ale vyloženě se zatřásl celý dům. Měla jsem pauzu na oběd a cestu okolo. 

Doma naštěstí zvířata a všechno v pohodě. Ale pořád na to myslím, tady v Čechách. 

tetrivek
tetrivek (125 příspěvků) 07.03.2024, 18:23:16 xxx.xxx.113.171

Dneska jsme před dvanáctou uslyšeli zvláštní dunivý zvuk, dům se doslova otřásl. Nejdříve jsme si mysleli že nám snad bouchnul kotel. Pak jsem si uvědomila že má mamka plynový a to už bych nebyla na světě. Pak jsem přemýšlela že začali střílet v nedalekém lomu. Nebo snad se někde něco stalo. Mamky psovi to nebylo příjemné. Pak čtu na internetu, že to bylo zemětřesení. Tam kde zemětřesení naměřili máme za lesem. Byl to strašný a děsivý pocit. 

tetrivek
tetrivek (125 příspěvků) 07.03.2024, 12:02:58 xxx.xxx.82.8

Dneska ráno, slabý poprašek sněhu. Ale jen v lese na kopcích. Jsem zahlédla z auta cestou do práce, tak jsem ani nestihla vyfotit. Je pravda že se mi zdála na předním skle roztátá vrstvička sněhu. Tak se zima ještě nevzdala. 

tetrivek
tetrivek (125 příspěvků) 03.03.2024, 20:10:10 xxx.xxx.113.171

Než se nám narodil syn bydlela s námi šestiletá dlouhosrstá jezevčice a dvouletá ruskoevropská lajka. Feny ze širší rodiny děti neznali. Ale věděla jsem že jsou silné v kramflecích a občas na zkouškách, nebo výstavách k nám přiběhli děti a začali je hladit. Psice se nechali pohladit bez problémů. Ale taky jsem tenkrát nepozorným rodičům vytkla, že by se děti měly ptát, zda si pejska můžou pohladit. Prostě psi viděli samé výhody těhotenství, panička byla více doma. Delší a dobrodružnější procházky. A když se mimi narodilo, hlídali kočárek. A jakou měli psi radost když jsme přesedlali do sporťáku a čuvač u rodičů koukal malému z očí do očí. No hlavně ho potřeboval pořádně oblíznout. Jak syn rostl, tak díky jezevčici se naučil venku chodit na velkou. Fena to vzala za své a bohužel po něm uklízela jako po štěňatech…..A to u REL píšou nevhodný pes k dětem. Představte si když v tom černém hustém kožichu ležela u syna na pískovišti, aby byla poblíž. V létě, když bylo horko. 

Na pořad jsem koukala, no nevím, taky se nám nikdy nestalo že by po nás šel náš vlastní pes. A to teď máme doma už tři roky zachráněnou německou krátkosrstou ohařku. A je to zlatíčko. Chudinka znala jen kotec. U nás nosí aportky,vystavuje slepice, ráda chodí ven. Jen domácí zvířata moc nemusí. Jediné co jí můžu vytknout, že je na ohaře přehnaně ochranitelská. Ale to už má asi v sobě. Pořád si nás hlídá, já jí říkám ty si náš rotvajler v těle ohaře. 

tetrivek
tetrivek (125 příspěvků) 03.03.2024, 19:20:24 xxx.xxx.113.171
Sardullah:

No když jsem tady viděla fotky některých pejsků, co byli od bahna doslova všude, tak jsem si řekla , že holt špinavý nohy a podvozek taky přežijeme, tak jsme to teda vzali přes bahenní lázně na naší oblíbenou louku… ta je teda taky pořád z velké části pod vodou a bahno všude, ale na té další, co je ve svahu už to bylo v poho. Ale bez gumáků se to fakt nedá.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Nádherní medvídci 👍

tetrivek
tetrivek (125 příspěvků) 03.03.2024, 19:19:07 xxx.xxx.113.171

Když já se nad ní rozplývám pořád, mazlící je, to jo. Ale taky pořádná pastevecká puberťačka. Věřím že až dospěje, bude snad povahou podobná předchozí čuvačce. Už chytá móresy té předešlé páníčkům při práci musí dát pořádnou pusu. A když má chuť musí se pomazlit a vůbec jí nezajímá že syn zrovna přitlouká hřebík. To samé dělala i předchozí fenka. Tak doufám že z ní vyroste úplně stejná asistentka. U nás naštěstí bahno celkem vyschlo. Tak vydrží být i chvilku bílá. Děkuji za reakce🙂

tetrivek
tetrivek (125 příspěvků) 27.02.2024, 17:18:18 xxx.xxx.82.8
Fikovnice:

Teda, ta je nádherně sněhobílá!!!👍


To se Vám jen zdá, v tomhle počasí mívá bahno i na hlavě. Protože to je první čuvač co umí jako přes kopírák po vzoru ohařů vystavovat slepice. Ve výběhu si jich nevšímá. Jen jezevčice jí naučila nemít ráda kočky. Myslím že by neublížila, ale prohnala by je. Naše kočky jsou trénované vyhýbat se psům. A když taková smečka řádí po zahradě máme tam tankodrom a psí bahňáky. Doufám že časem posypeme cestu kamínky a zbytek bude tráva. Rozběh kolem domu je půl hektaru, a druhá půlka je pastvina pro ovce. K ovcím chodí mladá bílá v pohodě. Jen teď musím trochu hlídat, nevím co jí napadne. Máme pár dní stará jehňátka dvojčata. Naštěstí srst má celkem samočistící, po zaschnutí bahna stačí pročesat. 

Včera jsme celé odpoledne socializovali ve městě, skorou náhod potkávali známé. Tak čuvačka se nechala pohladit, jedné paní i zuby ukázala. Trochu jsem si oddechla, předminulý týden chtěla sejmout dřevorubce v lese. No je to hlídač a obranář, ale na veřejnosti se bude chovat slušně. 

tetrivek
tetrivek (125 příspěvků) 08.02.2024, 17:34:54 xxx:xxx.fe1b:8426

Tak se s ostudou přiznám, že začínám teprve číst, ale v práci měla kniha veliký úspěch. Minimálně dvě kolegyně budou objednávat, byly nadšené. Mě se taky líbí lehké čtení s vtipem. Někdy slangu moc nerozumím, jsem natvrdlá a za pár stránek pochopím….. 

tetrivek
tetrivek (125 příspěvků) 23.01.2024, 13:33:41 xxx:xxx.fe19:f1ae

Jezevčici jsme nechali vakcínou do nosu, protože loni se účastnila zkoušek a výstav

Letos jí to necháme dát taky i čuvačce. Naštěstí jsme zatím nikdy nákazu neměli. 

tetrivek
tetrivek (125 příspěvků) 21.01.2024, 10:02:53 xxx.xxx.113.171
hmn:

“Dneska v lese,povídáme zkusíme jí pustit. Říkali jsme si budou se předhánět s ohaříkem a poslouchat. Ten její vysmátý pohled, očíčka zazářili a samozřejmě věděla že je bez šňůry a dělala si z nás pr.. l. Tak pokračuje se šnůrou.”

tetrivek, tohle je základní chyba
nic takového se jen tak nezkouší, pes ti musí plně fungovat za všech možných okolností, abys mohla začít zkracovat a pouštět
a ona je štěně, bude puberta, dospívání….na nějaké pouštění je ještě moře času
 


Když byla malinká tak byla prostě samostatná a šla si kam potřebovala. Když jsem jí pustila na volno. Na bezpečné louce. Tak bude pokračovat na šňůře. 

tetrivek
tetrivek (125 příspěvků) 20.01.2024, 21:47:39 xxx.xxx.113.171
Sardullah:

Tak držím palce, ať je vaše trpělivost bezbřehá a ať to pubescentní období uteče jak rychlá voděnka… a ať to není takovej horor, jako jsem měla já s Ginou.


Děkuji, ona dokáže být moje zlatíčko. Je vybíravá na pamlsky, tak odměna je obrovská pochvala a pomazlení,pohraní s gumovým míčkem. 

No, abychom potvrdili přivolání. Začali jsme se šňůrou doma i venku. A je to vzorná holka. Dneska v lese,povídáme zkusíme jí pustit. Říkali jsme si budou se předhánět s ohaříkem a poslouchat. Ten její vysmátý pohled, očíčka zazářili a samozřejmě věděla že je bez šňůry a dělala si z nás pr.. l. Tak pokračuje se šnůrou. I když já se nad tím povznesu a pro sebe si říkám, že by mohla fungovat jako Vaše Gina na flexině. Jak říkáte procházku by jsme si užili obě a já bych neměla infarktové stavy, že se jí něco stane, nebo něco provede.