Aktuálně: 4 549 inzerátů178 341 diskuzních příspěvků17 808 uživatelů
balu
balu (1656 příspěvků) 26.06.2023, 13:13:10 xxx.xxx.72.176
---:

Tak koncem týdne už se asi dozvíme nový vzhled iFauny. Jak se těšíte? Co od toho očekáváte?


Nic neočekávám. Ifauna je pro mě mrtvá.

balu
balu (1656 příspěvků) 26.06.2023, 11:27:16 xxx.xxx.72.176
Odberryho:

Těch pár jednotlivců, co zachraňuje myšky, má na přemnožení rozhodně menší vliv než ti, co je tráví. Ti totiž zařídí, že uhynou dravci, kteří je pak pozřou. A dravci se nemnoží stejnou geometrickou řadou jako ty myši. 


Předem - nejsem odborník a neznám statistiky úhynů dravců po požití otráveného hlodavce. Pokud vím, v případě úhynů dravců po požití hlodavce bylo vždy zjištěno, že k otrávení byl použit karbofuran, který je ale u nás několik let zakázán. Tedy ne po použití běžného jedu - otráveného zrní - které je v běžné maloobchodní síti, a které používáme my. Čím se tráví hlodavci na polích nevím, ale nepředpokládám, že by bylo povoleno něco, co je tak nebezpečné pro dravce. 

Jak jinak, než otrávením, by se měly redukovat počty hlodavců? 

balu
balu (1656 příspěvků) 26.06.2023, 10:31:52 xxx.xxx.72.176
Arosek:

No, pokud se ty nase myse dokazou vratit, tak pred nima smekam. 11 km od baraku, v lese, uprostred niceho ... good luck :)

 

Jinak u nas hubi (nejen mysicky) cela smecka. Jak capnou mys, nema sanci. Mame to vyrovnany - ja zachranuju, oni likvidujou :)


Tak vy je vozíte 11 km, to jste předtím nepsala... ať se projedou, že... nechápu, fakt nechápu zachraňování myší, potkanů, slimáků, atd. Přemnožení nepřináší nic dobrého...

 

balu
balu (1656 příspěvků) 26.06.2023, 08:19:22 xxx.xxx.72.176
Sardullah:

Mě upozorňovala přímo deratizérka, že zvíře kočka..pes apod., které by chytilo a snědlo otrávenou myš, tak by mohl být problém. Taky jsem viděla myš po pozření této otrávené návnady, jak byla zpomalená a nebyl problém jí chytit. Teda alespoň u toho jedu, co používají oni.

Já teda pro jistotu myši netrávím, prostě nebudu riskovat, že to některý z mých psů sežere, navíc s tím mám i trochu osobní problém, zabít myš, takže zůstávám u svého způsobu odchytávání do sklopců a vypouštění myší dále od civilizace na louku....teď v létě je to paráda...chytnu ..vypustím. Horší je to v zimě, přeci nevyhodím myš na mráz, takže mám akvárium, kde odchycené myši skladuji a celou zimu se o ně starám a vypouštím až na jaře, když se udělá hezky.....je to teda pěknej vopruz, ale když ony jsou tak roztomiloučké a ty očíčkasleeping...


V mém světě je myš škůdce, takže trávíme. Tak, aby se k návnadě nedostal pes. 

Vy je odnesete na louku a ony se vrátí... z výletu... Rozmnoží se... A vy jim uděláte přes zimu luxusní život...

Tohle prostě nepochopím. Stejně jako jednu známou, která sbírá slimáky, odnáší je za zahradu k lesu a diví se, že jich má stále moc... Bodejť by neměla, když se vracejí...

Co je na tom, zabít myš, slimáka, potkana, krtka?

 

balu
balu (1656 příspěvků) 23.06.2023, 07:49:46 xxx.xxx.72.176
Zoja:

Dobrý den, potřebovala bych nějaké zkušenosti z praxe, zda je skutečně bezpečné hubit potkany jedem (granulky s antikolagulantem), když existuje šance, že by potkany, kteří jed již pozřeli, mohl zkonzumovat pes. Máme velké plemeno (bernský salašnický) a na 100% se nebude moci dostat přímo k nástraze (je to přes dva ploty, kam ho nikdy nepouštíme), ale nemůžeme zabránit tomu, aby nelovil již "otrávené potkany", kteří ještě nestihli pojít (chytí tak jednoho, dva týdně). Mohl by být antikolagulant v jejich těle pro něj nějak nebezpečný, nebo je již zmetabolizovaný a tak velkému psovi nemůže uškodit? Stalo se někomu z vás, že by bylo psovi zle, ikdyž se prokazatelně nemohl dostat k návnadě?Moc děkuji za odpověď!!!


Důležité je, jestli je jen uloví nebo i sežere. Jestli jen uloví, zabije, tak by to neměl být asi problém, ale pokud i sežere... Zkušenost nemám, ale vycházím z toho, kolik může potkan návnady sežrat a z rozdílu velikosti a hmotnosti potkana a BSP. 

Nám nějaký haj.. chtěl otrávit kavkazanku návnadou - do paštiky přimíchal jed, antikoagulant. Naštěstí toho sežrala jen část a tak ji zachránili. Ale měla tím nabouraná játra. Tehdy na to pár menších psů v okolí zemřelo... pachatele nikdy nechytli...

balu
balu (1656 příspěvků) 22.06.2023, 09:41:02 xxx.xxx.72.176
biaca:

Zatím všechno zvažuji - štěně neplánuji hned. Zaprvé v létě mám nejvíce práce (záskoky a sezóna) a i kdybych si ho brala do práce nebyl by to běžný režim. Navíc nyní mám mladšího kocoura v pubertě a zkouší své hranice nemyslím, že je vhodná doba do toho přinést štěně. 

Poptávala jsem jelikož, vím, že na určité štěně se nějakou dobu čeká - a nehledě na to, že je potřeba připravit podmínky. Kastraci, jestli ano nebo ne bych řešila po prozkoumání všech důsledků pro a proti. A vím, že existují hárací kalhoty i antikoncepce 


Ta kastrace je pro vás hodně důležitá, že? Docela nechápu - plánujete jednoho jedince, fenu, společenského plemena do bytu. To znamená, že bez vašeho dozoru by fena vůbec venku neměl být, a doma ji nikdo nakrýt nemůže. Tak je jednoduché nežádoucímu nakrytí zabránit. Ale natrápí vás spíš možný nepořádek při hárání? Krev po bytě? Zmiňujete hárací kalhotky sice zároveň s antikoncepcí, ale ty kalhotky psu, který bude chtít fenu nakrýt a ta bude svolná, krytí neznemožní, jen znesnadní, než je z feny strhá. 

Pozor si dejte na veta, se kterým budete vhodnost kastrace konzultovat. Jsou tací, kteří kastraci doporučí bez ohledu na věk feny, tedy i před prvním háráním. Hlavní pro ně je, že jim za to zaplatíte. Jestli je to pro dobré pro fenu, vůbec neřeší. 

balu
balu (1656 příspěvků) 22.06.2023, 07:54:24 xxx.xxx.72.176
Odpověď na příspěvek uživatele biaca z 22.06.2023, 07:42:54

Nezlobte se na mě, ale vy jste vůbec nepochopila, co vám zde diskutující sdělují. Pes i fena mohou prožít život nekastrovaní aniž by museli plodit potomky. Od toho jste vy, abyste svou fenu při hárání pohlídala, aby ji nějaký pes nenakryl, a svého psa, aby nenakryl cizí hárající fenu. A opravdu kvůli tomu není nutná kastrace. Prosím, přečtěte si o rozmnožování psů, o jejich výchově a vůbec o soužití se psem obecně. Protože mám pocit, že máte pohled zkreslený životem s kočkami, kde to chodí jinak. Nejsem kočkař, takže jen tuším jak. 

balu
balu (1656 příspěvků) 22.06.2023, 07:02:55 xxx.xxx.72.176

Degradace psa na hračku brzkým kastrováním, než psi a feny plně dospějí, by mělo být trestné jak pro majitele, tak pro veterináře. 

A to říkám, i když nejsem fanatický odpůrce kastrací. Měla jsem kastrovanou fenu, ale zákrok byl proveden až když jí bylo 2,5. 

Ale kastrovat štěně před prvním háráním, i po něm, dokud nedospěje, je prasárna.

balu
balu (1656 příspěvků) 16.06.2023, 13:03:27 xxx.xxx.72.176
PumaCZ:

Ahoj, 

rada bych vas poprosila o radu s vyberem velikosti loveckych holin, u kterych se nemohu za boha rozhodnout, zda vzit o cislo vetsi ci mensi.

Vybrala jsem si opet znacku Viking, se kterou jsem velmi spokojena. Mam od nich uz zimni neoprenove boty velikosti 40, ktere jsou mi az moc velke. Pokud v nich mam normalni a jen jedny ponozky, noha mi v nich nejen klokta, ale posunuje se i dopredu a dozadu, a to docela dost. Od jara do podzimu vsak nosim dvoje termoponozky (proto jsem si vybrala vetsi velikost) a pak mi noha klokta podstatne mene, ale klokta furt. Mam v nich nachozeno kolem 2k km a miluju je. Nikdy me z nich nebolela noha apod.  Jelikoz mi vyse zminene boty prokousnul souseduv pes, kdyz jsem pred nim branila Hachiho, rozhodla jsem se poridit si "letni" par. Objednala jsem si boty ve velikosti 39 (moje standardni velikost), ktere mi stale prisly velke (noha mi v nich stale klokta do stran i dopredu dozadu), proto jsem objednala na vyzkouseni jeste velikost 38. Tam mi noha sedi perfektne,

ALE! Prsty se mi pri chuzi tak nejak dotykaji predni steny boty, ackoli mi vylozene male neprijdou. Jinak mi v nich noha sedi absolutne perfektne. Chodim v nich po baraku (coz se ale s prochazkou venku v terenu a pri tahani na voditku psem samozrejme srovnat neda), ale krome toho, ze to citim, mi to vylozene nevadi, neobtezuje, neboli.  A ja mam ted dilema, zda risknout mensi velikost, nebo si radeji nechat ty vetsi, lec mi v nich noha trochu klokta, coz mi vlastne pri chuzi u tech zimnich bot nikdy vylozene nevadilo. Logicky bych zvolila tu 39ku, ale u tech 38cek se mi libi, ze mi noha nikam nejezdi. Jen dodam, ze jsou to boty drahe, takze pokud se rozhodnu pro mensi a budou me z nich bolet prsty a slejzat nehty na nohou, tak budu dost naprdnuta :D A ted babo rad :D  Diky moc za nazory a prejeme s Hachim hezky vikend! :) 

P.S. Jeden roztomilej pes jako projev diku za pomoc :D 

    Obrázek

Nechala bych si 39 a dala do nich vložku. jestliže prsty narážíte, byť vás to teď neobtěžuje, tak při delší chůzi terénem by to mohlo být dost nepříjemné. 

balu
balu (1656 příspěvků) 15.06.2023, 10:03:11 xxx.xxx.72.176
Buggyra:

Novinky, iDnes a Seznam vůbec neotvírám, nečtu, pokud občas na diskusi nedá někdo odkaz na článek, který mě přímo zajímá, a pokud je to něco pro mě zásadního, ještě si to křižmo ověřuji. Těmhle plátkům nevěřím ani (a především!) nadpis.


A kterým věříte?