Aktuálně: 4 759 inzerátů176 520 diskuzních příspěvků17 781 uživatelů
JardaPecival
JardaPecival (353 příspěvků) 12.04.2024, 07:42:58 xxx.xxx.228.63

No, popravdě, taky mě to napadlo.. Já je mám sice z tohodle pohledu pod kontrolou, ale soused chová kuřata a kachňata dost na volno. Zatím sme problémy neměli, ale radši mu to nadnesu, aby byl nachystanej..

JardaPecival
JardaPecival (353 příspěvků) 11.04.2024, 21:11:17 xxx.xxx.228.63

No, ono je to strašný, máme kvokání za nepříjemnost, snažíme se eliminovat, ale čím víc tvrdohlavá kvočna je vlastně z hlediska přírody to jediný správný a obdivuhodný..

JardaPecival
JardaPecival (353 příspěvků) 11.04.2024, 19:54:22 xxx.xxx.228.63

Pevně věřím tomu, že by ho to i časem přešlo, ale já nenechám 30kuřátek terorizovat jedním pomatencem v jejich nejdůležitějším období života, kdy potřebujou v klidu žrát, pít a spát.. A pak, jakou mám záruku, že ta z něj vyrostlá klidná slepička mi nedodá příští rok do líhně víc takovejch pomatenců? Nene, ač sem chovatelská nula, v tomhle sem si jistej a vím co chci..

JardaPecival
JardaPecival (353 příspěvků) 11.04.2024, 18:33:13 xxx.xxx.228.63
ančovička:

Mně začaly kvokat a přetahovat se o vajíčka v hnízdě 4 rousničky🤦😀..vajíčka jsem jim brala, 50kuratek opravdu nechci 😂(mimo té jedné,v krabici pod kralikarnou 😀)..tak tři z nich dostaly dočasné vězení v kralikarně, dokud je to kvokání nepřejde..😀


Já musel asi před měsícem jednu zabít, byla z loňskejch jako první krásně opeřená, hřebínek jemný perlení, kresba super, měl jsem z ní radost, ale jaký předvedla urputný kvokání sem nedokázal vstřebat.. Mám po ní 4kuřata, pečlivě označený, to mezi nima bude muset bejt jóó hezká slepička, aby dostala šanci do roku 2025 🙂

JardaPecival
JardaPecival (353 příspěvků) 11.04.2024, 18:23:29 xxx.xxx.228.63
ančovička:

Čím kuřátka krmite?..vidím kukuřičný šrot a jeste něco v tom?🤔…


To maj přimíchanej Energys mini, od druhýho dne jim ho postupně přidávám, letos spíš preferovaly ten energys a kuku začaly třetím dnem už opovrhovat.. Loni mi šli po kuku snad 7dní a do Mini se jim vůbec nechtělo.. Asi letos ňáký jiný erupce na slunci 🙂

JardaPecival
JardaPecival (353 příspěvků) 11.04.2024, 07:26:11 xxx.xxx.228.63

Taky sem loni přeskočil K2(Energys Midi bylo na zdrobnělky moc celký), odchov na K1(Energys Mini) a pak až KZK(Pohledští Dvořáci). Letos to udělám stejně tak..

JardaPecival
JardaPecival (353 příspěvků) 10.04.2024, 10:53:40 xxx.xxx.228.63

Taky by mě to zajímalo, co by z něj/ní bylo.. Ono bylo fakt jak smyslu zbavený, klovalo agresivně.. Zobáky, voči, nohy, chmíří a jelo všechny bez vyjímky.. Kuřátka se zezačátku  oklovávaj, zjištujou zobáčkama co je co, ale tenhle byl úplně šílenej.. Holt, každýmu není z hůry dáno 😄

JardaPecival
JardaPecival (353 příspěvků) 10.04.2024, 10:47:52 xxx.xxx.228.63
JardaPecival:

Člověk míní, Pán Bůh mění.. Udělal jsem si radost, prodal ledvinu(stejně byla už celá  prochlastaná) a pořídil Brinseu.. Jal jsem se ji hnedle otestovat.. No, a radost netrvala dlouho.. První věc, neotáčela lísky.. Otáčení z výroby bylo zapnutý.. Po různým zkoušení mě napadlo to otáčení vypnout a pak znova zapnout a hle, huš to fachá.. Jenže, to otáčení.. V jednoduchosti je prej síla.. Nevím, no.. Ono normálně to otáčení při krajním dorazu nadzvedává víko, občas to překocí o zub.. Fakt propracovaná jemná mechanika.. Další test vhkosti.. Při 37,7°C nastaveno 45% a jelo to v pohodě, večer to drželo pěkně, tak na noc sem nastavil 65% a ráno sklenka s vodou prázdná, nádržka v líhni plná vody, vložka na odpařování úplně utopená a vlhkost v líhni 38%.. Fakt bomba.. Takže vysušení a jdu laborovat, jak pracovat s nějakým přídavným dovlhčování pro dolíheň🙄

Obrázek

Brinsea Ovation 56ex.. Tak po prvním líhnutí nadšení.. Moje první dojmy už vůbec nesdílim.. Otáčení se nějak srovnalo, fakt netuším co bylo při tom prvotním zkoušení problémem, ale teď jelo po celou dobu líhnutí perfektně, žádný nadzvedávání, pěkně skončí v krajní poloze a pak zas na druhou stranu.. O teplotě nemusím ani mluvit, tu držela správně po celou dobu.. To dvojitý víko, který vede teplej vzduch podle mě značka ideál.. Vlhkost po dobu líhnutí držela jak sem nastavil, v mejch podmínkách jsem pak v dolíhni dosáhnul max72%(je lepší dát ten nasákavej materiál jakoby nastojato, ne naležato), víc už nedala, při prvních kuřatech to vylezo nad 80%, pak po prvním odebírání vylíhlejch kuřat sem nalil do druhý “nevyužitý” vaničky teplou vodu a dal tam jednu kuchyňskou houbičku a vlhkost se pohybovala okolo 80% i při průběžným vyndavání kuřat.. Ad čištění, pořídil sem si od Cimuky košíky, krásně tam dva padnou, vystlal je papírovejma utěrkama, vytisknul na 3D tiskárně oddělovací přepážky, sice se zmenší kapacita ale to čištění pak probíhalo stylem vyjmout a vyhodit utěrky a košíky by se nemusely ani mejt(na obrázku dole je po vylíhnutí všech kuřat, s jen narychlo vyměněnejma utěrkama a je jak nová - dával sem do ní pak při 37°C doschnout vybraný kuřata z druhýho líhnutí v Rcomce) V líhni asi 10 malejch úlomků skořápek, taky jen vyfouknout a čištění je hotovo.. Víko mělo uvnitř chmíří, ale nebylo to zas tak strašný, ani sem ho nerozdělával, jen vyfoukal kompresorem.. Rozdělání bych viděl až tak po 3-4 líhnutí.. Jediný co chtělo používat destilku, hadička je na výměnu a ten svod ve víku je dost zadělanej od vodního kamene.. Za mě teda obrovská spokojenost 👍

Obrázek
JardaPecival
JardaPecival (353 příspěvků) 10.04.2024, 09:53:04 xxx.xxx.228.63

Nevim jestli to byl kohoutek nebo slepička, ale dvoudenní kuře v druhý várce agresivní jako prasce, pořád napadalo ostatní, já se už od začátku divil, že tahle várka je nějaká agresivní, až sem si všim, že to vlastně všechno dělá to jedno kuře.. Řikám si, já tě naučím a prdnul sem ho mezi ty starší, že ho jako zklidněj.. A ono prd, okamžitě bez rozkoukání začal lítat mezi nima a napadat i je.. Ještě včera sem ho střihnul a dal kočkám.. Takže nejen starej kohout, ale i takový malý roztomilý kuře dokáže bejt pěkně agresivní..

JardaPecival
JardaPecival (353 příspěvků) 10.04.2024, 09:45:29 xxx.xxx.228.63
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 10.04.2024, 07:36:21

Bylo by dobrý, kdyby to bylo tou přepravou..  Já při tom jak nemůže na nohy taky hned pomyslil na nějakej zánět.. Já v tomhle tom sem takovej asi až moc rychlej 😄 Tak ať se to spraví 👍

JardaPecival
JardaPecival (353 příspěvků) 07.04.2024, 10:34:05 xxx.xxx.228.63

Děkujeme za optání 🙂 V Brinsei sem měl 27vajec(od 4 slepic), po 10ti dnech tři vyřazený(dvě neoplo, jeden kruh smrti), a nevyklubaly se dvě, nemaj ani naklovnutou dírku. Takže z 24 mám 22kuřátek, dnes v noci byly dvě a ráno třetí poslední(vajíčko číslo 13) mělo celej kruh odklovanej už od včera, ale nemělo sílu se odkopnout, vím že se nemá pomáhat ven, ale nedalo mi to(minimálně sem chtěl vidět co mu je) a jen sem mu lehce odloup čepičku a bylo venku, uvidim až oschne, ale zdá se OK i čilý, označím si ho a není důvod ho nenechat dospět do polívkovýho věku 🙂

Akorát jedno z vylíhlejch má chromou pravou nožku, je čilý, jeví zájem, zobe, ale nevypadá to, že by se to mohlo zlepšit, budu ho muset utratit. Jen na to sebrat sílu..

No a v pondělí bude druhej tah, v KingSuro je ještě 10vajíček 🐣

Obrázek Obrázek