Aktuálně: 4 696 inzerátů176 844 diskuzních příspěvků17 786 uživatelů
Ivus
Ivus (121 příspěvků) 02.07.2023, 17:42:52 xxx.xxx.113.99

Děkuji vám všem za rady. Tak jsme ho dneska přivezli. 

Naštěstí to zatím vypadá, že si kluci padli do oka. Malej, možná proto, že vyrůstal s oběma rodiči, ihned pochopil, kdo je tady šéf, a velkej je pravděpodobně rád, že bude mít někoho mladšího na výchovu. Hned jak velkej malyho uviděl, začal vrtet ocáskem a malej si před ním pěkně poslušně lehnul a hotovo. Dokonce velkej nechal malymu kozí mlíko, borderce by ho nedal, to by bylo vrceni a štěkání. A borderka vypadá, že bude ráda, že pro zmenu začnu peskovat někoho jiného 😄 Když jsem teď v lese zkoušela učit prcka lehni, tak se tak moudře položila vedle a koukala, jako by říkala “nech si svoje piškoty, hlavně že už to nechceš po mně”. 

Malej zatím překvapivě starý vůbec neobtěžuje. Možná opravdu proto, že dostal dobrou výchovu od obou svých psích rodičů.

Obrázek
Ivus
Ivus (121 příspěvků) 02.07.2023, 07:39:42 xxx.xxx.113.99

Omlouvám se, oni už teď moc nebývají, fxd foxterier drsnosrstý (jako dasenka) a boc border kolie. 

Povahově jsou přesně jak podle standardu. Foxterier je drsňák a co může zabije, s výjimkou (a to jsem na nás pyšná) našich vlastních zvířat. Dokonce se naučil nehonit a nezabijet i malinkaty housatka. Ale kočky a cokoliv v lese je nepřítel číslo jedna. Se psama se obvykle pere 🙄 pokud psi neuznají, že on je šéf. Pokud to uznaji, tak si vystačí s občasným vrcenim. Ale jinak je to zlatíčko. A borderka pravý opak. Každému jinému psu ustoupí a pro člověka by se pretrhla a udělá, co mu na očích vidí… Oba psi (pes a fena) jsou 13-letí, takže už to nejsou takový ty úplně mladí magoři. I borderka už je klidnější, foxterier sice dělá, co může, ale srnku už taky nedohoni I když se pokaždé snaží 

Ivus
Ivus (121 příspěvků) 01.07.2023, 14:28:56 xxx.xxx.113.99
Odpověď na příspěvek uživatele zvedavec z 01.07.2023, 14:13:07

Tak na balkoně můžou hrabat v muškátech 😜

Ne, popravdě se mi to zdá taky trochu prastene, ale zase pokud přežijí v klecich ve velkochovu, tak ten balkon je podobný, a navíc tam mají aspoň sluníčko.

Ivus
Ivus (121 příspěvků) 29.06.2023, 15:15:19 xxx.xxx.113.99
kometa:

Vůbec se nevysmívám. Rozhodně jste začala lépe než ta studentka.

12 kg sena v pohodě i to jádro + siláž cca 15 - 20kg. Řepné řízky samozřejmě můžete, ale kdo by se s tím ve velkochovu patlal, že jo.

Voda - záleží na velikosti kyblíku. Když vycházím z toho, který má 10 litrů, je to málo. Spotřeba u téhle kravky začíná na 90 litrech. Spíš víc.


Teda když to čtu - 90l vody za den, tak si říkám, jak se mi vyplatilo přivést pitnou vodu z potůčku do vany 😎 

90l bych každý den na pastvinu fakt nosit nechtěla. 

A oni ti studenti nemají praxi? Jako kdyby viděla, že krávě donese jedno kilo sena a kráva to slupne na dvě kousnutí a kouká co dostane dál, tak přece takovou blbost nemůže vypustit, ne? 

Ivus
Ivus (121 příspěvků) 28.06.2023, 15:56:22 xxx.xxx.113.99

Jestli se mohu vrátit k původnímu dotazu...Mám borderku 13 let, taky chtěla vzdycky pást všechno možné. Ti psi jsou fakt chytrý a chtějí s vámi spolupracovat. Naučte jí pořádně povel lehni nebo zůstaň. U nás funguje zůstaň, pes nemusí lehat prostě zastaví na místě i kdyby kolem ní padaly z oblohy kočky. Musím podotknout, že výcvik takovéhle kraviny borderku baví. Začněte tak, že vám jde pes podle nohy a vy z ničeho nic dáte povel (zůstaň) a jdete dal. Pes musí zastavit a stát dokud se k ní nevratite. Pokud nezastaví tak znovu... Napřed se s ní klidně zastavte i vy a pak postupně zkuste odcházet dal a dál a prodlužuje dobu po kterou musí zůstat a než dáte odměnu. Až to bude umět, ucte zůstaň na dálku - pes někde na louce blbne a vy zarvete zůstaň a pes se musí zastavit. A když to zvládnete, máte po problému s auty. Jede auto, zakricite zůstaň a pes stojí dokud jí nepropustite. Věřte mi, jde to. Moje bordera se nikdy nenaučila chodit na vodíku bez tahání, takže chodí neustále na volno. Ale když jde po okraji silnice a slyší auto (z jakéhokoliv směru) tak sama od sebe zalehne a zvedne se az když auto přejede a já jí to povolim. Pro ni to je hra, baví jí lehnout když jede auto. Někdy lehne a já ani nevím proč a za chvíli se objeví auto které jsem ani sama neslyšela.... Když byla v pubertě tak taky za vším chtěla běhat, ale naučila se to takhle suprově a funguje to na 100%

Ivus
Ivus (121 příspěvků) 09.06.2023, 16:08:26 xxx.xxx.113.99

Dobrý den, šlo by nějak časově omezit platnost inzerátů? Jde mi o to, aby se nezobrazovaly nabídky třeba z roku 2017... Já bych to omezila třeba tak na max 2 měsíce a pokud někdo chce inzerovat déle tak ať si to nějak jednou za dva měsíce prodlouží. Děkuji 

Ivus
Ivus (121 příspěvků) 08.06.2023, 18:57:19 xxx.xxx.113.99

U nás byl včera poprvé letos na návštěvě jestřáb. Zrovna jsem byla doma, když jsem z okna zaslechla letecký poplach. Otevřu okno a pod svestkou na zemi držel jestřáb slepici. Tak jsem zařvala, pustil jí a ona honem běžela se schovat do výběhu s volierou. No tak jsem si řekla, že je čas je zavřít (do výběhu s volierou) ale nemohla jsem nikde nalézt kvočny s kuřaty. Ty teď bydlí jinde, mají povoleno chodit v "parádní" zahrádce, ale ta je bez voliery. Zatím se ze slepiciho výběhu stále ozyval letecky poplach, ale současně ještě nějaký jiný zvuk, který jsem ještě od nich nikdy neslyšela. Tak koukám, kdo to vydává a ona to byla Čokoláda (kvočna), ale bez kuřat. Sama se běžela schovat do výběhu k velkejm (s volierou) a z dálky pravděpodobně nabádala kuřata ať se ani nehnou a nedutaji. Nakonec se ukázalo, že obě kvočny běžely do "dospělého výběhu" a všechny malinkaty kuřátka byly schovaný pod větvema a pod keřem, vůbec se nehybali a nebyli vůbec vidět. 👍 Kdybych na ně skoro neslapla tak je hledám do dneška. Hlavně celý den pobíhají všude možně tak jsem vůbec netušila, že se dokážou takhle suprove schovat a že tu maminku opravdu poslouchají. 

Ivus
Ivus (121 příspěvků) 08.06.2023, 18:41:05 xxx.xxx.113.99

Jinak s vámi soucítím, tady u nás na Kysucích nechávají i ovčí kožky odvézt do kafilerky, protože se jim to prý nevyplatí nikam prodávat. Ostrihanou vlnou prý jenom zateplují ovčín... Na druhou stranu když chci koupit pravou vlněnou pletací přízi bez příměsí, tak se sem vozí z Bulharska. Jinak takové ty ponozkovky všechny dělají s akrylem... I když teď v zimě se mi podařilo sehnat vlněnou přízi na inzerát od někoho, jehož příbuzní chovají ovce a nechali si jí přímo někde strojově spřást z vlastní vlny, ale kde jim to udělali, netuším thinking

Ivus
Ivus (121 příspěvků) 07.06.2023, 20:49:04 xxx.xxx.113.99
Odpověď na příspěvek uživatele Arabel Mia z 07.06.2023, 20:27:27

Já mám české strakáče a jsem s nimi naprosto spokojená. Teď jsem byla u známého, co má takové ty obří králíky a pravda, že ti moji strakaci jsou fakt menší, ale nám na maso rozhodně stačí. A narozdíl právě od toho známého se mi bez problémů množí, jemu letos na jaře ani jedna samice neodvodila mladé (z různých důvodů), takže já bych je neměnila. Jsou krásní, bezproblemovi a chutni. 

Ivus
Ivus (121 příspěvků) 06.06.2023, 07:20:18 xxx.xxx.113.99
Odpověď na příspěvek uživatele zvedavec z 05.06.2023, 22:28:31

Já bych kvočnu z hnízda nesundávala. Nechte to na ní. Podle mě když to ponechate na ní, tak toho tolik nerozslape. Ona hlady neumře. 

Mě letos kvokaly dvě slepice a nechala jsem je zavřené v takovém malickem kurníčku, dala jsem jim tam zrní, vodu a vůbec si jich nevšímala dokud ta první nevylezla z hnizda i s kuřaty. Ta druhá pak byla trochu zmatená, jestli má chodit ven s tou první a jejími dětmi a nebo ještě sedět na svých, ale nakonec to pochopila a o týden později vyseděla svoje taky. 

Ivus
Ivus (121 příspěvků) 02.06.2023, 09:47:44 xxx.xxx.113.99
U nás sedí a seděly zatím úplně všechny husy, co máme (co jsme měli). A to nemáme češky, máme všechno ostatní (landesky, brojlerky, němky, křížence). Housata vodí spolu s husami i houseři. Letos nám jeden houser dokonce na housatech v noci sedí. Prostě je mámě přebere a stará se o ně sám
Ivus
Ivus (121 příspěvků) 02.06.2023, 09:43:50 xxx.xxx.113.99
Dobrý den, chci se zeptat kolik vám dojí kozy a na jakou laktaci? Naše holky teď na první laktaci dojí (dohromady dvě kozy) denně kolem 5l (včera 5.2). Tj. každá koza cca 2.5l denně. Doma pořád poslouchám jak dojí málo a jestli s nimi něco není... Krmíme ráno a večer při dojení každá hrneček ovsa, jinak v noci seno, přes den pastva. Kolik dojíte vy?
Obrázek