Aktuálně: 4 831 inzerátů175 653 diskuzních příspěvků17 769 uživatelů
Fatia
Fatia (91 příspěvků) 02.06.2023, 13:47:12 xxx.xxx.205.210

Ifauna byla taková kavárna. Kavárna, kde se scházelo velké množství lidí, kde byla založena známá kapela, kde vznikla řada projektů, které mají smysl a jsou společensky přínosná (lesní školka apod), kde jste získali kontakt na zedníka i domácího učitele, která pořádala společensky uznávané a potřebné akce (od dnu dětí po sběr odpadu kolem potoka). Majitel kavárny se jednou rozhodl, že kavárnu už dělat nechce. Protože nevydělává, protože nemůže najít zaměstnance, protože už nechce, jde do důchodu, chce začít dělat už jen baristické kurzy, prodat svou kavárnu starbucksu... Ano, je to škoda. Ten prostor byl unikátní, v něm a kolem něj se tvořily hodnoty, ale je to podnikání majitele, ten se rozhodl. Jeho hosté mohou dál chodit do starbucks, najít si jinou kavárnu, kde samozřejmě budou trochu jiné hosté, nikdy se už nesejde ta unikátní parta... Ale nenávist si nezaslouží ani původní majitel, ani poslední zaměstnanec kavárny, který zrušení kavárny přihlížel bez možnossti situaci změnit, a ani ten starbucks si nezaslouží vymlátit okna. Prostě skončil jeden podnikatelský sukjekt.

Fatia
Fatia (91 příspěvků) 02.06.2023, 12:41:27 xxx.xxx.205.210

Zrzavci: Fatio , ale o to právě jde, že tam je toho spousta a dostupné teď a tady. když se za půl roku bude někdo potřebovat zeptat, protože má psa s ledvinovou dietou, tak se mu prostě zcela logicky těch informací dostat nemusí a když, tak ne v plný míře, protože odpoví ti současní, ale ti, kteří psali před 15 lety, sotva. a přes to už to bylo napsáno, mohl by odněkud čerpat, zvlášť když je v zoufalý situaci, tak se tohle hodí, jak kdo co vyzkoušel, co fungovalo, co ne,  a to už dohromady všechno, co tam bylo, kdy napsáno,  prostě nedáš, protože tam jsou i letitý zápisky těch, kteří už na žádný diskuzi nejsou nebudou a přesto řešili tu stejnou věc a x lidí, x zkušeností, tohle všechno bude prostě f čudu. Už se to historický nepotká s tím novým. 

 

Hele nevím. Když za půl roku budu řešit ledvinovou dietu u psa, budu postupovat stejně jako bych postupovala před půl rokem. Zeptám se veterináře, pročtu, co radí internet. Ifauní diskuze nebyla, nikdy se nesnažila být, neměla na to ambice ani na to nebyla stvořená studnicí zaručených vědomostí. Byla to diskuze. To znamená živý prostor. Jako mrtvá databáze je to cenné pro vás (nás), kteří jsme to četli. Nemyslím, že někdo za dva roky by pátral po informacích v diskuzi, která je uzavřená. Bez šance na aktualizaci, bez znalosti jednotlivých diskutujících.

Fatia
Fatia (91 příspěvků) 02.06.2023, 10:17:40 xxx.xxx.205.210

Psala jsem to Megi soukromě, neplakejte po zavřené dizkuzi někde. Cenné informace jsou v lidech, ne v gigabytech někde na serveru. Informace v diskuzích na ifauně byly cenné tím, že to byla živá diskuze, jako databáze veterinárních a chovatelských rad je to k ničemu. Pro případného budoucího tazatele, ať už by četl nějakou archivovanou podobu diskuze nebo mu odpovídali admini ifauny na základě rad ze straých diskuzí. Takže neplakejme nad ifaunou, tam se majitel prostě nějak rozhodl a má na to plné právo. ifauna nebyl dobročinný spolek se společenskou odpovědností, ale firma, které jde o zisk. Vytvořme novou aktivní diskuzní platformu, kde se tazatel dozví odpověď na svůj dotaz. Každý ať se zamyslí, jestli jeho diskuzní příspěvky mohly vést k tomu, že majitelům platformy se funkce diskuze zdála pro jeho podnikání riziková. Na blbý dotaz (štěně čůrá a kouše, mám psa asi z množírny, kůň sám na zahradě...) se dá odpovědět věcně a slušně, nebo neodpovídat vůbec. Setřít tazatele je snadné, ale jak je vidět, dá se tím pěkně setřít celá diskuze, když je takových odpovědí moc.

Fatia
Fatia (91 příspěvků) 31.05.2023, 11:26:17 xxx.xxx.48.6
Ale ona diskuze na ifaune jde do kopru, však o tom se bavime, ne? Megi a Varaxi, snad se nepletu, udělaly zálohu. Varaxi ofline pro soukromé účely, Megi usiluje o přesun jinam, sem? A Megi také žádá o svolení příspěvky využít. Můj souhlas dostane, protože jasně říká, co s datovým souborem diskuse ifauna plánuje udělat. Ifauna neříká, co s datovým souborem diskuse ifauna plánuje udělat, proto tam svoje data nechat odložená nechci.
Fatia
Fatia (91 příspěvků) 31.05.2023, 10:48:37 xxx.xxx.205.210
mastnacekk:

A tady to mate, vam vadi ze nekdo smaze nebo nesmaze vasi stopu a me vadi ze ta stopa zanikne. Docela odlisny pristupy.  Z principu diskuzniho fora by se mazat nic nemelo dokad forum funguje, nadela to v diskuzich bordel, vim o cem mluvim. Pak muzou cely vlakna pozbyt smysl. To pak radsi nikam nic nepiste a nevkladejte, at mate stopu cistou.


No, když jde o mou stopu, je podstanější, jak to mám já než jak to máte vy. Já vám nebudu kecat do vaši stopy, vy zas nechte mou stopu na mně, Moje fotky se prostě někde v meziprostoru válet nebudou, ať už to znamená pro vás cokoliv. Moje fotky, propůjčeny ifauně pro účel diskuze. Diskuze není, moje fotky nebudou. Jasné jak facka.

Fatia
Fatia (91 příspěvků) 31.05.2023, 09:58:40 xxx.xxx.205.210
Odpověď na příspěvek uživatele mastnacekk z 31.05.2023, 09:33:53

mně třeba nejde o slova, já spíše četla než předávala rady a zkušenosti, ale vadí mi fotky. Nemyslím, že by je oni přímo prodali, zneužili... ale jsem prostě na svou elektronickou stopu háklivá, fauna byla jediný prostor, kam jsem své fotky občas dávala a i když pouze fotky psa, prostě nechci, aby zůstaly viset někde ve virtuálním prostoru, kde k nim já sama už přístup mít nebudu. Ifauna nezveřejnila, co s diskuzemi, fotkami v nich plánuje dál dělat. Všechno smaže? Všechno někde uloží, kde k tomu bude/nebude mít někdo další přístup? Jak budou taková mrtvá data zabezpečena? Takže já oslovím Ifaunu s žádostí o smazání, protože můj pocit a moje fotky. Nejde o šprajc, nejde o schválnost, jde o mou elektronickou stopu.

Fatia
Fatia (91 příspěvků) 30.05.2023, 23:42:54 xxx.xxx.205.210
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 30.05.2023, 23:29:34

To jde, na googlu smazat recenzi? Nám se to nepodařilo a to je to recenze ve stylu "nikdy jsem tam nebyl, ale tohle nemůže fungovat, 2 hvězdy." Kazí nám to dost průměr, taková pitomá recenze :D

Edit. aha, ne na googlu, ale na firmy.cz, náročný den, jdu spát :)

Fatia
Fatia (91 příspěvků) 30.05.2023, 12:49:53 xxx.xxx.205.210

Hm. V tom případě hledám nového veterináře, protože to je další a asi poslední kapka, proč mi ten stávající nevyhovuje.  Nemáte někdo tip v perimetru Rakovník - Kladno?

Fatia
Fatia (91 příspěvků) 30.05.2023, 12:42:41 xxx.xxx.205.210

Taky mám otázku k odčervení. Veterinář mi říkal, že tableta bravecto (a podobné) funguje i jako odčervení. Je to pravda? 

Fatia
Fatia (91 příspěvků) 26.05.2023, 13:20:42 xxx.xxx.205.210
Anonymní:

Hamaku hodně vytáhnout do rovna a stejně vás budou bolet záda. Já spala několik nocí v hamace kdysi a teda... zlatá tvrdá zem. Nejsem zvyklá spát na zádech, jenže v hamace to pohodlně moc jinak nejde... A už vůbec nejsem zvyklá spát na zádech v oblouku... 


To jsem psala já, musím se tady rozkoukat...