Aktuálně: 4 548 inzerátů178 356 diskuzních příspěvků17 808 uživatelů
balu
balu (1656 příspěvků) 15.06.2023, 09:38:08 xxx.xxx.72.176

Každý majitel psa má názor na hlídání jiný... A záleží, a dost podstatně, na plemeni. U nás pes hlídá celý oplocený pozemek, plochu, na které se ve dne v noci pohybuje a jehož součástí je domek. Bylo to tak zcela přirozené pro kavkazanky, pro první chodku i teď pro druhou chodku. Kavkazanky a první chodka nechtěly ani v zimě v noci (ani přes den) spát uvnitř, raději spaly na kryté verandě u dveří, do boudy nevlezly nikdy. Až na stáří se nechaly přemluvit, aby spaly v teple. Současná chodka byla na začátku zimy štěně, takže ji mamka nutila spát uvnitř, naučila se to, ale na jaře, hned jak byly noční teploty nad nulou či kolem nuly, už dovnitř nechtěla a spala stejně jak předchozí feny na verandě u dveří. Teď, jak je teplo, spí kde se jí líbí - na trávníku, pod smrky,... V noci aktivně hlídá, je na ní vidět, jak je ve svém živlu, že ji baví mít vše pod kontrolou. Nevyštěkává zbytečně. 

balu
balu (1656 příspěvků) 14.06.2023, 20:00:23 xxx.xxx.72.176
chvd:

Aha, takze vlastne, az se proberete z bezvedomi, svobodne se rozhodnete, jestli jste ten sex mela dobrovolne ci nedobrovolne. Pokud nedobrovolne, vyberete nekoho, kdo ten sex vykonal a celou tu hruzu oznamite. No jo, ale co kdyz to byl treba pes, jak to poznat?


Ne, pokud bych byla v bezvědomí, tak bych nemohla souhlasit s pohlavním stykem, tedy ten byl nedobrovolný. 

Se psem? Jste nechutný. Tímto jste přesvědčil, že s vámi nemám o čem diskutovat.

balu
balu (1656 příspěvků) 14.06.2023, 18:05:34 xxx.xxx.27.68
keriton:

V obou případech jde o to, zda je pes naučenej a schopnej zůstat zavřenej v omezeným prostoru bez nežádoucího chování. Jestli ví, že má prostě spát. Pokud to neví v kotci, pravděpodobně to nebude vědět ani v kleci.

Klece se nějaké prodávají anebo si to člověk může nechat vyrobit na zakázku, takže velikost může být různá.


NO v noci v kotci spát? Ani naše chodka v noci venku nespí. Hlídá. Doma spí,  tedy spala v zimě, protože jí nic jiného nezbývalo. Rozhodně ne zavřená v kleci! Z toho by se zbláznila. Ale my bychom ji to nikdy neudělali. 

Nemůžu pochopit, že zrovna vy považujete pobyt psa v kleci za něco normálního. Omezení pohybu na delší dobu a tou noc je, na to, že se pes může postavit a maximálně otočit, považuji za týrání. 

Klec pro NO by musela být velikosti kuchyně,  např., což je snad uznáte, dost nereálné. 

balu
balu (1656 příspěvků) 14.06.2023, 14:41:53 xxx.xxx.72.176
keriton:

Mezi prostornou klecí a prostorným kotcem nevidím zas až takový rozdíl.


To snad ne! Kotec 3 x 3 m (a to není nic moc), myslíte, že je k němu nějaká adekvátní klec? Pro NO???

balu
balu (1656 příspěvků) 14.06.2023, 13:13:02 xxx.xxx.72.176
Zrzavci:

aha, já myslela, že nějaký základ o tom víte. 

No já nejsem typ, co vidí nebezpečí za každým rohem, ale prostě jsou věci, kdy musím použít rozum, když to přenesu na ten přechod o kterém psala orionka, tak to je jako jít přes státovku se zavázanejma očima. Jako jo, může mi to vyjít a nic nepojede, ale když to tam posmaží někdo v bavoráku stovkou, tak prt a je po mě.  Znovu - neříkám, že si za to oběti mohou sami, ale nejde mi to pochopit. Je možný, že bych ale zase já neviděla nebezpečí v jiným místě. 


Kdepak, ani to moc nesleduji.

balu
balu (1656 příspěvků) 14.06.2023, 13:05:06 xxx.xxx.72.176
keriton:

Jejda a proč bez klece? Jaký je rozdíl kotec/klec?


To se ptáte vážně?  Nevnímáte velikostní rozdíl mezi kotcem a klecí a tudíž brutální omezení možnosti pohybu? Do klece bych psa nikdy nezavřela, do kotce - velkého - se sebezapřením, a jen když by nebylo možné jiné řešení. 

balu
balu (1656 příspěvků) 14.06.2023, 12:57:43 xxx.xxx.72.176
Zrzavci:

Ještě k tomu Ferimu - já o tom opravdu nic nevím, jen jak tu psala Balu, že to bylo jeden na jednoho někde v hotelovým pokoji...........to ale přijde dospělý ženský normální jít s neznámým chlapem na pokoj, bez toho, abych zauvažovala, že to může vzít sakra blbej švuňk- pokud s tím co může nastat nesouhlasím teda . Kde je nějaká brzda? Já ty ženy-pokud se to opravdu stalo - neobviňuju, že si za to můžou sami, to vůbec, ale naprosto to nechápu. Nejde mi to pochopit, jak ty ženy uvažují. Tohle je přece něco jinýho, než autoria v blízkosti, která zneužije svýho vlivu a kterýmu se špatně člověk může stavět. 


To jsem psala obecně. Ferimu jsem k tomu nesvítila. A stejně jako vy ty ženy nechápu. 

balu
balu (1656 příspěvků) 14.06.2023, 11:21:44 xxx.xxx.72.176
Zrzavci:

No jasně, že znásilnění a nechutný, to je bez debaty, ale jak může člověk v bezvědomí vědět, kdo byl ten, který ho znásilnil?


To je pravda, ale pokud je v bytě, na hotelu, žena s jední mužem, tak je to nasnadě. Jinak je to otázka dokazování a policejního vyšetřování. 

balu
balu (1656 příspěvků) 14.06.2023, 11:06:27 xxx.xxx.72.176

Když budete v bezvědomí a někdo na vás vykoná soulož, bude to sex s vaším souhlasem nebo to bude znásilnění? Pro mě znásilnění. A že jste měla sex, to snad na svém těle poznáte, když přijdete k sobě, ne...

balu
balu (1656 příspěvků) 14.06.2023, 09:24:39 xxx.xxx.72.176
Anonymní:

Až na zbytečně overreacted výrazy má bodlinka pravdu a podivuji se té trpělivosti. Když si to přečtu vcelku, čumím na to jak tele na vrata. Říkám si - co to je?! V čem je problém, na co sto tisíc písmen o litování se? Zvíře ztratilo 40 % váhy, pije bazén denně, jde se na veterinu. Tečka. Pytel (prodává se speciální pro kočky), rukavice, odběr, domů. Návštěvy doma jsou drahé, naučte se kočku držet nebo někoho přemluvte. Koruny? Srovnám si priority. Nemám nic, co nepotřebuji, neživím tři auta, nejezdím na deset dovolených ročně. Stále nevyjdu? Od toho jsou soc. dávky. 

Kdokoli, kdo má všech pět pohromadě, si přečte, jak taková jednoduchá věc jako odběr krve trvá tak dlouho, dojde ke stejnému závěru. To zvíře trpí, ve skutečnosti nehorázně hladoví, a dokud nedostane najíst jiným způsobem; léčbou, bude trpět dál, až zahyne, ale to víte, protože jste lékařka a tyto informace vůbec hledat nemusíte. Tak se to má. Nebýt to fikovnice, tak zadavatele sjedete stopadesátkou. Vážně, jste upřímní? Zvíře hladoví, bez léčby umře. Co jste řekli lesnížínce, chudáčku, to je mi líto, že tak trpíš? A to zvíře je jako kde?!

Vy se chcete prostě jen vypsat a mít soc. kontakt, to je celé. To je ok. Pokud v tom nejede zvíře. Vypište si sbírku na Doniu. Dělejte něco.  Přemítáním na diskuzním fóru nevyřešíte nic. 


Nemáte odvahu to napsat pod svým nickem? 

balu
balu (1656 příspěvků) 13.06.2023, 15:05:06 xxx.xxx.72.176
orionka:

My přece víme, kde se to stalo, jak to tam vypadá a taky víme, 

Jak to tam tedy vypadá? Je Bystrc Romská čtvrť, jak zmiňovala S.


Není to cikánská čtvrť. Ale Sarah nepsala o Bystrci, ale o oblasti ulic Cejl, Bratislavská a spol. 

V tomto případě je to fuk. Stalo se to cestou na ohňostroj, kam se sjížděli lidé z celého Brna a okolí. 

balu
balu (1656 příspěvků) 13.06.2023, 14:56:52 xxx.xxx.72.176
orionka:

@Fíkovnice : Proč si myslím, že bude hůř? Právě proto, že Romská komunita taky nemá k násilí daleko. A tak se tam ty dvě ( mentálně podobné ? ) komunity budou bít. A vy dávejte pozor

( vy Brňáci ), abyste se k něčemu nepřimotali !

Jen dovětek : Zdá se vám normální, jít se dívat na ohňostroj s nožem, kterým lze vraždit ?


S každým nožem lze vraždit, i s rybičkou. Já třeba  nosím v kabelce nůž vždycky. Většinou zavírací. Ne prvoplánově na obranu, ale kdyby bylo potřeba, tak ho (velice doufám, že to zvládnu) použiji. 

Takže ano, zdá se mi normální jít na ohňostroj s nožem. Šla bych taky, měla bych ho v kabelce. Naopak mi nepřijde normální obtěžovat spolucestující v šalině hlasitou hudbou, ani hlasitým hovorem a vůbec svým chováním.

Abychom se k něčemu nepřimotali - bohužel i to je možné, budeme se snažit být opatrní.

balu
balu (1656 příspěvků) 13.06.2023, 14:31:23 xxx.xxx.72.176
Fikovnice:

Ano, já s Vámi naprosto souhlasím. Já tím jen chtěla ilustrovat, že tohoto etnika se bojí téměř každý. V diskuzích se psalo, že UA mají jinou mentalitu než třeba my nebo Němci. Nevím, a nechci usuzovat z jednoho případu, byť tedy skončil zabitím/vraždou. Ale vím, že já konkrétně bych se bála Romy okřiknout kvůli muzice, byť by mi vadila sebevíc.


Ano, to máte pravdu. Je to hrozné, bojíme se jich. Nejen proto, že útočí v tlupách v duchu hesla - "tobě je třicet nás je třicet" , ale i proto, že jsou díky různým neziskovkovým křiklounům nedotknutelní. A ohradí-li se bílý člověk, je hned onálepkován jako rasista. 

Mně je celkem jedno, jestli se spolu budou tesat Ukrajinci s cikány, vlastně to bude celkem zajímavé - dvě protežované skupiny...

balu
balu (1656 příspěvků) 13.06.2023, 14:25:57 xxx.xxx.72.176
orionka:

To nebylo v žádné "jejich čtvrti", to bylo ( aspoň podle medií jsem to tak pochopila ) na zastávce MHD cestou na přehradu na ohňostroj. Všude policejní posily a dost lidí. Proto útočníka taky během 5 minut  (asi - já jim to neměřila ) měli. Bystrc se to tam jmenuje? To snad není cikánská čtvrť. Ale brňák nejsem.

Poslední vražda, kterou v Brně pamatuju, byla na Lesné. A mám pocit ( velmi nejasný ), že vraždil cizinec - rozhodně ne UA ! Je to už hodně let ( 25?).


My přece víme, kde se to stalo, jak to tam vypadá a taky víme, jak se cikáni chovají v MHD. 

balu
balu (1656 příspěvků) 13.06.2023, 14:08:29 xxx.xxx.72.176
Fikovnice:

Bohužel, píšeš naprostou pravdu. Myslím, že i řidiči MHD se jich bojí a nechají je dělat, co se jim zachce, včetně té muziky na 120 dB...


Co mají řidiči MHD dělat? Jsou sami, nemají zbraň, nemají bojový výcvik, nejsou to jen mladí chlapi jak hora, ale i starší, a je mezi nimi čím dál víc žen ... Mohou jen zavolat policii. Než přijede, šalina (bus, trajf) stojí a ti vevnitř se umlátí, třeba. Vykázet hlučnou skupinu je takřka nemožné. A ti cestující, kteří by měli fyzický fond na to, aby řidiči pomohli, se raději dívají jinam a do ničeho se nepletou. Je to pochopitelné, nikdo nechce zažít cikánskou férovku.

balu
balu (1656 příspěvků) 13.06.2023, 13:59:57 xxx.xxx.72.176

Fíkovnice, čtu to všechno až teď, po vašem upozornění. Je mi moc líto, co Fida potkalo. Ale už aspoň víte co mu je. Ono si to sedne a třeba ho budete brát s sebou do toho penzionku... Nebo by to nezvládl? Držím palce, ať je mu čím dál líp a vám taky. 

balu
balu (1656 příspěvků) 13.06.2023, 13:33:37 xxx.xxx.72.176
Anonymní:

Provokace. Jakékoliv, neomlouvají k napadení nožem. Nadávky. pošťuchování, ok. Ale napadení nožem do zad?


Byl/byla jste u toho? Víte jak se to stalo? Víte, co tomu předcházelo? Kdo opravdu zaútočil první a čím? Kolik bylo účastníků potyčky na každé straně?

balu
balu (1656 příspěvků) 12.06.2023, 12:16:49 xxx.xxx.72.176
bambule:

https://www.ifauna.cz/psi/clanky/r/detail/8383/epilepsie-u-psu/

 

Doufám, že to půjde otevřít.


Díky za odkaz. S epilepsií jsem se setkala u choďáků, na fb bylo dost otřesné video malého štěněte v záchvatu... Jsem zvědavá, jestli a jak to bude klub řešit, protože si myslím, že by se na zvířatech s epi nemělo chovat. Ale je otázkou, co sourozenci jedince s epi - taky vyřadit z chovu? Zúží se tím chovná základna...