Aktuálně: 4 319 inzerátů190 581 diskuzních příspěvků17 960 uživatelů
lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 09.01.2024, 10:32:07 xxx.xxx.89.191
Odpověď na příspěvek uživatele Kilian z 09.01.2024, 10:12:12

Tomu bych věřila spíš já. Moje mamka měla kytek milion, celé naše dětství, jak umřel taťka, tak už je nestíhala, tak jich má spíš jen 100. Ale nemluví s nima, nemá na to čas a kytky jí pořád jdou. Poslední asi tři roky, co šetří a netopí je to horší, v hale, kde zimuje, mívala vždycky tak 8-12st, teď tam bude tak 5 a když kytku trochu víc zalije, je po ní🙄 Stejně tak ty teplomilnější v obyvču, kde má ráno 16st…orchideje z toho nejsou dvakrát nadšené😏 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 09.01.2024, 10:16:21 xxx.xxx.89.191

Bobi Niki-zapomněla jsem…nic prosím tě neposílej!!!!myslím to vážně!!

Už jsem to Nikče psala myslím víckrát🙄 Já jsem taky ještě nic neposlala, protože stejně jako jí, se mi to zkomplikovalo covidem, mezi svátky mi zavřela zásilkovna, teďka po Novém roce obchod👎 Všechno je nějaké divné😲

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 09.01.2024, 10:11:44 xxx.xxx.89.191

Ronjo, ty záclony se prodávají rovnou ušité, takže je mám asi o 5cm delší a leží mi na zemi. Na to jsem zvyklá, ty původní leží cca 20cm. Tyhle čínské jsou ano, takové tuhé. Částečně to určitě je vyšíváním, jsou vyšívané fakt hustě, dám ještě detail, ale prostě není to jemná, ve větru vlající záclona - to je asi její jediné mínus. Vlastně i barva, představovala jsem si víc takovou smetanovou, tato je spíše do hodně béžova. Ale jo, jde tam celkem. Bohužel jsem si ji sama nešila, nemám ani kousíček, co bych vám poslala, aby jste si udělala představu😕 Původně byla plánovaná okna bez záclon, ale z domu jsme byla na záclony zvyklá, i na bytovce jsme měli a přišla mi ta místnost, jak vykradená, prostě mi to chybělo, tak do těchto místností jsem pořídila. Na ty chodby a jiné místnosti mě to ani nenapadlo, třeba v kuchyni by mi asi vyloženě vadila. Máme právě všude hodně, hodně velká okna, jsou to výlohy😉 a bez záclon i byly😛

Kytky doma🤭Já jsem známý vrahoun kytek, stejně jak vám, mi začaly růst jen pár let zpátky a i tak některou ještě zvládnu zahubit, mám jich už dost a měním a měním. Ale já to nedávala za vinu ani tak sobě, říkala jsem si, že to asi bude vší tou chemií v novém baráku, z materiálů, nábytku atd.😕

Mě nejsou všechny ty potosy, ten klasický pnoucí panašovaný (tuším je to šplhavnice?) tak ten jsem zahubila už dvakrát, přitom mamka ho měla celý život natahaný kilometry. V létě se mi hezky rozrostl žumen, no teď mu začínají usychat listy i celé větvičky🙄 Ten by vám tam na poličku taky šel. Nabízela jsem voskovku, nikdo ji nechtěl, mám namnoženou. Ta se táhne metry, nebo se dá motat na oporu. Kdyby jste chtěla, ještě mám. 

Obrázek
lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 08.01.2024, 20:04:44 xxx.xxx.91.23
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 08.01.2024, 19:16:03

Jako ne, že bych nevěděla, že chodit na psy je chyba. Nikdy, jsem nikoho nekritizovala, ať už se se psem rozhodl jakkoliv. Možná 20x jsem psala, že u nás byla x krát vetka a vždycky mi jeho odchod rozmluvila. Naposled asi 14 dní před tím, než ho už bez vyhnutí musela přijet uspat. Tak buďte tak laskavá a nechte si vaše soudy pro sebe.

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 08.01.2024, 16:50:50 xxx.xxx.91.23
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 08.01.2024, 16:08:21

V obýváku ne, tam jsou parkety.  Ale pro psa je prostě 20st moc, sakra moc. 

Balu, Worka se dožil 14let a 7 měsíců. Bohužel, jako starého, kdy by to potřeboval, jsem ho domů nedostala ani za nic, dostal záchvat paniky, bál se podlah, bál se být doma (kdekoliv) zavřený. Poslední měsíce už nechtěl ani pod tu pergolu, taky už si asi myslel, že je to uvnitř😟

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 08.01.2024, 16:37:37 xxx.xxx.91.23
Odpověď na příspěvek uživatele Ronja s motejlem z 08.01.2024, 15:22:55

Děkuju. Jsem holkám psala, že po 15 letech (či kolik už to je😇) co jsme si do ložnice koupili zíclonu, když jsme se stěhovali do nového baráku, takovou barevnou,  muž nechtěl o jiné slyšet, že tahle je přesně vybraná a sedí tam. No ale už to teda byla sakra ohleděná záclona😛 Tak jsem si řekla, že koupím novou. Jak jsem něco hledala  na Aliexpresu, nějaké krajky, vyskočily na mě i záclony a napadlo mě, po spočítání ceny😉 nějakou vybrat a risknout to objednat. Do té ložnice by se to ztratilo, nebo bych 700Kč obětovala a záclonu vyhodila. A další už nebrala. Není to žádná nádhera, ale celkem dobrá,  však jsem vybírala dlouho, favoritky byly cca 3😉 I po vyprání je taková ,,tuhá" ale ono to ničemu nevadí. My žádné rolety ani žaluzie nemáme, ložnice je navíc do zahrady a do divočiny kolem, takže jen tu záclonu. Pak už jsou jen záclony v obyvču a jídelně, kam moc praží slunce. Já mám ještě ve své ložnici, ale to bylo spíš taky kvůli slunci a hmyzu, aby mi tam pořád nelítalo milion much(stejně lítá, koupila jsem si na léto ještě přes postel moskytiéru, ale nemám ji instalovanou zatím - je čas😉)

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 08.01.2024, 14:11:13 xxx.xxx.91.23

K celé diskusi o polích, ne o křepelkách(ty jsem naživo asi u nás nikdy neviděla) bych dodala: idylka, jak kde. Vysvětlím. Také jsem viděla staré mapy tu od nás. A i tam, kde jsou dneska louky, či donedávna zarostlá buš, lesík….byla v 50letech políčka. Malinká políčka, která nejspíš asi měla malé meze, ale zato všude, protože jsme zapadlý konec Moravy, co si lidi nevypěstovali neměli, do většího města daleko. Takže se využívalo každičké místo, kam šlo něco vysadit, zaset. O nějakých remízkách si zvěř mohla nechat zdát, i rozloha lesa kolem byla cca poloviční, než je dnes. 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 08.01.2024, 13:50:10 xxx.xxx.91.23

Už psi nemám. Ale měla jsem samojeda a berňáka, většina holek mě zná. Mám barák s obr zahradou. Neměli kotec, jen boudu, ve které byli málokdy myslím, že jen v zimě na noc. Nejraděj v takovém atriu u baráku, pod skleněnou pergolou a ještě skleněným velkým stolem na pískovcové dlažbě. Když jsem jim tam dala něco, aby neleželi na tvrdém, šli se lehnout na tu dlažbu jinam. Jako štěnda, byli jen venku, do necelého roka. Pak jsme je už začali brát i do baráku, chodili jen po přízemí, do patra nechtěli ani jako mladí. Prošli si barák, chvíli zalehli tam, kde jsme my byli a za chvíli chtěli zpátky na zahradu. Nebyli v baráku zvyklí, nebylo to jejich ,,doma" a venku by jim taky mohlo něco ujít😉 Já jsem byla ,,zahradnice", takže od rána do večera s nima venku, ráno a k večeru velká prochajda, jak píše Zrzavci - večer spíš výlet😉 Píšu to proto, že prostě ne každý pes chce být v baráku a v bytě, ať už má důvod jakýkoliv. A za mě má v bytě pro psa ještě jedno velké mínus: v bytě trpíme i my lidi, dobře se zvyká na teplo, i ti otužilejší mají v bytě těch 20st. Chlupatý pes ani důkladně na zimu nenasrstí… však na co. Akorát to pak není komfortní ani pro něj. V bytě je mu horko permanentně, pokud ne, už to je špatně. A ve velkých mrazech už i jemu může být venku zima. Měla jsem bytové kamarády jak berňákové, tak samojeda a jejich srsti se nadali prostě s mýma medvědama srovnat. No a o celkovém dopadu na zdraví při chovu doma si nedělám iluze. Pes na to horko prostě není stavěný, pokud to není vyloženě naháč či podobná plemena. 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 08.01.2024, 13:28:03 xxx.xxx.91.23

A jsem si vzpomněla(a mám už dostatečně zprovozněný mobil) že jsem slíbila fotku čínských záclon v ložnici😀 A stejně mi to nefotilo, což jsem nechápala, protože pár dní zpátky jsem Tomovi fotila, po čem já na tom druhém břehu musím chodit(už to naštěstí zamrznulo) a to ve foťáku nafocené bylo, ale tedy právě jen některá místa. Zjistila jsem při několikerém zkoušení, když Tomovi to normálně šlo, že mi to nereaguje na palec, musím pouze ukazovákem🙄 Vidíte, cestu vám sem taky můžu hodit😉

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 08.01.2024, 13:05:42 xxx.xxx.91.23
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 08.01.2024, 10:57:56

V drůbežárnách to chápu, ale jinak nedělá celý den nic jiného jak, že zobe😛 Pšenici dostane, pečivo namočené, zbytky z kuchyně, takže včetně skořápek a zbytek si najde. V pohodě, mamka doteď sbírala vajíček dost. Teďka to asi klesne, když se ochladilo, ale to je normoš u venkovních slepic. 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 08.01.2024, 10:26:05 xxx.xxx.91.23

Ano, slepicím pšenice, ale koukala jsem, že sousedka, která bere krmivo z drůbežárny, tam měla i ten oves. Taky jsem jí říkala, proč tam sype oves, až mi vysvětlila, že to je právě krmivo z drůbežárny😲No čuměla jsem. Taky jsem tady někde vedle na foru četla, jak se řešilo, jakové směsy pro slepice, že pán bral granulované a teď ho začali mlít na jemno a slípky to nezobou, tak myslím Bodlinka tam zrovna přispívala, že v drůbežárnách mají taky to mleté. Já jak jsem pár dní sousedce krmila, tak jsem na ně právě koukala, že to ale fakt moc nežerou, spíš mi připadalo, že se z toho snaží vyzobat jen ty větší kousky 🙄 A stejně mě nic nepřesvědčí, že pro slepice není lepší celé zrno pšenice. To je jak tvrzení, že pro psa(kočku) jsou lepší granule, než maso. Granule, kde je 30-70% masa, proti 100% masa. Stačí se prostě zamyslet. Slepice, co mají jinou možnost jít si venku nazobat kde co, ten šrot nežerou. 

Kuva tam je kosa😲 -7st, s vichrem -13st. Ha Bobi, u vás jen -3?!?😲 O 4 stupně míň? 😲 U nás sněhu taky skoro nic, jen sotva trochu poprašek, takže holomráz👎 Koukala jsem včera, že ho měli sousedé na autě, tak jsem si zrovna říkala, že bude křik ráno do práce, kdo nezakryl okna, protože mívají poctivě zakrytá i když je hezky😏Hodila jsem vrstvu navíc, i tak jsem byla zmrzlá jak cibule, ty nohy hlavně, i když mikinu mám ještě do půl stehen.  Ještě pořád rozmrzám. Nikče to poklízení ráno teda nezávidím🙄

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 07.01.2024, 20:27:55 xxx.xxx.91.23

Nikči, u slepiček se to občas stává, nechci tě strašit, ale většinou to nepřežije. Většinou je to nějaký problém s vajíčkem, že se jí tam jako by zasekne. Ale tady bude určitě vědět Bodlinka, teda 100% vědět nejčastější problémy u slepiček, tohoto rázu, o co jde, protože pracuje pro drůbežáře(pokud se nemýlím) Dobrý pokus je fakt pustit ji na nějakou dobu ven, zvířata si umí najít, co jim pomůže, pokud není situace úplně neřešitelná. Slepice nám ale venku chodí a fakt se to někdy stane, třeba jedna slípka ročně takto umře. Děda tak pouštěl do humna i nafouklé králíky.

U nás je třeba teď skoro -5st a fouká, takže pocitová je skoro -10. To teda bez rukavic a pořádného oblečení už nic moc🙄

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 07.01.2024, 13:57:36 xxx.xxx.91.23
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 07.01.2024, 13:14:26

Stejné kapsičky jako všechny ty marketovky, pro DM hraje cena, i když je potvory o korunu před nedávnem zdražili😉 Já je kupuju pro kočičího bezdomovce Macka, co k nám chodí. Celkem slušně jsem ho od léta vykrmila, byl na zdechnutí a teď už vypadá celkem dobře. Samozřejmě jsem každou příchuť na zkoušku nabídnula první svým kočkám, stejně žerou Felixy, takže by to bylo jedno, ale ani omylem. Akorát z té ,,v mrkvové omáčce" olízal Vikťa tu omáčku. Toho rádoby masa se nedotknou, ale to Viktorek moc ani u těch Felixů🙄 Jako ne, že bych se mu divila, ale ten Macek zfutruje lautr všechno, co mu do té misky hodím.

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 07.01.2024, 11:42:37 xxx.xxx.91.23
Odpověď na příspěvek uživatele hmn z 07.01.2024, 11:31:53

😀😉 

Fakt? Jak to, teď jsem koukala, že asi to jde dneska přes sever, přes vás a na radaru nic není😲

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 07.01.2024, 10:21:11 xxx.xxx.91.23

Čau holky, tak jak počasí u vás? Včera celý den lilo, napršelo 24mm. Teďka jsou -2st, pofukuje. Cesty se kloužou, šla jsem krokem nejistým😉ale blacko je blacko, na něj to zatím vliv nemělo, to je držák🙄 Jo včera jsem si vzpomněla, že hlásí ty mrazy a já nepřikryla mladou zmarliku😲 Tak jsem letěla do domku pro chráničku na stromky, pletivo, že to dám kolem a zasypu a prosypu listím. Nenašla jsem, tak jsem musela ven, kde jsem ji strhnula z té mandle, co ji okousal zajíc či kdo. Když jsem to chtěla na keřík nasadit, tak mi větvičky lezly do ok, nešlo mi to😠 Tak jsem vletěla do garáže, postahovala gumičky z odpadových pytlů a stáhla nima větvičky. To pomohlo. Jenže lilo. A já musela sbírat pod stromy listí(naštěstí tam bylo na hromadách nafoukané) a brblala, že jsem si onehdá říkala, že ji musím zakrýt a nenapadlo mě, nachystat si do něčeho hromadu listí, tehdy ještě suchého🙄Takže mi to trvalo, než jsem to tam po hrstích nanosila, tele.

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 06.01.2024, 18:53:52 xxx.xxx.91.23
orionka:

A což farmaceutická firma a distribuce? Prestiží by to byl asi propad, ale finančně? Dřív k tomu hodně lidí utíkalo, ale to už je dávno a jak je to teď……???Třeba někdo ví.


Četla jsem zevrubně, co Janina píše a došla jsem po vás. Říkala jsem si, že až to dočtu, napíšu jí to, ale napsala jste to už vy. Myslela jsem si, že ti farmaceuti, co objíždí doktory s lékama či čím, už to mají všechno nacpané, ale zrovna před pár týdny mi někdo říkal, že to šel dělat. Takže si myslím, že se svým vzděláním by to Jana měla dobré, je motorizovaná. A studenti? Třeba si k tomu vzít ještě nějaké doučování?  Přípravu na zkoušky?  Co Jani??

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 06.01.2024, 15:16:30 xxx.xxx.91.23

Adrenalinové pero má u sebe každý těžký alergik, dostává ho každý, co prodělal anafylaktický šok, nebo měl těžkou reakci na cokoliv. Strejda má na žihadla, bratránkova žena na oříšky. 

S likvidací hnízda neporadím, já bych to neudělala. 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 05.01.2024, 22:29:06 xxx.xxx.91.23
Buggyra:

a druhé uf, lesnizinko, vy jste pracant, vás bych si potřebovala půjčit 🙂


Ha, ha, no to jsem, určitě😜 ale nárazový třikrát do roka😛Když něco hoří, nebo se prostě musí🙄