Aktuálně: 4 702 inzerátů176 612 diskuzních příspěvků17 781 uživatelů
JardaPecival
JardaPecival (353 příspěvků) 27.03.2024, 11:55:42 xxx.xxx.37.169

Tak včera po prosvícení po 10dnech v Brinsei z 27mi 2neoplo a jeden kruh smrti, ostatní sou hejbací 🙂 Teď ještě laboruju s vlhkostí, podle vážení sem lehce(v průměru 0,5% v max. případě 2%) nad ideálníma hodnotama(12% úbytek za 18dní), loni sem měl dost neproklubanejch a ty co se klubaly se klubaly stylem naklovat dírku a rozlomit skořápku.. Mohlo by to bejt vysokou vlhkostí, kuřata přerostou a nedokážou se při klování otáčet.. V KingSuro sem s váhou zas mírně pod, tam budu prosvětlovat po 10dnech zejtra.. Tak sem zvědavej, jak to dopadne, jestli bude nějaká ta radost na dvorku 🐥

Obrázek Obrázek
JardaPecival
JardaPecival (353 příspěvků) 20.03.2024, 19:11:11 xxx.xxx.228.63

Podle mýho je elektrika hned po křemelině největší pomocník v kurníku.. 1.přísvit: v lednu sem neměl ani jedno vajíčko, když teď koukám do deníku: 27.1. začínám svítit ve 4:00 a 7.2. už mám první vajíčka a hned se rozjely ve velkým.. 2. v mrazech výhřev vody, obrácená kvočna s dlaždicí navrchu kvůli znečištění, na tom napaječka a nevěděl sem, co je problém s ledem.. 3. Automatický dvířka - namísto 4ks tužkovek s nejasnou trvanlivostí sem připojil 6V adaptér a neřeším, kdy a jestli dojdou baterky..  4. napájení kamery, přeci jen je skvělý vidět co tam ty prdlouší vyváděj 🙂

JardaPecival
JardaPecival (353 příspěvků) 20.03.2024, 08:59:32 xxx.xxx.37.169

Kamery mám od Uniview venkovní připojený k domácímu NASu se záznamem s přístupem odkudkoli.. Ale vše jsou napájený, buď adaptérem, nebo poe po síťovým připojení.. Určitě jsou jiný lepší, ale já si na to řešení zvyknul, tak se toho držím.. Žádný hogofogo ale spolehlivý bezúdržbový řešení.. Do budníků by byly určitě nevhodný(rozlišení, zornej úhel), tam by to chtělo něco přímo na to určený(https://www.green-feathers.co.uk/collections/bird-box-cameras chtěl jsem do vrabčí budky)..

Obrázek
JardaPecival
JardaPecival (353 příspěvků) 19.03.2024, 20:30:48 xxx.xxx.228.63

Loni se mi podělalo během líhnutí čerpadlo na tý kulatý 10Pro Rcomce, tam byla pohoda, nízká vlhkost půl dne nevadí, ona je udělaná na dolejvání vody ručně, takže ten zbytek líhnutí sem dojel růčofůčo.. Přesně po vylíhnutí prvních kuřat sem měl dlouhej výpadek proudu ve vsi a odchovnu sem nevytopil, tak sem využil dva dny kvokající slepici, naštěstí je přijala, sic po dvou dnech kvokání kulila voči, jak to de rychle 🙂 Výpadek proudu u líhní mám jištěnej 1kW UPSkou. Snažim se to mít všechno pojištěný, ale stejně to dokáže zaútočit z jiný strany, začně blbnou líheň 😈 Tak sem si to vokameroval, sleduju to kdyby něco, ale ono to příjde určitě zas vodjinud 🤪

JardaPecival
JardaPecival (353 příspěvků) 19.03.2024, 10:55:28 xxx.xxx.37.169
Peter:

Možná sem se špatně vyjádřil. Tím citem jsem to myslel tak že na to nemám srdce takto zabít, takže i to kolečko nepřipadá v úvahu potřebuji něco co nejméně morbidního ta pistole se mi zdá nejlepší.


Taky je to zabíjení u mě pořád naprt.. Špatně to nesu, škubání kuchání mi nevadí, ale to zabíjení je pro mě fakt temná stránka chovatelství..

JardaPecival
JardaPecival (353 příspěvků) 18.03.2024, 18:24:27 xxx.xxx.228.63

Tak sem dal včera rozjet KingSuro abych dneska nasadil zbytek vajec a v noci mě probudilo pištění, na teplotě blikalo Err a topení vypnutý.. Po vypnutí a zapnutí se vzpamatovala, ale věř tomu, kurňa.. Od tý doby jede, ale……… 🙄

JardaPecival
JardaPecival (353 příspěvků) 17.03.2024, 11:23:02 xxx.xxx.228.63

Super zkušenosti, díky za ně 👍 Ještě názory na intervaly by byly zajímací.. Když vezmu to otáčení min. dvakrát denně u skladování násadovejch před líhnutím, je to zřejmě “jen” kvůli tomu žloutku. Teď je pro mě novinkou(ono toho je spousta, co pro mě bude ještě novinkou 😂), že se při inkubaci tvoří cosi(allantochorion) a to otáčení to podporuje(rovnoměrnost). Proto, když čtu v chytrý knize “Domácí chov zvířat” že “Nejlepší výsledky dává obracení každou hodinu, ve dne i v noci” nemusim se bát nastavit opravdu interval 60min? Já mám pořád tak nějak zafixovaný to “dvakrát denně” a nechce se mi provokovat s otáčením častějším 😛

JardaPecival
JardaPecival (353 příspěvků) 17.03.2024, 08:40:46 xxx.xxx.228.63

Čítávám takhle porůznu názor, že první tři dny inkubace slepičí vejce v líhni neotáčet z důvodu, že ty první tři dny jsou zárodky extrémně citlivý na otřesy. V paměti mám někoho, možná ještě z ifauny, že slepice se na vejcích první tři dny taky vůbec nehne, sedí jak přilepená. Přitom ale, jestliže se maj vajíčka po dobu skladování otáčet kvůli přilepení žloutku, tak po ty první tři dny bez otáčení přilepení nehrozí? Pak sem čet, že otáčení napomáhá v prvních dnech k přístupu živin k zárodku, dokud nemá vyvynutej krevní oběh.. Zas na druhou stranu, k líhním v návodech taky nemám nic o prvních dnech neotáčení, Rcom maj přednastavenej program pro slepice a taky to otáčí hned od začátku.. Takže, točit či netočit, to je oč tu běží 🙂🙃 Já teda točim, a jak to vydíte vy?

Obrázek Obrázek