Aktuálně: 4 319 inzerátů190 586 diskuzních příspěvků17 960 uživatelů
lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 15.01.2024, 20:07:08 xxx.xxx.89.191
eva:

V uších mi hučí mnoho let, na nic se nepřišlo, na ORL nemá význam chodit…je to hlavně večer a v noci, když je ticho…nedávno o tom byl někde článek, že to je psychosomatické a má to mnoho lidí..


Souhlasím s Evou. Klasický tinitus, budou vás honit po x vyšetřeních, po kdečem a dávat kde co, co by mohlo pomoct(známá byla v hyperbarické komoře) a nepomůže nic. Znám asi 10 lidí osobně, co ho mají a nikomu nic nepomohlo. Ano, nějaký mladý muž psal, že to měl z přepracování, stresu, zjednodušeně od nervů. Vyléčil si ho sám, nějakou hudbou či čím, četla jsem to, ale bylo to zdlouhavé, asi bych nevydržela. Mamka ho má, začíná i mě, takže právě dumám, jestli to pak budu nějak zkoušet řešit. Ale jelikož mám uši i hluché, zřejmě to bude mít souvis a každá snaha marná. Ano, jisté doktory potřebuju, zatím jen gyndu, kam bych nešla, nepotřebovat HA a čeká mě zubařka. Pak se objednám na ty uši, řešit naslouchátka, takže to vemu z jedné vody načisto i s tím tinitem😉

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 15.01.2024, 16:57:30 xxx.xxx.89.191
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 15.01.2024, 13:00:46

Asi tak…s tou cenou😠 Říkám: kdybych nebyla debil, tak ji mám za těch 15 myslím. Nepotřebuju…no já jo, mám závislost. Dokázala jsem ji nepít asi rok, nějak jsem žádný přínos nepozorovala, tak jsem tedy stáhnula limit z asi litru denně na půl litru, někdy i trochu míň, ale níž už asi nejdu😛

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 15.01.2024, 12:32:34 xxx.xxx.89.191

Včera jsem se nasr… na sebe, protože jsem si blbě zapamatovala akci v Lidlu na coly, myslela jsem, že je do čtvrtka(nechodíme tam) Ještě jsem Tomovi říkala, že by se mohl stavit, jak pojede z tenisu, ale pak říkám: víš co? Kašli na to, stejně vezeš kámoše, já tam zítra zajedu, stejně potřebujem víc věcí. Kdybych ho tam blbka poslala…👎 Už nemáme a akce není momentálně nikde🙄A já když vím, že ji můžu koupit se slevou v akci, tak za ni prostě ty peníze nedám, ať si je strčí zloději někam😠 Jo jsem v ráži, protože od rána čumíme na tenis, místo úklidu výzdoby co byl v plánu…a Linda to prohraje😕 Bobi kabelka fááákt hezká, cingrlata si tam nech, vypadá to dobře👍

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 14.01.2024, 16:08:12 xxx.xxx.89.191

Jani, tak to jsem mooooc ráda, že je mu líp👍 Já jsem to právě nečetla od doby, kdy jsi napsala, že se krásně stabilizoval a jde vám to udržovat pod kontrolou. Lidi si rozhodí cukrovku celkem často. Jak jsi psala, že je to špatné, jsem si právě říkala, že inzulínem se to přece normálně musí srovnat. Akorát jsem se začala bát(to jít číst) jestli se něco nepřidalo. Vidíš, to zase zvládnete👍

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 14.01.2024, 15:56:05 xxx.xxx.89.191
Odpověď na příspěvek uživatele biaca z 14.01.2024, 15:20:44

Vždyť to je tvaroh, v pohodě můžou, když jim chutná, akorát bude asi přisolený trochu? Já vím, vaši mají to háklivé trávení, tak raděj bez experimentů.

Jinak…asi nás moc kočkařů nebude mít i kozu😉 A…když jsem nosila psům čerstvé kozí mléko od kámošky(vyráběla jsem jim jogurty) tak tehdejší kočky z něj nebyly nijak nadšené…asi, že na něj nebyli zvyklé. 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 14.01.2024, 13:12:37 xxx.xxx.89.191
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 14.01.2024, 13:06:38

Protože většině koček chutná😉 a nedělá jim problémy. Ostatně, teď jsem konečně našla podrobnější popis té malt pasty a zrovinka ta je vyrobená jako základ z mléka viz. popis: Pasta pro kočky GimCat Malt-Soft Extra s vylepšenou recepturou obsahuje přírodní aromatizovanou maltózu, speciální rostlinný olej a mléčně-cukernatý derivát s vysokým obsahem TGOS. Výchozí složkou při výrobě tohoto produktu je mléko. Obsažená vláknina je velmi hodnotná pro střevní mikroflóru. Kombinace rozličných vlákninových látek stejně, jako netradičně vysoký obsah maltózy slouží k podpoře trávení a pomáhá odstranit spolykané chlupy přirozenou cestou. Problémy Vaší kočky např. s tvorbou bezoárů (chuchvalců chlupů) v zažívacím traktu nebo jejich následné zvracení lze jednoduše díky tomuto preparátu vyřešit. Složení: Rostlinné vedlejší produkty (Extrakt maltózy 43%, cululóza 6%), oleje a tuky, derivát mléčného cukru s TGOS* (1%). Antioxidanty: EG-přídavné látky. Analytické složky: bílkovina 3.0 %, vlhkost 11.0 %, popel/popelovina 4.9 %, tuk 39.0 %, vláknina 5.0 %.

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 14.01.2024, 13:03:23 xxx.xxx.89.191
Odpověď na příspěvek uživatele Milk z 14.01.2024, 12:15:41

Tak ono to není právě normální mléko, je tam něco odstraněno, jako pro alergiky, taky mají svoje upravené. Všechny naše kočky vždycky rády pily mléko, jenže to ještě nebyla mléka krabicová, my kupujem jen krabicová a to tyhle moje kočky ne-e. Takže dostávají lžičku smetánkym chutná jim. Nic takového jako jogurty, zakysanky, což by pro ně bylo asi dobré, nebo pribiňáky, jak někdo dává..ani náhodou. Kdysi, když byla kočka koťátko, tak jsem jí mléko pro kočky na zkoušku koupila, ale prý si to mám strčit někam😛

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 14.01.2024, 12:44:48 xxx.xxx.89.191
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 14.01.2024, 12:17:51

Vím, ale pro mě zvláštní, ani jeden z našich psů, ať už mých, nebo z rodiny co vím, tak psí nebo lidská nežral. Mí kdysi srnčí nebo králičí bobky a Berry najednou jak divý kobližky od koní. Asi už u něj byl nějaký problém, jen my jsme to ještě nevěděli. Alfík od našich se v lidských vyválel, navoněl🙄ale vůbec ho nenapadlo to žrát😲

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 14.01.2024, 10:39:50 xxx.xxx.89.191

Asi ani já jsem nezachytila kočičku z autodílny, možná jsi to Niki psala někam jinam. Tak to je mi líto, neolízali fridex?😟Zrzka si pamatuju, jasně, jak jsi ho ochočovala a jak šel k paní a u ní byl v zimní zahradě👍 

My jsme vcčera přijeli až v půl jedenácté, doma kalamita, kočičáci si první oba načůrali do záchodku, pak šli kadit, nebylo už moc kam, tak to ani nezahrabali a nechali ležet nahoře, možná půl dne😏Takže u nás už v jídelně smrádek jak v Cařihradu😜Takže jsme větrali, zapálili svíčku Niki👍A pak teprve mohli jít spát. Byla jsem úplně vyflusnutá, celý den náročný, zkoušky děcek, bez jídla, pak se jim sháněly(nakupovali, tedy vybírali si kostýmy na vastoupení-dvě holky s jeden kluk náctiletí) na cestu domů jsme si všichni koupili alespoň Mekáče.

Probudila jsem se někdy ve 4h, světlo svítilo, jak jinak😛 uvědomila jsem si, že jsme nevytáhnuli žádné maso k obědu, tak jsem šla do sklepa do mražáku, vzala jsem krůtí prsa, musím něco vymyslet. V kuchyni jsem zjistila, že jsem nedala do myčky a nemáme hrnky🙄no to jsem teda nechala už na ráno, dala jsem pak krátký program, než obejdu potok, se to umyje(umylo)

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 14.01.2024, 10:22:55 xxx.xxx.89.191
HelaS:

Náš domácí kocour začal zvracet. Začalo to plíživě, a zhoršovalo se to. Je mu teď 15let, ale vyadá a chová se jao úplne mladý kocour. Takže jsme ho vzali v Brně na Veterinu u ZOO.

Tam super.  Udělali sono i rtg. “Něco” bylo jako zátka ve střevech. Říkali, že to nezjistí, pokud ho neotevřou, ale že napřed ho zkusí zavodnit a dodat minerály.
Další den jsem si pro něj už jela.

Od té doby ho krmíme hovězím krkem (syrovým, na jemno nakrájeným), dostává minvit doplněk, ale moc ne. Na té veterině se jaksi “rozpil” a od té doby je jak vyměněný.

Takže - granule jsme opustili zcela a navždy. Dbám i na dostatek vody.


Helo, jsem to úplně nepochopila: takže nakonec ho operovat nemuseli? 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 14.01.2024, 10:17:17 xxx.xxx.89.191
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 14.01.2024, 08:28:28

Taky mě to zarazilo, také jsme ho dostali před 100lety pro Leonka, který měl úplně červené a ohnisané očičko, možná si tam něco píchnul, zanesl. Pomohlo brzy. Vůbec by mě nanapadlo to dát na třetí víčka, která nejsou nemoc, ale ukazatel. Pokud by pak oči začevenaly a ukazovalo to na zánět tak ano, ale tohle je blbost. Já jsem už pak s vety rozebírala všechno, co chtějí zvířatům dát a proč. Asi mě neměli rádi, ale to mi bylo jedno, šlo mi o zvířata. 

Děkuju Reni, ještě se zeptám zadavatelky, protože jsem nepochopila, jestli ho operovali nebo nakonec ani ne. Já jsem právě přemýšlela, jestli jako v té bezo pastě je něco, co rozkládá keratin? Prostě mi vrtá hlavou, jak to účinkuje. Protože kdyby rozkládalo a dávala se pravidelně, časem by se minimálně umenšil ten smotek a vyšel. 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 12.01.2024, 22:00:02 xxx.xxx.89.191

Dneska jsem musela objet nákupy a teď jsme se vrátili z koncertu ze Slovenska, hráli tam děcka ze školy. Zítra Kolín, takže asi se tu neobjevím😉