Aktuálně: 4 761 inzerátů176 548 diskuzních příspěvků17 781 uživatelů
JardaPecival
JardaPecival (353 příspěvků) 29.01.2024, 07:25:33 xxx.xxx.37.169

Podle mě je úplně jedno, v jaký líhni se líhne, nebo jestli se líhne na sucho nebo na mokro, důležitá je ztráta hmotnosti a správnej vývoj velikosti vzduchový bubliny a tomu ty podmínky přizpůsobit.. Příroda to má nějak zavedený a dycky se musí najít někdo, kdo si myslí, že to dokáže vymyslet líp..

JardaPecival
JardaPecival (353 příspěvků) 27.01.2024, 14:56:05 xxx.xxx.228.63

Tak už jsem asi na stopě.. Při obraceni občas nadskočí víko a někdy nezapadne úplně nazpátek.. Udělá se tam na levý straně nenápadná cca 2mm škvírka a vlhkost pak jede pomalu dolů.. Šlendrián..

JardaPecival
JardaPecival (353 příspěvků) 27.01.2024, 13:05:53 xxx.xxx.228.63

Mno já nedělám zkoušku líhnivosti, ale zkoušku líhně bez vajíček.. To obracení je spíš k pousmání, ale ta vlhkost mě docela štve.. Copak o to, líhnu na 45%, takže líhnutí proběhne v cajku, ale na dolíheň pak 65-70 už to znamená starosti.. Dolejvat někde vodu, přidávat houbičky.. U Rcomek to vlhčí jedna báseň, i dalo by se říct inteligentně, když se nastaví větší tak ono to tak nějak postupně pomalu čerpá vodu, tady když je nastavená vlhkost vyšší než v líhni tak to čerpadlo pere vodu furt na plný kule.. Teď zkouším podložit polystyrenem, jestli se ta odpařovací nádobka nějak zespodu moc nechladí, pak taky doma mám podlahovku, takže topím na 18-19°C, doporučujou 24°C prostředí.. No budu ještě  zkoušet, času je zatím dost, pak dyštak zavolám p.Veselého(lihne.cz)..

JardaPecival
JardaPecival (353 příspěvků) 27.01.2024, 11:34:39 xxx.xxx.228.63

Člověk míní, Pán Bůh mění.. Udělal jsem si radost, prodal ledvinu(stejně byla už celá  prochlastaná) a pořídil Brinseu.. Jal jsem se ji hnedle otestovat.. No, a radost netrvala dlouho.. První věc, neotáčela lísky.. Otáčení z výroby bylo zapnutý.. Po různým zkoušení mě napadlo to otáčení vypnout a pak znova zapnout a hle, huš to fachá.. Jenže, to otáčení.. V jednoduchosti je prej síla.. Nevím, no.. Ono normálně to otáčení při krajním dorazu nadzvedává víko, občas to překocí o zub.. Fakt propracovaná jemná mechanika.. Další test vhkosti.. Při 37,7°C nastaveno 45% a jelo to v pohodě, večer to drželo pěkně, tak na noc sem nastavil 65% a ráno sklenka s vodou prázdná, nádržka v líhni plná vody, vložka na odpařování úplně utopená a vlhkost v líhni 38%.. Fakt bomba.. Takže vysušení a jdu laborovat, jak pracovat s nějakým přídavným dovlhčování pro dolíheň🙄

Obrázek
JardaPecival
JardaPecival (353 příspěvků) 11.01.2024, 13:59:24 xxx.xxx.37.169
ančovička:

…jj,není bahno..ale denně rozmrazovat 15 zamrzlych misek s ledem od králíků, dvakrát denně 5 kýblů husam a kacenám….


No starat se v mrazu o patnáct misek musí bejt fakt vopruz.. Já dal zlotřilcům do kurníku na cihly obráceně vyhřejvací kvočnu na to dlaždici na to napaječku a mám vystaráno ❄️

Obrázek
JardaPecival
JardaPecival (353 příspěvků) 09.01.2024, 20:54:41 xxx.xxx.228.63

To jsou snáškový, vajíčka na hamu papu, né pípíp 🙂 Na kuřátka mám nachystaný "kvočny"  KingSuro a 10Pro Plus.. Jinak ale, předek pro lepší vstup je vyřízlej i tak 🙂

Obrázek
JardaPecival
JardaPecival (353 příspěvků) 09.01.2024, 18:46:38 xxx.xxx.228.63

Pro zdrobnělý wyandotky mám 25x25cm uřízlý spodky z plastovejch barelů, lepšejší by bylo víc, ale měl jsem jich 5 a neměl pro ně využití.. Krásně se udržujou v čistotě a pipuším se líběj, dokonce aj kohůt občas přidá vajíčko 🙂

Obrázek
JardaPecival
JardaPecival (353 příspěvků) 04.01.2024, 12:18:11 xxx.xxx.37.169

Taky se mi Brinsea zamlouvala, vychází levnějc než Rcom, ale od Ovation mě odradily špatný zkušenosti lidí ohledně demontáže ventilátoru při čištění, dochází k popraskání úchytů šroubů v plastu, tak nakonec zvítězila KingSuro..

JardaPecival
JardaPecival (353 příspěvků) 30.12.2023, 11:57:46 xxx.xxx.228.63

jojo, už se to blíží 🐣 Jen já nemám nepříbuznýho kohouta tak nevím, co budu líhnout.. Možná příbuzňáky jen na maso, v mrazáku tři nohy nevaděj 😄

JardaPecival
JardaPecival (353 příspěvků) 30.12.2023, 11:52:38 xxx.xxx.228.63

Podle mě celý to kouzlo směsi je právě ve vyváženosti a ta je v tý granuli nejlíp rozprostřená. V sypký těžko donutím slepici, aby si sama nazobala každou složku v tom ideálním poměru.. A to ještě dominantní slepice vyjedou to oblíbený dřív počet krmítek nepočet krmítek.. A že slepice milujou sypkou směs? Stačí mi namíchat granule se sypkou a vidím sám nejlíp, co milujou.. Řešit namáčení zbytku, aby to do sebe dostaly je sice hezký, ale znám spousty užitečnějších činností, kterejm můžu místo toho věnovat čas.. Za mě granule celodenně  pořád k dispozici, každej večer do násypnýho krmítka pšenici(v zimě přidávám kuku+slunečnici) do prasknutí.. Osobně nevidím jedinej důvod, proč granule nekrmit..

JardaPecival
JardaPecival (353 příspěvků) 30.12.2023, 10:45:45 xxx.xxx.228.63

Chtělo by to lepší fotky, ale fakt by to mohly bejt Vyanďotky, jedna žíhaná a druhá stříbrná koroptví.. I ta povaha by seděla.. Ale pozor, klamou tělem, vypadaj jako andílci, ale sou to strašný zlotřilci 😄 Jen by si zasloužily lepčejší napaječku..  https://www.kamir.cz/napajecka-pro-drubez-na-nozickach?atr=50931 , výběr velikostí, nožičky super v podestýlce, jsou odendávací(při zavěšení), ten plast se krásně čistí, snese i zamrznutí v mírným mrazu..

Obrázek
JardaPecival
JardaPecival (353 příspěvků) 02.12.2023, 10:22:00 xxx.xxx.228.63
Daniela:

Děkuji Vám za odpověď. Také jim dávám zeleninu a ovoce, co zbyde z kuchyně. Ještě zkusím zelí a mrknu na ty červíky 😂 jaké kupujete?


https://www.broukarna.cz/cervi/potemnik-moucny-2/

Sušenejma mi opovrhujou, tak beru živý.. Rozsypu do malejch krabiček a zamrazim..  Nechce to ale pouštět návštěvy do mrazáku, pak si u vás nedaj ani kafe 😄

JardaPecival
JardaPecival (353 příspěvků) 23.11.2023, 12:30:56 xxx.xxx.37.169
raven_kix:

Už pár týdnů mám v hlavě takovou myšlenku, ale netroufl jsem si ji nasadit hned s novým vzhledem. Líbilo by se mi zcela odstranit tlačítko “Citovat” a nechat pouze tlačítko “Odpovědět”. Po kliknutí by dole ve formuláři bylo vždy vidět na co odpovídáte. Celý text příspěvků, ale nebylo by možné ho editovat.

Co by ale bylo možné, tak zaškrtnout volbu “Zobrazit jako citaci”. Ve výchozím stavu by byla tato možnost vypnutá, ale kdo by chtěl vyloženě citovat, tak by to mohl takto dole ve formuláři zakliknout. 

Po odeslání by se zobrazila jen lišta, jako nyní “Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 22.11.2023, 09:14:52” a na jejím konci by byla šipka dolů. Po kliknutí na tuto lištu nebo na šipku by se příspěvek rozbalil a byla by vidět celá citace. Kdo by zaškrtl zobrazit jako citaci, tak by nebylo ani nutné rozbalení, příspěvek by byl vidět hned celý.

Klikalo by se tedy na jediné tlačítko a vše ostatní už by se řešilo ve formuláři. A vždy by se dal rychle dohledat text příspěvku na který odpovídáte.


“Po kliknutí by dole ve formuláři bylo vždy vidět na co odpovídáte. Celý text příspěvků, ale nebylo by možné ho editovat.”

Nějak pořád nechápu tu zatvrzelost v tom nepovolit možnost editovat citaci?  Viz. tohle je krásnej případ, chci reagovat na příspěvek na předchozí stránce, ale jen na malou část z něj.. Takhle jak je to teď nastavený, prakticky nemožná věc.. Máte proto nějakej důvod?

JardaPecival
JardaPecival (353 příspěvků) 17.11.2023, 09:27:34 xxx.xxx.228.63
Anonymní:

No comment..

https://youtu.be/Fd8_ZuE9fnE?feature=shared


Susexky se používaly na masnou produkci, ale vod nějaký doby se začly používat i na ty vejce. Když je máte s kohoutem, musíte dávat pozor, aby vám nevyseděly vejce a měli by jste plnej dvůr kuřat 

Nevykolejí je žádné výkyvy počasí, ale neřikám, že vydrží nějaké extrémní výkyvy, ale když je chvíli zima a pak je teplo tak je to vůbec nevykolejí

náhodou super, já se pobavil 😄

Ale v jednom má Pepíček pravdu, že je potřeba slepici pořádně nakrmit, pak budou vajíčka 👍