Aktuálně: 4 319 inzerátů190 585 diskuzních příspěvků17 960 uživatelů
lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 22.01.2024, 11:14:33 xxx.xxx.82.104

Bobi, s tygřicí jsi pobavila, jsem se nařehtala, při té představě😄 Já mám od toho covidu dost rozhozené trávení zase, takže mi ani jíst moc nechutná, když jdu pak v noci až ráno 5x na velkou👎 Už to řeším, po dlouhé době jsem se vložila do homeopatik, protože toho Viktěnku bolely ty zuby, respective měl červené dásně kolem špičáků, já po tom covidu taktéž bolavé, tak jsem namíchala nám oběma. Viktík už konečně trochu papá, hlavně začal naštěstí masko a ty pidi granulky pro koťátka. Takže jsem namíchala nám oběma, Vikťovi na zoubky a na chuť k jídlu, sobě na zoubky😉 a na to trávení. Uvidím po týdnu-14dnech jestli se srovnáme, když se mu dásně nespraví, budeme muset řešit zuby na veterině😟

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 22.01.2024, 07:51:56 xxx.xxx.82.104

Bobiško, jenže ty oříšky nemáš…😟 Oříšků bylo maličko, vybojovala jsem jednu misku s veverkama a ptáčkama, takže jsem si trochu nechala a zbytek nasypala Nikče. Ty jsi dostala místo toho o jednu skleničku víc. Věděla jsem, že Niki má oříšky moc ráda, u tebe jsem nevěděla, jestli je vůbec jíš, nepamatuju si, jestli jsi říkala, tak se omlouvám, oříšky má jen Niki. Letos se polepším, slibuju😇

Niki, tak mě napadlo, jak píšeš, že Berťa teď chodí jinudy, že proto se mu to stalo s tím železem? Našel nějaké nové místo pro zábavu, ale bůhví, co tam kde je😕 Z honu bych se posr…strachy, mít někde venku kočky. Doufám Niki, že ráno jsi Berta už viděla??

U nás jen -1.5st, ale vichr, to nebude příjemná obchůzka🙄

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 21.01.2024, 12:22:21 xxx.xxx.82.104

Bobi, máma pracuje a kocour jí u toho rovnou masíruje záda, aby vydržela dlouho makat😛 Boženka je tu už vyhlášená vzducholoď😛té může konkurovat maximálně Gucci😇

Tak pozor!😉Dneska jsem jela k mamce za bráchou(byl na turnaji, za chvíli se vrací do Prahy) zapojovat mamce sluchátka a…sama jsem vyjela, sama jsem odjela a vjela do garáže. S těma parkovacíma kamerama to ještě neumím, nejde mi se na to dívat a vnímat, co vidím. Tak raděj tak nějak odhadem, jak jsem byla zvyklá, až to natrénuju, tak se naučím snad zajíždět ideálně. 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 20.01.2024, 19:52:11 xxx.xxx.82.104
Odpověď na příspěvek uživatele Canka z 20.01.2024, 19:03:56

Nemyslím, že mu to někdo udělal, když k lidem nechodí. Spíš si myslím, že se někam snažil prolézt a o něco se zadrhnul, naštěstí to částečně urval a vrátil se domů, taky tam mohl zůstat ležet😲 Příklad: je to 14dní, co mi volala vyděšená mamka, že šla humnem domů a u strejdy v rohu se něco pohlo, Mandy tam letěla, mamka za ní. Byla to vyděšená kočka, s okem utaženým kolem pasu😲 Mamka letěla ke strejdovi, ať tam hned jde ji vysvobodit. Blbec to nastražil na lišku či na co, co mu chodí na slepice. Seřvala jsem mamku, která za to teda nemohla, ať mu to tlumočí😈 bylo to v těch velkých mrazech, naštěstí se asi kočička chytila až nad ránem. A naštěstí ne kolem krku. Mamka ji poznala, byla sousedky přes tři baráky. Takže takto nějak to mohlo být i s Berťou😟 Ještě, že to dopadlo takto a že jsi ho zkontrolovala👍 Niki a tento obojek není bezpečnostní??. Já vím, ztratil by čip, ale…👎Kočky se zadrhávají opravdu často, proto ty obojky dostávají bezpečnostní, protože ony prostě prolézají…

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 20.01.2024, 16:34:23 xxx.xxx.95.194

A ještě jsem zapomněla Niki k tomu balíčku. Já jsem ti to chtěla poslat na box naproti, ale hlásilo to ,,plný" a nepustilo mě to tam🙄 Tak dobrá, dám to na adresu, snad se s ní domluví, kdy bude doma…a dopadlo to takto, já nevím co je už, skvrny na slunci, či co?!?😲

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 20.01.2024, 16:11:41 xxx.xxx.95.194

Začnu od konce, u nás sluníčko, 1.5st. Niki nelítej, nesháněj, prostě se na to vyprdni, no a co? Mě třeba úplně stačí, že ste, i tady ostatní holky, že mám  s kým si ,,pokecat"😉👍 Nech to tak, vážně. 

Nó pokecat😏Tak hlavně, že jsem vám úplně zapomněla napsat, že Tom má dneska celý den ten tenisový turnaj, co pořádá. Včera jsem jim navečer musela napéct štrůdly, uvařila jsem si kroupy a uzený vývar. Dneska jsem do vývaru hodila uvařit uzenou krkovici, mamka(tchyně) u nás  dneska vařila k tomu houskové knedlíky a trnkovou omáčku. To bych já pro 30lidí nezvládnula, nedala bych ty pomněry😊 A musely jsme u nás, protože já mám velký sporák s prostorem kolem, na který vlezou i velké kastroly. V 8.45 letím do auta, že ji vyzvednu a u řezníka to maso, na večeři zabijačkové speciality a obložené mísy…vletím do fabky a zjistím, že sklo je ne, že namrzlé zvenku(kde jsem ho honem začala škrábat) ale i zevnitř!😲 S řevem a nadáváním jsem skočila do volva a tím to skončilo😛 nemohla jsem si v tom stresu vůbec vzpomenout, jak to rozjet, když se tam nestartuje klíčkem, jak vrátit zaklapnutá zpětná zrcátka, no po řevu, kdy Tom vyběhnul mi to říct jsem vyjela, u řezníka nedokázala otevřít kufr, doma u garáže naopak zevnitř kufr zavřít, takže jsem musela vylézt a zavřít ho zvenku🙄 a teprve jsem mohla nacouvat do garáže, kde jsem zase netušila, jak to auto vypnout, takže jsem dala ,,parking" a utekla😛 doma jsem ječela, že vrčí v garáži a nevím co s ním, ať si ho jde vypnout nějak. Jo…a ,,řadící páku" co se do ní jen tak jako ťuká, tak tu nejspíš brzo urvu, protože já s ní prostě ,,řadím"😏 Dovařily jsme to kolem jedné, přijet si pro to měl řidič ve 14, takže dobré. No knedle se nám zdrbly😟 Neptejte se mě proč, já to nevařím, netuším. Podle mé mamky sme je vařily zbytečně dlouho, tchyně se pořád bála, že jsou velké, aby byly dovařené. Tom před chvílí psal, že jsou po jídle, podrobnější komenty budou nejspíš až zítra, teď hraje, nemá čas. Kolem třetí jsem doumývala a sedla k biatlonu a sem🙂konečně😉

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 19.01.2024, 12:05:13 xxx.xxx.95.194
Odpověď na příspěvek uživatele Kilian z 19.01.2024, 11:42:19

Není to až tak dávno, co jsem byla na prochajdě v Průhonicích. No teď🙄 už bych se tam asi taky i bála, magoru s revolverem se prostě člověk nemá šanci ubránit👎 a množí se jak houby po dešti🙄Jinak po Praze využívám hromadnou hojně, to je pro nás z vesnice něco nepředstavitelného, že se člověk kdykoliv dostane kamkoliv a ještě si může většinou vybrat, který prostředek z toho použije. Já tedy nejčastěj metro, párkrát tramvaj a do těch Průhonic jede jen autobus. Jinak ale i ráda chodím pěšky, nemám problém zajít kilometr od hotelu do DMka, protože tam mám čas, tak si z toho udělám prochajdu😉

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 19.01.2024, 10:44:49 xxx.xxx.95.194
Odpověď na příspěvek uživatele Saga z 19.01.2024, 09:45:29

Sago děje. Nejspíš už i u těch nákladních, protože Buggyra to popsala přesně👍 Minule mi právě dupnulo na brzdu to moje. Oba nás málem šlak trefil, chlap málem skočil v okýnku. Prý jsem náhle změnila směr. Jo, je tu takový prostor u zatáčky, kde i lidi odstavujou auta, tak jsem tam víc vyhnula, abych dost uhnula sousedům s terou, kteří tam vezli pejska, tak jsem se bála, aby mi neseskočil náhodou pod kola. 

Bobi, nikdy jsme ojeté auto neměli, to by Tom koupil nové, ojeté mám teď😛 Ale jak jsem už psala, je to hračka pro něj, pro mě auto, když potřebuju nějam jet. A prý si zvykli všichni, zvyknu si i já😏 Snad, někdy,  pokud to auto do té doby přežije😜

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 19.01.2024, 10:10:56 xxx.xxx.95.194
Bobca:

jó,už mi přišel mejl,že je balíček předaný…jsem ti psala,ať se na to vykašleš!!!Já ti nemůžu posílat nějaké dary😟dostaneš na zadel,jen co tě potkám😉😜


Prosim tě dary🙄 Já na to ani nejsem, to nejsou žádné dary, to je jen tak 🙂 No neuvěříš, ono to pokračuje!😲 Ráno jdu okruh, mimochodem na naší cetě ledovka je, hlavně v ďolíčkách, z kopečků to steklo a zvoní mi telefon. Myslela jsem, že mamka, jaký se kdy hraje tenis. Ne, byla to slečna ze zásilkovny nějaké. A prý je tam balíček, co já jsem podávala pro paní Boženu😉 a je částečně rozlepený a není tam etiketa(nechápu, jak teda zjistila tu adresu tvoji?!?😲) Tak, že by potřebovala vědět, jestli jsem ho fakt posílala já, jestli jí řeknu, co je uvnitř. Tak jsem jí to nadiktovala a prý OK a dá to dopořádku, někdy se prý etiketa odlepí🙄 A raděj načmárat to podací číslo na balík ještě. Takže ti přijde v pondělí prý🙂

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 19.01.2024, 07:52:36 xxx.xxx.95.194

Pošta teď služby zlepšila, i otevírací hodiny, ale už jsme si zvykla věci řešit přes zásilkovnu, jen to vyklepal muž u sebe a já si zapsala kódy. 

Já to pořád říkám, že jsem konzerva, nesnáším nové věci a než si na ně zvyknu jsem vynervnutá. Ano, pak po čase jsem ráda, že je mám, protože je to pohodlné, ale sžít se, je pro mě peklo. Fabka má jít učitelům do Prahy. Nové volvo by jim Tom nedal😉Říkala jsem mu, ať ho dá zástupkyni, třeba ji tím ukecá, aby vzala funkci ředitelky😉 Prý jsem úplně blbá😛 co by jiní dali za nové auto a nemuseli jezdit v omláceném křápu😏A že jak fabka půjde na servis, budu mít po ptákách a budu muset jezdit volvem a hotovo🙄

Jo…u nás večer začala padat teplota z nějakých 6st na -2 ráno, takže se té ledovky možná taky dočkáme🙄zatím jsem venku nebyla, nevím. 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 18.01.2024, 16:30:36 xxx.xxx.95.194

Bobi, však jsem se jí právě na to ptala, jestli ji vytrhnout, aby se ty přední vrátily zpět a ona mi na to, že to bych musela mít rovnátka. Ty na noc už se nedělají? Ona se na můj dotaz tvářila nechápavě, tak mě napadlo, že je mladá a asi to vůbec nezná😛Měl je můj brácha, jednou za týden mu taťka pootočil šroubeček(utáhnul) a za necelý rok měl zub srovnaný v řadě🙂To by mi stačilo nevím, proč bych měla mít něco narvané v hubě celé dny🙄

Já mám dneska den blbec. Co dneska, včera odpoledne to začalo👎 Jak jsem psala, že mi byla ráno v tom vichru kosa na hubu, tak už dopoledne jsem začala kýchat, odpoledne se mi spustila rýma. Naštěstí jsem zrovna bloumala v homeoporadně, tak jsem kouknula, co na rýmu, že třeba mám. Brala jsem si co dvě hodiny a dneska už rýmu skoro nemám. Ráno vstanu a jdu chystat balíčky pro vás holky(konečně🙄) že to ještě honem zavezu poslat. Říkám Tomovi, ať mi to nachystá přes zásilkovnu jako vždy. Neměl čas že: máš ji taky v mobilu, tak si to pošli. Spěchala jsem, aby to ještě odešlo. V té aplikaci se mě to pořád ptalo na něco, co jsem nevěděla, co je🙄 respective, co to znamená, co to po mě chce. Už jsem pak byla tak vytočená, že jsem po něm ten mobil hodila, ať to kuva udělá, nebo to nestihnu. Praštilo ho to do hrudníku. Takže je nafučený, že jsem ho chtěla zabít. Jsem mu řekla, že příště poletí o zeď, mám ho už plné zuby. A nešlo to ani jemu, přitom v jeho mobilu mu to fungovalo několikrát normálně. Skočila jsem do auta, ještě tu stojí moje Fabka a myslím si ji nechám🙄protože po zkušenosti s mobilem jsem nasr…i na to auto. Do Fabky skočím a jedu, Tohle se pořád na něco ptá, něco řeší, nesnáším to, kuva jeď a nediskutuj! Fakt na tohle nemám nervy, to je pro lidi rozvážní a trpělivé jako Tom, já jsem cholerik a nervák a tohle a to, jak mi nefunguje ten mobil, ani na doteky, mě šílené točí. No a dojedu do zásilkovny a zjistím, že jsem si v tom zatmění mozku od vzteku nevzala peněženku, tak jsme letěla jak šílenec zpátky. A zpátky. Tam jsem klukovi strčila mobil pod nos - vyťukejte si to tam sám, mě to nefunguje, dělala bych to týden! Naštěstí to poslal😉

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 17.01.2024, 17:13:22 xxx.xxx.95.194

Predátoři nemají dost potravy v lese? Např. skoro všude jsou přemnožená prasata, u nás totálně daňci. To se týká spíš velkých šelem. Z malých šelem tu máme akorát tak tu lišku a pravda, myslivci jí vystříleli bažanty a zajíce, takže ta je na tom blbě, nedivím se, že chodí na kurníky. Některá léta mi po zahradě chodili tři bažanti, už jsem je nejmíň 10let neviděla. Zajíce jsem viděla naposled vloni v létě, tuto zimu ani jednoho, ale stopy v zahradě byly, tak jeden tu snad někde je😟 Celkem by i mě zajímalo, proč chodí srny v noci po vesnici a nejsou v lese? Přijde mi, že procházejí přes údolí na druhý kopec, ale žádné stádo, kopítka nanejvíš jednoho, dvou kusů. Stopy vidím ráno, když obcházím potok. Nejspíš hledají koridor, kudy mezi baráky projít. 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 17.01.2024, 16:26:48 xxx.xxx.95.194
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 17.01.2024, 16:10:19

Kometko, zbytečně to hrotíte, vždyť to má kočka myšáky. Vám jako děcku někdo revidoval zuby? Zub jsme si vyvyklali, ano krvácelo to, takže mi není jasné, proč se nad tím zadavatelka pozastavuje, snad jí taky rostly zuby…Brácha si zub vyrazil na sáňkách o strom ve 4 letech, zub se nenašel, k zubaři s ním nikdo nešel, vypadalo, že tam není, další problém neměl, tak se neřešilo. A tady se složitě řeší přezubující kotě? 😲

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 17.01.2024, 16:19:03 xxx.xxx.95.194

Jani, zubařka na to neřekla ani popel, žádné: to se vám rozpadne a budou problémy. Však to platím, tak co😉Už jsem tu psala, že když mi trhal nahoře osmu, jiný zubař, přípravy velké, opíchal a pak že: hotovo! Já čumím…jako, že už to je?😲  Ano, šlo to dobře, chcete ho vidět? Ne, děkuju, blééé, nic takového já vidět nemusím. Nachystané léky, i na cestu autem 20km domů a nic jsem nepoužila, vůbec jsem to necítila, ani ten den, ani další dny. Předtím mě teda bolel fest, nespala jsem dvě noci, byla pod práškama, tak jsem s ním jela. Teda s ní😉s osmičkou. 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 17.01.2024, 11:40:31 xxx.xxx.95.194
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 17.01.2024, 11:00:00

😄😄😄 Já už jsem zapomněla, proč je trháte?  Mě před pár lety osmičku spravovala, páč, sedmičky jsou všechny v kelu, mám čepy s korunkama. Tak když byl na osmičce kaz, říkám: pokud jde spravit, spravujte, ať mám ještě alespoň nějaké zuby😉 Přitom mi úplně vytlačily jedničku dopředu, že se mi kříží, ale co už, když je, musela by se vytrhnout ta osmička a rovnátka - dlabu na to, stará baba a navíc dole, tam to není až tolik vidět. 

U nás je dneska zima příšerná. Nepršelo ani nesněžilo od Vánoc, dneska začal vichr ledový, jižní, takže jsem šla tu naši cestu proti, to je ta nejhorší varianta. Myslela jsem, že zmrznu🙄Potkala jsem tři lidi, všichni si klepali na čelo, kam jdu v té kose. Já pak doma taky😛když jsem nemohla rozmrznout. Přišla jsem, dva tenisy za sebou v TV, doteď jsem čuměla a valím žehlit😉

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 16.01.2024, 11:43:43 xxx.xxx.95.194

Sama nemám drůbež, liška k nám na kompost a vyžírat psům misky chodila léta, i s liščaty si chodila hrát s míčky na tenisový kurt. Už vloni jsem ji nezachytila, kompost není rozhrabaný, něco se s ní asi stalo😢 Všichni mi říkali, že mi uloví kočky, mám už druhou generaci koček s liškou za zády a nikdy jim neublížila. Sousedům, i mojí mamce a strejdovi, kteří bydlí o kilometr dál, vylikvidovala kurníky, ona si obejde v noci rajon a najde nezavřený kurník. Chyba majitele. Sbírat po zahradě potrhané slepice, co nestihnula odnést bylo pro mamku těžké, ale zapomněla zavřít kurník, její chyba. Ano, každý se nějak živí, musí živit. U nás ani těch myší moc není. Drůbež pořád tak nějak plánuju, i když je mi jasné, že to bude spíš krmení pro lišku, protože i když jsem měla psy volně v zahradě, liška chodila zahradou klidně v poledne, měli podepsaný nějaký pakt o neútočení😉

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 16.01.2024, 11:29:12 xxx.xxx.95.194
Odpověď na příspěvek uživatele JanaJanaJanaJana z 16.01.2024, 11:12:01

Já dávám spot on(kapku za krk, ale to určitě znáte) Dropspot se to tuším jmenuje, nebo Profender.

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 15.01.2024, 22:42:28 xxx.xxx.89.191
Rapotačka:

Všechny zdravím.

Tak jsem na chvíli tady ¨než mi to zas kiksne.

Měla jsem tinitus (?)  na zbláznění. Ve stejné době to měl i švagr.

Řešil u dr. cosi polykal (vitamíny?), už si to nepamatuji. 

Přešlo nás to oba asi po roce. Jeho s léky, mně bez.


Někde jsem četla, že hodně lidí mělo tinitus po covidu. Ten jo, ten možná přejde, jako ostatní sračky po covidu, jen to chce čas. 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 15.01.2024, 21:33:17 xxx.xxx.89.191

Niki, my jsme u dědy mívaly sklapovací ,,domeček" past, kam se myš chytila tím, že se to zavřelo. Z té se pak dala vyhodim kam je libo, třeba odvézt na pole někam. Ale děda ji ,,vyplivnul" do kýble s vodou, aby ji tam chytil pes😢 A tomu Bertovi fakt toho jídla uber. Ne, aby chytal myši, kocouři jsou na to prostě línější, flákají to, jen aby se neřeklo😉 Takže hlavně proto, aby nevypadal za chvíli jak Gučajz😛

Bobi díky, Martu jsem zachytila, ale ty Stíny ne. A já jsem je myslím minule od prvního dílu ani neviděla, nebo nevím, teď jsem chvilku koukla na začátek a právě mi to nějak nebylo povědomé(nebo Alzheimer🙄)😜

Obrázek