Aktuálně: 4 668 inzerátů177 703 diskuzních příspěvků17 796 uživatelů
Saga
Saga (352 příspěvků) 31.03.2024, 22:43:26 xxx.xxx.245.41

Doron, držím palce! Mám obavy, že vím, jak Vám je!

Žínko, určitě znáte takový ten pocit, že když vás něco baví, tak se do toho kolikrát tak zažerete, že najednou nevnímáte bolest nebo jen blbou náladu a jedete na plný pecky! Mě baví dělat na “svém”, to však bohužel nemohu říct o zaměstnání 👎tam vyloženě trpím jako zvíře, a chodím tam jenom proto, že musím, tže když je mi blivno, tak tam dvojnásob, ale když jsem doma, tak je i chcíp poloviční! Myslím, že rozumíte, i když to možná píšu kostrbatě.

Saga
Saga (352 příspěvků) 31.03.2024, 21:13:50 xxx.xxx.245.41

Vím vím, jako už mě to celkem štve, že mě to takhle drží, není to nic zásadního, jen že prostě nemůžu jet na 100%, nic víc. To neustále se střídající počasí je mi hrozně nepříjemný, teď bylo celkem hezky i u nás, ale zase se má ochladit, no co člověk nadělá…

Saga
Saga (352 příspěvků) 31.03.2024, 21:02:51 xxx.xxx.245.41

Kometo, děkuji! Budu si to pamatovat a poslušně hlásím, že jsem úplně vybitá, jako baterka😜 a už se jenom povaluju 🤗

Saga
Saga (352 příspěvků) 31.03.2024, 20:07:41 xxx.xxx.245.41

Edit - Kometo, prosím - svoboda je nabitá, nebo nabytá? Už mi to úplně nemyslí a nejsem si jistá, nemám ráda hrubky ve vlastním projevu😟!

Saga
Saga (352 příspěvků) 31.03.2024, 20:01:51 xxx.xxx.245.41

Děvčata nepropadejte žádné panice!😄

Však jsem to sotva udejchala, momentálně chrchlám jak starej tuberák a jsem celá placatá, ale mám radost z dobře odvedené práce. Ono je to s úplně jiným elánem a motivací, když člověk nemusí do zaměstnání, nemusí ráno brzo vstávat a být furt na telefonu a ve střehu! Když je mi ouvej plácnu s sebou na otoman nebo na mez a prostě si dám oraz. A to jsem si tak kolem páté hodiny říkala, že dneska už stačilo, že nebudu nic dělat a najednou se mi nabídla dobrovolně vodička pro minihorse, že bychom mohli jít ven. No, holky už nebyly venku celou dobu, co chcípu, takhle bychom šly ve čtyřech, vyvenčily oba koně naráz, no…Tak jsem vybrala nejkratší trasu, asi 3 km, abychom to udejchaly (vodička taky po nemoci) obě dvě, holky moc hodný, ale asi v půlce trasy se naše mini odepla vodičce z panik karabiny, vůbec nevěděla jak, a z nabité svobody bylo solidní rodeo😄! To, jak dvě dospělý ženský naháněji jednoho minihorse po cca hektarový louce, sledovány cobem, kterej se na tuhle zábavičku zvysoka vyprd a vzal to jako příležitost naplnit si panděro, vidět nechcete😄! Obě uchrchlaný, skorem zadušený jsme ale nakonec zvítězily, kdy jsem prostě vzala coba, otočila ho směrem domů s tím, že ten malej zmetek se přidá. Stádový pud zvítězil, když ta malá bestie zjistila, že je tam sama, to byly fofry, aby nás dohnala! My teda sípem obě dvě, ale tak hlavně, že koníčci měli zábavičku😄! A už nic nedělám, jenom vana a gauč, přísahám!😄

Saga
Saga (352 příspěvků) 31.03.2024, 14:39:53 xxx.xxx.245.41

Ahoj holky!

Hlásím, že žiju, ale jako…už mi bylo v životě líp teda! Jsem myslela, že ten moribundus ze mě vyskočí mnohem dřív a tak nějak v kuse, ale odchází pomalu a po částech. Až dnes a to už je !!10 den!! můžu napsat, že je mi jakž takž. Snažím se normálně fungovat, neležím, ale všechno mi děsně trvá a nemůžu to udejchat. 

Každopádně i tak jsem zvládla něco málo práce a o holky koňské už se starám sama bez pomoci, ale na ejchuchů to ještě není. Aspoň mám doma hezky uklizeno, vytřeno, vypráno a vyžehleno. Taky jsem vyklidila zimní seník (mám dva), všechno vymetla, zbytek sena nastěhovala na půdu, umyla okna ve stáji a nyní je místo sena v seníku zaparkovaný vůz za traktor. V seníku jsem našla ježka, asi tu byl celou zimu, tak jsem ho musela o pár metrů přemístit, ale doufám, že ho to neodradilo a že tu s námi zůstane. Taky máme pro tchány poštěpkováno a nadělané dřevo a uklizeno v lese, kde jsme káceli. Přezutá auta, umytá kola a já jsem taky umývala všechny zimní boty, impregnovala a uklízela do šatny, stejně tak jako většinu zimních oděvů. A mmch jsem zjistila, že na jaro mám jedny rozpadlé pracovní sandály a jedna jezdecká perka…no heh…asi budu chodit bosa. Takovýhle nedostatek bot jsem neměla ani nepamatuju👎.

Jsem ráda, že je už letní čas a zítra ještě jeden den volna. Víc toho zatím nezvládám, večer se vždycky zhroutím na gauč a mám tak nějak dost. To volno přišlo v pravý čas!

Saga
Saga (352 příspěvků) 26.03.2024, 13:38:52 xxx.xxx.167.183

No páni! Tohle naštve, taky bych byla naštvaná! Heleť napiš pak (sem nebo SZ) jak jsi dopadla, poradím se doma, můj sice není karosář, ale třeba by věděl, co případně (ne)dělat! My jezdíme s oloupaným nárazníkem už roky, vypadá to děsně, ale zase si říkám, aspoň to neláká zloděje. Pokud to u tebe bude jen vada na kráse a na funkci živočicháře to nebude mít vliv, vybodla bych se na to! Na to si někdo kecnul, nebo odložil něco těžkýho, nebo po tom prostě lez, klidně nějakej kořala, nebo ehm nepřizpůsobivý spoluobčan. S takovejhlema jelitama stejně nic neuděláš! Hodně zdaru v servisu!

Saga
Saga (352 příspěvků) 26.03.2024, 13:22:17 xxx.xxx.167.183

Rozhovor v 5 ráno? Ale fujky! Já už jsem kolegy naučila za ty roky, že i když tu hnípu od šesti, tak do sedmi maj zákaz vstupu a do osmi je to na vlastní nebezpečí. V tyhle dvě hodiny bývám silně prudná a není dobré vznášet požadavky😄, pak už celkem funguju. Doma by mě nenapadlo vylézt před osmou ranní, proč bych to proboha dělala? Nejvíc práce udělám odpoledne a v noci, rána jsou k ničemu. Jako fakt mě děsí to, že až se jednou přestane střídat čas letní/zimní a ustanoví se jeden, a k tomuhle prostě jednou dojde, tak v případě, že bude stanoven ten správný středoevropský, tedy pro nás zimní a v létě bude světlo od 2:30, tak mě nejspíš trefí šlak🤮to si na okna krom žaluzíí budu muset dát ještě venkovní roletu a zevnitř deku a na oči klapky🤮fakt nevím, jak v tomhle režimu fungovat, mám ráda, když je ráno dlouho tma a večer dlouho vidět. Tže musím provést opravu - zabije mě zimní čas a to budu mít na náhrobku!

Saga
Saga (352 příspěvků) 26.03.2024, 12:59:46 xxx.xxx.167.183

To víš, já po ránu vypadám normálně nenormálně, i když nejsem v zombie stavu😄! Proto ráno huhňám a odpoledne už mluvím. Já prostě fakt nechápu, jak může někdo vstávat v 5:00 ráno nebo dříve a být vyspalej? U mě to prostě takhle absolutně nefunguje. Jsem typ sova, tže když vstanu v 5:00, tak většinou kolem 10:00 začínám vypadat a vyjadřovat se jako člověk. Do tý doby je to holt těžký😄a huhlací😄. Celý život se mě systém snaží předělat na skřivana, ale ono to fakt nefunguje. Jednou budu mít na náhrobku napsáno “Zavraždilo jí vstávání”, protože vstát a jít do hokny je vražda😂!

Saga
Saga (352 příspěvků) 26.03.2024, 12:34:25 xxx.xxx.167.183

Fíkovnice, já doufám, že už budu good! Mě tyhle ucpaný dutiny vždycky děsily, tže já si dávám pozor, chodím pořád v zimní bundě a venku klidně s kapucí, i když vypadám jako kokotka, mě je to jedno. A v místnosti jsem v teple, doma i v práci. Během dneška cítím, jak se to lepší, i se mi lépe mluví a dýchá. Ale každopádně s holkama začnu až mi bude úplně dobře, ony to vydrží a o to víc si to pak užijeme👍

Saga
Saga (352 příspěvků) 26.03.2024, 11:42:24 xxx.xxx.167.183

Jano, díky moc za návod, doma to udělám! 

Co se týče dat, tak mi to máme ve firmě tak, že ten základní paušál, volání + sms, do určitého limitu, máme my střední management. Když provoláte nad limit, tak tu nadlimitní částku vám strhnou z platu. Mě se to ještě nestalo, zatím jsem se vždycky vešla. Vedoucí středisek, co chtějí data, tak jim je firma zařídí a z výplaty jim strhávají 250 kč měsíčně, je to tuším do 5GB. Vrcholový management a majitelé mají neomezeně všecko a pochopitelně grátis. Náš zaměstnavatel je sto let za vopicema, nemáme téměř žádné benefity, jen dva vnitropodnikové. O něčem jako data, sick days, příspěvěk na dopravu nebo penzijko si tu můžeme nechat všichni jenom zdát. A pátý týden dovolené získáte po odpracování šesti let👎, ale v případě, že jste nemocná v kalendářním roce déle než 4 týdny, o ten bonusový týden následující kalendářní rok přicházíte a to i v případě, že tu jste třeba 30 let.

Snažila jsem se to změnit, ale bohužel, od té doby si dělám věci po svém a vytvářím si svoje vlastní benefity😄

Saga
Saga (352 příspěvků) 26.03.2024, 10:54:40 xxx.xxx.167.183

Tak kočičí hřbílko by mě nenapadlo😄, taky mám, měli jsme dlouhosrstého. Momentálně jsem všechna gumová/plastová hřbílka prostě zahodila a používám buď umělohmotné prstové hrábě na trávník nebo kovové hřbílko. Nic jinýho absolutně nedává smysl, ten kůň jen když jde, tak se to z něj sype, natož na něj šáhnout!

Saga
Saga (352 příspěvků) 26.03.2024, 10:47:31 xxx.xxx.167.183

U mě to funguje myslím podle polohy mobilního signálu. Když jsem tu aplikaci instalovala, tak se mě to jednou na tohle zeptalo, jako jestli chci sledovat polohu a já dala ano. Teď třeba jsem offline, ale když spustím Mapy, mojí polohu mi to ukáže.

Saga
Saga (352 příspěvků) 26.03.2024, 10:26:29 xxx.xxx.167.183

Horsano, tak to dělám stejně! Já mám staženou celou ČR po jednotlivých krajích a vždy dávám aktualizace, a právě zvlášť na náš kraj si dávám pozor, páč ten používám nejvíc! Jen jsem tu apku vždy zkoušela pouze na silnici, resp. na místech, která i normálně v tištěné mapě jsou a nějak se jmenují a tam to fungovalo. V lese mě to nějak ani nenapadlo zkusit, protože svoje okolí znám, ale tuten les, to už je sousední katastr, na mapě na PC tam jdou hezky vidět ty lesní cesty, tam by se na koni hezky jelo, protože v období cca konec dubna - půlka prázdnin nemohu na pole, je tam plodina, tak hledám nějakou alternativu, jak se přeplácat přes to pole škarpou, přinejhorším po silnici a dostat se do tohoto lesa a ten si projet👍.

Saga
Saga (352 příspěvků) 26.03.2024, 10:08:20 xxx.xxx.167.183

Buggyro super! Tak jsme si to odchrchlaly pěkně společně😄! Dokonce i kolega sem napřed strčil hlavu, pak obhlídl situaci a následně se vstrčil celý😄, asi už nevypadám tak infekčně! A s vlasama jsem to řešila ouplně stejně! To bylo dycky dilema umýt-neumýt, protože ve vaně se mi vždycky ulevilo, ale běda pak, když člověk vyleze ven. Mě to mytí hára čeká dneska, ale už nepočítám s tím, že by mě to složilo! Dnes už piju i obyčejné čaje, už ne bylinkové, ale mám tu ještě cucací pastilky. 

Já jsem včera po tom týdnu aspoň vykartáčovala cobku, ale málem jsem se u toho zadusila, z ní se úplně sněžilo bílými chlupy, člověk jednou přejel a to kovový hřbílko ucpaný, jsem pak ty hromádky musela posbírat, aby to neměla sousedka ve vypraným prádle, jak tu fučelo. Jako mě se úplně příčí tuhle zcela nekonzistentní kouli chlupů osedlat, ale začíná mě svědit zadel, od listopadu už je to dlouho předlouho, teď až do toho mého chcípu jsme společně pěkně proťapkaly terén a mě už se po svých thááák nechcééé😄 Asi toho koně obalím do bublinkový folie, vemu průmyslovým vysavačem, nebo já nevím. Línání je fakt prudný období a už líná i mini, tže je to jasný, ta když začne pouštět chlup, tak je se zimou amen! 

A ještě edit - musím pochválit za pěkné skloňování! Vážím si toho, když lidé umí hezky česky!😉👍

Saga
Saga (352 příspěvků) 26.03.2024, 09:51:09 xxx.xxx.167.183

Horsano, díky moc za dovysvětlení! Budu se muset zase naučit nosit s sebou to pádlo a vyzkouším to v terénu, který znám a uvidím. Na mapách na PC jsem totiž v okolí svého bydliště objevila zatím mnou nepoznaný terén, resp. jsem tam byla naposledy před 25 lety, les je po těžbě, všechno se tam změnilo a já bych se jako fakt nerada zašantročila 10 km od baráku někde v lese😄, to by byla trapárna do nebe volající😄!

Saga
Saga (352 příspěvků) 26.03.2024, 09:46:38 xxx.xxx.167.183

Jano, díky za pomoc! Já data těžko někdy budu mít, poněvadž a protože, mobil mám firemní a to na dvě sim karty, jedna je moje, asi 150 let stará, a na té jednou ročně dobiju kredit a párkrát z ní zavolám, aby zůstala aktivní, mám na ní Whatsapp a jinak jí vlastně nepoužívám, ale nechci jí zahodit. Pak mám firemní sim, kde mi nějaký základní paušál platí firma, je omezený, ale já se do něj s tím svým voláním zatím vždycky vešla, ale neobsahuje data, žádná. Mobil (jako ta placka) je taky firmy. Tže já si celkem logicky žádná data na firemní sim platit nikdy nebudu, jakože bych dotovala firmu, to ani omylem a na mojí dobíjecí simce je to ouplně stejnej nesmyls. Vlastně už roky za mobil neplatím téměř nic, když nepočítám ty 200 ročně, aby moje simka žila. Proto jsou pro mě jakékoliv aplikace závislé na síti pasé, právě jako Google Maps. Ten Waze neznám.

Tzn. až se doma připojím na wi-fi, půjdu na aplikaci Mapy a tam bych to měla někde najít? Myslím ten mapový podklad. Slyším to poprvé, proto se tak blbě ptám. Právěže jako navigace nás to spolehlivě dovedlo, dokonce to na nás i mluvilo😄My s těmihle věcmi vůbec neumíme a s obyč navigací jsme bohužel měli jen ty nejhorší zkušenosti.

Saga
Saga (352 příspěvků) 26.03.2024, 08:53:50 xxx.xxx.167.183

Čanko, pls! Vyfoťte! To řeším já, Buggyra má epes ráres forichťnuk, já mám kulový, resp. díky Buggyře mám aspoň skijorging postroj!👍

Saga
Saga (352 příspěvků) 26.03.2024, 08:09:26 xxx.xxx.167.183

Tak holky hlásím, že dneska už konečně progres! Skoro nechrchlám, skoro nesmrkám, jen pořád huhlám. To už je na dobré cestě! Včera u nás strašná kosa a fučelo jak prase, snažila jsem se venku moc nezdržovat. Blbý je, že dnes nebudu mít u koníků pomocníky, všici jsou fuč, tak to musím nějak zvládnout, to mě úplně netěší, ale modlím se, aby už se oteplilo a trochu svítilo slunko, pak to zvládnu ošolichat všecko! Už aby bylo volno! Velikonoce neslavíme, tže nějakou výzdobu, slavnostní tabuli či tak, neděláme, ale volno si chceme užít, tak doufám, že už nám všem bude dobře. Moje drahá tříčtvrtka ještě posmrkává, ale snad už ho to taky přejde!