Aktuálně: 4 319 inzerátů190 586 diskuzních příspěvků17 960 uživatelů
sutrik
sutrik (374 příspěvků) 28.04.2024, 17:33:45 xxx.xxx.161.25
Kilian:

 … tak dneska složil Keliš svou jedenáctou zkoušku ve sportovní kynologii, a to dle  NZŘ zkoušku ZZO2…děkuji Kelíšku, jsi můj hrdina …  


To je bomba! Gratuluju!

Chlupatá piraňa se chystá příští víkend na ZOP.  Já se na zkoušky v sportovní kynologii nechystám. Musela bych někde vyštrachat obojek a začít na obojku, to se mi nechce. A jsem nervák. Stačí mi rally obedience. Kamarádka s chlupatou piraňou to rozjely na více polích - RO, mají už i nějaké zkoušky z noseworku, teď ta sportovní kynologie…

sutrik
sutrik (374 příspěvků) 25.04.2024, 13:21:10 xxx.xxx.161.25
tetrivek:

Je to možné. Ale nikdy jsem nepochopila proč jí tak zplacatil. Tenkrát mi jí bylo líto. Asi se protáhla někde plotem. Kdyby tam nelezla, nic by se jí nestalo. I když taky si myslím, že by nutrie u nás ve volné přírodě neměli co dělat. 


Někde viděl bobra. A asi slyšel, že bobři sem patří. Tak jí chtěl pomoci, aby nebyla brána za škodnou. Jen blbě odhadnul míru placatosti. Je to prostě dobrák od srdce.

sutrik
sutrik (374 příspěvků) 25.04.2024, 09:56:50 xxx.xxx.161.25
keriton:

Cena je nepříjemná, ale je to holt z kvalitního materiálu, šité na míru, malá česká firma….

Balu, i proto se hodí mít se psem nacvičeno nějaké ošetřování, stání v klidu. Aby se nechal změřit.


Taky ten můj pytel blech nezměřím. Stojí na místě.  I tak se celá “rozvlní”. Jsem ráda, že zvládáme stříhat drápky, mrknout do uší… Ale změřit, no, možná časem.

sutrik
sutrik (374 příspěvků) 25.04.2024, 09:08:21 xxx.xxx.161.25
»
Odpověď na příspěvek uživatele impact z 25.04.2024, 04:38:01

To je děs. 

Stejně tak v odkazu, co dávala Ronja. I informace, že lidi často krmí také potkany, protože nerozeznají potkana od mláděte nutrie.

Vím, že nutrie dokážou hodně hnusně zranit. I to utopení jsem si uměla představit, když pes plave. Proto jsem nepouštěla psa do rybníka, kde jsem nutrie viděla. Ale vyloženě stáhnutí, když pes pije, jako krokodýl, no to by mě nenapadlo. 

Jsem z toho paf. Jako jsem byla paf loni, když jsem zjistila, že jsou nutrie už i u nás.  Poplavaly si desítky kilometrů proti proudu od města, kde jsem je viděla už před asi 15 lety. A pak dál asi potoky až k nám do zapadákova.

U nás jsou plaché a zdrhají. Nezdrhalo jen jedno mládě, ke kterému Bonnie přišla blízko (všimla si ho dřív než já, dávala jsem sem fotku). Později jsem se dozvěděla, že myslivec nutrie den předtím odstřelil, tak to mládě asi zbylo a dobloudilo na kraj lesa.

sutrik
sutrik (374 příspěvků) 24.04.2024, 14:49:24 xxx.xxx.161.25

Zajímavá je informace v článku, že nutrie může zabít jen myslivecká stráž. V tom případě je u nás myslivecká stráž kupa myslivců. Spíš bych si myslela, že potíž je ve městech v tom, že tam nejde jen tak střílet. Ani po nutriích.

Že nutrie může zabít psa, mě nepřekvapuje. Dávám si pozor i na labutě.

sutrik
sutrik (374 příspěvků) 21.04.2024, 16:09:56 xxx.xxx.4.210
Trickyvoo:

Docela mě zajímá jaký byl terén, asfalt, kopce?

Mě to poslední dobou láka, ale nejspíš by mě to zabilo 😄. Jednou jsem šla netrénovaná 30 km a nemohla jsem pak na záda. V poslední době jsem šla 17km   naročným terénem, tedy půl trasy a poslední dva km jsem si říkala, že mě to už neba. No a teď jsem byla nemocná a pak dcera ,tak jsem moc nechodila a pak jsem šla asi 9 km a měla totálně vše namožené. Trasa byla do kopce a já hnala, jak urvanej vagón. Takže jsem totální chcípáček, ale přesto mě laká něco takového vyzkoušet.    🙂


Na můj vkus bylo hodně štěrkových širokých cest. Asfaltu taky, tomu se ale nedá z Šlapanic vyhnout, než se dojde do Moravského krasu a zpátky. Když trasa vedla furt po širokých cestách zhruba mezi 28. až 35. kilometrem, říkala jsem si, že je to snad kvůli tomu, aby nás pořadatelé navedli na pěkné pěšiny. A bylo to tak 🙂

Kopce nebyly výrazné, spíš pozvolná stoupání a klesání. Kde se nešlo po turistické, bylo značení závodu. A to závodní značení bylo perfektní, lepší než turistické značky. Celkově to byla hodně běhavá trasa. Zázemí bylo skvělé, pořadatelé perfektní.

Chodí se i kratší. I když na nich bude ještě více běžců. Mrkněte sem: https://dogmid.cz/

Jsou ale i neoficiální “dogtrekkingy” (v závorce proto, že většinou pod 80 km). Mně se loni moc líbily Dogtrekkingové hrátky v Českém ráji, které Bonnie šla v necelém roce věku. Trasa byla skvělá, až na začátek a konec do kempu hodně po pěšinách a příjemných cestách. Méně běžců, více kochačů. Mimo turistické trasy to nebylo značené, ale s mapou se to v pohodě dalo. Jestli budeme s Bonnie obě zdravé, dám Českému ráji v září přednost před oficiálním dogmidem.

sutrik
sutrik (374 příspěvků) 20.04.2024, 20:35:26 xxx.xxx.161.25
»
Odpověď na příspěvek uživatele Aluška z 20.04.2024, 19:08:19

☹️ Šmudla malej. Držím pěsti, ať je brzy v pořádku. A Vy se držte.

sutrik
sutrik (374 příspěvků) 15.04.2024, 09:11:59 xxx.xxx.161.25
Doron:

To je neuvěřitelný ! Ještě takový čas!  Vy máte teda formu. Gratuluju! 🎉

Já bych to šla takových dvanáct hodin, nebo spíš čtrnáct, už by na mě v cíli asi nikdo nečekal.🤣


Díky za pochvalu. Čekala jsem horší čas.  Nikdy jsem takovou vzdálenost nešla. Kdysi dávno jsem šla 40 km, bez návyku na chůzi, všude jsem jezdila na kole. Byla jsem týden totálně zlámaná. Mile mě teď překvapilo, že kromě jednoho puchýře jsem v cajku. Že bude Bonnie v pořádku, jsem čekala. Už včera pár hodin po příjezdu domů se honila s piraňou a vypadala úplně normálně.

Limit je 24 hodin. Šli to i pomaleji než já. A běželi to mnohem rychleji. Jsem časově v polovině žen, nejrychlejší ženy to měly za 5 hodin! A trasu přes 92 km uběhla nejrychlejší žena za 12 hodin a fousek. 😲

Foto z poloviny, cca 23. km. Na to malé černé se těžko zaostřuje, s oranžovým postrojem je to téměř nemožné.

Obrázek
sutrik
sutrik (374 příspěvků) 12.04.2024, 20:07:24 xxx.xxx.80.184

Cesta autobusem, vlakem, prvně na eskalátorech, trolejbus, revizor (nesežrán 😂). Prvně stan. A zítra prvně MIDová trasa dogtrekkingu, pokud na tom nebudu ráno hůř než teď. Jsem 14 dnů nachcípaná, stresem mě bolí hlava a odpoledne jsem nemohla už nic sníst. Super načasování 😕

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
sutrik
sutrik (374 příspěvků) 07.04.2024, 21:25:33 xxx.xxx.69.103
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 07.04.2024, 21:06:32

Protože netušil, odkud rána přišla. Bylo to nečekané. Tak silné to u ovcí není. Stejným procesem prochází i novorozená jehňata, i ta se to musí naučit. Nikdo by si je tímhle nepozabíjel. 

Pecka od kravského ohradníku je větší. I tak to zabije jen velmi malá zvířata (myši a tak). Nevím, jestli to má sílu jinak než šokem zabít i větší savce třeba s kardiovaskulární poruchou.