Aktuálně: 4 414 inzerátů179 846 diskuzních příspěvků17 825 uživatelů
sutrik
sutrik (338 příspěvků) 08.01.2024, 17:35:11 xxx.xxx.79.203

Princezna šla ven v -9 ochotně. Po silnici hnala, že jsem ji musela několikrát zastavovat, aby nebyla ode mě daleko. Na pocukrovanou pastvinu jsem ji musela přemlouvat, ale nakonec uznala, že vrstva sněhu není vysoká.  I tak měla nohy asi jak v mrazáku, když mrknu na fotku, kam těch pár centimetrů sněhu zasahuje. Dopoledne jsme šly i s piraňou cca 40 minut, odpoledne samy polovic, bo jsem spěchala.  Ale jsem i tak nadšená, že Bonnie šla i směrem od baráku ochotně. Potvrdilo mi to, že jí v zimě a chladu vadí hlavně mokro a bahno. O břečce ani nemluvě.

Obrázek
sutrik
sutrik (338 příspěvků) 07.01.2024, 15:12:14 xxx.xxx.87.197

Mrzne,  fičí. Bonnie říká, že chvilku to zvládne. Že prý je to lepší než mokro a bláto při teplotách těsně nad nulou. A na loukách se i proběhla. 

Když cesta vedla chvíli po nezamrzlém bahně pokrytém popraškem, tak se na mě podívala, jestli to myslím vážně. Zamručela něco o týrání princezen a bahnitou cestu oběhla oklikou. Šťastně jsme se o pár desítek metrů dál znovu setkaly. Když bláto nejde oběhnout nebo se jde vodou, tak vždycky zpomalí, směšně oddálí zadní nohy od sebe ("na buldočka") a vyšlapuje opatrně - hlavně se nenahodit! - dále.

Zato Lusy (chlupatá piraňa) je ve svém živlu. I když je taky bez podsady. 

Obrázek Obrázek Obrázek
sutrik
sutrik (338 příspěvků) 06.01.2024, 21:55:07 xxx.xxx.71.219
orionka:

Mě by zajímalo to “laso”. Na fotce to vypadá, že je na něm štěňátko uvázané 🙂

Lano slouží pro ohrazení cesty při pouštění koní z výběhu do boxů. Natáhne se přes cestu směrem ke mně (fotografovi). Koně přibíhají zprava, před provazem se stočí dovnitř do stáje. Zahnuli by i tak, je to jen psychická zábrana, kdyby je před stájí napadlo, že na konci cesty je pěkná a určitě sladká tráva.

Tady je fotka vchodu se stejným kocourem, hned vlevo je sloup s lanem.

Obrázek
sutrik
sutrik (338 příspěvků) 05.01.2024, 15:58:14 xxx.xxx.71.219
megi-the-pes:

Páni blbečci mohou podle zákona zastřelit cca psa společenského plemene. Vše ostatní si prostě označíme - do reflexních hadrů celého psa. Loveckého, ovčáckého,… střelit nesmí. 
No a toho maltézáčka oni netrefí, to spíše trefí kolegu, takže v pohodě.

A jak tohle je ve skutečnosti, víte někdo? Taky jsem si dřív myslela, že jde o rozdělení podle plemen. Např. že nesmí zastřelit německého ovčáka, irského setra atd. Ale prý je to podle pracovního zaměření. Že nesmí zastřelit psa při lovecké práci, přehánění ovcí atd. Dál jsem to nezkoumala, neměla jsem v tu dobu ještě žádného psa, nezajímala jsem se.

sutrik
sutrik (338 příspěvků) 03.01.2024, 16:43:08 xxx.xxx.161.25

Předkupní právo atd. jsou neplatné, pokud nebyly spojené se snížením kupní ceny.

Kupující může se zakoupeným majetkem (i  se psem) nakládat podle svého uvážení. Je to jeho majetek, není vázaný žádnou povinností vůči původnímu majiteli, i pokud je to ve smlouvě uvedené (není to platné). Nemusí původního majitele (chovatele) informovat o svých krocích, může množit bez uchovnění, může psa prodat někomu jinému bez informování chovatele, klidně i sníst… 

sutrik
sutrik (338 příspěvků) 26.12.2023, 20:15:53 xxx.xxx.6.212

U nás na vsi je klid. Všichni respektují, že tu jsou koně, ovce…  A pokud někdo má potřebu “zabouchat si”, jde dál za vesnici. Jsem vděčná za takové sousedy. Nutno říci, že je tu jen pár baráků. Ohňostroje slyším zdálky z jiných vesnic. Nic strašného nebo výrazně hlasitějšího než střelba myslivců, se kterou se tu setkáváme po velkou část roku. Nedá se to porovnat s městy, jak si to z minulosti pamatuju. Ratloraptor je zvyklý, že se občas během procházky ozve nečekaný výstřel od vedlejšího rybníku. Nebo že na vedlejší louce myslivec měsíc číhá na prasata a slyšíme střelbu i doma.

sutrik
sutrik (338 příspěvků) 25.12.2023, 20:06:59 xxx.xxx.3.113

Na vánoční svátky jezdím na dvě noci pryč. Polovenkovní kočky (přistěhovaly se ke mně dvě) zavírám do bytu. Dnes večer jsem přijela, otevřela byt a našla tam kočky tři 😂 Asi chyba v Matrixu. Vůbec jsem si nevšimla, že při zavírání k nám vběhla kočka sousedky - ta černá kočka z mých kočkopsích videí. Moje kočky se s ní nesnesou. Radši se nebudu sousedů ptát, co z bytu slyšeli… No, zjistila jsem, že ne všechny kočky automaticky s.ou do kočkolitu.

sutrik
sutrik (338 příspěvků) 25.12.2023, 19:55:23 xxx.xxx.3.113
acher:

Zajíc vidí lépe za soumraku než za světla.Zrovna nedávno říkal bratranec,že dělali večer sčítání zajíců.Mají dalekohledy s nočním viděním.

Tak to se nedivím, že zajíci vidí večer lépe. A fasují dalekohledy s nočním viděním hned, co vyběhnou z nory? Nebo až od určitého věku? 😉

sutrik
sutrik (338 příspěvků) 18.12.2023, 16:15:05 xxx.xxx.84.139

Nás “celorepublikové” výrazné oteplení minulo. I když podle jedné předpovědi mělo být u nás ještě ve tři odpoledne 7 stupňů, podle druhé dokonce 9 stupňů a CHMI.cz ukazuje teď o fousek dál 6 stupňů,  realita byla viz foto. Pošlete nám prosím trochu tepla. 

Obrázek
sutrik
sutrik (338 příspěvků) 17.12.2023, 18:32:30 xxx.xxx.161.25
Odpověď na příspěvek uživatele impact z 17.12.2023, 18:14:01

Foto 1, naštěstí nedopadla na hlavu. Už tak je určitě praštěná 🙂 Foto 3, jak se malá tiskne, šmudlinka.

sutrik
sutrik (338 příspěvků) 17.12.2023, 12:17:02 xxx.xxx.82.229
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 16.12.2023, 20:27:37

Děkuju, pochvala mě těší. Nová plazící videa nemám, snad na jaře budou. Včera si Bonnie hrála na surikatu. Tak pokud se to bude opakovat, snad se mi podaří natočit aspoň to.