Aktuálně: 4 932 inzerátů174 207 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů
sutrik
sutrik (315 příspěvků) 05.01.2024, 15:58:14 xxx.xxx.71.219
megi-the-pes:

Páni blbečci mohou podle zákona zastřelit cca psa společenského plemene. Vše ostatní si prostě označíme - do reflexních hadrů celého psa. Loveckého, ovčáckého,… střelit nesmí. 
No a toho maltézáčka oni netrefí, to spíše trefí kolegu, takže v pohodě.


A jak tohle je ve skutečnosti, víte někdo? Taky jsem si dřív myslela, že jde o rozdělení podle plemen. Např. že nesmí zastřelit německého ovčáka, irského setra atd. Ale prý je to podle pracovního zaměření. Že nesmí zastřelit psa při lovecké práci, přehánění ovcí atd. Dál jsem to nezkoumala, neměla jsem v tu dobu ještě žádného psa, nezajímala jsem se.

sutrik
sutrik (315 příspěvků) 03.01.2024, 16:43:08 xxx.xxx.161.25

Předkupní právo atd. jsou neplatné, pokud nebyly spojené se snížením kupní ceny.

 Kupující může se zakoupeným majetkem (i  se psem) nakládat podle svého uvážení. Je to jeho majetek, není vázaný žádnou povinností vůči původnímu majiteli, i pokud je to ve smlouvě uvedené (není to platné). Nemusí původního majitele (chovatele) informovat o svých krocích, může množit bez uchovnění, může psa prodat někomu jinému bez informování chovatele, klidně i sníst… 

sutrik
sutrik (315 příspěvků) 26.12.2023, 20:15:53 xxx.xxx.6.212

U nás na vsi je klid. Všichni respektují, že tu jsou koně, ovce…  A pokud někdo má potřebu “zabouchat si”, jde dál za vesnici. Jsem vděčná za takové sousedy. Nutno říci, že je tu jen pár baráků. Ohňostroje slyším zdálky z jiných vesnic. Nic strašného nebo výrazně hlasitějšího než střelba myslivců, se kterou se tu setkáváme po velkou část roku. Nedá se to porovnat s městy, jak si to z minulosti pamatuju. Ratloraptor je zvyklý, že se občas během procházky ozve nečekaný výstřel od vedlejšího rybníku. Nebo že na vedlejší louce myslivec měsíc číhá na prasata a slyšíme střelbu i doma.

sutrik
sutrik (315 příspěvků) 25.12.2023, 20:06:59 xxx.xxx.3.113

Na vánoční svátky jezdím na dvě noci pryč. Polovenkovní kočky (přistěhovaly se ke mně dvě) zavírám do bytu. Dnes večer jsem přijela, otevřela byt a našla tam kočky tři 😂 Asi chyba v Matrixu. Vůbec jsem si nevšimla, že při zavírání k nám vběhla kočka sousedky - ta černá kočka z mých kočkopsích videí. Moje kočky se s ní nesnesou. Radši se nebudu sousedů ptát, co z bytu slyšeli… No, zjistila jsem, že ne všechny kočky automaticky s.ou do kočkolitu.

sutrik
sutrik (315 příspěvků) 25.12.2023, 19:55:23 xxx.xxx.3.113
acher:

Zajíc vidí lépe za soumraku než za světla.Zrovna nedávno říkal bratranec,že dělali večer sčítání zajíců.Mají dalekohledy s nočním viděním.


Tak to se nedivím, že zajíci vidí večer lépe. A fasují dalekohledy s nočním viděním hned, co vyběhnou z nory? Nebo až od určitého věku? 😉

sutrik
sutrik (315 příspěvků) 18.12.2023, 16:15:05 xxx.xxx.84.139

Nás “celorepublikové” výrazné oteplení minulo. I když podle jedné předpovědi mělo být u nás ještě ve tři odpoledne 7 stupňů, podle druhé dokonce 9 stupňů a CHMI.cz ukazuje teď o fousek dál 6 stupňů,  realita byla viz foto. Pošlete nám prosím trochu tepla. 

Obrázek
sutrik
sutrik (315 příspěvků) 17.12.2023, 18:32:30 xxx.xxx.161.25
Odpověď na příspěvek uživatele impact z 17.12.2023, 18:14:01

Foto 1, naštěstí nedopadla na hlavu. Už tak je určitě praštěná 🙂 Foto 3, jak se malá tiskne, šmudlinka.

sutrik
sutrik (315 příspěvků) 17.12.2023, 12:17:02 xxx.xxx.82.229
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 16.12.2023, 20:27:37

Děkuju, pochvala mě těší. Nová plazící videa nemám, snad na jaře budou. Včera si Bonnie hrála na surikatu. Tak pokud se to bude opakovat, snad se mi podaří natočit aspoň to.

sutrik
sutrik (315 příspěvků) 15.12.2023, 17:19:24 xxx.xxx.83.46

K třikrát jezevčíkovi přidávám pět minut starý dotaz při vstupu do autobusu, jestli mám čivavu. 

A dávám dnešní fotky čivavy z dopoledne a večerní cesty na autobus (o 3 vesnice dál, než bydlíme).

Obrázek Obrázek
sutrik
sutrik (315 příspěvků) 13.12.2023, 14:34:15 xxx.xxx.68.223

Včera jsme na louce za barákem potkaly sousedku.

Dneska jsme šly na opačnou stranu, než je většina našich procházek. Abychom se vyhnuly bahnu, což se podařilo skvěle.

A pak jsme šly na statek na kafe, vzala jsem si den volna. Ratloraptor načal připravený balík sena. Prokousal se sítí a vydlabal díru. Asi je v tom místě slisovaná myš. Nebo jiná chuťovka. Co vše jsem v balících v minulosti už našla, myši nepočítaje…Hada, čelist prasete, nohu srnky 😕,  různý bordel…

Čichací schopnosti předvedl raptor i včera na druhé lekci rally obedience. Když si odběhl od chůze u nohy u kuželů o pár metrů dál. Jo, upadlý kousek párku od předchozího cvičícího našel 😂

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
sutrik
sutrik (315 příspěvků) 11.12.2023, 15:50:50 xxx.xxx.71.219

Díky dešti a větru sníh zmizel extra rychle. Nečekala jsem to,  ještě včera dopoledne jsme s malou šly zasněženou krajinou. I když na podzim zasetá řepka už ze sněhu víc vykukovala. Vody  je v terénu méně, než jsem čekala. Nejvíc pod vodou a břečkou je silnice naší vesnicí 😅

Přikládám úplně dvě obyčejné fotky z procházky, kterou bych před 14 dny nazvala krátkou. Konečně zase v lese. Ještě před lesem znovu začalo pršet. Ratloraptor kupodivu nezahnul nejkratší cestou domů, asi taky už potřeboval do lesa. Sice nebyl z deště úplně nadšený a neběhal radostí dokola, ale vypadal i tak spokojeně. 

Obrázek Obrázek