Aktuálně: 4 775 inzerátů176 301 diskuzních příspěvků17 780 uživatelů
Bobca
Bobca (974 příspěvků) 14.07.2023, 10:22:17 xxx.xxx.20.192

ahóój..jsem doma!!😇

Vejce jsem dostala a vyfotila je teď doma ve stínu,aby bylo srovnání..krásně čisťounká,jedla jsem ta zelená i tam(pipinka snášela denně) a neshledala jsem žádnou pachuť..To velké nese asi nějaká starší,jednou měla úplně hrbolaté,podruhé špička praskla,jak jsem na něj jen chytla..má slabou skořápku..ostatní ani né…Dostávají ale drcené sušené skořápky,ty jsem jim doplňovala..Co si pamatuju,když už byla vyjíčka špinavá,tak máma je čistila hadříkem namočeným v octě-učila mě,že se nesmí umývat..ale to byla vyjímka,když bylo třeba blato,ale kukaně byly vyložené slámou..

Sousedka už čekala,dojela jsem akorát na konec její pracovní doby v 5,vyjela jsem ve 3 hodiny-je pořád zúžení,jak spravují starou dálnici,a já musím stejně uhnout přes Příbor tam,a nazpátek ještě i přes Nový Jičín-nemám dálniční..

Tak mi pomohla ještě s jedním synkem vynést věci nahoru a pak jsme sedly ke garáži..😀Dovezla jsem jakési vínko “čokovišeň”,mělo to 14%,jsem napřed myslela,že to bude likér,to má ráda..👌

Niki,to šití budou polstry ještě na venkovní skládací dřevěné židle a na “sofu”do haly..asi metr široké jako křeslo,dřevěné,s opěradlem..Objednaly jsme molitan na netu..a to bude k narozkám koncem srpna..takže na kšeft zatím nic…Doufám,že mě to do podzimka nepřejde a ušiju pak víc..teď v tom horku se nic nechce..ale neusnu na vavřínech😇..tu taburetku by chtěl každý..ta se moc líbila..Jsem byla ráda,však mě dala zabrat😊A ještě si chci pošít sobě tady to “Vladkovo” křeslo a otáčecí židli k počítači..Hezký den☀️

Obrázek Obrázek
Bobca
Bobca (974 příspěvků) 13.07.2023, 07:06:46 xxx.xxx.0.1

Ahoj a hezké ráno 🐓

Je zamračeno, večer byla bouřka něco málo poprselo🌧️, ale bouřka byla pěkná, ale asi za humnama.. Včera jsme hlidaly ty holčičky, Laura se chtěla učit háčkovat, tak jsme se s tím morily😇.. Večer jsme šly k nim na navstevu, bylo fakt hezky, ale jak jsme došly dom, tak to zacalo🌩️

Radus, ty si užíváš u vody i doma😊, bezva houpačka.. 

Niki, co slepicky?? Kolik máš vajicek? Ja měla už 6 !! Začly už i mladé snášet malá vajíčka.. To asi z těch kolinek z Makra😀

Lákají mě tu zůstat do neděle, ale už mě to táhne domů.. Petra už čeká, chodí mi větrat pokoj.. Tak uvidím, ale večer asi už kopnu do vrtule😊

Bobca
Bobca (974 příspěvků) 12.07.2023, 07:16:17 xxx.xxx.0.1

Ahoj všichni 🌩️

Tady je parádní bouřka 🌧️začíná rubat☔jak říká Zdenka.. Ochladilo se, což je dobře, včera to bylo nesnesitelné.. V Polsku jsem si koupila aspoň nudle, Zdenka jela hlavně pro zeleninu, jahody a maso, prsa za 98..nekup to😎

Tak mě ukecala, budu tu ještě asi do zitra.. Hlidame její vnucky, 4 a 7 let.. Treperendy, byly tu už včera chvíli na návštěvě 🙃.. Miki pořád mnouka a mnouka a mnouka.. Chvili jsem mu odpovídala mnoukanim, až se nastval, odesel, lehl si, otočil na mě hlavu a se slovy, ať si chuchnu, se otočil a zmlkl.. Nevim, co by chtel🐱jsou všichni omazleni až az.. Nejvíc Ferda, ten si o to říká, jak na těch videích.. Jak přestanu, se mě hlavou podbizi🐱je to milé.. Budou mi chybět, kočičaci jedni.. Ale zkraje září pojedu zas na pár dní, Zdenka má narozky.. Už mám zakázku na další polstry😊a tasky.. Nestíhám vcera jsem ještě sila záclony do dveri proti mucham.. No nechybely mi 3 cm odspodu.. Tak jsem usila druhou 😀. Má jich moře.. Tak se tu mejte.. Papa

A je po desti, nic moc nenaprselo

Bobca
Bobca (974 příspěvků) 11.07.2023, 06:44:20 xxx.xxx.0.1

Ahoj osamocena zinko 😇

Ja sem nestiham, bo jsme vcera se Zdenkou hodně hrály spojování písmenek.. Dojela v nedeli vecer, to jsme plkaly, a včera od rana pořád něco delaly a mezitím hraly, ona to má rada, je jí to vzacne, akorat jak dojedu, tak to hrajem.. Po snídani zajedem do Polska.. Tak aspoň neco, nevim, kd, pojedu domu… Papa🌺

Jo, tady taky prselo, asi 5 krat.. Bouřilo, naprselo taky ale nic moc.. 

Bobca
Bobca (974 příspěvků) 08.07.2023, 20:02:14 xxx.xxx.0.1

Říkám, jemně posunout po smajlikach!! Jde to, až na konec.. Mám tablet taky jen dotykac.. Nevymlouvej se🌈.. Poslední řádek ❄️☂️.. 

Dnes mi bylo jaksi smutno.. Miki dosel, mnoukl na mě, já na něj.. Tak jsme spolu na sebe chvíli mnoukali, až se sebral, lehl opodál, otočil hlavu, a se slovy, ať se s ním takhle nebavim, se natahl na chodníku do stínu.. Nevim, co po mě chtěl, konzervu i granule měli, to, že nebyl doma, je jeho věc.. Na mě si hubu otvírat nemusí.. Ale rano se nechal pomazlit, jsem ho nacapala na lavce.. Dnes byly 2 malé vajicka, malá vajicka, pro Kometku😍😊😁.. Asi zacly i ty nové slepičky snaset.. Vyfotila jsem ta zelená vajicka, nevim, jestli jsem je sem už davala, není to poznat, ale jsou fakt zelená, svetlunka.. Prý jsou něčím zvláštní, asi bez cholesterolu… Ale to já neřeším.. Tak dobrou noc, jdu zasednout k telce.. Venku je krásně 😊.. Ta obloha!!! Letí to tu.. Zítra se bude navečer asi vracet Zdenka… Jen ta samota 🤧mě dnes jaksi dostala.. Papa

Jo, ta třešeň je asi 150cm vysoký jeden vyhonek, na druhém obrazku, , a na nem jedna třešnička.. Hlídám ji, aby vydržela, než dojede Zdenka🙏

Obrázek Obrázek Obrázek
Bobca
Bobca (974 příspěvků) 08.07.2023, 09:01:27 xxx.xxx.0.1

Jemně je musíš posunout, mně to jde na tabletu.. Přijedu asi v utery, stredu, Zdenka dojede v neděli navečer a budu ještě chvilku s ní, ať se uzijem ještě spolu.. 

Kluka jsem zeregistrovala v palci.. Už nevim, jaké to bylo jméno, nepřispívá, ale asi tu chodí číst a dává palečky.. Ladím do sopránu, bude zase hic.. Začala jsem vcera malé tasticky, ale se mi nějak nedaří.. To je tim, ze musim!! Než dojedou, chce kámoška od Zdenky na mobil něco ušít.. Uvidim.. Papa a hezký den vsem🌻

Vykvela mi kala.. Nádherná!! 👌A láska mezi kočičakama🐱Miki se mi uvelebil v krabici, jsou mi fakt nápomocni😄

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Bobca
Bobca (974 příspěvků) 06.07.2023, 18:35:46 xxx.xxx.0.1

Jdu se chlubit😊, jó, Evi, dík za pochvalu 😇potěšila… 

Můžu rict, že jsem opět parala.. Naprcilla jsem se s tím teda fest! Na zakázku bych to dělat nemohla… Zdenku mám ráda, známe se 48 let, tohle bude prekvapeni, nebudu ji posílat fotky, jak driv.. Našla jsem v mrazáku zmrzlinu tiramisu, ve vaničce, tak jsem se jí zmocnila za odměnu, no, napřed jsem ji volala, bych si nedovolila… Misto masa..nechci jí prehrabovat mrazaky, nemá to popsané… Dnes jsem vařila sójové maso, ty kolena mám ještě na jak dlouho.. Hodila jsem ho na cibulku, zalila smetanou, prskla do toho ty kolena, okořenila čímsi a bylo to dobré, mám ještě na zitra… Je krasny vecer, sprchlo, tak nemusím zalivat rajčata… Nalila jsem si skleničku vinka, zasloužím si, no, k té zmrzline to bude úžasné 😀🤭😇

Jo, a nevěděla jsem, jak vyřešit dole kolem těch nožiček, tak jsem je odsroubovala, a prilacila vlastně tu látku, a kolem na těch rovinách jsem to prilepila oboustrannou lepící paskou na textil.. Doufam, že to chvíli vydrží.. Ferda mi pomahal, až ho to zmohlo🐱pod ním je kryt na ten polstr, který se odděla pro návštěvy.. Tohle je pro kočky 🐈🐱

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Bobca
Bobca (974 příspěvků) 06.07.2023, 15:15:44 xxx.xxx.0.1

Zjistila jsem, že tu Koutak není sám kluk😇.. Tak to se omlouvám ostatním hochům😎, když zdravim jen holky a jednoho kluka.. Dnes finišuju, musím dosit tu taburetku!!! Jde mi to, jak psovi pastva, se přiznám.. Už to není jak driv.. Dopol. sprchlo, po o jsem si bucla, do toho krát dvorek.. 😛

Bobca
Bobca (974 příspěvků) 05.07.2023, 07:46:56 xxx.xxx.0.1

Hezké ráno všem ☀️

Tak Miki na mě ráno za dverma vyrvaval, jako kde jsem, že ma hlad🐱.. Než jsem zaběhla pro tablet, tak už Ferda odešel od misky, ale chytla jsem ho u vody.. Pijí všichni jak diví.. Králíkům chodim i 3 krát za den některým dolivat, kde je jich vic. 

Šla jsem zkontrlovat slepičky, a volam holky, focení.. A pár jich pribehlo🐔.. Nevi, jestli jsem psala,jak jsem zahlédla běžet po chodníku k brance králíka.. Na druhý den slepičku🤔.. Ta samá včera ráno běhala kolem plotu, ale z farářovy zahrady!!! Naštěstí to byla ta inteligentně zvědavá,co už běhala po tom chodníku, takže když jsem pooddelala plotek, tak si vsimla, kudy zpet… 😊jó, králík utekl z kotce kde je ještě dalsi, a morče.. Nedovedu si představit honit je vsechny.. Přitáhla jsem folajdrik, a snad se to už nestane.. 

Takže se tu v žádném případě se zviratkama nenudím.. 

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Bobca
Bobca (974 příspěvků) 04.07.2023, 22:26:23 xxx.xxx.0.1

Ahoj holky a Koutaku🌹

Jsem se právě vrátila z hospudky,co má fotbalový klub, kde dělá Zdenka, pomáhala jsem jedné holce roznaset pivko a umyvat slo, byly tam oslavy 60tin zrovna.. Bylo tam asi 25 chlapů, kravál teda fest.. Ale potkala jsem tam kámošku, co jsem neviděla asi 30 let.. Manželka oslavence..I její dceru.. A bylo tam i dost známých.. 

Niki, jsi teda fakt kočka.. Nebezpečná v tom prostředí asi.. 😇Je fajn, že sis to užila..A Je fajn mít moznost se podívat do cizích krajin 😊

Já dnes nic nesila, než jsem obešla barak a všechny truhlíky a květináče venku, obrala jsem rybíz do mrazáku uvarila si testoviny, meli v obchode jenom kolínka!!! A navic ARO, z Makra… Měla jsem ještě stavu z toho kurete, no ale nic moc mi to nelezlo.. Jinak je tu pořád hezky, neprší… Tak si to tu taky užívám.. 🐓🐇🐈🐱.. Jó dnes jsem nevidela jednoho kocoura!!! Ani nepřišel ke krmení.. Uvidím zitra.. Papa

Bobca
Bobca (974 příspěvků) 03.07.2023, 15:39:42 xxx.xxx.0.1

Ahoj holky🌷.. Mame nove smajliky, nebo to mám já tady na tabletu? Už jsem našla i otaznik.. Radus, vykladej mi úplňku.. Ja nespala do pul 2,ani s chobotem semi nezadarilo, tak že se jdu napít.. A teď na mě to kolo od vozu cucelo primo do okna_spim hlavou proti… Ten teda byl😎.. Vstávám po 6,abych pipinam otevrela a dala jim.. a pak si ještě chvilku sednu k telce s kafem.. Vcera jsem do vecera sedela venku a strihala ctverecky, a dnes jsem usila ten polstr na lavecku u koupelny. Mám z neho radost… 

Vedle je skolka.. Zlatí cikani vedle naseho baraku😇sice tam je toi skoro cely den, tady naštěstí jen od pul 10 do obeda a teď od 15,než si deti vyzvednou rodiče.. 

Tak to jsem nezažila. Ryk, hrdelní  řvoucí jekot, do toho brek, většinou jeden kluk.. Jen tak jsem ucitelce, že ji obdivuji za její trpělivost.. Ona, ze to ani tak nevnima, že má doma 4 deti.. Budiz, ale tohle se preci nedá až tak tolerovat bez nějaké reakce.. Aby jedno dominantní dítě mezi 12 detmi, litalo, rvalo po nich, i očividně používalo hlasky a zvuky z filmů.. Učitelka absolutne nereagovala, nechala je vyloženě si dělat co chtějí, nevysvetlila tem agresorum, ani plakankovi, když křičel o pomoc… Neda se to nějak popsat, ale nemyslím si, že by se tohle chování ve školce mělo tolerovat.. Nemyslím okrikovat, ale usmernovat.. Nenechat toho kluka neustále brečet, zeptala bych se ho, vysvetlila,proč třeba teď tu hračku nemůže mit, nebo nejak jinak.. Ne jen mezi nima být a nechat je dělat co chtějí.. 4 až 5 lete deti.. Teď na ni kluk volá asi 10krat ,ona se bavi s jednou maminkou.. Už jsem chtěla zavolat, jestli mu nemůže odpovědět.. Obrnila jsem se.. Ještě že po obědě dodržují klid.. 

Obrázek Obrázek Obrázek
Bobca
Bobca (974 příspěvků) 02.07.2023, 18:47:03 xxx.xxx.0.1

Poradí mi někdo, když už mám napsanou litanii,, davam fotky a najednou mi to zmizne😠……. sipeckou zpet mi to neslo… 

Tak ahoj zitra.. Pisnu Jen, ze je krásný večer 🐱🐔🐓🐇

Bobca
Bobca (974 příspěvků) 02.07.2023, 07:48:58 xxx.xxx.0.1

Dnes jsem spala jak zabita 8 hodin, vstávala jak 100leta..ani fuceni chobotu mě nebudilo.. Až zvony v 6,kostel je před barakem…… vedle hasicarna, naproti skola a školka.. Pustila jsem si Masch ke kafi.. Neumim tu najit zpětně moje oblíbené programy, jinak přes den ani nezapinam.. Tak hezkou neděli a pa vecer🌼

Bobca
Bobca (974 příspěvků) 01.07.2023, 19:31:38 xxx.xxx.0.1

Fotila jsem miláčky trojbarevna Barca.. Miki je šedý, prý že je to, no, jak má Radus.. Si nevzpomenu na to plemeno. Jeli pro něho až do Tachova do utulku, 400km..A je to spíš ruský modrý.. A Ferda bilocerny.. Slepic a je ta, co snáší ta zelená vajicka, na fotce to ale neni poznat. Jinak jsem usila dnes 2 tasky, polotovary, bez podsivky a uší…. UzUz vim, proč jsem tak usla.. Všude mám 20 kroků.. Z kuchyně do obyvaku je ještě vic.. Ale z kuchyně na WC 20.z něho do obýváku taky.. Schody… 53 kvítek po baráku.. 12 kotců králíků.. Neškodí pohyb, ale uz jsem psala loni, nejsem zvyklá, jsem uchozena….. 

4krat dnes prselo, ale travnik  se stihl posekat, otrhala jsem rybiz, uvarila jsem kureci stehna s rýží pro Zdencineho přítele, ještě pospravoval hůlky k rajcatum, já je pozastipovala… tak pa zítra 

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Bobca
Bobca (974 příspěvků) 01.07.2023, 07:29:20 xxx.xxx.0.1

Dnes je zamračeno. Už druhou noc o půlnoci začaly hrát digitální hodiny, spíš budík.. Prý nastavený nebyl, že to byla náhoda.. Prdlajs.. Dnes je vytáhnu z elektriky.. No, napřed je prozkoumam, jestli je nedokážu zrusit, je dobré videt, kolik je hodin.. Před 6 jsem vylezla pustit slepicky, mají ten kurnik jaksi malý, v baráku malý kutlosek, vlezla jsem tam hledat vajicka  nemohla jsem vycouvat, je tam schodek.. Ty automatická dvířka fungují jak, otaznik.. Jak se setmi, nebo až jsou všechny slipky doma. Když je jich třeba 10...

Bobca
Bobca (974 příspěvků) 30.06.2023, 21:27:11 xxx.xxx.0.1

Ahoj holky, tak jsem se sem dostala.. Úkoly mám splněny, zalité, poklizene.. Slepicky jsem byla teď zavrit, hodila by se ta dvířka.. Zdenka mi nachystala čelovku, ale stihly to ještě za šera. Kohoutci se jmenují Cuk a Gek, nevím jak dát háček nad C..jeden je černý a druhý cernokropenaty.. Zas to bude na tom tabletu všelijak napsané... Ale povedlo se mi přihlásit se..

Mašina se mi povedla zprovoznit, ale chybí ji člunek, což je dost důležitá součástka.. Tak jsem rozhodila sítě a zitra mi půjčí přítel od Zdenky.. Dnes jsem stříhala a chystala na zítra. Polstr se libil, zakryla jsem ho ale starou osuskou proti kočkám a jak někdo dojde, tak se to sundá.. Jsem grogy, dobrou nocsleeping

Bobca
Bobca (974 příspěvků) 29.06.2023, 07:59:35 xxx.xxx.20.192

vlákno se jmenuje "zvláštní chování"...ó jak příznačné😇...náhodou jsem sem vlezla..myslela jsem,že je to jenom o kočkách..a ono zatím i o "zvláštních" lidech😊😎

Bobca
Bobca (974 příspěvků) 29.06.2023, 07:47:45 xxx.xxx.20.192

jaja,sítko jsem omylem vyvařila a ono se smrsklo,tak ho tam nemám😄..Povlak na sklenici nebyl,to jak jsem tu usazeninu dole zamíchala,tak to "zmléčnělo"..tongue

Kašlem už na vodu..V kafi se to ztratí😇Jsem tu už 3.rok a nic..Nebudu to řešit.

Raduš-já letos měla mít 4 hlídání..V březnu jsem odpadla s chřipajznou,tak si to museli v Olmiku zajistit jinak..To byla ta čuvačka,pekinéz,angoračka kočka,nahatý kocour a slepice...To samé bych hlídala 16 dní v srpnu(předloni 18 dní!!)Manžel je na tom nic moc,tak to přeložili tu dovču na příští rok..A už druhý rok jedu ke Zdence-jezdí na Lipno s celou partou,a už i se svou rodinou,tak nemá kdo..Tam je kočka-už bez koťat a 2 kocouři..už i Miki je vykastrovaný a Ferda je prý špatný..že nejí..Ještě zavolala včera veta..Má asi 8 let,nechci aby mi tamm nedejbože umřel..Je to mazel..na toho se těším..Mufa jsem shodou okolností loni,jak jsme šly večer z "práce",uviděla u plotu mrtvého-srazilo ho auto..Tak jsem ho vzala-Zdenka nemohla☹️..No a Žofku si vzala už vnučka sebou do nového..No a králíci,morčata,slepičky-má nějakou,co snáší zelená vajíčka,na tu jsem teda zvědavá...a 2 mladé kohoutky...Tam je ale moře kvítek..jak venku truhlíky,tak po baráku pokojovky...Hlavně kopřivy nenechat uschnout👍..

Beru si sebou šití-chci zprovoznit babiččin šicí stroj..auto to uveze..Polstr mám hotový,ještě taburet,ten se mi bude líp,když ho budu mít na očích..a v hale polstr na botník..ten je asi metr dlouhý...

No a na podzim 8 dní Čendu.(bordercolii)..Na toho se taky moc těším,ten je boží..budem chodit do lesa,zase si nasuším houby..

Čendu jsem našla jen takového-nemám stažené fotky z tabletu..kočky jsou Zdenky-Muf je ten bíloflekatý a Ferda je ten druhý -černobílý..malá Barunka už taky není..jsou to starší fotky..No a ti 3 jsou z Olomouce..chybí tam 2 pekinézky..Lulu umřela po mém odjezdu-jsem ji udržovala,aby vydržela do příjezdu páníčků..a Zuzanka umřela nedávno...Zůstal po ní její syn,toho bych hlídala..

Jdu teda balit..Ozvu se pak z tabletu..doufám,že mi to půjde..papa☀️

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Bobca
Bobca (974 příspěvků) 28.06.2023, 08:42:48 xxx.xxx.20.192

Já budu normálně žít,jak doteď-žádné filtry,nebo jiné změny.....Jen jsem ještě převařila vodu večer v konvici..nalila ráno do džbánu,nechala ustát-byla úplně bílá.....pak jsem s ním trochu pohla-2 foto..a pak zamíchala...tohle je ten kámen??Třeba jsem já blbá a myslím si,že je to chlór😊..Ještě můžu-a to asi udělám,až přijedu z hlídání(mimochodem-zítra odjíždím a vrátím se až 10-11.7.),tak zajdu-mám to za barákem na ty vodaře...

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Bobca
Bobca (974 příspěvků) 28.06.2023, 07:55:46 xxx.xxx.20.192

Achjo Raduš😇-nechytám se ničeho,jen prostě píšu,co se mi přihodilo, ptám se a oponuju-bráním se..Ty oponuješ na kdeco a nevěříš vůbec ničemu.,máš prostě svou hlavu.😜🙂..Smát se mi klidně můžeš,to ti neberu-nevadí mi to😎 Já bych se ti třeba nesmála😇...

Nic mi neukradla..Lidi,co dělají předváděčky,normálně dostávají třeba sadu nožů+ různé dárky...Já tu deku dostala už i s tou matrací..Si to můžou dovolit,když vydělávají tolik peněz..Je to prostě reklama..Jsem "stará",ale ne blbá..Podělila jsem se prostě o zážitek..Deka je kvalitní-lehoučká,teplá...naducaná..Mám ji vyzkoušenou..

A konečně jsem včera dodělala ten polstr Zdence na lavku..Stokrát měřený,abych ho nemusela znovu vyslíkat ten molitan,a ve finále stejně je o asi 3cm delší-u zipu je vůle...ale párat to teda nebudu..Dělala jsem to na chodbě..je tam pořád ten stůl na prodej i se židlema..Je pěkný-kdybych neměla,hned ho beru.👍.

Nesedím doma,budu hlídat zase Čendu-sice v září,to už klíšťata třeba nebudou,ale teď jsem byla na tom výletě-šli jsme trávou...Budem chodit na houby🙂S Jaruš taky na tom pobytu...proč né?..Před X lety(asi 15-20) jsem se nechala(to ještě za peníze,teď je to zadarmo),a první den na Lipně po mě lezlo klíště..Pak jsem měla jedno pod zadkem už zakouslé..Nabídla mi to,tak jsem to přijala..Ty bys obzvlášť si to měla dát,když děláš v trávě..Po 50tce je to zdarma....

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek