Aktuálně: 4 319 inzerátů190 581 diskuzních příspěvků17 960 uživatelů
sutrik
sutrik (374 příspěvků) 11.12.2023, 09:32:32 xxx.xxx.68.223
Thielli:

Doporučuji porovnat si jejich složení (viz výstřižek) s informacemi z vláken o granulích, která zde již proběhla. Odpověď vám vypadne sama. 

Obrázek

To je podle složení docela dobrý krmení pro prasata.

sutrik
sutrik (374 příspěvků) 10.12.2023, 15:57:04 xxx.xxx.68.223

U nás není ani prohrnutá silnice. Teď je tam mokrý sníh a vyjeté koleje jsou plné rozčvachtaného sněhu. A kde výjimečně není v koleji břečka, je několik centimetrů vody. No prostě mladá prohlásila, že plavat při téhle teplotě nechce. 

Dopoledne to ještě ucházelo, ale princezna šla jen proto, že byla venku se psí kámoškou. Ťapala za námi s výrazem dámy, která se omylem ocitla na místě, kam ženy ze slušné rodiny za žádných okolností nechodí. Zatímco piraňa lítala mokrým sněhem a rochnila se. Ještě že je tu koňská hala. Na cvičení a vybouření.

sutrik
sutrik (374 příspěvků) 10.12.2023, 15:46:09 xxx.xxx.68.223
Doron:

Sardullah to udělala opravdu správně a nesobecky . Znám řadu lidí, kteří oddělují, protože by se přece žádného psa nemohli vzdát, a trpí tím všichni , doma má být místo bezpečí a ne věčné nervozity a strachu .

A velmi nesobecké taky bylo, že dala pryč ještě stěněcí  Jessinku, se kterou si byla bližší a byl to její osudový pes, a nechala si dospělou fenku, která by si jinde už asi hůř zvykala. 

Ráda bych řekla, že bych to udělala stejně, ale jistá si tím nejsem . Byla to asi velká láska, když Sardullah pořád ještě teskní ..

Mám teď tři psí kluky a nemohla bych říct, kterého mám radši, ale měla jsem i psi,  kteří mi úplně povahově nesedli a k těm jsem tak hluboký vztah neměla . Je to blbý to takhle napsat, ale je to tak  .


Přesně tak jsem to myslela. Spousta lidí by zůstala na “ale já CHCI oba”. A trpěli by všichni. Do doby, než by se stal průšvih.

sutrik
sutrik (374 příspěvků) 10.12.2023, 12:16:28 xxx.xxx.68.223
Sardullah:

Jo infotmace mám, ale i když jsem zvána a za jiných okolností bych i pozvání s radostí přijala, protože Jessinky nová rodina vlastní mimo jiné i koníky, tak já bych to nedala.

Už to budou skorem dva roky, co Jessinku nemám, ale není tejden, kdy bych po ní nebrečela a to i když vím, že je milována, spokojená a má se dobře….no a už zase řvu jak želva…


To, co jste udělala, je projev skutečné lásky ke zvířeti. Sice Vás neznám, ale za toto si Vás vážím. Sama nevím, jestli by u mě nepřevládla spíš sebeláska, jestli bych to dokázala.

sutrik
sutrik (374 příspěvků) 07.12.2023, 09:49:04 xxx.xxx.161.25
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 07.12.2023, 09:34:09

A divíte se? Víte, kolik oblečky pro psa stojí? To se pak musí šetřit na rohlíčcích. Vím to sama. Bonnie má oblečků hodně. Rohlíčky nebudou ☹️ 😀

sutrik
sutrik (374 příspěvků) 07.12.2023, 09:08:42 xxx.xxx.161.25
Zrzavci:

To je výceúčelový oděf - 2v1 doma v tom můžete lítat po kuchyni a pak to vezmete ven s čoklem a dáte do toho pičkůty.

Obrázek

Oceňuji i vanilkové rohlíčky na plechu!

sutrik
sutrik (374 příspěvků) 06.12.2023, 17:10:22 xxx.xxx.12.148
lupus4:

Tak sezóna nám huesky začíná, tréninkové podmínky nečekaně vynikající , tož si dovolím malé zastavení.

Syn kamaráda, který vyrůstal s námi jako helfr a pokračuje v tátovo šlépějích, si dovezl štěně - psa od nejlepší evropské musherky se SH - Isabellky Travadon(fauňákům známé jméno). Jde o vynikající pracovní linii. (absolvovali Idi, i YQ).připojuji foto rodičů a pro srovnání i fotku typických “výstaváků”. Porovnání si jistě uděláte sami 😉

Obrázek Obrázek Obrázek

Věnujete se jen zimním musherským sportům? Nebo i třeba bikejöringu? Canicrossu, dogtrekkingu?

sutrik
sutrik (374 příspěvků) 06.12.2023, 16:03:15 xxx.xxx.12.148
Odpověď na příspěvek uživatele Lily z 06.12.2023, 15:57:55

Ta kapsa při sklonění hlavy bude asi u všeho, co není elastické. Včetně postrojů.

Hurttu máte model Extreme nebo Parku? I když mají střih velmi podobný, Extreme k tělu přiléhá lépe. Podle mě je to vrchním materiálem. Parka mi zase připadá o fousek vhodnější na hluboký hrudník. Non-stop je užší, souhlasím. Proto malé padne lépe než Parka. Je jí 14 měsíců, ale z oblečků už určitě nevyroste, i když snad o fousíček ještě zmohutní.

O víkendu dvě Hurtty vyperu a budou k prodeji, snad se u mě dlouho neohřejí.

sutrik
sutrik (374 příspěvků) 06.12.2023, 15:17:05 xxx.xxx.12.148
Odpověď na příspěvek uživatele Lily z 05.12.2023, 12:15:50

Dneska měla nový obleček teprve podruhé. Při teplotě kolem nuly při pohybu navolno se osvědčil. Působí míň teple než Extreme Warmer, není tak bachratý.  Ale pohybuje se v něm velmi ochotně. Víc se hýbe, to ale může být tím, že dnes bylo příjemně a sněhu ubývá. Netřásla se ani při čmuchacím zastavení.

Pokud se bude déle brodit hlubokým sněhem, je určitě reálné, že nějaký sníh dovnitř oblečku nahrne. A to do jakéhokoliv. Nevýhoda malých psů, jsou i při nízké vrstvě sněhu jak sněžný pluh. Zatím ale byla malá vždy suchá, protože hlubokému sněhu moc nefandí. Chvilku si pohrát, to jo. Chvilku. Stačí. A i v tomhle může být výhoda merina, kdyby obleček zevnitř navlhl.

Já jsem spokojená, zdá se, že jsem konečně našla to pravé do všech běžných zimních i podzimních teplot. Od Hurtty Extreme Warmer a podšitá pláštěnka, od Non-stopu Glacier 2 a wool Glacier. 

Do  ještě nižších teplot, hustého sněžení anebo pohybu jen na vodítku kolem nuly ponechám Extreme Warmer. Chtělo by to obleček střihem krku a kolem ocasu (včetně možnosti sepnutí pod ocasem) jako Hurtta EW, střihem na stehnech, materiálem a výběrem velikostí jako vlněný Non-stop 😂

Obrázek Obrázek
sutrik
sutrik (374 příspěvků) 05.12.2023, 09:46:02 xxx.xxx.161.25

Podle popisu mně to připadá spíš jako něco s kardiovaskulárním problémem. Jaká vyšetření jste nechali dělat?

sutrik
sutrik (374 příspěvků) 04.12.2023, 20:30:29 xxx.xxx.90.217
Odpověď na příspěvek uživatele janaa z 04.12.2023, 20:23:53

Já s Vámi souhlasím. Na druhou stranu - pokud by obutí bylo řešení, proč ne. Výsledkem by byli dva šťastní psi na procházkách i v zimě.

sutrik
sutrik (374 příspěvků) 04.12.2023, 20:26:59 xxx.xxx.90.217
Terven:

Tý jo, koukám, že co se týče psího outdoorovýho vybavení už za váma těžce zaostávám 🤣

Až vyzkoušíte ten Non stop s merino podšívkou, dejte vědět. Jj. Expedition parka je pro nás čajíček, to je tak na říjen 🤣. I když dneska jsem udělala pokus a dala jsem pod ní vestičku Back on track. Moc to nepomohlo, momentálně jí vadí sníh od nohou a to by vyřešily leda ponožky a boty (opice zakrejvající si oči)

Pardon - chtěla jsem citovat šutříka a nejde mi to změnit.

Obrázek

No jo. Z původně zamýšlených dvou zimních oblečků je jich více. Potíž Hurtty je v tom, že i v malých velikostech jsou velikosti po 5 cm. To je pro mrňata strašně velký skok. Zatímco pláštěnky a Extreme Warmer v 30 cm jde, Expedition Parka je příliš mohutná. To samé ta základní Bare verze. A v 25 cm by to bylo moc malé. Malá je prostě malá. Na spodní hranici pinče.

Potřebovala jsem něco teplotně mezi EW a Glacierem 2. Zdá se, že Non-stop wool bude to pravé. A malá v tom nevypadá jak medvěd, na rozdíl od Parky. 

Vážila jsem všechny oblečky ve stejném přepravním obalu. Všechny jsou velikosti 30 cm:

  • Extreme Warmer i s obalem pod 260 g
  • Parka pod 250 g
  • Glacier pod 150 g
  • Glacier Wool pod 190 g

Glaciery jsou ve velikosti 30 cm méně zateplené než velké modely. Hurtta je méně zateplená ještě u menších velikostí, u 30 cm je minimálně u Parky množství výplně na gram stejné jako u velkých velikostí. U EW nevím.

Tak budou dvě Hurtty na prodej (modrá Parka a oranžová Bare). EW nechám, ta sedí.

Lepší fotky vlněného Glacieru zatím nemám. Ta merino vlna zespodu je velmi příjemná na omak. Taky mám pár kousků pro sebe.

Obrázek Obrázek Obrázek
sutrik
sutrik (374 příspěvků) 03.12.2023, 15:23:40 xxx.xxx.90.217

U nás tak -4 stupně. Holky se vyblbly. Dopoledne jsme s kamarádkou chvilku cvičily v koňské hale, pak jsme je tam nechaly vyběhat. A odpoledne jsme je vzaly na krátký okruh. Silnice byla prohrnutá, druhá půlka byla vyšlapaná koni. A na statku to můry vzaly i do hlubokého.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
sutrik
sutrik (374 příspěvků) 02.12.2023, 19:56:02 xxx.xxx.90.217
Fikovnice:

Šutříku, zdravím srdečně…a já pořád přemýšlím, kdo je raploraptor…? 😄

To je ta plazička?? 😉


Ano. Spojení slov ratlík a raptor.