Aktuálně: 4 792 inzerátů175 675 diskuzních příspěvků17 769 uživatelů
Fatia
Fatia (91 příspěvků) 06.08.2023, 12:28:34 xxx.xxx.205.210

Mám na vás slepičí chovatele dotaz, který mi nedá spát 🙂 Častá rada při problémech ze snáškou je “kupte granule pro nosnice”. Chápu, že slepice potřebuje bílkovinu. Při zadání do googlu hesla granule pro nosnice mi jako první vyjede krmná směs, která je “Vyrobeno z: kukuřice, pšenice, sojového extrahovaného šrotu, lihovarských kukuřičných výpalků, pšeničných otrub, slunečnicových výlisků, řepkových výlisků, minerálních látek, vitamínů a stopových prvků” Bílkoviny jsou tam kde? v té soje? Ale i tady je hlavní součást kukuřice a pšenice.

To nejdou v malochovu a domácích ochočených slípkách, kde nejde o maximální snůšku pro zisk, takovou směs nahradit? Čím dodat slepicím bílkoviny jinak, než komerční směsí? U psů se na všechny problémy se žrádlem radí maso, maso, maso. U slepic se jako zázračná kombinace radí kupovat granule? Vážně? 😀

Fatia
Fatia (91 příspěvků) 28.07.2023, 10:53:22 xxx.xxx.205.210
raven_kix:

Ale musím říct, že mi těch ikonek bude líto, koukněte, jak jsme měli propracované třeba papoušky 🙂.

https://www.chovzvirat.cz/zvirata/papousci/ 


Mně se ikonky líbí jako nápad, vidím tu propracovanost… ale jsou opravdu nepřehledné, uživatelsky. 

Ale chápu sentiment po nich, sama teď vedu podnikání, naše první webovky byly neotřelé, jiné, zajímavé, nápadité, s vtipem… Všichni z oboru (grafici, tvůrci webovek apod.), byli nadšení. Prý stránky, co vyhrávají soutěže. Jenže… Nefungovalo to na lidi. Zamáčkli jsme slzu a máme pěkné webovky, jako všichni ostatní. A funguje to. 

Fatia
Fatia (91 příspěvků) 19.07.2023, 16:03:38 xxx.xxx.205.210

Já to cca před 15 lety zkusila, dávat na venčení našemu psovi košík. Protože měl 60 kg a přišlo mi to fajn, prostě pro jistotu okolních lidí i psů… A vzdala jsem to po necelém týdnu. Velkého černého posa se bálo 90 % lidí nepejskařů a 85 % lidí pejskařů. Velkého černého psa s košíkem se báli všichni a on měl lidi i většinu psů rád, košík ho dostal do absolutní izolace. Nevím, jestli se to změnilo, ale cca před 15 lety v Praze košík = agresivní pes. Stejnou zkušenost jsem měla i s menší psicí, ta zas někdy nosila košík kvůli žraní hnusů. Taky to hned každý komentoval, jestli je zlá…

Fatia
Fatia (91 příspěvků) 19.07.2023, 09:17:02 xxx.xxx.205.210
Thielli:

No, tak já si jdu natisknou děkovné karty a budu je rozesílat asi s bábovkou; kolik z vás mi už pomohlo postavit konstrukci pro další bytí… 🥰

A Zrzavci - o to víc si vážím vaší reakce, že jsem četla někde, že máte kvapík. 

Díky všem, učebnici mám napsanou, teď to jen dostat do té hnědé hlavy.

Obrázek

Ehm, žádné moudro nemám, bábovku si nevysloužím, ale… Hlava je z druhé strany! 😀

Fatia
Fatia (91 příspěvků) 12.07.2023, 15:31:50 xxx.xxx.205.210
Dublinbarzoj:

Vidíte, zase jsem chytřejší, o tom, že existuje chroustek jsem neměla ponětí. Nezkoumala jsem je, jsou velcí, bzučí jak vrtulník a zhruba čtrnáct dní se rojí jak blázni. 


Já až do letoška myslela, že jsou to chroustíci. letos jsme tu měli děti, kteří při setmění a chroustčím rojení začali upadat do paniky, tak jsme v rámci zahnání paniky pročetli wiki. Já zjistila, že jsou to chroustci a společně jsme zjistili, že jsou to vlastně chudáci, troubové, kteří létají, narážejí, topí se a ani nevědí proč. Lidi nežerou, jen listy, tak netřeba se bát, je to prostě jenom nepříjemné, jak se motají do vlasů, létají kolem obličeje. 

Fatia
Fatia (91 příspěvků) 12.07.2023, 14:42:05 xxx.xxx.205.210

Krmení hadů živou potravou je něco jiného. Jde o potravu, životní potřebu hada. Vypoušění holubů má být symbol lásky, romantická krása, kdy svatebčané udělají ách a zamáčknou slzu. A za to ách a dojetí dle mého za život holuba nestojí. Jo kdyby to byl holub odchycený na náměstí, na nutnou dobu podržen v kleci a pak vypuštěn, aby se vrátil k spokojenému životu klování do vajglů a sraní na balkony… Jenže tohle je prostě jen vypuštění krmění pro kohokoliv, kdo bude dost rychlý a nevědomého holuba uloví. Slyšela jsem o svatbě někde na louce, kde jednoho z holubů sundal nějaký dravec ještě na dohled svatebčanů, to je pak panečku symbol lásky!

Fatia
Fatia (91 příspěvků) 12.07.2023, 13:26:12 xxx.xxx.205.210

Nějaký nafukovací jsem kdysi měla na fenu půjčený. Na ránu na břichu/těle psa to fungovalo, na zadní nohy dle šikovnosti psa a na přední nohy by se dostala snadno, pokud se nejedná o krátkonohého psa. Obecně jsem s ním byla spokojená velmi, pro fenu to rozhodně bylo pohodlnější než trychtýř. Při válení jí to myslím vyhovalo tak, že jí pak chyběl, nosit si pořád polštářek pod hlavu, no kdo by to nechtěl! Přidělával se k obojku a sundat by nešel, to si neumím představit, ale ona se o to ani nesnažila, nevadil jí (natrozdíl od klasického trychtýře, ten se snažila sundat prakticky trvale).

Fatia
Fatia (91 příspěvků) 12.07.2023, 13:11:48 xxx.xxx.205.210
Odpověď na příspěvek uživatele mastnacekk z 12.07.2023, 12:54:07

S tímhle přístupem, proč vás trápí vlci? O jednu pečínku víc nebo míň, no bóže, však zbytky zakopete pod švestku. Znám několik chovatelů ovcí i koz a překvapivě, nemocná či zraněná zvlířata léčí. Jasně, každý vetrinář nedělá hospodářská zvířata, ale někteří ano a každý chovatel, co znám, má na takového kontakt. Po prohlídce veterinářem to někdy i tím nožem skončí, ne že ne, ale není to první a jediný léčebný nástroj.

Fatia
Fatia (91 příspěvků) 12.07.2023, 13:06:47 xxx.xxx.205.210
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 12.07.2023, 12:59:06

Ho, ho hó! Pirát (ka) silnic, od gum se práší! Možno spojit i s alzaboxem či Zboxem (zásilkovna), mám je přes ulici 😀

Fatia
Fatia (91 příspěvků) 12.07.2023, 12:43:31 xxx.xxx.205.210
Buggyra:

To je smalt, ale hodně lidí si to plete 🙂

My máme takové u koní na napájení. Blbé je, že malý pes z ní sám nevyleze, a seskakování z rantlu na zem taky nic moc, pokud není zapuštěná.


Já vždy myslela, že je to materiál litina, smaltovaný je povrch. Je těžká jak kráva, takže to určitě není jen plech a smalt. Ale hádat se nebudu, nejserm materiálový inženýr 😀Zapuštěná je malinko, asi se spíše zavrtává sama do země vahou, než že by byla zakopaná, tak 10 cm. Boe je střední pes, takže vyskočí v pohodě, i když je pravda, že občas jí to podklouzne. Já bych byla radši kdyby tam neskákala, protože když neprší, voda smrdí, jak jsou v tom ty kytky, ale to bych jí  musela zakrýt a to by taky kytkám neprospívalo. Plánuji kytky přendat do staré pozinkové sedací vany, tam naučit, že se neskáče a tuhle vanu nechat psí.

Fatia
Fatia (91 příspěvků) 12.07.2023, 12:27:52 xxx.xxx.205.210
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 12.07.2023, 12:15:46

Ráda, jsem teď tedy nastydlá až běda, a tak trochu bez auta, mám prasklé péro 😀 jako jezdí, ale já se trochu bojim. Tak když dojedeš sem, uděláme tady rybníkovou procházku! Jen teda nevím kdy, dáme si vědět!

Fatia
Fatia (91 příspěvků) 12.07.2023, 10:47:24 xxx.xxx.205.210
Odpověď na příspěvek uživatele mastnacekk z 12.07.2023, 10:36:04

Není to tak dávno, co nebylo dokonce ani to očkování. Teď je povinnost očkovat. Časy se prostě mění, i pro chovatele ovcí a koz. 

Fatia
Fatia (91 příspěvků) 12.07.2023, 10:37:39 xxx.xxx.205.210
Odpověď na příspěvek uživatele efe z 12.07.2023, 10:34:50

To nebude netopýry, ti u nás jsou taky a na množství chroustků to nemá vliv. 

Fatia
Fatia (91 příspěvků) 12.07.2023, 10:31:42 xxx.xxx.205.210

Oni to asi nebudou chrousti, ale chroustci? “Přes den požírá listy, rojí se za soumraku. Nedokáží se dobře orientovat, proto létají nemotorně a často narážejí do různých předmětů, popřípadě padají na zem nebo do vody, kde se posléze utopí” 

Nemotorní troubové, co naráží do všeho a do všech. Boe je loni taky žrala ve velkém, letos vůbec. Nevím, zda to zapomněla, nebo jestli jsou letos nedobří 😀

Fatia
Fatia (91 příspěvků) 12.07.2023, 10:22:23 xxx.xxx.205.210

Proč se chovatelé koz a ovcí tak brání registraci? Psi se registrují, koně taky, auto též, telvize taky (poplatky)… Z registrace ničeho neplynou většinou žádné výhody, v některých případech z toho plynou naopak poplatky pro majitele. Přesto by nikdo nikomu neradil, ať psa na úřad nehlásí, televizní zatají, SPZ odmontuje… Prostě žijeme ve společnosti, právním státě, existují nějaká pravidla. Na podzim jsme měli ve vedlejší obci výskyt ptačí chřipky, naše obec spadala do pásma, kdy slepise nesměly být vypouštěny, v mém blízkém okolí vím minimálně o 3 zahradách, kde se slepice po celou dobu opatření volně procházely. Netuším, zda chovatelé slepice nahlásili na úřad, jak měli, ale kroutila jsem hlavou vždy, když jsem venčila okolo. Na té ptačí chřipce je dobře vidět, proč stát potřebuje vědět, kde se chovají a jaká zvířata. Může pak účinně reagovat, když je to potřeba. Čeho se bojíte? Že vám stát přikáže půl každé porážené ovce věnovat školní jídelně? Daně z kozy?

Fatia
Fatia (91 příspěvků) 29.06.2023, 10:56:55 xxx.xxx.205.210

Já když měla dva psy (já vím, dva nejsou tři :) ), tak neměli u nohy stálé místo. Chodili jak kdy a jak se mi to hodilo. Někdy oba na jedné straně, blíže u nohy ten, koho jsem aktuálně potřebovala více dozorovat, podle toho, koho jsme míjeli, kde jsme zrovna šli. Méně často šli každý u jedné nohy, to mi moc nevyhovovalo, protože jsem tím měla zabrané obě ruce, kdyby se "něco dělo", nešlo rychle zkrátit vodítko jen jednou rukou. Nejčastěji byla menší na volno a velký na vodítku (přeci jen, 60 kg tele v pražském provozu...).

Fatia
Fatia (91 příspěvků) 21.06.2023, 13:18:11 xxx.xxx.205.211
Odpověď na příspěvek uživatele chvd z 21.06.2023, 12:55:31

Jsme tady na diskuzi nebo na cvičenmí výrokové logiky? Zadavatelka sice položila dotaz, jestli to chování samo zmizí, ale nejspíše jí šlo hlavně o odpověď, co s tím má dělat a jak. Nechtěla explicitní odpověď ano, zmizí, ano, může zmizet, spíše ne, nikdy ne.  Nejsem odborník na bordery ani pasení, a zadavatelka evidentně taky není. Netuší, že její bordera prostě pase a to nežádoucí objekty a že je to velmi nebezpečné, pro psa i jeho okolí. Tohle chování musí odbourat, jinak nesmí borderu pouštět navolno a v případě sekačky psa při sekání odvézt/zavřít jinam. Znovu, je to velmi nebezpečné chování! Tahle diskuze je jak z vtipu: Manželka posílá programátora nakoupit. Kup deset rohlíků a když budou mít vejce, kup jich 30. Programátor přijde do obchodu a povídá: "Máte vejce ?" "Ano, máme" odpoví prodavačka. "30 rohlíků, prosím."

Fatia
Fatia (91 příspěvků) 14.06.2023, 13:18:17 xxx.xxx.205.210
Thielli:

rolling-eyes Já jsem čerpala zde: (a pokud to neplatí - hurá !) 

Ustanovení § 21 odst. 3 zákona o myslivosti

Na vlastníky psů a koček se vztahuje ustanovení § 21 odst. 3 zákona o myslivosti, které jim bez výjimky zakazuje psy a kočky nechat volně pobíhat v honitbě. Pes i kočka musí být na vodítku. Možnost, aby se pes vzdálil z vlivu svého vůdce, a to jen přechodně, se týká jen psů loveckých, slepeckých, zdravotnických, vojenských a služebních.

Zákaz volného pohybu psů a koček se vztahuje i na účelové komunikace, které jsou honebními pozemky. Zákon volného pobíhání psů na silnicích procházejících honitbou je uveden v předpisech o silničním provozu a říká, že pes na nich musí být veden na vodítku.


nevím, odkud jste čerpala, ale pargraf 21 zákona o myslivosti hovoří o valných hromadách honebních společenství. Pragraf 10 pak vymezuje Povinnosti vlastníků domácích a hospodářských zvířat a vlastníků pozemků. A v něm se praví, že "Je zakázáno vlastníkům domácích zvířat, včetně zvířat ze zájmových chovů a zvířat z farmových chovů zvěře, nechat je volně pobíhat v honitbě mimo vliv svého majitele nebo vedoucího". Pod vlivem nutně neznamená vodítko, i když myslivci to tak intrpretují. Diskutujte však s myslivcem, má flintu :) Zastřelit toulavého psa v honitbě nemůže každý myslivec, toto oprávnění má dle paragrafu 14, odst. 1 e) pouze myslivecká stráž: "usmrcovat v honitbě toulavé psy, kteří mimo vliv svého vedoucího ve vzdálenosti větší než 200 m od nejbližší nemovitosti sloužící k bydlení pronásledují zvěř; pokud je tato nemovitost umístěna na oploceném pozemku, počítá se vzdálenost od jeho oplocení. Toto oprávnění se nevztahuje na psy ovčáckých a loveckých plemen, na psy slepecké, zdravotnické, záchranářské a služební; usmrcovat kočky potulující se v honitbě ve vzdálenosti větší než 200 m od nejbližší nemovitosti sloužící k bydlení; pokud je tato nemovitost umístěna na oploceném pozemku, počítá se vzdálenost od jeho oplocení"

Fatia
Fatia (91 příspěvků) 13.06.2023, 15:47:34 xxx.xxx.205.210

Proč je pouštíte z vodítka? Mám-li psa, co se jednou porval na vycházce se psem, s kterým chci venčit, tak nepouštím z vodítka, žádného psa, pokud si nejsem na 101 % jistá, že tenhle rozbroje nevyvolává, do potyček se nezapojuje. Pro jistotu rváčům košíky a venčení spolu klidně, v náročnějším terénu (úzká pěšina, velký dav u zámku) - prostě někde, kde je šance, že se psi mohou přetočit, dodržovat bezpečnou vzdálenost. Jestli spolu půl procházky šlapou bez touhy se zabít, tak je šance, že při dodržování pravidel to půjde. Jo, je to otravam, tolik psů a vodítek, ale jestli se opakovaně servali, tak na volno prostě ne.