Aktuálně: 4 319 inzerátů190 583 diskuzních příspěvků17 960 uživatelů
lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 31.01.2024, 09:50:58 xxx.xxx.87.121

Ono už to na ten rotavátor z nouze vypadalo…ale u nás je velmi těžká zem a asi by to neutáhnul, neudělal s tím nic. Když jsem to tuhle říkala tchánům a mamce, klepali si na čelo, že nemám šanci to zpracovat. To mě trochu vyděsilo, ale nakonec klapla ta orba. Stále vyhráno není, protože měly být v noci ještě -4st, ale nebyly, byl sotva jeden. Takže to stejně nepromrzne a na jaře se z těch naoraných kopců zblázním..nejspíš🙄

Ano, musíme si umět zaradit, protože to za nás nikdo neudělá…ty hajzlíky😛 Čekám toho brigádníka, ještě ráno psal, že přijde, jsem moooc zvědavá, protože je krajně nespolehlivý.

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 30.01.2024, 22:47:05 xxx.xxx.87.121

Teď čumím, že ne, že já, ale nikdo tu za celý den nebyl? A jen Bobča má omluvenku, pokud vím😉

Dneska to začalo celkem dobře, kolem oral oráč, takže i my jsme se konečně dostali na řadu a k traktoru si šel Tom, já jsem se doplazila akorát z obchůzky. Takže zoráno máme👍 Blbé je, že jak nedoorává ty špice, musí se zbytek dorýt. Nebo na to vykváknu, protože zítra snad bude brigádník na ty živé ploty, sliboval. Dneska jsem něco odryla, ale šlo to blbě, rozmrzlo to a lepilo se to jak sviň. 

Kolem poledne volala tchýně, že umřel jeden pán tady z Obce, všichni ho samozřejmě známe…jak na vesnici. Mamka mi pak říkala, že je to spolužák mých tet. No a tchýně chodí zpívat s jeho ženou, která jí to právě volala😟Ještě jsem uklízela ložnici, vysávala přízemí, ryla teda asi hodinu, dvakrát rozmontila a smontila splachovač, našla konečně závadu, která ale opravit nejde, takže Tom rovnou koupil nový a ještě jsem ho tam zrovna teď večer namontovala, protože to stejně bylo rozdělané. Zrovna jsem s tím vzala i ucpané napouštění v pracovně, jenže …ačkoliv jsem to vyčistila(tlakovou hadici) je to asi ucpané i v tom pevném dílu napouštění, jestli jde nějak rozdělat netuším, nepřišla jsem na to, je to jiný systém, než geberit, normoš záchod s nádrží  vzadu. Až se budu nudit, zkusím to ještě nějak, ale teda nevím, kdy to bude😏

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 30.01.2024, 20:01:44 xxx.xxx.87.121
Odpověď na příspěvek uživatele Varaxi z 30.01.2024, 16:31:23

Ano, vrtulky má, ale opravdu je přehnané myslet si, že bude zhusta semenit po celé pastvině. Máme ho vedle kurtu, respective cca 5 m od něj. Vrtulky se zametají (i míčkům to vadí😉) cca 20m od javoru a to je hodně nahoře, kurt je zakopaný do svahu, javor nad ním. Sem tam najdu semenáček po zahradě, ale to je zase procento, pokud kůň sežere jeden 10cm, nemyslím si, co že už to by ho zabilo, taková koncentrace v rostlinách nebývá a pokud nebude kůň cíleně vyhledávat jen ty semenáče(což prý ne, žere je jen v nouzi) tak se to mezi koňma rozmělní. Ještě je tam psáno, že pokud to kůň konzumuje v menším množství, vypěstuje si určitou rezistenci. U nás koňáci pastviny co vím, minimálně jednou ročně zmulčují. 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 30.01.2024, 16:05:31 xxx.xxx.87.121
Odpověď na příspěvek uživatele efe z 30.01.2024, 15:10:47

Jo takhle. A ty javory máte hned u ohrady? Vaše ohrada, sousedovy javory? Jako, že není možné pokácet? Nebo pak jak píšou tady…zmenšit ohradu, aby se tam koně v inkriminovanou dobu nedostali…

https://www.lidovky.cz/relax/domaci-mazlicci/desitky-koni-po-konzumaci-javoru-umiraji-plody-stromu-obsahuji-smrtici-latku.A181109_165549_ln_domov_ele

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 30.01.2024, 13:26:33 xxx.xxx.87.121
Odpověď na příspěvek uživatele efe z 30.01.2024, 11:00:47

My tady kolem máme pastviny. Jednu mám přímo za barákem přes potůček, ostatní jsou na druhé straně vesnice. S koňákama se znám, jeden tu bydlí nad náma ve stáji, dole na farmě u nich pracuje sestřenka. Takže něco o tom vím, proto jsem psala, že mi o té otravě řekla, jinak jsem neměla šajn, to je pravda. Dvakrát ročně obcházejí ohradníky s křoviňákem, jinak by jim trávy a výmlady probíjeli. Javor tam nechali, proto jim kůň pošel. Jestli nevěděli o tom nebezpečí nevím a pochybuju. Jinak nevím přesně, co tím chcete říct.

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 30.01.2024, 12:45:11 xxx.xxx.87.121
Odpověď na příspěvek uživatele tom4 z 30.01.2024, 12:30:49

Už cca 6 let jsem sotva stihnula ochutnat. Ještě je růžový a druhý den…už není. Bez šance. Jsou velké, asi 4 metrové, ani zakrýt je není možné.

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 29.01.2024, 22:03:17 xxx.xxx.83.6
Odpověď na příspěvek uživatele Canka z 29.01.2024, 21:04:12

Zakřupalo…to znám, to mi udělal ten chiropraktik (léčitel) A přesně tak kámoška, co stála vedle zesinala, protože si myslela, že mě zlomil a zabil😛A pomohlo mi to, možná navždy, ale tak minimálně už je to OK 30let👍

Ty voe nechápu😲Jak můžeš vydržet hodinu skákat?!? Osobně si myslím, aniž bych vyzkoušela, ale znám se…že bych to vydržela tak 5 minut🙄

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 29.01.2024, 19:17:16 xxx.xxx.83.6
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 29.01.2024, 19:00:06

Ano, vrtulky lítají, mám javorů kolem baráku asi milion, jestli i klen netuším, tak je zase nerozeznám, pokud jsou mladé(staré už podle kůry ano) Pokud posunu ohradu 20m od stromu, tak těch vrtulek nepřiletí tolik a hlavně jich z toho zase kůň nesežere tolik, aby se otrávil. Myslela bych si, že nejde prvoplánově po vrtulích, ne?  

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 29.01.2024, 18:22:56 xxx.xxx.83.6

Efe, já jsem o jedovatosti pro koně vůbec netušila, poprvé jsem o tom slyšela možná tři roky zpátky, že se jim dole na pastvinách otrávil kůň. Ale koňáci o tom přece vědí, tak stačí jen posunout ohradu, či porazit(což ráda nemám) strom. Nevěděla jste, nebo co se stalo?

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 29.01.2024, 10:23:02 xxx.xxx.83.6
Odpověď na příspěvek uživatele efe z 29.01.2024, 09:05:58

Zdravím holky🙂 Efe, zachytila jsem asi někdy, že jste psala o té poslední mopsičce😢ale nevěděla jsem, že už byla  poslední😟 To je mi líto😢 koukám, že teď jste na tom jako já😟 A nové pejsky taky neplánujete? Nebo vy ano? 

Holky my jsme nebyli o víkendu doma, teda jen jednu noc, so-ne jsme byli v Kolíně(a Poděbradech) na akci. Přijeli jsme včera kolem 20h. Ani jsem si nebrala comp, protože jsem neměla vůbec čas to otevírat. Na zprávy jsem už koukla v mobilu průběžně(ani na to jsem moc čas neměla) ale jsem zapomněla heslo a nemám tam přilášeno sem, takže jsem se koukla, co jste naťukaly😉ale nemohla psát. Kočule, jak byli sami po dlouhé době v garáži, se nějak sblížili, koukala jsem jak péro z divana, jak se pořád drží spolu, ráno vylezli oba ze skříně, kde spával vždycky jeden nebo druhý, dneska tam byli oba. Jsem teda zvědavá, jak dlouho jim to vydrží, než se začnou mlet😏Respective Gučajza občas semele Vikťu.

Niki, dlouho jsi nepsala, jak ti to jde s hubnutím, či nehubnutím a koukám na fotkách, že ti to moc sluší👍 takže asi nepřibíráš, ne? No a čivinka…to je brouček, tu bych ocintala celou😜 A takový výlet jste si udělaly! My taky, jenže my jsme tam jen seděli na zadku🙄 Já jsem akorát půl hoďky plavala v bazénu. U nás začalo foukat dnes. V noci mrznulo, už když jsme se vraceli, byly -3st. Teď jsou +3. Okruh mi tím pádem šel potokem, protože to bylo zamrzlé ještě. 

Koukám, že Buggyra makala jak najatá, ty jo, já bych to potřebovala😊 Zase se jen flákám, pak to tu má vypadat👎 Už jsem uvažovala o svolání brigádníka na živé ploty, jenže v tom studeném vichru nahoře na žebříku bych to asi nedala🙄 Mrknu na předpovědi, třeba to ještě některý den do konce týdne půjde. 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 26.01.2024, 20:48:41 xxx.xxx.83.6
Odpověď na příspěvek uživatele efe z 26.01.2024, 19:18:22

Efe, pan Bečka je nemocný?😟 Přijde mi nějak vychrtlý, stejně jak náš Viktík👎

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 26.01.2024, 20:30:57 xxx.xxx.83.6
Odpověď na příspěvek uživatele Bodlinka z 26.01.2024, 17:49:11

Já vím bodlinko, že se řežou a hodně, jenže u nás by my z nich nezůstalo nic. V jílovici trpí, odehnívá jim dřevo, navíc já ve velké zahradě ,,potřebuju" velké keře, ne žádné miniatury, takže já je už teď, po létech zkušeností řežu někde ve 130cm🙄 s tím, že vybrané staré tlusté větve tedy uřežu u té země.  Nafotila jsem jednu z nich, jen to v tom rostlinném chaosu😏 není moc přehledné. 

Obrázek
lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 26.01.2024, 18:56:11 xxx.xxx.83.6
efe:

Posílám Bobče Pana Bečku. 

Obrázek

Ježíši, co to má s tím ksichtem, kdo ho takhle nasral?🤣 Vypadá jako by říkal: hajzlové, to si vypijete tohle…😜

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 26.01.2024, 17:07:59 xxx.xxx.83.6

Oživím téma, ne včelkama, ale posteskem🙄 Nechce se mi zpětně číst, ale myslím jsme probírali tady, že mi moc komule nejdou. Dneska jsem procházela zahradou, zjistila jsem, že keře komulí jsou všechny částečně rozlámané👎 nevím, jestli to byl sníh, nebo některý z vichrů, co se prohnaly párkrát za zimu. Už jsem i psala, že mají celkem houby přírůstky, myšleno nových prutů, moc nestíhají doplňovat. Tyhle se uříznou jen prostě níž, než obvykle a snad obrazí. 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 26.01.2024, 16:23:18 xxx.xxx.83.6
Odpověď na příspěvek uživatele Tenurri z 26.01.2024, 15:32:50

Máme gimcat malt soft. Kočka se ničeho podobného ani nedotkne, ona prchá, že je to medicína😛 Viktorkovi jsem koupila i vitamínovou, tu jedl jen chvilku, pak už ji nechtěl. Tahle mu zatím chutná. Gucci ta nemusí, ta pořád chodí ven a trávu žere, nebo šáchor. Jako první pomoc jsem rychle vysela obilí a do květináče hodila vykopaný pýr. Co bylo na něm zelené hned Viktorek okousal. Osení má už cca 20cm a ani se ho nedotkli, ani jeden🙄