Aktuálně: 4 319 inzerátů190 585 diskuzních příspěvků17 960 uživatelů
lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 02.02.2024, 22:39:55 xxx.xxx.15.42
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 02.02.2024, 07:11:11

Jinak Raduš,jsem se pobavila,jak jsi šla zachraňovat kozenu - a to jsi tu grotesku neviděla naživo😛 Ráno mladý chystal cirkulu, tak jsem mu vylíčila, jak jsem jim běhala po dvoře😄

Uff, dneska jsme byli celý den na cestách, v Jihlavě, jsem hotová a chce se mi děsně chrnět… 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 02.02.2024, 07:49:49 xxx.xxx.87.23

Taková ta zasíťovaná postýlka dokola a nahoru nebesa. Jak to dělají lidi, nemusí být přímo afričani, ale žijící v Africe? Musejí chránit děti před komáry(malérií) ti se dostanou takřka všude, takže pořídit něco podobného. A jinak…stejně si taky myslím, že mimino budu nakonec v posteli s matkou. Ne, že bych to schvalovala, nevyspí se nikdo, tedy nikdo z rodičů.

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 01.02.2024, 22:37:31 xxx.xxx.87.121
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 01.02.2024, 21:07:23

Se taky divím, protože na cestách jsme s Tomem Dakar poslouchali, on poslouchá jen Radiožurnál, ale asi to bylo v časech, kdy jste se k tomu nedostala. Jsem se tady musela kousat do rtu, abych to nevykecala, jakovou jsem měla radost😛 A Macík je navíc ještě fešák😉

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 01.02.2024, 19:19:36 xxx.xxx.87.121

Barča má parádní mix barev vypadá, jako by vzal někdo zrzka (tvého😉) a černou kočku, zašejkroval s tím a vylil Barču😜 Tu hlavičku má parádní, tam se to hezky povedlo👍

No já vůbec nemyslela Zdenku, spíš jestli se nanahlásili i jiní zájemci a všem šiješ😉

Mamka si pořád ještě chodí přibrušovat ty protézy, protože jí spodní stále nesedí. A v čekárně ji chytla sestra od obvoďáka, že nebyla roky na preventivce, vrazila jí zkumavky, takže byla v úterý. Teďka bude čekat na výsledky, případně by ji tahala na další vyšetření…snad jí to dopadne dobře, i když Tom straší, že kdo hledá najde🙄

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 01.02.2024, 16:27:31 xxx.xxx.87.121

Vnitřnosti? Doprčic, nikdy jsem vnitřnosti z králíka neviděla, doteď jsem se tomu úspěšně vyhýbala🙄 No jestli je to, na co koukám a co vypadá jako tlusté střevo - tlusté střevo😏 tak je snad normální, že je plné bobků? Proč do toho neříznete, když to tedy zkoumáte? Já si pod vnitřnostma představila hlavně ty, co se konzumují, tedy srdíčko, ledviny, játra….

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 01.02.2024, 12:13:40 xxx.xxx.87.121

Jéé a ještě jsem si vzpomněla! Já tady frflám a totéž jsem dneska udělala já příbuzným (muže bratranec)  Jdu na obchůzce kolem a na dvoře mají výběh se třema kozama. Koukám a ta jedna koza tam zadek nahoru, hlavu vraženou kdesi na zemi, vypadalo to, jako by ji měla zklíněnou pod kari sítí, ze které tam mají takovou ohrádku na seno(jesličky) Ale to jsem z dálky až tak neviděla, jen tu divnou polohu kozy, která se nehýbala. Volám: holky, co tam tam koza dělá a různě na ně povykovala, aby se hnuly. Ta pololežící koza nic. Doprdele, ty jsi tam zaklíněná!?😲 Hledám v mobilu číslo, kdysi jsem ho měla, ale teď jsem ho nenašla. Mávám do oken, ale nevím, na které straně baráku se zdržujou, aby mě viděli zrovna. Koza se pořád nehnula. Tak jsem přelezla bránu, letím k tomu výběhu, ty dvě ,,volné mě zmerčily, tak mi šlapou naproti a….ta ležící se vysouká zpod té kari sítě a že: jé, dobrý den, co nám nesetéé. ,,Doprčic, kozo blbá, jsem myslela, že jsi snad uškrcená!"🙄 Mávla jsem do oken, vůbec netuším, jestli o mě věděli, či ne, přelezla jsem bránu ven a šlapala dál😛

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 01.02.2024, 12:04:14 xxx.xxx.87.121

Děda házel slepicím na hnůj veškeré zbytky, když zabíjel králíky a slepice, ať si vyklovou, co chtějí, stejně tak kosti ze zabíječky prasete, ze kterých si oklovaly zbytky masa. 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 01.02.2024, 11:59:00 xxx.xxx.87.121

Bobi, kdyby jsi písla, že si chceš kupovat známku, mohla jsem ti ji koupit k Vánocům🙄 To máš super, že ti zprovoznili lepší cesty, tady by se ti to nestalo😏 A to šití máš pořád jen pro kámošky, nebo už i pro kámošky kámošek atd? Nech si proplatit alespoň materiál, od těch cizích, když už si nebereš nic za práci. Aby to nebylo: pro dobrotu, na žebrotu😉 Přece jen, máš s tím i hodně práce. 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 01.02.2024, 11:54:12 xxx.xxx.87.121

Ha, ha Niki,  Bertík o té fotopasti ví? Že tak hodil okem😜 Ten čuník je v poměru k Bertovi celkem malý ještě. Z výběhu ti udělá oráčinu, jen co přijde na to, kudy😉

I kdyby jsi skákala s 10minutovýma přestávkama…je to pro mě prostě nepochopitelné. Poskoky vůbec, ani omylem. Bolí mě z těch otřesů páteř, od ní mě to bodá do hlavy, o prsách ani nemluvě….proto nebudu nikdy ani běhat. Ale je super, že tobě to tak jde, určitě je to na posílení těla a zhubnutí super věc👍

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 01.02.2024, 11:46:57 xxx.xxx.87.121
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 31.01.2024, 19:05:39

Ráno u nás veselo😏 Běhám kolem koček, chystám zeleninu k snídani, Viktík chtěl masko a on ho sní jen, když mu ho po pidikouskách hážu na zem a ještě to musí být jen, kam dosáhne😛 Takže jsem se zdržela, než jsem mu takto vykrnila kolik sežral, jdu se sprchovat o 10minut pozděj a telefon, číslo. Hergot, co kdo zase otravuje, poštu nečekám…Paní Radko, my sme tady(brigádnice) ,,Jak tady, kde?" Tady v zahradě, vzadu a vy ste kde? ,,Já jsem doma a nějak nechápu, co tam děláte, já jsem vás pokud vím nevolala" Obleču se jdu tam, první jsem jim vynadala, že nemají co lozit po zahradě, když jim neotevřu, pak jsem jim dala vyčistit dvě místa s tím, že jim zaplatím jen hodinu, než to vyčistí. Brigádníka jsem seřvala, že jsme se domlouvali jen na to, že pokud dokážu zvednout ráno ruce a nebude pršet(bylo hlášeno) tak půjdem na další plot, jinak půjde kopat ty nálety. On musí brzo odejít, tak přišel brzo. ,,No, tak to ovšem ploty dělat nebudem, já jdu obejít potok, pak snídat, ty vykop co máš a stejně jak holky, dostaneš zaplacenou hodinu". Já si chodím nahatá po baráku, nikdo mě nevidí, protože odevšad kryté a daleko a budu se kruci ohlížet, že mi někdo trajdá po zahradě, aniž bych věděla😠Takže jsem se nakrknula hned ráno. A už stejně hodinu prší, takže ploty by se nedělaly🙄

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 01.02.2024, 10:25:24 xxx.xxx.87.121

Tak nevím holky, ale občas pomerančové slupky hodím jako osvěžovač vzduchu na topení, protože si ráno lisujem čersvou šťávu, tak tu citrusy voní denně.  Před tím jsem kapávala do aromalampy a neviděla jsem nikdy, že by se kočky kvůli tomu někam stěhovaly. Absolutně bez reakce. Možná, že jsou tak nějak na to zvyklé odmala, protože mi citrusy voní. 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 01.02.2024, 10:22:25 xxx.xxx.87.121
Odpověď na příspěvek uživatele ančovička z 01.02.2024, 04:50:15

Tak kočindě velkou gratulaci, ať je s váma ještě mnoho dalších let👍🐈

Blbě jsem si přečetla to v květnu, asi jsem to přehlédnula, někde mi vyvstal podzim😊

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 31.01.2024, 19:05:39 xxx.xxx.87.121

Kůrňa, dočista jsem zapomněla napsat, že brigádník přišel😲 takže jsme ostříhali polovinu živého plotu od souseda🙂 Ony jsou dva, jeden je trochu kratší a vyšší a hustější, ten mladší je nižší a delší a už tedy začíná být i hustý, ale tím, jak se drží nižší, je to trochu snadnější práce, dál a líp dosáhnu. Zítra, jestli nebude pršet prý taky přijde, ale nemyslím si, že budu schopná zase stříhat, pravděpodobně ani nezvednu ráno hrnek s kafem😏 Dám mu jinou práci, vykopat nějaké keře, planý hloh, u kterého se čekalo, jestli je fakt planý a červenou lísku(Niki nečti😉) která nějak nerodí, oříšky mizerné…alespoň bude mít víc místa  vedle kolegyně velkoplodá🙂

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 31.01.2024, 16:32:18 xxx.xxx.87.121
Odpověď na příspěvek uživatele Rapotačka z 31.01.2024, 13:35:48

Ještě dodám k tomu, co psala Kometa: možná i tím, že jim věkově vycházela říje na zimu, kdy se neříjí, tudíž se jim to posunulo až na dobu, kdy začnou všechny kočky kolem? Co Kometko?  

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 31.01.2024, 16:29:55 xxx.xxx.87.121

Osobně si myslím, že je to opravdu reakce na Fida. Když Viktína začaly bolet zuby, což jsem zjistila až ve chvíli, kdy jsem si všimnula, že na něm visí kožich a začala ho sledovat. A zjistila, že ke granulím jde, ale nekouše je a tudíž nejí. Všechno žrala Gucci, proto je jak bečka. Ale dvakrát mi přeznačkovala v pracovně, což jsem nechápala  proč, bylo to v rozmezí třeba 14dnů.  Myslím, že i když se ti dva nějak zvlášť nemusí, rozhodně se netulí, tak Gucci chtěla dát najevo, že je problém. Viktík vůbec nic, ten to nijak nesignalizoval😟

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 31.01.2024, 16:09:54 xxx.xxx.87.121

Buggyro, k tomu vašemu výkladu jen dodám, že u nás by ste se do drnu rotavátorem nedostala. A když na poli do země nejde, nepomůže ani super obsluha😉 Naše pole má problém uorat i velký silný traktor. Ale už je to lepší, v prvních létech na té jílovici prokluzoval na místě, ještě ke všemu je to mírný kopec🙄)   

Čert se u nás taky nepoužívá, u nás se brambory ve velkém nepěstují, nejsou na ně podmínky, v kamení to dobře neroste😉 Ani jsem tu nikoho s čertem neviděla(asi by si vylámal ty paprsky😏 Malopěstitelé jako my, používají ten vyorávací ploužek, co se prodává k teře https://www.agrozet.cz/e-shop/vari-avb-400-vyoravac-brambor-d17676.html?utm_source=zbozi&utm_medium=cpc&utm_campaign=AGZ_Zbozi_Srovnavac&utm_id=100

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 31.01.2024, 10:01:32 xxx.xxx.87.121
Anonymní:

- se snáší bez problémů, s kocourem řádí jako pominutí …

- možná i ta říje (u našich koček bývala  vždy  cca v 10 měsících)

Zaměřte se na obě možnosti, kocouři někdy bývají moc hrrr,

kočka to může  cítit  jako  "šikanu".


Říje v 10měsících?😲 A to co máte za kočky? Mám britky a předešlá kočka byla těhule 5 měsíční, takže s jistotou říji měla va 4 - 5 měsících.

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 31.01.2024, 09:54:57 xxx.xxx.87.121
Odpověď na příspěvek uživatele efe z 31.01.2024, 07:53:22

Samozřejmě jsem nechtěla nějak ranit😟 to se omlouvám. Spíš mě zajímalo co se stalo, tedy to vím co, jen v čem byl problém. Jestli javory všude kolem, nebo třeba jeden a nevěděla jste o tom problému.