Aktuálně: 4 717 inzerátů176 682 diskuzních příspěvků17 782 uživatelů
Ivus
Ivus (121 příspěvků) 27.11.2023, 14:35:59 xxx.xxx.113.99

Tak já se přidám - já mám borderku a drsného foxteriera. U módních plemen (jako bohužel boc) bych určitě volila psa s PP a navíc nějakou úspěšnou zavedenou chovku (co se týče pracovních vlastností) . Jinak si bohužel myslím, že ani samotný fakt, že pes má průkaz původu dnes u těchto plemen není zárukou vpodstate ničeho. 

U málopočetných plemen naopak vidím riziko v tom, že ta populace s PP je tak malá a prokrizena, že (alespoň z mých informací) riziko různých genetických problémů je v PP populaci minimálně stejné jako bPP. Ale například sehnat drsnosrsteho foxteriera bez PP je složitější než s PP. A člověk musí vědět, co hledá, a nevěřit každému. Naštěstí ještě nevyhynuli všichni staří myslivci. 

Ivus
Ivus (121 příspěvků) 24.11.2023, 17:34:34 xxx.xxx.113.99
Leithian:

Nezmlátili ho nikdy proboha. Ne za útěky a jestli zmlácení pro vás rovná se jedno švihnuti vodítkem prosim. Ukažte mi kde tam píše že ho po chycení zmydlili. 


Pár ukázek 😉 - řezali ho vodítkem, vařečkou, deštníkem, kabelkou… Ale souhlasím, že to nebylo žádné týrání, to ne, ale výchovné pro toho psa to pravděpodobně taky moc nebylo

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Ivus
Ivus (121 příspěvků) 24.11.2023, 13:58:47 xxx.xxx.113.99

Tak když už je to tady, tak já se zeptám - proč se vlastně odrohovávají?

Ve skanzenu v Rožnově bývá jeden pán, co vyrábí krásné věci z kravských rohů - knoflíky, spony do vlasů a tak… Ptala jsem se, kde je bere, ty rohy, a říkal, že bohužel už to vyrábí jen ze zásob, které má doma, že dřív rohy kupoval na jatkách, ale teď že prý už rohaté krávy moc nejsou 😔

My máme rohatou, krávu i tele, a lidi nám říkají, že to už se moc nevídá, každopádně já jsem za rohy ráda, aspoň jí máme na čem vodit. Bezrohé se vodí asi za řetěz okolo krku, ne? 

Ivus
Ivus (121 příspěvků) 23.11.2023, 21:47:27 xxx.xxx.113.99

Já jsem Robina četla až teď, po desetiletem soužití s foxterierem. Je to krásná, vtipná kniha o chytrým psu, svérázným, tvrdohlavym, typickým foxterierovi, pravděpodobně, každý majitel foxe, kdyby měl talent psát, by něco takového mohl napsat taky, jen z vlastních příhod 😂 Jen jsem si při čtení říkala, že si za to, jak zlé to s ním bylo, mohli sami. Robin neměl žádný vycvik, žádné pevné vedení, pokaždé, když zdrhnul nebo něco vyvedl, tak ho zmlátili a pak se divili, že se k nim pes nechce vracet a že utíká ještě víc… 

Mohlo by to taky sloužit jako návod jak nevychovávat psa. Ale i tak je za mě Robin super kniha. 

Ivus
Ivus (121 příspěvků) 23.11.2023, 19:11:17 xxx.xxx.113.99

https://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-12774651/Tintins-Snowy-risk-EXTINCTION-Wire-Fox-Terrier-declined-popularity-94-1947-just-281-puppies-registered-year.html

Https://amp.9news.com.au/article/5adcf768-f643-49c3-86bb-1cce7e39f862

V Británii letos zaregistrovali méně než 300 štěňátek drsnosrstých foxterierů, kennel club říká, že jim hrozí vyhynutí. V zemi jejich původu 😔 😬

Podobná čísla hlásí i Austrálie a když se podíváte na registrovaná štěňata v ČR, tak i u nás je válcuje hladký foxterier ☹️

Takže jsem se rozhodla vám všem tyto psy doporučit - jsou to krásní, chytří, aktivní, věrní a stále veselí psi, kteří se ničeho a nikoho nebojí, nikdy se neunaví a nikdy vás nepřestanou překvapovat. 

Obrázek
Ivus
Ivus (121 příspěvků) 23.11.2023, 13:21:39 xxx.xxx.113.99
ančovička:

Ivus,co jste to použili na ty všenky?..já jsem chtěla Ivomec,ale ten je na měsíc ol,tohle by mi vyhovovalo,kozy pořád dojí a všenky už se ukázaly..sice pořád kozy kartáčuji, ale to nestačí…mléko potřebuji pro děti,tak jeden den by byl super..😉 


Ančovičko, prý je účinná látka Eprinomectin a ten konkrétní náš lék byl Elivec. On to měl v takové velké nádobě, mě natáhnul jen těch 8ml do stříkačky, každé koze 4ml nakapat na hřbet. 

Ivus
Ivus (121 příspěvků) 21.11.2023, 16:28:41 xxx.xxx.113.99

Tak update - pomohlo to. Každá koza dostala 4ml na hřbet, jeden den jsme byli bez mlika, ale aspoň slepice budou mít tvaroh. A vsenky se hned ten den přestaly hýbat, jsou tam pořád, asi než to vypadá z toho kožichu, ale živé fakt už nejsou 👍 Každé dojení jim to prohrabu a vypráším je postupně ven. 

Ivus
Ivus (121 příspěvků) 18.11.2023, 16:03:11 xxx.xxx.113.99

U nás už dneska začala zima ❄ 

Štěně vidělo poprvé v životě sníh a dost se mu líbí. Tele ho vlastně taky dneska vidělo poprvé a to se na něj moc netvářilo. Kam zmizela ta tráva, že jo… 

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Ivus
Ivus (121 příspěvků) 16.11.2023, 17:43:21 xxx.xxx.113.99

Takhle u mě v náručí nám odešel minulý měsíc foxterier ☹️.

Ještě jsem se chtěla vrátit k těm porcelánovým soškám - já mám po babičce dvě nádherný. Vyškemrala jsem je na zbytku rodiny, nakonec, nikomu jinému z rodiny tolik neladí ke psům 😜

Obrázek
Ivus
Ivus (121 příspěvků) 15.11.2023, 18:07:53 xxx.xxx.113.99

Děkuji vám všem, tak nakonec říkal náš vet, že ten ivomec má 2 měsíce ochranou lhůtu na mléko, takže jedině jak píše Ančovička, až by byly zasusene. Ale slíbil mi nějaký ten “pour on”, asi jak radí bodlinka. Říkal, že tam je ochraná lhůta nula. Tak snad to pomůže, dám vědět, každopádně děkuji. 

Ivus
Ivus (121 příspěvků) 14.11.2023, 20:14:22 xxx.xxx.113.99

Dobrý den,  

máte někdo prosím zkušenosti, jak se zbavit všenek u koz? Minulý týden jsme byli u kozla a asi si je holky privezly 😟 Já jim vždycky po dojení vybírám kloše a klíšťata a vždycky měly takovou krásnou srst a včera koukám a tam takový malilinkaty broučci, až těsně u kůže a je jich tam dost hodně… A mají to obě. Je na to nějaký spot on nebo nějaký šampon…? Nebo jim musí vet píchnout něco? A co mlíko?

Děkuji moc. 

Ivus
Ivus (121 příspěvků) 05.11.2023, 14:12:06 xxx.xxx.113.99

Já bych taky spíš brala husy, ale asi záleží i co tam roste. Naše husy jsou dost vybíravé a chtějí prostě trávu, pampelišky milovaly, než je v širokém okolí úplně vyžraly, ale jinak prostě chtějí trávu. Žádné bylinky, keříčky… Nic takového, třeba kopretiny se ani nedotknou. 

Ovce nemám, ale kozy mi naopak preferují všelijaké bylinky, nálety a tak. 

Každopádně husy jsou schopne travnicek udržovat jak na golfovém hřišti, každé stéblo pěkně uždíbnou a trávu vůbec neničí, ale - pokud vám na začátku léta tráva přeroste, tak do dlouhé se jim nechce. Takže pokosit na seno a pak už to zase vypásají. 

Přes to bych doporučila husy.

Ivus
Ivus (121 příspěvků) 04.11.2023, 08:41:09 xxx.xxx.113.99

My jsme byli na výstavě drůbeže v Třinci a my jsme jim vůbec nerozuměli. Jako ani slovo. Chtěli jsme se jednoho chovatele zeptat na něco k husám a tak jsem se napřed slušně zeptala, jestli rozumí česky (jako ještě já s mojim stredoceskym přízvukem) 🤭 Můj chlap si totiž myslel, že to asi jsou chovatele z polska. No nebyli. Byli z Třince, ale dostala jsem takovýho zprďáka - že samozřejmě, že taky chodili do školy…

Pro vás, co jste s Prahy a Brna a kdoví odkud - my tady máme nějaký lokální nářečí (po naszymu) a to je úplný unikát, protože tomu se fakt porozumět nedá. To je prostě úplně jiný jazyk.

Ivus
Ivus (121 příspěvků) 30.10.2023, 10:29:58 xxx.xxx.113.99

U nás letos taky už přepeřují, kurník je plný peří a vajec většinou pomálu, ale já jsem ráda, aspoň budou mít nové pěkné peří a v zimě, až udeří mrazy, jim nebude chladno. 

Navíc mi začínají snášet letošní kuřata v druhém výběhu, tak vejce na jídlo jsou. Jó a to ještě dojídáme husí vejce, husa si to naštěstí rozmyslela a nezasedla, tak je postupně spolu se psama jíme.

Ivus
Ivus (121 příspěvků) 20.10.2023, 08:47:42 xxx.xxx.113.99

Já teda za tmy se psama do lesa nechodím, ale vzhledem k tomu, že vlastně v lese bydlíme…

Teď je říje jelenů, a prcek je slyší i když je doma, zpočátku jsem si myslela, že když za tmy, i v noci, chce ven, prostě běží ke dveřím, tak že jako potřebuje čůrat (tak to dělají oba naši dospelci). No ukázalo se, že nepotřebuje, že potřebuje vyhnat z naší lesní pastviny jeleny. Takže otevřu dveře a foxterier vyletí ohromnou rychlostí někam do borůvek a řve jako kdyby měl vyhnat tygra. 

Ale za tmy chodím dojit, s čelovkou. Psi se mnou až do kravína nechodí, neboť tam je elektricky ohradnik, a tak čekají na okraji zahrady a normálně jsem zjistila, že když na ně posvitim, tak borderce svítí oči zlatě a malému Foxterierovi modře. Vlastně i starému foxovi svítily zlatě, kocourovi taky zlatě, ale štěně je má fakt modrý. Proč?

Ivus
Ivus (121 příspěvků) 10.10.2023, 08:49:00 xxx.xxx.133.108

Nemyslím, že to je tak černobílé, jak se u nás říká. Oni tam ti Palestinci opravdu žili po generace a Izraelci se jim tam rozšířili před těmi 70-100 lety podobným způsobem, jako se teď šíří muslimové v Evropě. 

V určitém okamžiku už tam těch židovských přistěhovalců bylo tolik, že se na západě rozhodlo, že budou mít vlastní stát a ten se navíc různě pochybně rozšiřoval a zabíral těm původním obyvatelům víc a víc země. Pokud někdo říká, že Izrael je v právu, měl by se zamyslet, co bude říkat až muslimové vytvoří vlastní stát ve Francii, hlavní město chalifatu bude Paříž a Francouzům zůstane jen kus břehu u Atlantiku a podhůří Alp. 

Léta jsem žila v muslimské zemi a tam na ten konflikt panoval úplně jiný pohled než tady u nás, v obchodakach byly sbírky na humanitární pomoc okupované Palestině a tak… Třeba pro mě je nepochopitelné, že je v současnosti v Izraeli vezneno něco kolem 1000 Palestinců bez obvinění a bez soudu. To by v civilizovaných zemích být nemělo. 

Ale tím nechci obhajovat násilí a zabíjení ani z jedné strany. 

Ivus
Ivus (121 příspěvků) 07.10.2023, 20:22:07 xxx.xxx.113.99

Tohle je jeden z mých největších strachů - co bude s mojima psama až umřu… 

Tak jsem se taky zamyslela a jestli to dobře chápu, tak u dcery nemůže být, protože kočka. Jako majitel velkého zabijáka koček to chápu. Ale při představě, že by to byl některý z mých psů, tak bych radši, aby dcera zkusila na noc psa zavřít do kenelky a dát si ho třeba do ložnice. Možná by byl psík radši, že by věděl, že ho lidi neopustili. Koneckonců jedna majitelka už zmizela úplně, teď se páníček odstěhoval, co když se bojí, že ráno až se probudí, nebude ani dcera… Ale těžko říct, každý pes to má jinak. Moje bordera se v kenelce vždycky cítila dobře, chodila se tam schovávat i na cvičáku když se střílelo a to ona nerada. Ale jiný psi by možná byli víc ve stresu, že jsou zavření 🤔

Ivus
Ivus (121 příspěvků) 03.10.2023, 20:46:02 xxx.xxx.113.99

Takže naše holky jedí kremenace, babky, bílé hriby (praváky), suchohřiby, sinaly (kováře) a bedly. Nic jiného jsem nezkoušela. Dostávají je když je přinesu z lesa a nechtějí se mi zpracovávat (což je často, protože do lesa chodím se psama každý den a houby tam jsou taky každý den). Jó a křemenáče jim rostou na pastvine, takže ty si trhají samy. 

Na jaře jsme jim vařili lnene semínko se sušenými houbami - to nám poradili domorodci že prý jim to pomůže nejak po porodu s čištěním i s tvorbou mleka. Jinak teď na podzim dostávají syrové.

Obrázek Obrázek Obrázek