Aktuálně: 4 319 inzerátů190 581 diskuzních příspěvků17 960 uživatelů
lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 26.01.2024, 16:13:53 xxx.xxx.83.6

Ha, ha, ha a já už chtěla psát výsledky🤣 S to nekoukáte ani na zprávy? Já v zimě pravidělně, pravda v létě je to horší, to ještě doma tak brzo nebývám. 

A rovnou napíšu, jaková jsem já blbaňa😛 Jak jsem předělávala v mé ložnici ty police, tak jsem zapomněla, že jsem to všechno vyskládala na parapet na okně, které je francouzské, prostě balkonové dveře se stejně velkým neotevíracím oknem vedle. V poledne volá mamka: jsem na hřbitově a zase se něco děje, přistává vrtulník, asi ve městě na točně. Nevidíš ho? Já: vydrž, letím do patra. Vlítnu do ložnice, pod nohy nekoukám, záclona je hustá, nevšímnu si, protože hypnotizuju oblohu před sebou, otevřu okno, že vyběhnu na terasu a švác, jen to lítalo, sklo práskalo jedno za druhým: ozdobná olejová, taková ze skla kroucená lampa - dar od příbuzných před 100lety😉(nikdy nepoužitá) lampa s ikei, spíš skleněné stínidlo na svíčku(ta byla hezká🙄) terakotová modrá kačenka, kterou jsme si kdysi koupili do modrobílého bytu ve Zlíně - tu slepím.  A vrtulník jsem stejně už jen slyšela😏 Teď jsem si na tu katastrofu vzpomněla a byla to posbírat a vysát😊

Venku jsem jen zkontrolovala, co je třeba,  vylámala suché větve z jedněch hortenzií(ty málokdy přežijou zimu, v létě obrazí nové výhony👎) a odtahala velké větve olámané z vrb ven na skládku.

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 26.01.2024, 13:05:04 xxx.xxx.83.6
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 26.01.2024, 12:52:41

Za půl a trošku hoďky😉 Někdy na mě akorát skočí nějaký pejsa, ale jinak mám nanejvíš, podle počasí zpocené triko, to se vymění a nebo mokrou bundu, to do druhého dne uschne. Poklízet je něco jiného, než krátká prochajda, to se nedá srovnat. 

Že ven🙄 Jde jeden sportovní přenos za druhým, ne že ven, já se ještě neodlepila z gauče🙄👎

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 26.01.2024, 10:36:54 xxx.xxx.83.6
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 26.01.2024, 10:04:40

Tak tak, jak jsem před časem chodila v tom blacku, snažím se jít rychle, jak to jen jde, tak jsem měla ostříkané leginy až po stehna. Hodila jsem je přeprat a druhý den nanovo. No tak to ne, to na to zvysoka, chodím pořád v těch zastříkaných, i když 14 dní mrzne. 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 26.01.2024, 09:50:35 xxx.xxx.83.6

Nikdo nikde🙄 hlásím slunečno, nefučí, v noci byl mrazík, teď už jsou 4st, takže naštěstí, když jsem ráno šla, bylo blacko ještě ztuhlé😛trasu jsem tedy měnit nemusela. Dumám, že bych mohla jít něco udělat ven, alespoň něco málo😉

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 26.01.2024, 09:47:08 xxx.xxx.83.6

Taky jsem to hledala, já u naší našla cca 3cm denně. Myslím, že je to plus mínus autobus😉 Dávala jsem občas, max dvakrát týdně, ale spíš jen jednou a bylo to málo. 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 25.01.2024, 15:45:17 xxx.xxx.83.6

Hlásím: byly jsme s mamkou ve městě na nákupech. Auto celé, už si trochu zvykám, hlavně jsem nespěchala, tak jsem vůbec nebyla nervní🙂

Buggyro, galoše jsem měla už dvoje, ale ony nějak nevydrží tu turistiku, obojí praskly. Neřkuli, že na nohy to není dvakrát příjemná obuv, i když jsem vybírala hezky s pořádnou podrážkou a trochu podpatkem, prostě to není obuv na turistiku. Nechodím moc, ale denně tři kilometry, ono se to na těch botech nasčítá. Jo, designové jsou spíš na efekt, než na to chození😛 a levné také vydrží prd, takže to si člověk nevybere🙄

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 25.01.2024, 09:55:06 xxx.xxx.83.6

Teda Bobi smekám, ty jsi šíííkovná👍👏 To bych myslím nezvládla ani já, ta švadlena😊 Minimálně…mě by se prostě nechtělo😉

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 24.01.2024, 22:16:26 xxx.xxx.83.6

Nooo, Vikťa šel nejdál tuším včera do garáže a to jen proto, že jsem tam šla já a pojal myšlenku, že se projde se mnou.  A to už bylo něco. Většinou…jako, že chce jít ven, tak mu otevřu, vyjde za dveře pracovny, kecne tam, hledí, očistí se(mezitím já jdu do kuchyně a zavřu za sebou, ať netáhne)  Za chvíli jdu nakouknout a on už leží v pracovmě na koberečku. ,,Takže nic macííí?" No tak zavřu dveře ven🙂

U nás začalo pofukovat, ale nic hrozného vím, že pro Čechy byla výstraha. Já jsem ráno šla trasu, bahno už povoluje, trochu v noci sprchlo, takže kde není zrovna rozježděné bláto, tam stála voda. Už mě to kličkování mezi blátem a kalužema nebaví, snad budu muset změnit trasu a chodit zpátky nějaký čas po silnici(chodníku) Moc se mi nechce, je to v civilizaci😏 ale jestli rozmrzne ještě víc, asi to jinak nepůjde🙄

Jasně Jani, Bobčo, v pivu je B vitamín a ten je přece na nervy, že jo?😀

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 24.01.2024, 12:45:12 xxx.xxx.83.6
Odpověď na příspěvek uživatele Saga z 24.01.2024, 12:09:10

No však ano jen, že každý nemá rád ty návštěvy u sebe doma. Třeba můj muž. On si kamarády nezve, jednou do roka máme s nima u nás sedánek. Já tak maximálně dvakrát do roka nějakou kámošku. A nemusí kvůli mě nikdo lítat a uklízet, takže raděj zvolím také nějakou tu restauraci, cukrárnu…😀

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 24.01.2024, 11:50:19 xxx.xxx.83.6
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 24.01.2024, 10:45:17

Ale prd, se neboj, i kdyby jsi chodila 2x týdně, je to normoš. Teda pro normální lidi, tam se nepočítám😉 já do hospod nechodím vůbec. Ale když se člověk schází s kamarády, tak kde jinde, že? Nepřijde mi hrozné, sedět u dvou piv, hrozné už mi teda přijde, vyžahnout 10 za večer😲 To přece není normální, vypil by někdo 5 litrů vody za večer???😲Už jen to množství musí poškozovat ledviny…

Politiku jsem začala číst, protože jsem se nudila, ale nepřispívala, i když mi cukala x krát ruka. No čím dýl jsem to četla (asi 14dní) tím víc mi bylo z těch zapšklých a zlých lidí blivno, to se nedá, už jsem přestala, nebudu si otravovat život takovou hnusotou. A Jani, ber to i jako radu pro tebe. Čti jen fóra, na kterých nebudou jen jedy.  

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 24.01.2024, 10:38:35 xxx.xxx.83.6

Já jsem zapomněla (spíš jsem nestíhala) napsat, že jsem si včera konečně v ložnici převrtala police. Už před pár měsíci jsem si v Ikei koupila nové konzole, protože tím, jak jsem to teď rozhodila mi chyběly krajové. No jdu to tam dávat a zjistím, že ty konzole jsou o 1,5cm delší😲 Taky ty staré byly poctivá nerez robusní, tohle je trochu šunt tenký, lehký, ale když to člověk nezkoumá zblízka, rozdílu si ani nevšimne. Polici jsem do toho zasunula tak nějak napůl nedorazila ani dopředu, ani dozadu, tak je tam trochu mezírka, na obouch stranách, nic hrozného, naštěstí. Byly to původně celkem tři desky spojené těma konzolema, dělali nad postelí jednu dlouhou polici. Jenže jsem si koupila před pár rokama novou vysokou postel a párkrát se mi stalo, že jsem se o polici majzla do hlavy, když jsem si chtěla sednout a opřít se. Tak to rozhodím a ha!😲Já bohužel ty dvě, co jsem z nich chtěla udělat stolíky k posteli, potřebuju mít jen 60cm, ne 80👎 Řešitelné, sice to byla škoda, ale jsem je uřízla přímočarkou. Odrbaný okraj se právě hezky schová do konzole, takže to nemuselo být ani hezky rovné(ani bych to rovně neříznula😏)Pak jsem zjistila, že mi pochybí šroubky do hmoždin, abych to dodělala. Taky neva, každou jsem přichytila jen horníma, spodní pak dodám, až koupím. Tu jednu desku, co zůstala 80cm, jsem si dala jako ,,stolík" pod telku. Tak to ovšem bylo něco. Byla jsem přesvědčená, že ta zeď není železobetonová…boha snad je😲 Tyhle poslední blbé 4 díry jsem vrtala snad hodinu, to bylo peklo. Ani jsem to nedovrtala na tu hloubku, jak mám hmoždiny a zbylé šroubky na to, musela jsem tam dát hmoždinky menší, šroubky musím koupit poloviční. Povysávala, uklidila všechno nářadí - bylo 19.45. Šla jsem si umýt hlavu a bla, bla a bylo 21h a přijel Tom za schůzky, ze Slovenska. Ale měla jsem radost, že jsem to nenechala rozbabrané a zvládla to, jen dodám a někde ještě vyměním šroubky. Původní díry z hmoždinama tam jsou, ale doufám v to malování😉A jednu jsem využila, pověsila jsem tam teplomněr😉 Nechala jsem si po delší době ventilačku na noc a ráno tam bylo 18, takže žádná hrozná kosa se nekonala. 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 23.01.2024, 14:04:54 xxx.xxx.83.6
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 23.01.2024, 12:14:15

Já vím, že kdybych si dala občas trochu toho piva, třeba by mi to i pomohlo, na to moje trávení, ale prostě bléé. Mamka mi to pořád předhazuje(20let pracovala v pálenici, ta pije všechno😛) ,,kdyby jsi si občas dala nějakou tu štamprli, pomohlo by ti to na kde co". Hmm, a na co třeba?😏 ,,Nevím, no na kde co." Tak to je argument jak prase😀

A hlásím, že po pár dnech homeopatik, nemám průjem, ale bobky, které jsem snad ani nikdy neměla😲😏 Je to kůra, minimálně na 14dní, tak uvidíme, jak se to bude vyvýjet. 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 23.01.2024, 11:49:05 xxx.xxx.83.6

A zapomněla jsem napsat, že déšť končil těsně u nás, spadlo pár kapek, takže poledovice byla, ale jen velmi mírná. Já jsem ráno nešla, nemělo smysl se klouzat polovinu cesty po silnici.

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 23.01.2024, 09:18:11 xxx.xxx.83.6

Ty víš Bobi, že fakt nepiju nic, není to jen z přesvědčení, když jsem byla na nějaké akci, nebo jak jsme byli v Maďarsku, ten míchaný nějaký jsem pomalu dala. Ale že bych si pochutnala…spíš jen, že nám ho přinesli. Mě to prostě nechutná. Víno ani trochu a to ani šampus, ten mi chutná jak zkvašená sodovka😏 Piva se dokážu napít jen na žízeň a to jen, když jsem schvácená, třeba když jsme s dědou dělávali sena (to už je hodně dávno😛) Kdysi jsem si otevřela myslím, jak jsem okopávala. To se napiju lok, lok, lok….ale podruhé už ne, už mi přijde hnusné😛 Mamka si nedává pivo často, vlastně jen někdy s bráchou v létě, když taky něco pracují, tak si zajdou na točené, má hospodu prakticky naproti. Té normálně chutná. Brácha chodí na pivo s kámošema jen tady na Moravě. Třeba flaškové na doma si nikdy nekoupí. On pije naprosto stejným způsobem, jak pil taťka: když je parta tak pije, jinak ho to nenapadne.  Akorát taťka postupně spadnul do stavu, že příležitost byla často. Teda jednou týdně třeba, no pro mě to bylo často až moc, protože jsem na opilce totálně alergická. Vlastně štěstí, že je brácha v Praze, tady by si právě jen hledal ty příležitosti, u nás je to rodové👎po nějakém strejdovi z taťkovy strany. Děda nepil vůbec. On byl strašně inteligentní, což bylo na vesnici divné😉 Byl kronikář. Bohužel umřel, když mi bylo dvanáct, byla jsem děcko, tehdy mě to nezajímalo. Dneska bych se ho ráda vyptala na milion věcí… 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 22.01.2024, 22:01:39 xxx.xxx.82.104
Odpověď na příspěvek uživatele Canka z 22.01.2024, 21:11:23

Uff, no tak jasně, taky bych mu od samé radosti dala všechno, co bych měla😛 Hlavně, že je OK a ty budeš asi muset předělat fotopast (vím, není tam jen kvůli Berťovi) Úplně vidím naše kočky, kdybych je zulíbala. Viktík by třeštil oči, Gůča by ni asi vyškrábnula oko. Tu nevemu a nezulíbám, páč už ji asi ani neunesu🤣

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 22.01.2024, 15:15:01 xxx.xxx.82.104

Bobeš se chtěla ožrat a nic😜 Tak alespoň, že to konečně máš, pomalu, ať ti není blbě😉 My jsme včera dojídali zbytky, po omáčce  s uzeným, se mi jídlo vracelo až do večera, tak jsem to vylepšila ve 21h škvarkama s chlebem😛 Kupodivu žiju😏

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 22.01.2024, 14:01:31 xxx.xxx.82.104

Strom…oni se i se synem živí jako dřevorubci. V našich končinách se trnková omáčka jí s knedlíky, houskovými, zvané dělbuchy😉 a uzeným masem. Já si vařím uzená žebra, protože mám ráda ty chrupky na nich, tady k tomu byla uzená krkovice, na plátky nakrájená🙂

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 22.01.2024, 12:27:25 xxx.xxx.82.104

Jo turnaj, jsem zapomněla. Chtěla jsem uvařit něco jednoduššího, lehčího jak píšete, ale ozvaly se hlasy některých hráčů, že na náš turnaj jezdí hlavně na tu trnkovou omáčku😉😀Takže přes to nejede vlak😉 Už jsem se ji jakžtakž naučila, není to vůbec nic světoborného, jen zásmažka a povidla, cukr.  Musím si jen zapsat ty pomněry, než to zase zapomenu😉 Tchýni je skoro 80, příští rok už nás opravdu pošle někam. 😏

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 22.01.2024, 12:21:49 xxx.xxx.82.104
Fikovnice:

Raduš, a co máš teď za granule? Elsa jaksi přestává papkat, respektive pochtívá srágory typu Dreamies, a ty jí kupuji jen zcela výjimečně…


Jani, musela jsem koupit granule pro koťátka, aby nemusel kousat. Vybírala jsem podle nějaké kvality, obsahu masa, protože jsem zjistila(vypadal už děsivě) že nejí několik nejspíš týdnů, jedl nejspíš jen záchovnou dávku😢 Vybrala jsem royalky pro perská koťátka, protože royalky jí normálně a ty peršanky prý mají kvůli té krátké hubě nějaké měkčí. No a k tomu jsem vzala (naštěstí) pytlík orijen pro koťátka, kuřecí s kozou či čím. Tak ty žral, ty royalky skoro vůbec, ty jí naše ,,tlustá Mína" Gucci😛 Takže jsem teď koupila větší pytlík a žere zatím toto, kousat moc nechce, ale masečko, které nejedl nejmíň čtvrt roku začal díkybohu taky. Tak snad to bude lepší, postupně. Po první várce těchto kotěcích granulí dostal totiž ke všemu okamžitě průjem a trvalo týden, než začal mít zase bobky🙄

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 22.01.2024, 12:10:51 xxx.xxx.82.104

Buggyro, nebudu se nějak do toho vkládat, protože těmto psycho věcem moc nerozumím, mě totiž přijde, že všichni si teď ty své deprese a nevím jak všechny ty diagnozy pojmenovat ,,pěstují" a ráchají se v tom, protože kdo dnes nemá diagnozu, jako by nebyl. Kdo nemá svého psychologa je out😏Ano, jsem taky spokojená a budu se raděj ,,koupat v tom, jak je mi dobře"😀 Dokud je, dokud nikdo neumírá, je to pořád super. 

Ale jsem chtěla napsat a zase se budu opakovat, že jste skvělá, jak pomáháte👍

U nás v horách spadl strom na člověka, včera tu ,,bylo veselo", hasiči, sanitky, vrtulník…A obávám se, že to bylo na mého spolužáka. Výsledek a jestli to byl on, nebo někdo jiný téhož jména(je jich tu dost) zatím nevím😟