Aktuálně: 4 708 inzerátů176 617 diskuzních příspěvků17 781 uživatelů
JardaPecival
JardaPecival (353 příspěvků) 19.02.2024, 13:55:58 xxx.xxx.37.169

Mám vlastní hoblovku, tak hoblin dostatek..  A sláma, když vidím dnešní kolchozníky, co do toho cpou po celej rok za chemii, tak o ni ani nějak neuvažuju..

JardaPecival
JardaPecival (353 příspěvků) 18.02.2024, 08:35:28 xxx.xxx.228.63

Já mám dva kurníky, menší z cetris desek a druhej z ytongu, oba mám poctivě zevnitř i zvenku natažený stavebním lepidlem tak aby tam nebyly nikde škvírky, podestýlám hoblinama, ty sou samy vo sobě suchý a prašný, ručním práškovým postřikovačem po výměně hoblin popráším všechno slabou vrstvičkou křemeliny a zatím 👍

Obrázek
JardaPecival
JardaPecival (353 příspěvků) 09.02.2024, 09:40:04 xxx.xxx.37.169

Hmm, tak to je fakt asi konečná.. Hodně zarážející je ta prodloužená záruka od výrobce, ta je teda úplně k prdu 💩

JardaPecival
JardaPecival (353 příspěvků) 08.02.2024, 20:41:10 xxx.xxx.228.63
Ecitejok:

Ano jde tam proud. A neotravujete. 


A na ruční vyvolání otáčení OK a mínus to taky reaguje jen někdy?

JardaPecival
JardaPecival (353 příspěvků) 08.02.2024, 19:43:12 xxx.xxx.228.63

Bez závad teda že tam v momentu otáčení jde proud, nebo nejde? A slibuju, že už nebudu s dalšíma otázkama votravovat 😄

JardaPecival
JardaPecival (353 příspěvků) 08.02.2024, 17:28:48 xxx.xxx.228.63

Hmm, tak moje teorie má trhlinu.. Vytáh sem tu svoju, zapojil a asi dvacetkrát sem otočil tam a zpět, bez jakýho koliv problému.. Mám ji v prodlužce, zapojil sem tam rychlovarnou konvici dal vařit vodu a znova asi 20x otočilo bez problémů. Pak přes UPS, zase točí.. Když nadzvednu víko a snažim se při otáčení motorku zabrzdit to ozubený kolečko, tak se mi to nepodaří, prostě mě přemůže.. Když otáčím s nadzvedlým víkem, tak to vždycky chvíli točí a pak samo přestane.. Netuším teda, jak to funguje, když to spustím, najede to do krajní polohy a nadzvednu víko, tak ten motorek s ozubeným kolečkem zůstává v krajní poloze, ale ten spodek s vajíčkama se z tý krajní polohy sám přesune do prostřední.. Pak přece ty otáčky nemůžou vycházet, ale vycházej.. Zkusím pro nějaký informace zavolat příští tejden p.Vesého, teď maj dovolenou.. 

K tý vaší, zkoušel jste měřit, jestli jde do motorku 12V? Případně odšroubovat z toho motorku převodovku, jestli není třeba problém v ní.. Mě se takhle kousla převodovka ve starým modelu čerpadla u RComu..

JardaPecival
JardaPecival (353 příspěvků) 08.02.2024, 15:29:40 xxx.xxx.37.169
ančovička:

Krásné fotky, krásné slepičky 😇..a to prostředí.. mají se jako komtesy😊🐔🐔🐔...to máte stále špatnou oplozenost?….píšete, už třetí kohout🤔..já když jsem chovala brahmanky, oplozenost vic, než mizerná..potom jsem se někde dočetla,že příčinou může být huňatý 😀porost peří okolo kloaky slepičky,možná i kohouta..tak jsem vzala nůžky a okolí kloaky jim ostříhala..prý se to má spíš vytrhat..kvůli zranění kohouta.,ale…oplozenost hned krásně stoupla…🐣🐣🐣🐣


Nene, už třetí kohout ne.. Mám jednoho, starýho a mám po něm lonský kuřata, kde sem jednoho kohoutka nechal(nestihnul zabit), takže mám dva, starýho a mladýho, a teď jsem pořidil novýho, celkově třetího, ale v pořadí druhýho a ten teprve bude předvádět, co umí 😄 Jinak je to s tím opeřením vzadu opravdu tak.. Když sem byl pro toho novýho kohouta, tak jsme to s chovatelem probírali a von hned se po něm začal sápat a škubat mu tam vzadu peří, že sem kohoutka musel bránit vlastním tělem 😀 

JardaPecival
JardaPecival (353 příspěvků) 08.02.2024, 15:20:18 xxx.xxx.37.169
Ecitejok:

Jo a rada od prodejce byla zapojit rovnou do zásuvky. 6ádné prodlužováky či jiné mezikusy jako např. ochranu přepětí atd. Já si zase myslím , že ochrana přepětí je u tak drahé věci dobrý nápad. Ale je to jedno. To otáčení má svůj vlastní život. Ať ho nastavím jak chci a ať mám líheň přímo v zásuvce nebo ne. Takže si vždy když jsem u líhně zapamatuji na kterou stranu zrovna je otočená a když se to v určitém čase neotočí tak otáčím ručně. Poslední líhnutí loni jsem už nechal otáčení vypnuté a otáčel to ručně a tak nějak byl klid..


Ono to otáčení nemá žádný čidla na koncích, vypnutí maj řešený zřejmě přes zvýšenej odběr/snížený napětí při dorazu na jednom nebo druhým konci.. Hrůza.. Vám to jak nefunguje, že se motorek vůbec neroztočí? Ono totiž jestli se nebojej těch přepěťovek nebo prodlužek kvůli snížení napětí celkově a pak by to takhle mohlo blbnout.. Neměřil jste jaký máte napětí v zásuvce? Případně vyzkoušet někde u někoho v jiným domě/městě.. Docela by mě to zajímalo.. Dneska ji zase vyndám z krabice a ještě vyzkouším přes UPS, abych pak nezjistil problém až při samotným líhnutí..

JardaPecival
JardaPecival (353 příspěvků) 08.02.2024, 07:57:19 xxx.xxx.37.169

Líhnout budu jen ty svoje bílý prdelky 🐔  Chtěl bych letos 30-40 kuřátek, ale vzhledem k mojí příšerný oplozenosti si myslim, že holky nezvládnou tolik vajíček na jedno líhnutí “vyrobit”, takže jak to všechno bude, to se ještě uvidí….

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
JardaPecival
JardaPecival (353 příspěvků) 08.02.2024, 07:37:16 xxx.xxx.37.169

Tenhle kousek by asi šel, ale to je jen část výběhu, pak to jde za domkem přes roh zahrady a pak zas další kus přes roh.. Jaro léto podzim maj pak otevříno a jsou puštěný na půlku zahrady..

JardaPecival
JardaPecival (353 příspěvků) 08.02.2024, 06:59:12 xxx.xxx.37.169

Kohouty mám dva a oba byli mezi prvníma v trapu.. Třetí - novej kohout to viděl a asi i slyšel z okýnka karantény a pak byl půl dne s vykulenejma vočima schoulenej v rohu pod krmítkama s myšlenkama “bože kam sem se to přistěhoval” 😄 No uvidim, slépky mám asi tři roky, dravců nad náma lítá spousty a tohle byl první útok.. Kdyby to bylo jednou dvakrát v roce, asi bych to unes, horší když by se sem naučili jako do samoobsluhy.. Další věc je, že těch útoků mohlo bejt v průběhu tý doby víc, ale mohly bejt neúspěšný..

JardaPecival
JardaPecival (353 příspěvků) 07.02.2024, 13:24:37 xxx.xxx.37.169

Tak někdy se taky nezadaří, sakryš.. Samotnej útok byl mimo kameru, ale viděl sem z vokna jak ji začal škubat záda, tak sem vyběhnul.. Už pozdě, no.. Usek sem ji hlavu a vykrvil, oškubal, vykuchal a už je v mražáku s úmyslem sežrat.. Tak doufám, že se po tom nevotrávím 😀

Obrázek
JardaPecival
JardaPecival (353 příspěvků) 31.01.2024, 08:34:19 xxx.xxx.37.169

Z tý žluklý směsi mám strach.. Doba spotřeby je věc pěkná, ale bůh ví, kde to kdo může jak skladovat, co má takovej pytel směsi za sebou.. Dá se to nějak poznat vizuelně, nebo po čichu?

JardaPecival
JardaPecival (353 příspěvků) 31.01.2024, 08:17:36 xxx.xxx.37.169

Jo, soused ji má, měl jsem ji jednou půjčenou na začátek inkubace, když sem čekal na svou líheň.. Rozdíly teplot v rozích a středu i 1,5°C(částečně vyřešil vyřezáním a uložením po dobu líhnutí do polystyrenovýho obalu ve kterým je dodávaná) nefunkční vlhkoměr, po dvou letech co ji má, nefunkční snad polovina těch “božích” prosvětlovacích ledek.. Věřte, že tohle fakt nechcete.. A asi by bylo lepší dát dotaz do téma "Líhně" 😉

Obrázek