Aktuálně: 4 757 inzerátů176 481 diskuzních příspěvků17 781 uživatelů
JardaPecival
JardaPecival (351 příspěvků) 12.03.2024, 19:28:47 xxx.xxx.228.63
Anonymní:

Dotaz psala dcera, nadšená chovatelka všeho, co jí doma máme odvahu povolit 🙂. Máte pravdu, základku zatím nedokončila, pár let jí ještě zbývá 😉. Chápu, že dobře formulovat dotaz je důležité… Jen tedy přemýšlím, jestli po těch reakcích příště na dotaz bude mít odvahu. Když bude ochotná se poradit, zkusíme příště psát spolu a češtinu pohlídat.

Doplnění k dotazu: V líhni bylo cca 60 vajec, čtyři různá plemena, tj. líhli jsme najednou, ne postupně. Máme obyč. líheň, kdybychom líhli jen vejce z jednoho zdroje, asi bych to svedla na ni…  Naše byly jen amroksky, tam se vylíhlo 7 kuřat z osmi vajec, jsou zcela zdravá. Problémy s deformacemi byly jen u kropenek, i mě napadlo, jestli za tím není příbuznost / genetika. Vajíčka kropenek jsme kupovali, chtěli jsme doplnit chov, po loňském roce nám zbyla jen 1 slepička s kohoutem, úřadoval tu jestřáb. Když to vidím, tak zdravé slepičky necháme, ale na další chov to asi nebude. 


Odvahu příště položit dotaz bude mít, pokud je vopravdu zapálená chovatelka a záleží ji na tom, tak nebude koukat nalevo napravo pojede si za svým 👍 Určitě se i zaregistruje a občas přihodí i nějaký fotky z úspěchů i nezdarů.. Já letos budu líhnout po příbuzným kohoutoj, tak pak poreferuju, jak vypadá průšvih jménem příbuzenská plemenitba 🤪

JardaPecival
JardaPecival (351 příspěvků) 12.03.2024, 13:07:04 xxx.xxx.37.169

Co znamená kurník naruby? Opravdu možná jen hledá/vyrábí hnízdo, třebas ji vaše stávající hnízda nevyhovujou.. Já kolikrát koukám na kameře, co sou schopný vymejšlet, hnízda volný, tři se tlačej do jednoho, seděj na sobě, jedna už to nevydržela, vyskočila z hnízda a jak dopadla na zem, vejce z ní vypadlo na zem a vona jakoby nic a normálně v klidu vodešla 😀

JardaPecival
JardaPecival (351 příspěvků) 04.03.2024, 08:32:23 xxx.xxx.228.63

Já sypu i do popelišť, přes zimu maj dřevěnou bednu pod přístřeškem, dávám jim tam usušený seno z bubnový sekačky, písek a misku křemeliny, tak do docela ubejvá, ale stejně "jen" půl pytle za 2-3roky.. Taky to překáží, ale přeci jen, co je doma, to se počitá 😀

JardaPecival
JardaPecival (351 příspěvků) 04.03.2024, 08:25:58 xxx.xxx.228.63

Já začal sbírat před pár dny a plánuju sbírat 21dnů. Chtěl bych nasadit 50-60vajec a to mi při 3denně prostě za 10-14dní pipky nevyroběj.. Loni my vyšly i 21 a 18dní starý.. Takže to risknu i s těma staršíma.. Ty starší budu líhnout v druhý líhni a dám vyšší vlhkost(možná nasadím o pár dní dřív, to se ještě rozhodnu) a holt se uvidí, jak si příroda poradí..

JardaPecival
JardaPecival (351 příspěvků) 04.03.2024, 08:14:36 xxx.xxx.228.63

Chce to 15kg pytel, ono se to nekazí a člověk se pak nenutí s tím nějak šetřit.. Zrovna minulej tejden sem koukal, jestli nedokoupit.. Jako správnej pesimista sem zjistil, že mám už jen půl pytle 🙂 Jako nejlevnějsí mi vychází https://www.vinarskepotreby.cz/kremelina-f4-pytel-15-kg-36.html?utm_source=google_merchant&utm_medium=product za 650,-Kč, poslední sem kupoval v srpnu 2021 za 460,-.. Kurňa, tomu se řiká inflace..

JardaPecival
JardaPecival (351 příspěvků) 02.03.2024, 08:54:02 xxx.xxx.228.63

20Pro by měla mít přednastavenej program včetně doby, ne? Tak ať se daří a hlavně sem pak dejte fotky těch malejch “pečínek” 🐣🐤

JardaPecival
JardaPecival (351 příspěvků) 25.02.2024, 15:59:22 xxx.xxx.228.63

Já to mám u vás na webu pročtený všechno několikrát dokola.. I pak dole diskuze.. Starej kohout by nemusel, ale jak řikám, ty pohyby mě příšerně vyděsily.. Holt sem eště nezkušenej 50ti letej prďola 😄 Ještě jednou díky moc🐓

JardaPecival
JardaPecival (351 příspěvků) 25.02.2024, 15:38:18 xxx.xxx.228.63

Jinak teda, aby to nebylo tak negativní, včera sem hned po tom všem volal klukoj, co to dali mýmu vnoučkoj za blbý méno, proč Marek 😄

JardaPecival
JardaPecival (351 příspěvků) 25.02.2024, 15:31:53 xxx.xxx.228.63

Držel ji pořád nahoře a s nataženejma prstama, zespodu si ji kolikrát kontroloval zobákem, jakoby měl něco zaraženýho dole, ale já mu ji několikrát kontroloval, nikde nic, ani otok, ani nijak teplá na omak.. Hejbal sem mu s prstama, v kloubu, vše se zdálo OK, nevypadalo to ani, že by byl citlivej bolestí při těch různejch pohybech nebo na pomačkání.. Čekal sem, že se někde něco objeví, nějakej otok nebo bolák, dával sem tomu šanci ale ten včerejšek mě dostal, zamotal se, lehnul a začal tak tak šíleně kroutit hlavou.. Stálo by to za pitvu, ale zazmatkoval sem holt.. No, budu čekat, co se bude dít 😕 Jinak vám dámy děkuju za pomocnou ruku 🌼

JardaPecival
JardaPecival (351 příspěvků) 25.02.2024, 10:04:42 xxx.xxx.228.63

Tak a je to tady 😕 Koupil sem 2letýho kohouta(od člena ZO ČSCH - teď nechci otravovat ale v pondělí mu budu volat), po pár dnech v karanténě začal napadat na nohu a teď ke konci na ni nemoh vůbec, měl ji pořád zvednutou.. Netahal ji za sebou nebo bokem, jen ji měl zvednutou s roztaženejma prstama.. Několikrát sem mu ji očistil septonexem a zubním kartáčkem abych ji prohlídnul, nikde sem nic nenašel, ani v kloubu nejevila problém.. Normálně žral, pil, trus normální, tak sem ho sledoval.. Včera sem ho přistih, jak se motá(strácí rovnováhu) a kroutí hlavou, no hrůza pohled.. Markovka mi bleskla hlavou, tak sem zazmatkoval, hned ho zabil a spálil.. Takže nemám nemoc potvrzenou, ale řek bych že jo.. Měl jsem ho sice odděleně od ostatních, ale když jsem ho prohlížel nebo kontroloval, tak  oblečení, bundu a tak jsem normálně používal. Moje slepky jsou v pohodě, ale co teď dál? Mám jednu zabít a poslat na pitvu? Sem z toho pěkně na kaši.. Vůbec teď netuším, co dál….

JardaPecival
JardaPecival (351 příspěvků) 19.02.2024, 13:55:58 xxx.xxx.37.169

Mám vlastní hoblovku, tak hoblin dostatek..  A sláma, když vidím dnešní kolchozníky, co do toho cpou po celej rok za chemii, tak o ni ani nějak neuvažuju..