Aktuálně: 4 702 inzerátů176 612 diskuzních příspěvků17 781 uživatelů
Buggyra
Buggyra (3281 příspěvků) 01.06.2023, 13:09:53 xxx.xxx.198.226

balu:

To je jak Babica - nemáte passatu? Dejte tam kečup.

Chcete psa?  Pořiďte si králíka nebo kočku. 

V režimu, jaký popisuje zadavatelka, žije v bytech většina psů zaměstnaných majitelů. Nevidím důvod, proč by si neměla psa pořídit, pokud je si vědoma toho, že se psu bude muset věnovat, že bude muset z práce frčet rovnou domů za psem venčit,...


Tak jasná, jak říkám, vycházela jsem jen z formulace toho příspěvku: "chci společníka DO BYTU". Ne "chci společníka do života, na procházky, aby mě to donutilo vylézt ven, atd.". A k tomu "víkendy jsem doma". Ne "o víkendech se mnou bude pejsek chodit na zahrádku, k vodě, s kámoškama na výlety...". 

Pokud vycházím skutečně jen z toho, co dotyčná napsala, z čehož mi vyplývá, že toho o psech s prominutím prostě moc neví, a pokud vezmu v potaz formulaci "jako společníka", no tak mně dělá super společníka doma kocour, a mám ho právě proto, abych nemusela na procházky. Neříkám, že je to řešení pro každého, říkám, že se nad tím tazatelka může zamyslet, zda by to pro ni nebylo lepší řešení, pokud jí jde fakt jen o tu samotu v bytě...

A pokud je to tak, jak píšete vy, že si tazatelka uvědomuje okolnosti, tak jasně, ať si pořídí pejska. V takovém režimu jsme měli psy taky a žádný problém. Teď jsem neuvažovala o komfortu toho psa, jako spíš o komfortu tazatelky, aby to pro ni nebylo nepříjemné překvapení (no a nebo pro toho psa, pokud si tazatelka přečetla, že stačí na plínu, a venčit se nemusí, že to stejně neocení....).

Buggyra
Buggyra (3281 příspěvků) 01.06.2023, 13:04:39 xxx.xxx.198.226

To abyste se měl k čemu tulit při dlouhých letních večerech :-)

Snad si nepořídíte i nějakého z pojednávaných mazlíčků k intimnímu soužití ;-)

Děkuji za přání, i Vám, i Vám!

Obrázek
Buggyra
Buggyra (3281 příspěvků) 01.06.2023, 12:59:57 xxx.xxx.198.226

Děkuji ještě jednou opravdu s nehynoucí vděčností majitelům a adminům těchto stránek, že jsou tak skvělí a zachovávají k nám vysoce nadstandardní přístup. Jak báječné zjistit, že jsou ještě hodní lidé mezi námi! Děkuji i za tento pokus o zachování iF vědění, to jsem vůbec nečekala. A za trpělivost a toleranci.

Buggyra
Buggyra (3281 příspěvků) 01.06.2023, 08:50:34 xxx.xxx.198.226

Já jsem dávala jednom polodivousovi loňské léto teda kapkové odklíštění emergenčně právě uprostřed nejhoršího náporu klíšťat, kdy ten kocourek vypadal jako hroznové víno... A do druhého dne klíšťata všechna opadala. Tak možná obnovit? A nebo ještě popatlat něčím na srst, co u koček se používá na zevní parazity (jako Arpalit u koní).

A jinak, pořídit kanystry, a vodu na zalévání vozit v kanystrech v autě a nebo těch 10 litrů v batůžku na zádech (vyzkoušeno). Aspoň na překlenutí toho nejhoršího, aby ty kytky neodešly. Nebo si nechat dovézt vodu do kubíkovky od vodáren, pokud se tam takhle za sucha vejtřaska s cisternou dostane :-)

Já kdybych měla mekáč po ruce, tak do něj taky jdu. Nejvíc mi chutnaly vždycky saláty a šejky, saláty vždycky peckově chřupavé a čerstvoučké, úžasná věc. No a hranolky jsou jasné. Akorát ty kuřata z těhle rychlovýroben mi nejedou, mně nějak nechutná ten jejich obalový materiál.... To už radši grilované kuře ze stánku :-) Burgery vůbec nejím, jak je to mletý, tak já to nemůžu.

Buggyra
Buggyra (3281 příspěvků) 01.06.2023, 08:42:22 xxx.xxx.198.226

megi-the-pes:

No a to mi Buggyra připomněla, že mi přijde divné editovat příspěvek, který není poslední ve vlákně. Někdo to cituje a já jdu a upravím a on nic neví. 

TO ASI NEVADÍ, ŽE NIC NEVÍ, KDYŽ SE PŮVODNÍ PŘÍSPĚVEK NEZMĚNÍ


Tož ale vy neupravujete jeho příspěvek, tedy ten zdroj. Váš příspěvek zůstal po mojí editaci nezměněn. Upravujete pouze tu citaci.

Buggyra
Buggyra (3281 příspěvků) 01.06.2023, 08:38:09 xxx.xxx.198.226

Tak jistě, ale volně žijící orel (a měl by štěstí majitel jezevce, kdyby ho měl za domem) asi bude volit úplně jiné cíle, než psy (lišky, vlky).

A cvičeného orla by sokolník boha v CZ snad na psa neposlal. A pokud jo, není to problém toho orla, ale toho člověka, asi jako kdyby jezevce zapicnul ten magor z toho posedu vedle cesty.

Buggyra
Buggyra (3281 příspěvků) 01.06.2023, 08:34:01 xxx.xxx.198.226

Je fakt, že já jsem taky dala výpověď, když se mi přestalo líbit prostředí a přístup vedení  k lidem. Ale to se mě osobně dotýkalo, no.

Buggyra
Buggyra (3281 příspěvků) 01.06.2023, 08:23:50 xxx.xxx.198.226

No, na mě z formulace toho dotazu nějak čiší, že by pro vás možná byl lepší králík - ten se nemusí chodit venčit. Velikostně je to podobné, na drbání je to taky fajn, někteří jsou skutečně přítulní. A nedělá to kravál (ve smyslu štěkotu, ale jinak hrabe, dupe, mručí) a lze to snadno omezit na pohybu (udělat mu výběh s dostatkem zábavy).

Nebo kočka (kočky) :-) Když to má být společník "do bytu".

Pes potřebuje, aby se mu někdo daleko víc věnoval, minimálně co se toho venčení týče, i když horské tůry by čivka asi neocenila.

Buggyra
Buggyra (3281 příspěvků) 01.06.2023, 07:47:24 xxx.xxx.198.226

Primitivy máme na solném a minerálním lizu a jako příkrm k pastvě dostávají akorát hrstičku ovsa. V průběhu roku vždycky zainvestuji a dám nějakou jednorázovou kůru vit-min doplňku alá vitaplastin nebo VDK pro koně, prostě "naškrábaná omítka".

Plnokrevníkovi podstrojuji, teď má zrovna mineralizované krmivo (Höveler Puritan), které pokrývá jeho potřeby částečně a částečně se doplňují další látky skrz KD (vojtěška, klíčený oves, kvasnice), kterou si sestavuji laicky sama a kontroluji okometricky, kvalitou kopyt a tak okolo, a jednou do roka zařadím kůru něčeho, co je smíchané od výrobce, měli jsme MT, PE, chystám se vyzkoušet Dromy Minvit (se to myslím jmenuje) zase na podzim/v zimě (před zimním línáním). No a samozřejmě plňas má taky nonstop přístup k lizům jako ostatní.

Olej nepovažuji za nosič ničeho jiného než energie, zejména oleje jakkkoli po lisování zpracovávané (sedimentace, rafinace, filtrace). K rafinovanému oleji v zimě dodávám vit E. A v těch nezpracovaných je těch minerálů a vitaminů v hmotnostním poměru vůči oleji tak mizerné množství, že tím (v cenových relacích těch olejů a tím pádem krmeném množství) do bilance vůbec nejde zasáhnout.

Buggyra
Buggyra (3281 příspěvků) 01.06.2023, 07:41:02 xxx.xxx.198.226

Tak, přesně první, co mě napadlo, je nakopnout imunitu. Což jde samozřejmě úpravou managementu (nemáte hladové pauzy, nejsou ve výběhu bez píce, bez vody?, není stáj vlhká, seno špatné kvality, podestýlka plesnivá, větrání...), úpravou krmné dávky (máte ji s někým konzultovanou, nekrmíte přemíru škrobů - nepíšete, co je to za koně..., nekrmíte metabolicky náročnější suroviny jako je vojtěška, neupravený ječmen... má tam všechny potřebné živiny?) vyřešením zdravotního problému (krmivové alergie, metabolické potíže, jak se vám jeví srst toho koně, líná dobře? Imunitní deficience vzniká třeba při cushingu... ) a podpůrnými prostředky (IR - imunita, regenerace je doporučovaný, ale existují i další "nakopávače").

Jinak ano, může to být prostě blbé období.

No a pokud má problémy s kopyty i jen v režimu výběh/box, tak opravdu zvážit jiného kopytáře, případně třeba nevyhovuje kování, tak kováře, případně se dá překlopit na boty pro koně na celý den, plastové podkovy, možností je více, ale prvopočátek všeho je dobrý trim.

Buggyra
Buggyra (3281 příspěvků) 01.06.2023, 07:31:03 xxx.xxx.198.226

Pokud vám nevadí, že sedí někde poblíž a čučí a kane mu slina (on přesně ví, co se na stole děje), tak dokud klidně tiše sedí, nechala bych ho sedět. A jakmile začne halasit, tak přesně, vykázat na místo, pokud to neumí, tak ho to naučit.

A nebo druhá varianta, pokud jíte každý den v podobnou dobu, tak prostě psovi dejte jídlo taky. Část denního přídělu prostě dostane k obědu, k večeři. S plnou hubou se mu bude blbě ječet, a taky bude mít jiné starosti. Jenže pokud tohle zavedete, pes se na to naučí, a těžko bude odvykat, takže to si důkladně rozmyslete, jestli to pro vás bude průchozí i za pět, deset let.

Buggyra
Buggyra (3281 příspěvků) 31.05.2023, 15:01:09 xxx.xxx.198.226

on se tam hnízdil, hnízdil, až se uhnízdil, jojo

V příloze jeden čumil a druhej děsně nenápadnej :-)

Obrázek Obrázek
Buggyra
Buggyra (3281 příspěvků) 31.05.2023, 14:54:48 xxx.xxx.198.226

Druhé vajíčko!

Přátelé, mám takovou radost, holčičky byly navolno a večer jsem našla vajíčko V KUKANI v kurníku! Zlatíčka.

Až jsem ze všeho vytáhla foťák. Na foto jedno od mládky a jedno od stárky :-)

A nějaké kytí k překážkám.

Obrázek Obrázek
Buggyra
Buggyra (3281 příspěvků) 31.05.2023, 14:42:59 xxx.xxx.198.226
Rapotačka:

Připomínám: 

když už je tu téma "Suchá zahrada", myslete prosím na ptáky a dopouštějte nádrže  na vodu až po okraj, aby se i ptáci v těchto vedrech mohli napít.

(pítko na zem pro ježky, veverky, králíky)


Já si vždycky u takovýchhle příspěvků řeknu "ježiš, já nemám nic, z čeho by ptáci pili", a pak mi dojde, že máme 50 metrů potok :-D

A pití pro slepice je po zemi lezoucím tvorům k dispozici, takže nemám strach.

Buggyra
Buggyra (3281 příspěvků) 31.05.2023, 13:43:14 xxx.xxx.198.226

Fikovnice:

Přidávám Bodlinku...


uf, tak to je škoda, jestli to fakt někdo zvládne archivovat později někde na netu...

Buggyra
Buggyra (3281 příspěvků) 31.05.2023, 13:26:02 xxx.xxx.198.226

Pokud bych se ho zbavovala, budete první, komu dám vědět :-)

Funkční je, nechala jsem si ho předvést u prodejce, fakt boží, jen prostě naše centrála je na něj slabá. Elmotor na lisu má příkon 2,2 kW a naše centrála má výkon nějakých 2,9 kW, ani ten motor neaktivuje... Snad bude možné dobastlit na to nějaký elmotor 1-1,4 kW třeba s převodem (nevadí nám, že to bude pomalé nebo že to bude lisovat na poloviční tlak), aby to běhalo...

Buggyra
Buggyra (3281 příspěvků) 31.05.2023, 11:57:20 xxx.xxx.198.226
Odpověď na příspěvek uživatele Peji z 31.05.2023, 11:18:35

No ale ten je teda úúúplně boží!

Jaký je to typ nebo jak se jmenuje, že bych to očekovala a pak si třeba pohlídala na bazoši? Díky moc

Buggyra
Buggyra (3281 příspěvků) 31.05.2023, 11:56:13 xxx.xxx.198.226
Odpověď na příspěvek uživatele efe z 31.05.2023, 10:29:21

Uf, tohle ti vážně nepřeju. To je asi jediné zlo, na které trpím náchylností, a už jsme to s gynekologem dotáhli celkem do dobrého provozního stavu, kdy zvládám prevenci a vyhýbá se mi to, ale vždycky si tak jeden dva do roka hodím. Ty moje už jsou zvládnuté, páč mám doma v pohotovosti všechny tlumící prostředky, ale když jsem to jednou nepodchytila, a ještě zvládla kvalitně prochladnout, tak jsem myslela, že mi ten močák prostě vyletí bokem.... uííí

Tak se z toho rychle a co možná málobolestně vykřeš! Fakt žádná sranda. A doleč to řádně, žádný "už dobrý, můžu s holým zadkem ven".

Buggyra
Buggyra (3281 příspěvků) 31.05.2023, 11:53:19 xxx.xxx.198.226
Odpověď na příspěvek uživatele Saga z 31.05.2023, 08:26:14

lis na slámu k mlátičce - Pardubice | Bazoš.cz (bazos.cz)

Takhle podobně (trochu jednodušeji, je nižší, materiál prochází po stole rovně, tohle asi dělá kulaté balíky) vypadá ten náš. Balík je tak velký (těžký), jak ho z lisu uříznete, prostě to lisuje dlouhý placatý hranol, nekonečný. Lis je samostatný, nepotřebuje traktor, hřídel žene na lisu přítomný elektromotor přes plochý řemen. Má stejná kola jako na tom inzerátu, takže určitě by šlo i ho záhnout za nějakým autem po louce (tj. není teda stacionární z výroby), ale mně to přijde zbytečné, aby se to zařízení natřásalo (i když vypadá fakt bytelně) - ono to jezdívalo nejspíš za koňmi nebo nevýkonnými traktory fakt krokem. Pro nás je jednodušší nechat ho stát, tj. zachovat ho jako stacionární, a seno naházené z louky do hengru (nebo na sběrací vůz, kdybychom nějaký měli) do něj nacpat ručně (nemáme sena moc). Mj. je jasné, že si to to seno ze země samo nepodá. Je potřeba buď teda přidat při pojezdu sběrací a podávací zařízení (které zase musí něco pohánět) a nebo pokud máte traktor, tak teda fakt koupit nějaký ten lis za traktor, který to rovnou sbírá. Já mít traktor, tak vůbec neřeším...

Ještě mám variantu využití takovou, že bych ten lis prostě naložila na hengr (vejde se mi tam jakž takž) a dojela s lisem a elektrocentrálou na louku, kde je seno v kupách, a prostě bych zastavila s hengrem u každé kupy, nacpala seno z kupy do lisu, na druhé straně (máme přední rampu na vleku) odebrala (a svázala - páč ten lis to jen lisuje, neváže) hotové balíky, a ty by se potom svezly z louky přeci jen snáz, než volné seno. Tak jako tak ale každý kus sena budu muset vzít já dvakrát do ruky, tomu se nevyhnu.

Takže s traktorem kupte nějaký starý Fortschritt a tohle radši vůbec neřešte...

Buggyra
Buggyra (3281 příspěvků) 31.05.2023, 11:37:04 xxx.xxx.198.226

Arbora:

Citovanie príspevkov Zatiaľ som teda citovala iba jeden,***


Citaci příspěvku máte možnost editovat - pod citací se vám objeví "Upravit citovaný text" a po kliknutí se vám citace otevře k úpravě. To se mi líbí, protože třeba u citace předlouhého příspěvku budu moci nechat jen jednu větu, taktéž lze umazat předchozí citace. Viz moje citace výše.