Aktuálně: 4 318 inzerátů190 578 diskuzních příspěvků17 960 uživatelů
Ivus
Ivus (138 příspěvků) 02.07.2024, 16:58:33 xxx.xxx.113.99

Jak jste to téma tady otevřeli, tak jsem si vzpomněla, jak mi nedali chrta, adoptaka, ex-závodníka. Resp.dali ráno a hned první den večer nám ho odebrali. Za to, že přeskočil plot. 

Já v té době měla borderku a chodila s ní na cvičák a jezdila na závody v poslušnosti… a bydlela u nás na sídlišti holčina, co měla greyhounda, jednoho svého a jednoho adoptaka v docasne péči a můj chlap se do toho psa zamiloval. Tak jsme o něj požádali, splnili co se dalo a před předáním té holčině utekl. 5 dní a nocí se hledal v kukuřičných polích (spousta lidí ho hledala) až nakonec chudák holčina dočaskářka usnula na polní cestě vedle kenelky s kusem salámu v ruce a když se probudila, byl pes vedle ní v kenelce. Druhý den nám ho ráno přivedla (já byla v práci takže tohle už vím jen z vyprávění), chrťák s borderkou byli v obýváku s otevrenymi dveřmi na zahrádku. Holčina se rozloučila a odešla a než se chlap vrátil od dveří do obýváku, chrt pravděpodobně viděl předchozí paničku odcházet a přeskočil drátěný plot a byl fuč. Ta chrtí organizace ihned ještě ten den řekla, že jsme se zbláznili, že máme nízký plot a neměly být otevřené dveře na zahradu a že jsme přece věděli, že to je útěkář a už nám ho nevrátili. Takže já jsem ho u nás doma vlastně ani neviděla. 

Ivus
Ivus (138 příspěvků) 01.07.2024, 09:46:27 xxx.xxx.113.99
»
Odpověď na příspěvek uživatele Aresa z 30.06.2024, 17:58:03

Jó ještě pokud to je váš první pejsek, tak bych se tolik netrápila literaturou, ale co se týče chovu (výživa a tak), tak nejlépe uděláte, když se pořádně pobavíte s chovatelem, od koho si budete brát štěně. Určitě vám rád poradí a v začátkách se ho můžete ptát na všechno. A ce se týče výchovy tak si určitě najděte nějaký cvičák u vás v okolí. Musím doporučit, určitě, nějakou školku pro štěňáka nebo něco takového. Tam vám ukáží začátky jak se psem pracovat, komunikovat, socializovat… většinou tam je víc psů a pejskařů tak se pejsek aspoň v bezpecnem prostředí otrká a navíc od cvicitelky se dozvíte věci lépe než z knihy nebo z internetu. 

Ivus
Ivus (138 příspěvků) 01.07.2024, 09:40:18 xxx.xxx.113.99
Aresa:

Líbí se mi retrívři (zlatý i labrador), ale jsem otevřená i jiným možnostem. Jen to musí být plemeno bez silného loveckého pudu, protože máme na část zahrady slepice a králíkárny. 


Areso, loveckého pudu se kvůli slepicím a králíkům nebojte. Já mám dva foxteriéry a k tomu husy s housaty, slepice, králíky, kozy, dvě kravky a telátko a na vlastní zvířata se naučí každý pes, i lovecký. A to malý housátka vypadají jako chodící pískací plyšáci, takže bych je lovila i sama. S loveckými psy spíš může být problém v lese, zdrhají za vysokou a srnčí… Ale na vlastní zvířata doma úplně bez problémů. 

Ale jinak vaši volbu schvaluji, retrívři jsou dobráci. 

Ivus
Ivus (138 příspěvků) 26.06.2024, 20:44:16 xxx.xxx.113.99
Zrzavci:

Já se omlouvám, že neodpovím, ba naopak se jako laik zeptám. Proč se musí odstavit? Když si ji i necháváte, to nejde to nechat jen tak? Děkuju. 


Předpokládám aby bylo mlíko nebo víc mlíka. Naše kůzlata byly schopný nám vysát úplně všechno. Anuška (tele) když se omylem dostala k mámě na druhou pastvinu, tak do sebe byla schopná nasoukat 7 litrů za odpoledne a já jsem šla dojit a přišla úplně s prázdnou. 

Ivus
Ivus (138 příspěvků) 23.06.2024, 18:03:08 xxx.xxx.113.99
»
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 23.06.2024, 16:00:12

Foxterier je roztomilej v Tintinovi. Našemu prvnímu foxikovi říkal můj indický šéf Tintin"s dog. Oni v Indii foxterieri taky nejsou, tam z něj byli všichni unešení. 

A pak je ještě ve tři muži ve člunu… 

Obrázek
Ivus
Ivus (138 příspěvků) 22.06.2024, 19:22:31 xxx.xxx.113.99
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fiona.Praha z 22.06.2024, 08:39:40

Vážně nic, jen že už nejsou v módě, podobně jako dalmatini, kteří frčeli po 101 dalmatinu a teď se vidaji málo…

My máme Dášenky dvě, dva kamarádi měli/mají taky (2 a 1) a musím říct, že kromě chovatelů (jeden z našich psů je z Jeseníků a druhá ze Šamorína) a těch dvou kámošů, jsem myslím nikoho s drsňákem nepotkala. 

Přitom to jsou malý, skladník, odolní psi, stále veselí, odvážní, neúnavní, chytří… Pro mě hezčí než Jack Russell (to je spíš takovej válec na krátkých nohách) a hezčí než hladký foxíci. Navíc nelínají… 

Obrázek
Ivus
Ivus (138 příspěvků) 21.06.2024, 12:51:15 xxx.xxx.113.99
Ivus:
Obrázek

Je to zrada 🙄. Teď jsem to přečetla a proč lidi nechtějí Dášenky jsem se nedozvěděla. ☹️

Asi to dám Dášenkám roztrhat 🤪

Ivus
Ivus (138 příspěvků) 13.06.2024, 12:53:05 xxx.xxx.113.99
»
Odpověď na příspěvek uživatele nojo z 12.06.2024, 15:33:29

My teda tvaroh děláme bez syridla. Jak kozi tak kravský. Prostě necháme zkysnout mléko a pak ho zahřejeme (buď málo na měkký nebo víc na tvrdý) a pak to necháme překapat a je to. 

Mleko na výrobu sýrů nepasterizujeme a kysanou smetanu do nich nepřidáváme. 

Ivus
Ivus (138 příspěvků) 07.06.2024, 20:42:14 xxx.xxx.113.99
»
Odpověď na příspěvek uživatele efe z 07.06.2024, 08:18:39

Já chovám králíky, takže kožek tu mám spoustu. Nevím odkud jste, ale zkusila bych se poptat někde kde mají králíky. Ty vysušené kožky se vykupují tuším asi za 15 Kč, takže vám určitě nějakou dají 😉

Ivus
Ivus (138 příspěvků) 06.06.2024, 20:23:55 xxx.xxx.113.99

Tenurri, já teda nejsem expert, ale moje štěňata ty prasečí ouška kousají a milujou je I před výměnou zubů (to se u mladšího štěňáka děje zrovna teď). Dessynku to strašně baví, i by jí to dlouho vydrželo, jenomže když to pak někam odloží, tak jí to Chapo sežere. Mají rádi i ty tyčinky z buvolí kůže, ale ne zas tolik jako ty uši, ale pravda, že jim to vydrží mnohem déle. A teď, asi 14 dní zpátky úplně propadli žvýkání sušených kralicich kožešin (z jedny strany kozesina, z druhé prostě sušená kůže). Musela jsem jim dát každému jeho vlastní a oni je různě přenáší, žužlají, občas se o ně přetahují. Je to super, protože to vypadá z jedné strany jak plyšák a když kus užužlají a sežerou, tak je to vpohodě… 

Ivus
Ivus (138 příspěvků) 04.06.2024, 09:30:52 xxx.xxx.113.99

Naši foxterieri to taky dělají/delali, všichni 3 co jsme měli. Po čase to vždycky zase vyhrabou a přinesou. Kdyz byl foxterier sám (s borderkou, ale ta se o to nezajimala), tak si to vždycky schoval a vyhrabal třeba po několika měsících. Bohužel to dělají i s hračkama 🙄 to přinesl úplně zetleleho gumoveho slona, který byl “ztracen” aspoň rok. Když pak byly foxterieri dva, tak jeden si něco zahrabe a druhej to najde a vyhrabe docela rychle, během pár dní. Někdy to třeba Chapo zahrabe a pak si to místo nenápadně hlídá, aby mu to Dessynka nevyhrabala a když se Dessy přiblíží moc blízko k té skrýši, tak jí “napadne”. 

Ivus
Ivus (138 příspěvků) 03.06.2024, 19:50:25 xxx.xxx.113.99

Je to úplná blbost. 

Schválně jsem to vyplnila a úplně nejhůř mi podle nich vyšlo jídlo. Na to, že v obchodu kupujeme pouze cukr, mě to dost pobavilo. Ptají se co jíme, ale už se neptají, co z toho chováme/pěstujeme… Já se těším až zavedou nějaký ty uhlíkový daně na maso a mlíko a vejce a budou lidi nutit jíst cvrčky 👍 Já jsem připravená, včera jsem přivezla novou kralíkárnu, narodil se býček… Dobrou chuť hmyzožroutská EU 🇪🇺 

Ivus
Ivus (138 příspěvků) 19.05.2024, 21:05:09 xxx.xxx.113.99

U nás loni 5l ze dvou koz dohromady denně, tj. 2.5l na kozu (první laktace). Včera jsme udali letošní kozlíky a dneska bylo poprvé letos všechno mléko pro nás a holky daly 8.3l (tj. více než 4l na kozu) 👏

Ivus
Ivus (138 příspěvků) 14.05.2024, 17:24:51 xxx.xxx.113.99
»
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 13.05.2024, 12:33:52

Mě se to stalo teď se štěnětem na lesní cestě, turistické značce. Prostě tam zničehonic projížděli offroad motorkáři, slyšeli jsme je, sešli na stranu, štěně přivolali k sobě a ten blbec u nás ještě přidal, takže štěně, kterymu jsem zrovna cpala do pusy piškůtek, se strašně leklo, piškot nechalo a začalo utíkat po cestě od nás. Hned za tím debilem jel druhej motorkář, taky fakt rychle, já jsem řvala pozóóór, štěně v panice uskocilo do křoví a ten blbec ani nepribrzdil… Nikomu se naštěstí nic nestalo a nejhůř naštvanej byl můj chlap, mimochodem taky motorkář a řekl, že příště jim neuhne a zůstane normálně uprostřed cesty. 

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Ivus
Ivus (138 příspěvků) 17.04.2024, 08:17:06 xxx.xxx.113.99
Anonymní:

Nepřijde mi to jako taková blbost. Ideální řešení pro majitele větších plemen k novostavbám kde zapadne tato bouda do celkového vzhledu víc než dřevěné boudy.


Tak ještě, aby dokázali vybrat správně plemeno, které bude ladit s barvou auta 👍

Ivus
Ivus (138 příspěvků) 16.04.2024, 20:50:14 xxx.xxx.113.99

U nás na cvičáku byl německý ovčák, který byl naučený vyhledávat cigára a bral celý krabičky z kapes lidem v hospodě a nosil je psovodovi 😀 Fakt, nekecám. 

Ivus
Ivus (138 příspěvků) 08.04.2024, 11:31:31 xxx.xxx.113.99

Moje fenka borderka se naučila mít ráda takový ty kenelky. Byly u nás na cvičáku jako odkladacky a ona neměla ráda střelbu a vždycky se do těch bedynek běžela schovat a fakt se tam cítila bezpečně. 

Pak jsme se stěhovali do zahraničí letadlem, tak jsme na cestu museli pořídit takovou tu plastovou kenelku a jak přišla kenelka domů, tak do ní začala sama zalézat. Ale pravda, že jsme jí tam nikdy nezavírali. No aspoň pak nebyla ve stresu při všech těch cestách letadlem, a že ta poslední trvala 24 hodin 😲 (Jakarta, mezipristani v Singapuru, Amsterdam, uletelo letadlo do Prahy kvůli zpoždění, další let do Prahy, takže fakt 24h). 

Podle mě se pes může naučit mít nějakou tu klícku rád, ale já mám radši když mám psy na gauči, když za mnou chodí všude, když vím, že když jsou doma sami tak můžou běhat a skákat a hrát si spolu…