Aktuálně: 4 675 inzerátů176 916 diskuzních příspěvků17 789 uživatelů
sutrik
sutrik (327 příspěvků) 06.12.2023, 17:10:22 xxx.xxx.12.148
lupus4:

Tak sezóna nám huesky začíná, tréninkové podmínky nečekaně vynikající , tož si dovolím malé zastavení.

Syn kamaráda, který vyrůstal s námi jako helfr a pokračuje v tátovo šlépějích, si dovezl štěně - psa od nejlepší evropské musherky se SH - Isabellky Travadon(fauňákům známé jméno). Jde o vynikající pracovní linii. (absolvovali Idi, i YQ).připojuji foto rodičů a pro srovnání i fotku typických “výstaváků”. Porovnání si jistě uděláte sami 😉

Obrázek Obrázek Obrázek

Věnujete se jen zimním musherským sportům? Nebo i třeba bikejöringu? Canicrossu, dogtrekkingu?

sutrik
sutrik (327 příspěvků) 06.12.2023, 16:03:15 xxx.xxx.12.148
Odpověď na příspěvek uživatele Lily z 06.12.2023, 15:57:55

Ta kapsa při sklonění hlavy bude asi u všeho, co není elastické. Včetně postrojů.

Hurttu máte model Extreme nebo Parku? I když mají střih velmi podobný, Extreme k tělu přiléhá lépe. Podle mě je to vrchním materiálem. Parka mi zase připadá o fousek vhodnější na hluboký hrudník. Non-stop je užší, souhlasím. Proto malé padne lépe než Parka. Je jí 14 měsíců, ale z oblečků už určitě nevyroste, i když snad o fousíček ještě zmohutní.

O víkendu dvě Hurtty vyperu a budou k prodeji, snad se u mě dlouho neohřejí.

sutrik
sutrik (327 příspěvků) 06.12.2023, 15:17:05 xxx.xxx.12.148
Odpověď na příspěvek uživatele Lily z 05.12.2023, 12:15:50

Dneska měla nový obleček teprve podruhé. Při teplotě kolem nuly při pohybu navolno se osvědčil. Působí míň teple než Extreme Warmer, není tak bachratý.  Ale pohybuje se v něm velmi ochotně. Víc se hýbe, to ale může být tím, že dnes bylo příjemně a sněhu ubývá. Netřásla se ani při čmuchacím zastavení.

Pokud se bude déle brodit hlubokým sněhem, je určitě reálné, že nějaký sníh dovnitř oblečku nahrne. A to do jakéhokoliv. Nevýhoda malých psů, jsou i při nízké vrstvě sněhu jak sněžný pluh. Zatím ale byla malá vždy suchá, protože hlubokému sněhu moc nefandí. Chvilku si pohrát, to jo. Chvilku. Stačí. A i v tomhle může být výhoda merina, kdyby obleček zevnitř navlhl.

Já jsem spokojená, zdá se, že jsem konečně našla to pravé do všech běžných zimních i podzimních teplot. Od Hurtty Extreme Warmer a podšitá pláštěnka, od Non-stopu Glacier 2 a wool Glacier. 

Do  ještě nižších teplot, hustého sněžení anebo pohybu jen na vodítku kolem nuly ponechám Extreme Warmer. Chtělo by to obleček střihem krku a kolem ocasu (včetně možnosti sepnutí pod ocasem) jako Hurtta EW, střihem na stehnech, materiálem a výběrem velikostí jako vlněný Non-stop 😂

Obrázek Obrázek
sutrik
sutrik (327 příspěvků) 05.12.2023, 09:46:02 xxx.xxx.161.25

Podle popisu mně to připadá spíš jako něco s kardiovaskulárním problémem. Jaká vyšetření jste nechali dělat?

sutrik
sutrik (327 příspěvků) 04.12.2023, 20:30:29 xxx.xxx.90.217
Odpověď na příspěvek uživatele janaa z 04.12.2023, 20:23:53

Já s Vámi souhlasím. Na druhou stranu - pokud by obutí bylo řešení, proč ne. Výsledkem by byli dva šťastní psi na procházkách i v zimě.

sutrik
sutrik (327 příspěvků) 04.12.2023, 20:26:59 xxx.xxx.90.217
Terven:

Tý jo, koukám, že co se týče psího outdoorovýho vybavení už za váma těžce zaostávám 🤣

Až vyzkoušíte ten Non stop s merino podšívkou, dejte vědět. Jj. Expedition parka je pro nás čajíček, to je tak na říjen 🤣. I když dneska jsem udělala pokus a dala jsem pod ní vestičku Back on track. Moc to nepomohlo, momentálně jí vadí sníh od nohou a to by vyřešily leda ponožky a boty (opice zakrejvající si oči)

Pardon - chtěla jsem citovat šutříka a nejde mi to změnit.

Obrázek

No jo. Z původně zamýšlených dvou zimních oblečků je jich více. Potíž Hurtty je v tom, že i v malých velikostech jsou velikosti po 5 cm. To je pro mrňata strašně velký skok. Zatímco pláštěnky a Extreme Warmer v 30 cm jde, Expedition Parka je příliš mohutná. To samé ta základní Bare verze. A v 25 cm by to bylo moc malé. Malá je prostě malá. Na spodní hranici pinče.

Potřebovala jsem něco teplotně mezi EW a Glacierem 2. Zdá se, že Non-stop wool bude to pravé. A malá v tom nevypadá jak medvěd, na rozdíl od Parky. 

Vážila jsem všechny oblečky ve stejném přepravním obalu. Všechny jsou velikosti 30 cm:

  • Extreme Warmer i s obalem pod 260 g
  • Parka pod 250 g
  • Glacier pod 150 g
  • Glacier Wool pod 190 g

Glaciery jsou ve velikosti 30 cm méně zateplené než velké modely. Hurtta je méně zateplená ještě u menších velikostí, u 30 cm je minimálně u Parky množství výplně na gram stejné jako u velkých velikostí. U EW nevím.

Tak budou dvě Hurtty na prodej (modrá Parka a oranžová Bare). EW nechám, ta sedí.

Lepší fotky vlněného Glacieru zatím nemám. Ta merino vlna zespodu je velmi příjemná na omak. Taky mám pár kousků pro sebe.

Obrázek Obrázek Obrázek
sutrik
sutrik (327 příspěvků) 03.12.2023, 15:23:40 xxx.xxx.90.217

U nás tak -4 stupně. Holky se vyblbly. Dopoledne jsme s kamarádkou chvilku cvičily v koňské hale, pak jsme je tam nechaly vyběhat. A odpoledne jsme je vzaly na krátký okruh. Silnice byla prohrnutá, druhá půlka byla vyšlapaná koni. A na statku to můry vzaly i do hlubokého.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
sutrik
sutrik (327 příspěvků) 02.12.2023, 19:56:02 xxx.xxx.90.217
Fikovnice:

Šutříku, zdravím srdečně…a já pořád přemýšlím, kdo je raploraptor…? 😄

To je ta plazička?? 😉


Ano. Spojení slov ratlík a raptor.

sutrik
sutrik (327 příspěvků) 02.12.2023, 18:14:05 xxx.xxx.90.217
Odpověď na příspěvek uživatele Vahine z 02.12.2023, 17:47:02

Jsem háklivá na příliš vytopené a nevětrané místnosti. A ráno se k tomu přidala dehydratace po noci. Plánovala jsem jen vyvenčit a ještě na chvilku zapadnout do postele. Tak jsem se ani nenapila. Neplánovaně jsem sáhla po lopatě. A po návratu do tepla se mi začala motat hlava. Sedla jsem si na zem, obvykle to stačí. Tentokrát ne. Mívám to zřídka a až do mdloby to šlo naposledy tak před 10 lety. Tenkrát jsem byla i u doktora, znovu se tam podívám. Aspoň zjistím, jak se změnila ordinace 😉

sutrik
sutrik (327 příspěvků) 02.12.2023, 17:43:29 xxx.xxx.90.217
orionka:

Já jen k lojovým koulím : přimlouvala bych se za odstranění silonové síťky. Píše se, že zraňuje ptákům ozobí. Píše se toho spousta, ale tomuhle bych věřila. Existují držáky, nebo se dá koule vyndat a namačkat do mrňavého květináče a pověsit dnem nahoru.


Četla jsem, že síťky mohou písklatům zlomit nohu. Že sice ptáci většinou ještě odletí, ale pak hynou. Byla u toho fotka tuším koňadry s nohou zamotanou v síti, visela na lojové kouli mrtvá.

sutrik
sutrik (327 příspěvků) 02.12.2023, 17:04:16 xxx.xxx.90.217

Mám Hurtty a Non-stop. Non-stop má nižší krk a menší cancoury vzadu, střihově vypadá líp. A díru na postroj i obojek. Na pinče je krk moc nízký, ale to i Hurtta Expedition Parka (model Extreme Warmer stejné velikosti padne pinčový lépe, i po dalších stránkách). 

Non-stop je super v tom, že je výrazně lehčí než Hurtta. Myslím, že pro ochlupené psy je teplotně dostačující od Non-stopu model Glacier 2. Na nízkopodlažní piraňu se slabou podsadou a pár drsnými chlupy navrchu stačí i při těhle teplotách. Na procházky do hodiny. Větší modely jsou více zateplené, větší psi navíc většinou snaží mráz lépe, mělo by to stačit i na déle. A je úžasně lehký. Stejnou zateplující hmotu mám i ve své bundě - stačí málo v nízké vrstvě, funguje i tak, i moje bunda je hodně lehká. A taky hodně drahá, stejně jako Glacier 2.

Jo, teď čekám na Non-stop s merino podšívkou. Plánuju využívat místo Parky od Hurtty, a tu prodat. Ale pro chlupatce by to bylo zbytečně teplé, možná tak na dlouhou tůru.

Jako štěněcí měl ratloraptor vestu od Trixie, viz fotka. V naší velikosti pod tisícovku. A překvapivě dobrá. Občas do suchých mrazů nebo při čekání mezi cvičením by úkol splnila na 100 %. Do hustého sněžení asi ne, ten zip na postroj by promokl. A sucháč na krku by se taky asi časem odporoučel.

Obrázek
sutrik
sutrik (327 příspěvků) 02.12.2023, 14:55:13 xxx.xxx.90.217

Ráno jsem v mrazu na návštěvě u mámy dělala cestičky, vpředu i na zahradě. Přechod zpátky do tepla byl asi až moc rychlý, protože jsem sebou sekla 😕 Asi je čas po letech navštívit obvoďáka.

Obrázek
sutrik
sutrik (327 příspěvků) 01.12.2023, 18:39:41 xxx.xxx.24.197

U ratloraptora jako krátkosrsťáka tohle nemusím řešit. Ale kdybych potřebovala zateplit nohy, stačily by prsty z pánských rukavic 😂 Díky za inspiraci.

Obrázek
sutrik
sutrik (327 příspěvků) 01.12.2023, 09:51:19 xxx.xxx.161.25
Daja:

Pláko jméno no jako pro mě hodně netypické Chalapeňo a říká se mu Chuli. neustále si říkám jeho jménem, ale já bych se přikláněla k jménu Black. Muj , že mu nechá Chuli.

Balu ano vím jak jsme na tom oba spíše tři. Potřebuji jít ven jak radí Pláka. Já jsem ten poslední človíček co něj sleduje, já jsem radikál, spíše jsem tvrdá a přímá.

Jo a chyba v psaní, já o tom vim, že chybují, proto málo sem píšu a timhle se zase stahují, děkuji.

Dája


Blacků je habaděj. Chuli se mi líbí. Pokud je výslovnost s “CH”. Na přivolání, oslovování to zní nezaměnitelně s jinými běžnými výrazy. A až bude zlobit, bude to Chuligán 🙂 

sutrik
sutrik (327 příspěvků) 29.11.2023, 16:26:39 xxx.xxx.24.197
keriton:

Potkáváme jednu takovou krysenku v hábitu a pes zatím odmítá uvěřit tomu, že jde o psa a nikoliv o lovnou zvěř 😀 

A tak nějak obecně musím přiznat, že dnes již vylovím ze skříně stopovačku a pacholek bude mít opakovací kurz o tom, že skutečně, dokonce i roztomilý pejsek, dokonce i ve sněhu, jednoduše bude poslouchat na první povel. 


Odpoledne jsme byly před statkem doběhnuty psem a dojety koněm. Lov se naštěstí nekonal 😁

Při koupi jsem přemýšlela, jestli vzít oranžový obleček. Chci, aby byla malá vidět. Jenže jsem si říkala, aby ji nezastřelil myslivec, že by si spletl malou s liškou…

Obrázek Obrázek