Aktuálně: 4 654 inzerátů177 579 diskuzních příspěvků17 794 uživatelů
Saga
Saga (351 příspěvků) 03.08.2023, 06:59:17 xxx.xxx.167.183

Včera vyzvednuto, dnes prezentováno na batůžku do práce!👍Placky i tužky chodí všude se mnou. Samolepky jsou krásně barevné, jednu z nich už má další chovatelka, ostatní jsou zatím u mne. Jak málo někdy stačí k obyčejné radosti. Děkuji Vám za milý balíček!

Saga
Saga (351 příspěvků) 02.08.2023, 09:08:27 xxx.xxx.167.183

Jakožto neznalá a nepohybující se absolutně v chovu Fríse, co je prosím na nich tak špatně? Už jsem to totiž zaslechla z více stran, že Fríse nebrat, ale vlastně mi nikdy nikdo nevysvětlil pořádně proč? Čistě ze zájmu o věc, kupovat opravdu nehodlám. Děkuji všem, co ví!🙂

Saga
Saga (351 příspěvků) 24.07.2023, 12:24:16 xxx.xxx.167.183

Efe, to je krásná krajina. Mohu se zeptat co je to za kraj? Severní Čechy? Či jinde? V sobotu jsme si udělali také takový výlet po okolí našeho bydliště a zjistili jsme, že spoustu míst, co máme za rohem, vlastně neznáme a že jsou to krásná místa. Stačí otevřít oči.😊

Saga
Saga (351 příspěvků) 24.07.2023, 12:21:19 xxx.xxx.167.183

Horsana, skvělé, že Vám to aspoň trošku zabralo! Jinak příběh jsem také četla se zatajeným dechem a nedá mi se nezeptat, co že je to ten Džamierson? Mě napadla akorát whisky Jameson, ale ta se spíš bude podávat na ledu a né drcená😀. Tže vlastně nevím, co kůň dostal? Že bych si to koupila taky!😄 Jinak já jsem teď v užívání železa udělala pauzu, zatím týden a cítím se stále skvěle, tak uvidím, jak dlouho mi to vydrží. Každopádně i to další balení hodlám vybrat, ale zajímá mne, jak dlouho vydržím BEZ. Geloren kostičky baštím stále a záda drží, témeř bez bolesti, což je skvělé! 

Saga
Saga (351 příspěvků) 15.07.2023, 13:50:20 xxx.xxx.245.41

Zbyňku a spol. díky Vám! Dnes mám velmi mizerný chovatelský den, protože jsem se rozloučila navždy s jedním zvířecím parťákem, mám depku, kouknu na web a tam zpráva od Vás. Vy ani nevíte, jak jste mi rozsvítili den! Najednou mám pocit, že nejsem zas tak sama, mám přece kámoše a skvělé adminy na chovu zvířat! Partu lidí, která mne přijala a na nic se neptala. Dali jste nám možnost a prostor tu být, za to patří velký dík! Jste skvělý team!😉

Saga
Saga (351 příspěvků) 13.07.2023, 11:44:53 xxx.xxx.167.183

Efe, kdepak, celou kostičku. Jedna kostka je na 100 kg. Já mám cca 65 kg, máma něco přes 70 kg, neví to přesně, neváží se. Taky jsme nad tím laborovaly, jestli to nějak dělit, ale nakonec jsme dospěly k závěru, že malé předávkování neškodí😄

Saga
Saga (351 příspěvků) 13.07.2023, 10:31:07 xxx.xxx.167.183

Ano, to je ono, jak píše Zrzavci, já kupuji v Benu, mají tam nejlepší cenu. Nevím proč je jablečný levnější než višňový, ale prostě je. Vyzkoušeny oba, zabírají oba a pomáhají nejen mě, ale výrazně pomáhají i mojí mámě (věk 67 let), bez těchhle kostiček by už asi nežila. Užívá vždy 3 měsíce a pak 1 měsíc pauza. Vždy když udělá pauzu, říká, že to na sobě cítí, že už asi v tomhle věku bude užívat celoročně a doživotně. 

https://www.benu.cz/geloren-ha-jablecny-90-zvykacich-zele-kostek-pro-kone

Saga
Saga (351 příspěvků) 13.07.2023, 08:49:55 xxx.xxx.167.183

Injekční kůru Bonharenu mohu také vřele doporučit! Ještě když jsem měla starou kobylku, která se dožila 30ti let, tak jsme jí cca v 28 letech tuto kůru dali. Dle RTG už pochopitelně v tomhle věku měla nálezy a vetka to vyhodnotila jako jediné možné řešení. Dávat cokoliv, co projde trávicím traktem, čímž se sníží účinnost, je u takhle starého koně k ničemu. Zabrala hned první dávka a to tak, že velmi. Kobyle se evidentně ulevilo, prakticky omládla před očima a cca rok tenhle stav vydržel. Pak se přidaly jiné zdravotní problémy, a proto jsme již další kůru neopakovali, i když to bylo původně v plánu.

Tže za mně Bonharen do žíly super. Tildren se aplikuje lokáně hlavně u sporťáků a je oproti Bonharenu dražší. Geloren kapsle pojídám sama a pomáhají velmi. U koně jsem nezkoušela, ale věřím, že u mladšího koně, kde problémy ještě nejsou tak zásadní,  může pomoci. Sypký Alavis jsem zkoušela také, u lidí zabral, u koní ne.

Saga
Saga (351 příspěvků) 30.06.2023, 21:48:01 xxx.xxx.245.41

Horsano, to mě mrzí, ale mám obavy, že Váš problém prostě bude daleko komplexnější než můj a to je celé. Mě už se v tom břiše nemá moc co pokazit, když tam toho půlka není, ale u Vás je to jiná situace. Proto mě stačí taková banalita, jako vybrat si vhodný potravinový doplněk, co mě postaví na nohy, kdežto u Vás je to málo. Pak už mě z volně dostupných napadá jen ten Wobenzym. Protože pak už to zavání MUDrem a to chápu, že se nikomu nechce. 

Saga
Saga (351 příspěvků) 30.06.2023, 10:49:36 xxx.xxx.245.41

Slovensko Topolčianky. Jedním dechem nádhera. Byli jsme tam před lety na dovolené v termálech a to bych nebyla já, abych někde nesehnala nějakou hajtru že jo. Hřebčín jsme měli asi 70 km daleko od našeho ubytování, tak jsme se prostě jeden den sebrali a jeli jen tak. Prostě jsme tam přišli, požádali o prohlídku, zaplatili a bylo. Měli jsme takovou malou soukromou prohlídku s moc milou paní. Nevím, jestli to takhle funguje i dnes, ale tenkrát to bylo prima. Byla jsem tam z toho úplně unešená. Doporučuji!

Saga
Saga (351 příspěvků) 29.06.2023, 22:44:04 xxx.xxx.245.41

JanaJana - tak ale na tomhle něco bude! 😉 Já mám režim nastavený úplně stejně, v pracovní dny se ke kobylkám dokutálím odpoledne/v podvečer, o víkendu kdykoliv, i několikrát za den, mám je za barákem. Ony i rozliší podle toho, co jim dávám na hlavu za ohlávku, co se jako bude dít, tže rozlišit den v týdnu,to určitě nebude problém! Dnes už byly venku po třetí za sebou a to už vážně koukaly, jestli si nedělám p*del😄. Chjo, maj mě přečtený prostě!

Horsana, ano ano užívám velmi poctivě, protože moje dovolená není odpočinková, ale spíš připomíná pracovní lágr. Dělám fyzicky daleko více. Užívání superželeza je extrémně znát! Mnohem lépe se my dýchá, mám delší pracovní výdrž. Únava prakticky není, v noci spím jak zabitá a ráno se budím odpočatá a plná síly. Méně jím, nemám takovou potřebu po cukru (není únava, tělo si o energii prostě neříká). Tže za mne skvělé! Dnes jsem dobrala první platíčko, tj. 15 tablet. Od 1.7. si ještě nasadím Geloren kostičky pro koně. Měla jsem teď měsíc pauzu v užívání, jinak je baštím už druhým rokem a na mých zádech je to setsakra znát! Tže před večeří zbaštím železo, po večeří Geloren a ráno se probudím jako Xena😄

Saga
Saga (351 příspěvků) 29.06.2023, 10:42:12 xxx.xxx.245.41

Efe, taky mám dovolenou a měla jsem úplně stejně blbý nápad, jít za konýškama před polednem😄, no to jsem si dala, bylo mi názorně předvedeno, že před polednem NE! Mám prý přijít tak hodinu po obědě, až budou mít vytrávíno😄. Tže po 13 hodině už byly alespoň ve stavu stojacím a notně zívacím, že jako už? Eh, chtěla bych být kůň u sebe doma.😄

Saga
Saga (351 příspěvků) 16.06.2023, 14:02:01 xxx.xxx.167.183

Horsano, určitě pak časem písněte, jestli to něco dělá. Byla bych moc ráda, kdyby Vám to pomohlo a přineslo aspoň trochu úlevu. A jinak, předpokládám, že tohle jako vet máte v malíku, ale pozor i na předávkování potravinovými doplňky, vitamíny a minerály. Ono se to nezdá, leckomu to přijde jako banalita nebo nesmysl, ale píšete, že doma máte hocičo, tak aby toho nebylo pak víc, než je ve skutečnosti potřeba a nebylo vám blbě! Já v dobré víře jsem si takhle způsobila solidní zažívací potíže předávkováním komplexním vit. B a nebo mám alergii na Biotin, na to jsem ještě nepřišla, protože normálně mi Béčko nic nedělá, ale tuhle jsem si vzala cosi silného, v domění, že mi to pomůže a bylo tam právě hodně Biotinu. No, hodinu po užití křeče v břiše, v žaludku prakticky hned po užití, plynatost a průjem jak bič. A mě blbce trvalo celý týden, než jsem přišla na to, co mi to způsobuje a spojila si 1 a 1 dohromady. Po vysazení, okamžitý klid v pupíku. Apropo vyduté břicho mám taky, celý život, nejde se toho zbavit, to bych musela přestat žrát. Jinak mám postavu úplně normální, váhu taky, ale břuch jak v 6tým měsíci. Njn...

Saga
Saga (351 příspěvků) 16.06.2023, 08:33:06 xxx.xxx.167.183

Kometo, díky!👍

Já si to vyzjistím, jak to funguje u nás.Já bohužel toto o svém obvodním říci nemohu. Možná proto to řeším takto kostrbatě, i když je vlastně řešení jednoduché. Jen to chce správného člověka na správném místě.

Saga
Saga (351 příspěvků) 16.06.2023, 07:57:44 xxx.xxx.167.183

No, jako mě napadlo, že by mi krev mohla vzít moje vetka, ale ta na základní rozbor vzorky nikam neposílá, neb má vlastní analyzátor a nevím, jestli tento umí i lidskou krev? Sakra, proč já jsem se jí na to vlastně už dávno nezeptala?😄 Mohla jsem mít po problému!😄

Saga
Saga (351 příspěvků) 16.06.2023, 07:08:32 xxx.xxx.167.183

Horsano 😄, tak s těmi koňmi to sedí. Musím se tam nějako dovléct, a to už mi v posledních cca 4 týdnech nějak nešlo, protože fyzička nějak nebyla, kyslík nějak došel 😄, tak jako mám je doma, nemám to daleko, ale zase člověk musí denně a to prostě vyčerpá. Dnes musím říct, že je to celkem OK a to mám v sobě teprve druhou tabletu toho Superželeza. Tže za mne zatím dobré. Jinak, jak píšete o tom Wobenzymu, já s ním tedy osobní zkušenost nemám, ale kamarádka, co je po operaci varixů, tak ano. Brala tu původní variantu Wobenzymu, ani nevím, jestli se to ještě vyrábí, vím, že měli nějaký výpadek. Byla max. spokojená, velmi rychle se hojila a celkově jí to postavilo na nohy. Je to sice drahé jako prase, ale smysl to má!

Add MUDři, no upřímě taky s nimi někdy bojuji, přijde mi logické, že když je mi takhle, měla bych si dojít za MUDrem na odběr krve, aby zjistil co a jak. No prostě stejně jako bych to udělala u koní, kdyby se mi zdáli nějaký divný, že jo? Jenže realita trochu pokulhává, protože buď není za kým jít, nebo ten někdo stojí za takový prdlajs, že to nemá cenu. A tak nikam nejdu a léčím to sama. Njn. Krvácení mimo cyklus bohužel taky znám, nic příjemného. U mne to tenkrát vyvrcholilo v to, že jsem krvácela 60 dní téměř nepřetržitě, jen se střídal silný menses se špiněním, prostě "čistá" jsem nebyla ani den, břicho jako meruna. Byl to výsledek 3leté hormonální léčby a toto rozhodlo o konečném řešení mojí břišní otázky👎.

P.S. A je mi úplně jasný, jak Vám je, když jdete k lékaři s tím, že potřebujete fakt pomoc a místo toho si druhá strana "chce povídat". Taky znám. Kdybych nevěděla, že jste ze Slovenska, řeknu, že chodíme k těm samým doktorům😄.

Doufám, že Vás to aspoň trochu postaví na nohy a uvidíte, co bude dál!

Saga
Saga (351 příspěvků) 15.06.2023, 13:56:44 xxx.xxx.167.183

Horsana, kdybyste potřebovala se na cokoliv zeptat, můžete (ale nemusíte 🙂) i do SZ, chápu, že tohle je citlivé téma a není příjemné to probírat veřejně. Jinak za sebe mohu říct, že mám-li to zhodnotit po letech, tak jsem vlastně ráda, že mně to potkalo tak brzo, protože prostě v dětském věku z toho jednoduše nemáte rozum a přistupujete k tomu stejně jako k angině a pak když už jsem byla ve věku teen a věděla jsem vo co gou, stějně za mne rozhdovali rodiče a ti věřili MUDrovi. Ono tam prostě nebylo moc o čem přemýšlet. Nevím, byly devadesátky, jiná doba, dnes by se k tomu třeba přistupovalo úplně jinak. Těžko říct. Kždopádně, já jsem to nikdy nebrala jako tragedii, ale prostě, že to tak mělo být. Chcet-li nějaká vyšší moc to zařídila. A ano, hlava a bloky v ní, to dělá hodně, vím, o čem mluvím. Až když jsem si vyřešila všechny svoje démony, tak můj život začal fungovat normálně. Před tím jsem furt řešila nějké problémy (nejen) s koňma, že nechtěj todleto a támhleto, jeden trenér nestačil, dva trenéři nestačili, furt něco prostě. Až mi došlo, že problém nemají ty koně, ale já v hlavě. To jsem změnila a teď mám koně, co fungují na myšlenku, sama si obsedám, ač jsem to naposledy dělala léta páně 2008😄, trenéra nepotřebuju a všechno funguje tak jak má! Důležité je přijmout a smířit se. A hledět víc sám na sebe, což jsem teď nedělala a dovedla jsem sama sebe na pokraj kolapsu. Prostě když je blbá hlava, trpí celý tělo 😄.

Přeju ať pomůže a když budete chtít, dejte vědět!