Aktuálně: 4 956 inzerátů174 134 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů
Ivus
Ivus (121 příspěvků) 17.04.2024, 08:17:06 xxx.xxx.113.99
Anonymní:

Nepřijde mi to jako taková blbost. Ideální řešení pro majitele větších plemen k novostavbám kde zapadne tato bouda do celkového vzhledu víc než dřevěné boudy.


Tak ještě, aby dokázali vybrat správně plemeno, které bude ladit s barvou auta 👍

Ivus
Ivus (121 příspěvků) 16.04.2024, 20:50:14 xxx.xxx.113.99

U nás na cvičáku byl německý ovčák, který byl naučený vyhledávat cigára a bral celý krabičky z kapes lidem v hospodě a nosil je psovodovi 😀 Fakt, nekecám. 

Ivus
Ivus (121 příspěvků) 08.04.2024, 11:31:31 xxx.xxx.113.99

Moje fenka borderka se naučila mít ráda takový ty kenelky. Byly u nás na cvičáku jako odkladacky a ona neměla ráda střelbu a vždycky se do těch bedynek běžela schovat a fakt se tam cítila bezpečně. 

Pak jsme se stěhovali do zahraničí letadlem, tak jsme na cestu museli pořídit takovou tu plastovou kenelku a jak přišla kenelka domů, tak do ní začala sama zalézat. Ale pravda, že jsme jí tam nikdy nezavírali. No aspoň pak nebyla ve stresu při všech těch cestách letadlem, a že ta poslední trvala 24 hodin 😲 (Jakarta, mezipristani v Singapuru, Amsterdam, uletelo letadlo do Prahy kvůli zpoždění, další let do Prahy, takže fakt 24h). 

Podle mě se pes může naučit mít nějakou tu klícku rád, ale já mám radši když mám psy na gauči, když za mnou chodí všude, když vím, že když jsou doma sami tak můžou běhat a skákat a hrát si spolu…

Ivus
Ivus (121 příspěvků) 07.04.2024, 20:04:53 xxx.xxx.113.99

Megi, já jakožto obyvatel Slovenska, jenž zde nechodí k volbám, výsledek voleb hodnotím pozitivně právě kvůli Gerymu. Já myslím, že když má pan prezident rád psa/psy, tak nemůže být špatný člověk. A tudíž může být dobrým prezidentem. 

Ivus
Ivus (121 příspěvků) 04.04.2024, 19:24:53 xxx.xxx.113.99

U nás loni taky u jedné kozy pily kůzlata jen z jednoho struku. Asi týden. Libovala jsem si jak je to super, že nechávají jeden pro mě. No pak se to asi po týdnu naučili z obou a já byla zklamaná 🙂

Tak věřím, že to dobře dopadne i u vás 

Ivus
Ivus (121 příspěvků) 04.04.2024, 19:21:33 xxx.xxx.113.99

Já už mám kozy venku od minulého týdne. Trávy je tady v horách tak málo, že se určitě nepřežerou. Navíc mají venku i vevnitř seno, ať nemají hlad. Ale pasou se s chutí. 

Dneska byly venku výjimečně jen chvíli ráno, pak se šlo domů rodit a Sahara porodila Laciho a Tuciho (dva kozlíky). 

Ale pokud bude zítra hezky a všichni budou vypadat dobře, tak plánuji, že půjdou na louku zase už zítra. Aspoň na chvíli. 

Obrázek
Ivus
Ivus (121 příspěvků) 01.04.2024, 12:36:33 xxx.xxx.113.99

Já je chci taky 😕 Okno máme otevřené nonstop, ale nikdy tu žádná nebyla, možná jsme moc v horách (700m)… Ale much v chlévě v létě je spousta. 

Dají se vlaštovky nějak nalákat? 

Vím že u dědy (ve městě, na Plzeňsku) hnízdí skoro v každém okně v každém paneláku. Lidi si tam věší kdovíco, aby je odradili od hnízdění právě tam. Ale stejně jich tam je spousta. Tady u nás v Beskydech jsem jich viděla málo a přímo u nás ještě nebyly. Dokonce jsem si říkala, jestli se nedají nějak pochytat a převézt… 

Ivus
Ivus (121 příspěvků) 30.03.2024, 15:03:25 xxx.xxx.113.99
Xerxova:

mám pocit, že je více druhů písku a kamenů - a tudíž i rozdílné diety. 


Přesně, kámen by měl dát vet na rozbor a podle toho doporučit co přesně ve stravě změnit. 

U nás byly stejné příznaky a podezření na ty mocove kameny (fenka 12 let), vet pak našel krev v moci ale žádné kamínky, na sono se nakonec ukázalo, že fenka měla v mechyri nádor. Teď už ho má 2 roky venku a od té doby je zase dobrá. 

Ivus
Ivus (121 příspěvků) 29.03.2024, 08:28:18 xxx.xxx.113.99
hmn:

“Důležité je také uvažovat nad tím, co jsou granule vlastně zač a jaké volit a proč”

ano
a stejně tak se lze zamyslet i nad tím, co ke granulím přidávám
a taková rýže, vejce ale i tvaroh = fosfor
a to ke škodě může být výrazně…..


Hmn, můžete prosím pro mě zkusit vysvětlit, proč je pro psa špatný tvaroh a vejce? Nikdy jsem to neslyšela. Já tak krmím (kravský I kozí tvaroh) a chtěla bych vědět, proč myslíte, že to je špatně. 

Děkuji 

Ivus
Ivus (121 příspěvků) 20.03.2024, 09:53:11 xxx.xxx.113.99

Kurkuma pomáhá skoro na všechno - co se pohybu týče tak na artitidu, revma, proti zánětům, je to antioxidant, čistí krev, je dobrá na oči, zuby, zažívání… 

V Indii se tím léčí i zranění (anti bakteriální účinky). My to léta používáme na rány, především u psa ale i u nás. Prostě když přišel pokousanej, tak jsme mu to foukli do otevrene rány a nikdy pak neměl ani jizvy. A to chodil v Indii potrhanej od psů běžně a hodně. 

Údajně je v Indii v jednom kraji taková zvyklost, že si z náboženských důvodů lidi sami rozbijeji hlavy (něco bohyni Kálí) a pak si to taky léčí kurkumou. 

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Ivus
Ivus (121 příspěvků) 28.02.2024, 09:16:36 xxx.xxx.113.99

Náš starší foxterier se neměl rád se sousedovic psem. Žijeme na samotě na louce v horách, silnice k nám nevede, ploty nemáme. Soused bydlí asi 200m přes louku. Když se psi potkali, tak se prali. Ale sami si udělali hranici - kaštan uprostřed louky. Když šel soused k nám, jeho pes ho doprovázel právě ke kaštanu a dál nešel. Stejně tak naopak, když se šla naše fenka projít až nahoru, náš pes sám zůstal max u kaštanu a žádný konflikt nebyl. Pokud ale jeden pes překročil tuto hranici, tak ho druhý vyprovodil se zlou. 

Jó a taky když jsem žila v Dilí tak tam na ulicích jsou smečky toulavých psů. Pokud jde člověk sám, nevšímají si ho, ale pokud jdete se psem, jdou po vás. Velice rychle jsme vypozorovali, že celé to město je rozparcelované na úseky, které ovládají jednotlivé smečky. U našeho baráku byla smečka vedená krásným velkým kastrovaným psem. Ti na nás byli hodní, vždycky nás doprovázeli až na jeden roh ulice a dál už nikdy nešli, nenechali se nijak přemluvit. Na tom rohu začínalo území druhé smečky a tam to pro moje psy už bylo drsné… 

Ivus
Ivus (121 příspěvků) 27.02.2024, 09:06:13 xxx.xxx.113.99

Byla sama jen loni v zimě, od března, kdy se narodila Anuška, už jsou dvě. Teď už je Anuška velká jalovička a Klotýnka čeká další kraví mimčo, takže jsou dvě a v květnu budou 3. Ale necháme si jen 2 z nich. 

Na druhou stranu takhle se tady prostě krávy chovaly, nevím kolik lidí má doma chlév nebo stáj na víc než 3 zvířata.  S výjimkou teda těch, co žijí na statku. 

Jinak samozřejmě je máme přihlášené, a veterine (tady na slovensku) vadí, pokud pasete kozu na úvaze, ale pokud je (dokonce i koza) sama, tak jim to je úplně jedno. Osobně naše kráva, když byla sama, tak nijak netesknila. Kozy, když jedna nevidí a druhou, tak křičí, jako by je na nože brali, tam bych jednu samotnou určitě nenechala. Ale u té kravy to bylo v pohodě, prostě si víc navykla na nás. 

Ivus
Ivus (121 příspěvků) 27.02.2024, 08:53:48 xxx.xxx.113.99

Vracím diskusi zpět ke krmení psů. O víkendu si jedu pro štěňáka (2 měsíčního), ale zvyklého na granule (Royal Canin Puppy). My psům vaříme - máme vlastní maso, tvaroh, vejce… Od chovatele si přivezeme trochu těch granulek. Jak rychle máme prcka zkusit převést na “maso”? Třeba během týdne? Nebo myslíte, že bychom měli granule se skutečným jídlem kombinovat déle? 

Obrázek
Ivus
Ivus (121 příspěvků) 26.02.2024, 15:25:46 xxx.xxx.113.99

Máme jí přes zimu normálně v kamenném chlévě - otevřené okýnko, dřevěná podlaha. Nic speciálního. Jsme 700 m n.m. Na zimu jí naroste taková delší srst.

Ivus
Ivus (121 příspěvků) 16.02.2024, 19:43:01 xxx.xxx.113.99

Co říkáte na protesty zemědělců u nás i v Evropě? Myslíte, že u nás dokáží přimět vládu k nějakým smysluplným změnám? 

Ivus
Ivus (121 příspěvků) 15.02.2024, 16:42:15 xxx.xxx.113.99

U nás včera první jedno husí vejce. Dneska hnizdo obhlizela druhá husa, ale ta zatím nic nesnesla.