Aktuálně: 4 318 inzerátů190 578 diskuzních příspěvků17 960 uživatelů
lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 12.01.2024, 21:57:22 xxx.xxx.89.191

Ha, ha Kouťáku, očividně byl Mourek v lázních😛 Vytáhněte z něho kde a jeďte s ním😜

Je super, že se vrátil v pořádku, je to štramák👍 A váš nový rok, OK?🍀

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 12.01.2024, 12:59:08 xxx.xxx.89.191

To, že britka jsem ani neřešila. Sama mám dvě, už jsem měla celkem 4 a ani jedna mazlivá nebyla a není. Tahání od dětí…tak to asi vůbec, bude se schovávat. Naší stačila jedna návštěva veteriny(kastrace) a do té doby celkem kontaktní kočka(kontaktní, ne mazlivá) zdrhá po baráku se schovat, jen slyší zvonek. Lidí se úplně straní. 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 12.01.2024, 10:22:12 xxx.xxx.89.191

Vracím se k bezo pastě. Viktorek se někdy před měsícem-dvěma začal dost zuřivě umývat. Tak jsem mu raděj dávala občas bezo pastu, protože teď venku moc nepobude. No mezi svátkama mi začal zvracet a to snad obden. Někdy tam byly smotky, někdy nic. Zvýšila jsem dávkování pasty, jak jsem mu dávala třeba jednou týdně(jak jsem si vzpomněla) tak teď jsem mu začala dávat častěj. Vedle na granulích je o ucpaném kocourovi smotkem. Jak vlastně působí ta bezo pasta? Kdyby smotek měl, rozpustila by ho třeba postupně tak, aby ho dejme tomu vyblil nebo vykadil? Jak to, že chodí normálně na záchod, když jí říkali, že má ucpané střevo? Kudy tedy jídlo prochází? Nechápu mechanismus celého. Vetky, můžete prosím vysvětlit, díky🙂

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 12.01.2024, 07:52:37 xxx.xxx.89.191

Tome, liliovník mám, nemám tu fotku zblízka, jen tuhle podzimní, je to ten žlutý strom vzadu. Roste pomněrně pomalu, u nás se sázel už celkem vzrostlý, přiznávám. Jo ještě detail.

Obrázek Obrázek
lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 11.01.2024, 22:33:05 xxx.xxx.89.191

Bobi já vím, že jsi to psala, jen jsem nevěděla, jestli je to tak vždycky, nebo máš nespací období jak mamka, i s chobotem. Víš jako, že by tě to uklidnilo, že jsi hlídaná a můžeš klidně spát. Takže asi jo, že? 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 11.01.2024, 10:33:19 xxx.xxx.89.191
Odpověď na příspěvek uživatele Ronja s motejlem z 11.01.2024, 10:11:00

Děkujů👍😀 Tak to zkusí. Problém je v tom, že já jí vždycky na něco tablety vemu, ale ona na to kašle, nebere to👎 Naposled  pro změnu mastičku na cévy, modrá jí u kotníku noha. Mažeš to, pomáhá to trochu? ,, Ále sem tam, když si vzpomenu, nijak změnu nevidím." No bodejď😠

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 11.01.2024, 10:05:42 xxx.xxx.89.191

Bobi vlastně…pozoruješ s tím chobotem, že je ti celkově líp? Když nemáš ty zástavy dechu, líp se vyspíš? 

Včera právě volala nasr... mamka(ne jen kvůli tomu😉) že minulý týden spala jak zabitá, tento týden hrůza, pořád se budí, nepomáhá ani mléko s medem. Neberete některá holky ten melatonin, máte zkušenost? Že bych jí ho zítra v lékárně vzala. 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 11.01.2024, 10:00:48 xxx.xxx.89.191
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 11.01.2024, 07:55:02

Pokud měl cukrovku, tak infarkt je na to navázaný, cukrovka velmi postihuje cévy, viz. můj taťka, který Bobi umřel na infarkt v 51letech. Jenže u toho kočičího HCM to není stářím a poškozením cév, ale je to vrozená dispozice, ta nemoc je prostě dědičná a ani zdravým životním stylem kočky se s tím nedá nic dělat. V době Bobi tvého taťky, se to tak nesledovalo, nebralo. Na vesnici obvzvlášť. Člověku došlo nějak blbě, snažil se to rozchodit a když se to povedlo, dál neřešil. Po třetí to nerozchodil a pak zjistili odůmrtě srdce po předchozích infarktech. Teď si hned každý zavolá rychlou (ty tu taky nebyly) tam ho natočí, udělají nějaký rozbor a většinou už v ní poznají, jestli je to či není infarkt a už se řeší případná léčba, zamezení dalším infarktům. Bohužel u pacientů s cukrovkou, špatně kompenzovanou cukrovkou těm, kteří na to dlabou, těm už cévy opravit nejdou. 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 11.01.2024, 09:49:25 xxx.xxx.89.191

Že někdo bude darovat britské kotě je sci-fi. Pokud je s PP stojí přes 10000Kč, pokud je to bez PP, bude vám ho někdo nabízet třeba za 5000Kč a tvrdit, že je 100% pravá britka, i když to je třeba třetí generace kříženců, protože na kotěti to poznat nemusíte. 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 10.01.2024, 21:22:47 xxx.xxx.89.191
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 10.01.2024, 21:10:46

😉

Když jste na to narazila😀 Přemysl oráč odpověděl na SMS, že to zkoušel, orat se nedá a no a co, on nemá zoráno 40% polností. No jo, jenže on pak do toho vjede technikou, použije vše co má a něco tam prostě zaseje. Já se tam budu plácat s motykou a hráběma a neudělám s tím ani ň. Ale dobrá, stejně jsem někdy ten pokus udělat chtěla😉

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 10.01.2024, 13:31:52 xxx.xxx.89.191
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 10.01.2024, 13:06:00

Ano to, že se to léčit nedá vím, proto jsem se divila, když chovatelka neměla na stránkách testy zvířat. Ptala jsem se, jestli to kamarádka a Niki nepoznaly.  Ale blbost, uznávám. Kdyby to poznaly, celý život koček by jen čekaly, kdy to přijde. Takto si všichni žili spokojené životy až do konce. Ano Niki, ber to tak. 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 10.01.2024, 11:23:06 xxx.xxx.89.191

Noťas měl baterku v ha.zlu, mi řekl náš dodavatel techniky, tak ji zrovna vyměnil a už šel dobře, předtím už musel být skoro permanentně na šňůře🙄Jednu dobu se sekal, ale jsem ho párkrát restartovala a už to nedělalo, teď snad po půl roce. Tipla bych, že je to nějaký vir či nějaká chyba tam, odkud něco koukáš. Ale houby tomu rozumím. Včera to bylo a to ti povím naprosto přesně😜 na Blesku, fotky Schumachera🙄

Koukám, že tam máte po svátcích veselo😏

No jako, že by los přišel až teď…s tím už teda nepočítám🙄 Dlouho myslím, že třeba dva, tři dny, ne 14😛 A ještě mě štve, že se ani nedozvím, jestli něco vyhrál😏

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 10.01.2024, 11:03:32 xxx.xxx.89.191

Niki, teď jsi mě teda k smrti vyděsila, ona o nemoci nevěděla, ani ty? Nedá se to poznat? 😲 To je teda hrůza😢 Já jsem se divila, že chovatelka Viktorka neměla kočky testované(i jsem se rozmýšlela, jestli ho od ní brát) ale na dotaz, jestli je vážně testované nemá, se na mě doslova obořila, že jako, z čeho ji podezírám, že ona si na zdraví chovu velmi zakládá. Po projdení internetu jsem pochopila, že je to celkem vyhlášená chovka, poradci chovu mi ji doporučili. Od mala se mi Viktík zdá, že nějak neprospívá, proti Gucci(no proti té každý😜) je takový pořád malý se mi zdá, nepřibírá jak bych si představovala a jako malý se mi právě zdálo, že se moc zadýchával😟 A teď se mi zdá nějaký víc spavý😟

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 09.01.2024, 21:05:17 xxx.xxx.89.191

Drvodělko, vy jste borka, fakt👍 Zanice…ta mi nějak naprosto unikla. Tedy vím, že existuje, ale já jsem asi někde četla, že u nás vymrzá, protože jsem ji vyloučila hned někdy na začátku a už se k ní nevracela. Divné, že ani architektka, která doplňovala výsadby, mi ji nenavrhnula😟

Leycesteria - tak to jsem zkoušela samo, že vymrznula a po druhé zimě už ani neobrašila. Ale podle toho, co píšete, měla v létě asi sucho, i když…zrovna její místo bylo zalévané, tak nevím. 

Heptakodium - tak to je v plánu, viděla jsem ho právě u našich zahradníků. Jenže pouze obr exempláře za 3 tisíce a jsem si říkala, že za a) se to bude blbě sadit a za b) mi to stejně zase zdechne a škoda peněz🙄 Takže vlastně čekám, až dostanou menší kousky. 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 09.01.2024, 20:37:55 xxx.xxx.89.191
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 09.01.2024, 16:15:47

Tomu neuvěříte, ale mě se odpoledne bloknul noťas, zamrznul, úplně👎 Vždycky pomohlo nechat ho uplně vybít a odstřelit poslední stránku, jenže jak na potvoru, mám tu novou baterku a nedlouho předtím jsem ho dobila🙄 Takže jsem čekala doteď, až konečně zhasne🙄

No super, takže jsi zdravá a schopná👍😀

Bobi losy!?😲 Já zapomněla, úplně s tím covidem a Vánocema jsem normálně los vypustila. Proč jsi se nezeptala dřív?😇 Bobi, nechci tě zklamat, je mi to líto, ale ten los asi někdo šlohnul😲 Ne jako fakt, on opravdu nepřišel😢 Nemůžeš za to a mrzí mě, že jsi do toho dala peníze😢

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 09.01.2024, 13:16:33 xxx.xxx.89.191
Odpověď na příspěvek uživatele drvodelkafialova z 09.01.2024, 11:55:59

K tomuto dodám…jak kde. U nás se jim ani moc nedaří, ani se snadno nenahradí. Udělala jsem už několik množících pokusů a mě nějak nejdou, ačkoliv jiné keře se chytají, komule ne. V naší jílové půdě se jim nedaří, každý rok z keřů odejde několik velkých větví a nestačí je nahrazovat. Mladé pruty každoročně zmrzly, až asi dvě zimy zpátky, byly mírné, tak přežily. Staré dřevo chytá nějakou houbu či škůdce nevím, ale prakticky se rozpadne. 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 09.01.2024, 11:42:59 xxx.xxx.89.191
drvodelkafialova:

Záleží na odrůdě a tvaru květu, na některé jdou a na jiné ne. Spolehlivě jdou na budleu alternifolii. Nicméně komuli ocení spousta hmyzu.


Alternifolii mám, jednu ze 4 už pohltily - zahubily vrby, které muž odmítnul ořezávat. Jak jsem dostala aku motorovku, tak  jsem se nakrknula a polovinu vrb jsem osmýkala. U nás je to buš a je to OK, ale jak mi něco přeroste a vyhubí kolegu, tak se nakrknu a neznám bratra😏

Na fotce kousek trčí úplně v pravém rohu. 

Obrázek
lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 09.01.2024, 11:37:36 xxx.xxx.89.191
drvodelkafialova:

To bude Evodie - Ampák. Včelami bývá úplně obalená, ale je to určitě i obdobím, kdy kvete, srpen, září.

Je vcelku nenáročná, výborně snáší sucho, mladé rostliny je nutné chránit před mrazem, starší je už úplně mrazuvzdorná. 


Jste skvělá👍 myslím, že to bude on. Měla jsem v merku dva stromy, tady ten (pravděpodobně) vyhrál kvůli podmínkám, kam šel. A ty včelky. Snad na mě nanaběhnou z CHKO🙄

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 09.01.2024, 10:57:10 xxx.xxx.89.191

Ano, dřezovec mám beztrný, mě by ale v zahradě vůbec nevadil klasický, ty trny jsou na něm právě hezké a má lusky, můj jen ojediněle. Ale kvůli té žlutolisté odrůdě ,,Sunbust"mám beztrnnou. Na jaře je na ní včelek dost i když přemýšlím…buďto kvete dost pozdě, nebo mi totiž přijde, že to není nijak brzy zjara, ale skoro v létě? Svitel jsem si  vysadila před pár lety už sama, roste celkem rychle, ale je trochu bokem, tj. že pod ním nevede chodník, takže si včely na něm nepamatuju. A je pod ním milion semenáčků, které vyhazuju🙄 protože je nikdo nechtěl. 

Drvodělko, vy to máte v hlavě ještě😉 nebo umíte líp najít: asi tři roky zpátky jsem vysadila nějaký strom, tuším původně nějaká Amerika, který se začal doporučovat včelařům.  Listy myslím podobně složené jako svitel, ale tím si jistá nejsem, ploché žluté laty květů. Cedulka nejspíš uletěla a já nemůžu ani najít objednávku, když nevím, podle čeho hledat. Vysadila jsem ho jako náhradu za jeřáb, který mi zašel, respektive to nedaly všechny tři kusy.