Aktuálně: 4 943 inzerátů174 397 diskuzních příspěvků17 752 uživatelů
Saga
Saga (337 příspěvků) 29.04.2024, 21:26:31 xxx.xxx.245.41

Buggyro, pls ty košíčky? O tom, že něco takového existuje, vím, ale nikdy jsem neviděla na živo. Máte osobní zkušenost? Fakt to funguje? A jak se to šteluje na třmen? Doufám, že by to neznamenalo koupi celých nových třmenů? Díky moc.

Saga
Saga (337 příspěvků) 29.04.2024, 14:10:01 xxx.xxx.167.183

Tak to já bych musela pokaždý dolů z koně, koupila jsem si tu bezkostru totiž schválně tak, aby měla řemení schovaný v sucháči pod bočnicí, tže ze sedla upe nevím, to bych nedala a pak hledat nástupní místo je taky blbý.

Buggyro a neměla by Vám tu nerovnost nohou dát do cajku ta dornovkářka? Aspoň ta moje tedy ano a díky ní vím, že nohy mám stejně dlouhý, celkově i ta záda se mi teď drží👍.

Saga
Saga (337 příspěvků) 29.04.2024, 14:01:59 xxx.xxx.167.183

Bassrock a při rychlejším tempu třmeny neztrácíte? Já osobně mám taky raději delší, právě kvůli kotníkům a kolenům, ale prostě ztrácím je, což mi nepřijde bezpečné. Když jsem jezdila pod trenérem, tak mě za tohle často káral, že mám moc dlouhý řemeny, a že v kroku dobrý, ale pak už blbý, u mě měl už tenkrát pravdu, teď jsem si na jeho slova po letech vzpomněla.

Saga
Saga (337 příspěvků) 29.04.2024, 13:56:40 xxx.xxx.167.183

Efe, držím palce! Já už taky tak nějak cítím, že to není jako ve 20ti😏Všechno mi déle trvá, každé bebí dýl rozcházím a hlavně ta hlava…ta hlava plná odpovědnosti, co když mě kobylka setřepe, já zdechnu a kdo se o ní o chuděrku postará, že jo😄? Ne, já vím, mám dost😄, ale fakt si říkám, jak by to bylo jednoduchý nechat mozek ve stáji a jet jen tak free? Nicméně musím uznat, že moje cobka je jak sousedův Zetor, soused ho taky na podzim šoupne do kopřiv, na jaře ho “najde”, naleje do něj naftu, nakopne a jede😄. Tohle zvířátko jsem taky na jaře našla, nacajkovala, sedla a jela, jako kdyby to dělala každý den. Je neuvěřitelná, jak si všechno pamatuje! Pobídku na klus jsem jí učila v listopadu a na jaře nakluše hned na první dobrou, kdybych neztrácela ty třmeny a nemotala se jak hadr na holi, mělo by to styl, i když klus má fakt krutej, horší než moje předchozí chlaďaska😄. 

My jsme měly jenom střet s cyklistou, který byl chudák tak zděšený, že slezl z kola a kolem nás hezky potichu proťupkal, jako kdyby tam ani nebyl😂, nutno dodat, že to bylo na dost blbým úzkým místě. A pak střet s mršinou srnky, která neměla hlavu a už lehce zaváněla, to bylo napřed jako, to je v poho, mršina nééé, to znám nééé? Pak zavál větřík ten šílenej puch do kobylího perimetru a už tomu lezlo očičko a mělo to arabský předky, někde, asi…😄Je to sranda s nima!

Saga
Saga (337 příspěvků) 29.04.2024, 12:12:58 xxx.xxx.167.183

Efe, a já na Vás zrovna o víkendu myslela, když jsem si tak vyklusávala pod lesíkem, jak se Vám asi jezdí? Moje neexistující, leta nepoužívané, jezdecké, ehm “svaly” taky solidně trpí🙄Křeč ve stehně se zase ozvala🙄.Já si zase řemeny musela zkrátit, na anglii jsem je měla na č.7 a na té bezkostře jsem zatím na č.9 a kdo ví, jestli to bude stačit, právě v klusu mi vypadávaly nohy ze třmenů, tže blbě. Ale jinak se připojuji k Buggyře, mám taky kloubové třmeny a taky zkosené gumy a taky si to už jinak nedokážu představit! Jsou celkem robustní. Taky jsem nedávno koukala na YT na video od Equiservisu, kde jezdkyně předváděla třmeny se širokou nášlapnou plochou, to se mi taky hodně líbilo. Zatím měnit nechystám, ale logicky, čím širší nášlapná plocha, tím lepší stabilita a sed. I když samozřejmě uznávám, že to bylo propagační video, ale jako myšlenka dobré.

A tu délku řemenů to chce fakt vychytat, sama to teď řeším, jak jsem přešla z jednoho sedla do druhého!

Saga
Saga (337 příspěvků) 25.04.2024, 10:47:23 xxx.xxx.167.183

Pokud by koňský domov pro seniory fungoval na téhle myšlence, jak píše Arbora, tak s tím nemám nejmenší problém, je to v podstatě takové vytuněné ustájení, kde majitel je pořád majitel, nikam nic/nikoho neodkládá, je znám koňův chorobopis a dle něj má odpovídající péči. Tohle beru. Já bohužel zažila na vlastní kůži koňský DD, kde majitel se casnil dožitím na..ehm..zelených pastvinách. Realita byla taková, že dotyčný člověk, co již nezvládl pohled na své stárnoucí zvíře, neměl finance na jeho péči, či cokoliv jiného, tak ho daroval této existenci “na dožití”. Existence zavřela koně do býv. kravína, tže ty zelený pastviny se jaksi nekonaly, kobyly obratem připustil, aby z nich vytáhl hříbě a to mohl prodat, valachy naleštil jak psí kulky a snažil se je prodat taky. Nutno dodat, že se mu tento business dařilo provozovat několik let. Co chcíplo, nebo jinak nepřežilo jeho péči, skončilo jako potrava šelmám, které také choval. Když se původní majitel zajímal, co je s jeho miláčkem, tak mu bylo sděleno, že těžká kolika, a že už se nedalo nic dělat, a že koníček už nežije, ale že měl krásné stáří. Hnusnější koňokoncentrák jsem nezažila a tolik průkazů od koní v jednom šupleti nikdy neviděla. Většina býv. majitelů se však nezajímala a tak to bylo vyřešený. Je to cca 15 let nazpět.

Saga
Saga (337 příspěvků) 25.04.2024, 09:36:08 xxx.xxx.167.183

Tu operaci chápu, je to hodně těžký rozhodování, mnohokrát jsem o tom přemýšlela, co bych dělala, kdyby….Ale mám obavy, že u koně v seniorním věku, co už má leccos za sebou a s nejistou prognózou výsledku, bych ho nikam netahala. Je to blbý, ale všechno je dneska o prachách. Všeobecně zvířata, zvlášť ta petová, se dožívají mnohem vyššího věku nežli dřív, upřímně si nemyslím, že je to zrovna nějaká výhra, to je jak u lidí prostě…

Co se týče uspání, už jsem na to narazila několikrát (jakože vet chtěl nesmyslně léčit a prodlužovat život o dny/týdny), u koní, u koček, atp. A upřímně? Nelíbilo se mi to! Nesnáším falešnou humanitu, ani hrání si na Matku Terezu, budeme pořádat sbírku, zachraňovat za každou cenu, jako u lidí. Pardon, ale tohle je zvrácený. Když mi zvíře slouží celý život, má právo na důstojný odchod a ne na jakési pseudolidské přežívání (neříkám, že tohle se týká Vašeho koníka, píšu všeobecně).  “Na důchod” dávají koně jenom slaboši, také kvituji, že tohle nechce. Uvidíte po těch výsledcích, jestli to bude mít cenu nebo ne! A taky, pokud jinak kůň žere, pije, vyměšuje, nemusí být na drahých lécích až do smrti a ještě může dělat radost jako společník, je to taky fajn, pak je jen otázko, zda si to majitelka může dovolit, živit ho jen tak, pro radost.

Saga
Saga (337 příspěvků) 25.04.2024, 07:55:49 xxx.xxx.167.183

Buggyro, díky za report o bílém! A už jste mluvila s majitelkou? Co ona na to jako svazák? Jsem zvědavá na ty výsledky vzorků, ale celkově to na mě působí tak nespecificky, že sama nevím, co bych dělala? Proto mě zajímá, co bude dál!

Saga
Saga (337 příspěvků) 25.04.2024, 07:51:00 xxx.xxx.167.183

Elvíro, díky za postřeh! U nás to dopadlo zatím tak, že jsem to zkrátila o dalších asi cca 10 cm, což je méně, než jsem měla původně v plánu a vypadá to, že to bude stačit. Pozorovala jsem jí při močení, tváří se, že se jí ulevilo, ocas se jí lépe zvedá a buď zůstane úplně suchý, nebo jen ošplíchne asi 2 cm na vnitřní straně ocasu, to mám ještě v plánu ustříhnout. Už mi taky zůstal jen jeden nerozpletený dred, všechno ostatní se mi podařilo rozčesat, zatím na sucho. Jak se ochladilo, nemám morál se máčet, byť v teplé vodě v kýbli, koupel počká. Jestli si o víkendu vzpomenu, tak tu zadnici vyfotím. Na mojí mini to sice daleko nedostačuje, protože ta je jemňounká, jako kdyby byla vypraná v Perwolu, ale co už 😉!

Saga
Saga (337 příspěvků) 22.04.2024, 13:52:44 xxx.xxx.167.183

Aha, díky, já mám něco podobného na kočky, páč jsem dříve měla dlouhosrsté, vůbec jsem netušila, že to jde použít i na něco jiného než na kočičí srst! Dneska je to tady pro mě den plný objevů😄! 

Saga
Saga (337 příspěvků) 22.04.2024, 13:12:55 xxx.xxx.167.183

Místo hlavy kýbl😄😄nene😄😄!

“len to treba aj živiť, veľké to je, občas náročnejšie na údržbu, na priestor, na všetko”

Tohle bylo taky jedno z mých velmi podstatných kritérií, mám malé stáje, malý výběh (necelý 1HA), velkou část sena si dělám ručně na hrabích, zbytek dokupuji. Tže celkem logicky si prostě nepořídím kombinaci vysoké hubené ČT + kladrubák, protože by mi ani neprošli dveřma do stájí, neotočili by se v boxe, výběh by sežrali do měsíce a mojí peněženku nejspíš taky. Potřebovala jsem něco snadno krmitelného, co je tučné i ze vzduchu, skladného, tak že když mě to nas*re, narvu to do kufru od Octavie, zavřu ho a čus bus😄

Saga
Saga (337 příspěvků) 22.04.2024, 13:04:02 xxx.xxx.167.183

Buggyro, díky, tak tohle jsem třeba taky nevěděla! Doposud jsem měla koně s tmavou kůží a tmavou srstí a normálním ocasem😀, nyní mám poprvé strakoše a s růžovou kůží a čistě bílým ocasem, tak se furt učím, a poprvé v životě bojuju se zelenými fleky, no a s tímhle. Ten kondicionér objednám. Jo, a žíně máme taky jako dráty🙄, na tohle je zlatá mini, ta má jemňoučkou srst, hřívu i ocas, tu učešu normálně lidským hřebínkem a vypadá jak princezna❤️na tom flekatým kolohnátovi by si člověk zlomil ruce, obě😄.

Saga
Saga (337 příspěvků) 22.04.2024, 12:42:41 xxx.xxx.167.183

A na cobí kosmetiku jsem se ptala přímo chovatelky, když jsem kobylu kupovala, ale ona design a look koně nějak nehrotila, tže tam jsem se prostě nechytla no…

Saga
Saga (337 příspěvků) 22.04.2024, 12:37:56 xxx.xxx.167.183

Horsano díky! Aviril mám doma v lékarničce, celou lahvičku! No tak tohle by mě ani nenapadlo použít, kdybyste to nenapsala! Hustý, tak to můžu vyzkoušet prakticky okamžitě👍A ta objednávka to kdyžtak jistí!

Saga
Saga (337 příspěvků) 22.04.2024, 12:33:05 xxx.xxx.167.183

Horsano, chytím se té poslední věty, dvou vět -  "Neviem, či je to o úplne plemene. Čomu nerozumiem a čomu sa vyhýbam, to sú echt super špica športové kone, ale na tom som ja nikdy nesedela a nikdy ani nebudem".

Co se týče echt sporťáků, mám to úplně stejně, ale u mě je to mým založením, a já to vím. Nemám touhu vyhrávat, nejen u koní, ale celkově v životě, jsem absolutně nesportovní typ, těmto koním nemám co nabídnout, proto jsem je nikdy v životě ani nevyhledávala.

A co se týče plemene, tak u mě je to v podstatě to nejdůležitější, a to podle čeho jsem vybírala své současné koně. Měla jsem kritéria tak konkrétní, že jsem díky nim hledala dlouho a vybírala opravdu z mála. Blbý je, že nejsem tak úplně Kellnerka, takže když je člověk ještě svázán rozpočtem, a k tomu má zcela konkrétní představu, co ano a ne….

Jsou typy plemen, které absolutně nesnáším, a to podotýkám, že žádný kůň mnou neoblíbeného plemene, mi nikdy nijak neublížil. Jakože bych měla špatnou zkušenost s jedincem a převedla to na celé plemeno, to ani náhodou. Nedokážu to nijak vysvětlit, proč to tak mám, ale mám to tak v sobě “odjakživa”. Takže u mě zcela jednoznačně plemeno hraje velkou roli, zvlášť pokud se jedná o typického příslušníka plemene a ne křižovatku, očekávám prostě jistý plemenný standart. A jsou plemena, co nenaplňují to co chci, už jen ze své podstaty, a proto v jejich vodách nelovím. Výjimky jsou samozřejmě všude.

Saga
Saga (337 příspěvků) 22.04.2024, 12:16:33 xxx.xxx.167.183

Holky díky moc, zatím to vidím na kombinaci, radikální střih + podle toho, jak se to bude chovat, tak to oholení. Já jsem jí loni koupala celé léto, prakticky obden, někdy se šamponem, někdy bez, délku udržovala cca po spěnku a stejně ty konce měla naprosto nechutně žluté, prostě vyleze z vody, oschne to, vymočí se, a jsem tam, kde jsem byla🙄. A ten rozčesávač, vážně to funguje? Máte s tím dobré zkušenosti? Já jsem to vždycky brala jako reklamní tah, mám s tím nulovou zkušenost. Fakt je, že žádný z mých předchozích koní tohle nepotřeboval, ani já sama nepoužívám vlasový kondicionér😄. Ale stejně se chystám dělat v dohledné době koňoobjednávku, tak to tam aspoň rovnou přiřadím do seznamu!

A jo, sice bude vypadat poněkud trapácky, ale do léta jí to naroste, u cobů je tohle naštěstí velmi dočasná záležitost!

Saga
Saga (337 příspěvků) 22.04.2024, 10:57:54 xxx.xxx.167.183

Tak oholit mě třeba vůbec nenapadlo, to stojí za zvážení, díky moc!

Add zaplétání, letos poprvé jsem měla celou zimu zapletenou celou hřívu a pomohlo to velmi, to ano. U ocasu mě to napadlo taky, ale obyvkle se zaplétá jeden cop, protože normální koňský ocas se směrem dolů zužuje (je řidší), u coba je to přesně obráceně, dole je to nejtlustší🙄, tže bych musela mít asi těch copů několik, přiznám se bez mučení, že na tohle jsem se vyprdla, což neznamená, že to následující zimu nemůžu zkusit, hřívu jsem takhle měla zapletenou taky poprvé a fungovalo to.